Skocz do zawartości

[Wywiad] Kirara


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie :cmc: dzisiaj wywiad z kimś kogo pamiętają najstarsze skamieliny tego forum, dawną moderatorkę Kirarę:enjoy:

 

yIFjpE0.gif

 

Słowem wstępu, chciałam powiedzieć, że jest mi bardzo miło, iż miałam przyjemność zostać zaproszoną do wywiadu przez zacne grono Znaczkowej Ligi.

Zapewne część z Was, zastanawia się kim jestem, co tu robię... Cóż.. Myślę, że można określić mnie mianem "wspomnienia z przeszłości". Nie znam lwiej części nowych użytkowników - ale zapewniam, że bardzo chętnie wszystkich poznam! A jeśli dacie mi szansę, ja dam poznać siebie. Mam nadzieję, że wytrwacie do końca wywiadu... Bo trochę mnie poniosło.

 

A teraz - oddaję się na waszą łaskę, Znaczkowa Ligo!

 

1. Jak dowiedziałaś się o serialu i forum?

Hoho... to dobre pytanie. Zdaje się, że forum po prostu znalazłam przez przypadek, kiedy szukałam informacji na temat serialu. Było to w 2011 roku (czyli lata świetlne temu), kiedy tak naprawdę dopiero poznałam nową generację kucyków. A o samym serialu dowiedziałam się... z memów. Byłam ciekawa, co to za pastelowe kucyki na gifach i memach... Obejrzałam kilka odcinków pierwszego sezonu... A potem... Wpadłam i obejrzałam resztę. I tak rozpoczęła się moja przygoda!

 

2. Chciałabyś wrócić do początku istnienia forum?

Z czystej nostalgii – powiem, że tak. Bo byłam wtedy młodsza (ohohoho!). A tak szczerze, to niekoniecznie. Cieszę się, że forum się rozwinęło, i dalej się rozwija, że jest nas znacznie więcej! Fandom rośnie, serce się cieszy!

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Mam nadzieję, że nadal będzie szło do przodu! Że w przyszłości każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie da się ukryć, część z użytkowników się starzeje (przepraszam – DORASTA!)... ale kto wie, może kiedyś wrócą tu ze swoimi dziećmi? Byłoby to w sumie ciekawe doświadczenie...

 

4. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

To trudne pytanie. Wróciłam tu po baaardzo długiej nieobecności. Forum zmieniło się drastycznie od tego, co pamiętam z ostatniego razu. Jedyne tak naprawdę co mnie boli, to to, że widzę podupadające działy kucykowe. Kiedyś tętniły życiem, dziś najbardziej aktywne tematy to galerie, i jakieś gierki... Dyskusje umilkły. Szkoda.

 

5. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Najbardziej lubię... dział, gdzie witają się nowi użytkownicy. Kiedy już ktoś zdecyduje się tam wbić, i napisać coś o sobie, zawsze dowiadujemy się czegoś nowego, a i nowe zbłąkane owieczki czują się raźniej, kiedy są miło powitane przez społeczność. Takie coś buduje poczucie wspólnoty.

 

Dodatkowo – dział PBF. Nie wiem czy pamiętacie, ale pomagałam go tworzyć, razem z Niklasem. Regulamin nadal przypomina to, co ja utworzyłam, zostały pododawane nowe podpunkty. No i... doszły nowe możliwości w postaci multi-sesji, oraz luźne sesje, które są prowadzone przez zwykłych użytkowników. To mi się bardzo podoba. Dzięki takim drobiazgom można się przekonać, kto ma fajny styl, naprowadzić taką nową osobę... i pewnie dowiedzieć się, czy ktoś ma zadatki na dobrego przyszłego mistrza gier.

 

6. Czym się inspirowałaś, wybierając taki właśnie nick?

Mój nick – Kirara – jest ze mną już od bardzo, bardzo dawna. Zdaje się, że byłam wtedy jeszcze w gimnazjum... więc to naprawdę SPORY kawał czasu temu. Byłam wtedy aktywna na forum poświęconym Ranmie 1/2... poznałam serię „InuYasha” tej samej autorki (Rumiko Takahasi) i... wpadłam po uszy kiedy zobaczyłam ognistego kociego demona o tym właśnie imieniu. Postanowiłam wtedy imię tego demona przejąć... I tak przy mnie zostało.

 

7. Czy twój nick coś oznacza?

Kirara (雲母, "Mica") - w skrócie po prostu „Miko”. Ten koci demon był kiedyś towarzyszem kapłanki, która stworzyła Shikon no Tama – klejnot dusz. A miko, to taka tradycyjna kapłanka świątynna.

 

8. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?

Hmm... Nie przypominam sobie, abym miała taką „przyjemność”.

 

9. Nadal czujesz się częścią fandomu?

W jakimś stopniu tak. W sumie zawsze będę częścią fandomu – lubię czytać na temat tego, co się w fandomie dzieje, ale głównie w skali światowej (raczej ograniczam się do Equestria Daily). Z racji tego, że nie mieszkam obecnie w Polsce, straciłam połączenie z polskim fandomem samym w sobie – i tak nie ma możliwości, abym pojawiła się na jakimś konwencie, bądź ponymeetcie...

 

10. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Po tym co dzieje się na forum, widzę, iż fandom – wycisza się. Nie powiem bezczelnie, że umiera, ale raczej widzę – iż ewoluuje. Raczej ogranicza się do „połykania” tego, co się pojawia, mało osób daje coś od siebie, nie tworzy nowych rzeczy. Wyjątkiem jest Niklas – który mimo wszystko ma czas, chęci i inspirację, by skomponować nowy utwór.

 

11. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Kiedyś byłam zdecydowanie bardziej aktywna. Byłam przecież Avatarem Twilight. Ale nie ograniczałam się do prowadzenia działu, czy pisania – tworzyłam również tapety, sygnatury, komiksy... Teraz mam mniej na to czasu, ale tworzę jeszcze tapety. Głównie dla użytku własnego, ale zawsze jest to coś!

 

12. Byłaś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

Pamiętam, że kiedy Niklas odwiedził mnie w Poznaniu, poszliśmy na Ponymeet który miał odbyć się w jednej z galerii handlowych... Kiedy dotarliśmy na miejsce, nikogo tam nie było – więc nie wiemy, czy meet się odbył, i już się ludzie rozeszli, czy też po prostu nigdy go nie było. Szkoda.

Teraz niestety nie mam na to czasu... Ale jeśli kiedyś, kiedy będę w Polsce na urlopie, coś by się miało wydarzyć – mogę rozważyć wzięcie udziału w takim spotkaniu. Bo w sumie... fajnie byłoby się kiedyś spotkać w większym gronie!

 

Owszem, zdaję sobie sprawę z tego, iż Ponymeety odbywają się również na moim podwórku (w Szkocji), ale zwykle terminy są mi tak nieodpowiadające, iż nawet nie rozważam wzięcia w nich udziału. Praca to mimo wszystko priorytet.

 

13. Która postać jest według ciebie najbardziej irytująca?

Hmm... dobre pytanie. W szóstym sezonie mierziła mnie strasznie Starlight Glimmer. Ale z czasem nauczyłam się ją lubić. A teraz... obecnie...? W sumie... jak tak sobie pomyślę... to jest jedna postać, która mnie irytuje. Smok Garble. Nadęty osiłek, który znęca się nad słabszymi... Wiem, że zachowuje się tak, gdyż jest smokiem, na dodatek w trudnym wieku (okres nastoletniego buntu), ale... błagam, męczenie biednego Spike'a? Ugh!

 

14. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Zaleta – jest dobrze napisany, przekaz jest jasny dla odbiorców, i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Kiedy rodzic ogląda MLP:FiM ze swoim dzieckiem, nie musi przy tym cierpieć, a również może mieć z tego przyjemność.

 

Wada – za krótkie odcinki, trzeba długo czekać na nowy sezon... No i w sezonie siódmym było stanowczo za mało piosenek!

 

15. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Moja druga połowa również ogląda serial. Ba, żeby było śmieszniej – poznaliśmy się na tym forum, i na początku darliśmy ze sobą koty!

 

Najbliższa rodzina – w sensie, rodzice? Cóż. Nigdy z nimi otwarcie na ten temat nie rozmawiałam. Ale widzieli pojawiające się figurki, kiedy jeszcze mieszkałam w Polsce. Uznali to zapewne za kolejne z moich dziwactw. Cóż... trudno się mówi. Nigdy się z tym jakoś szczególnie nie ukrywałam, a i oni nie pytali.

 

16. Czy przed MLP udzielałaś się w jakieś grupie?

Tak. Jeszcze w czasie, gdy chodziłam do gimnazjum, a Potteromania była strasznie silna (książki dopiero wychodziły, a ekranizacje kończyły się na pierwszych dwóch filmach) – byłam częścią fanklubu Syriusza Blacka. Haha... stare dobre czasy... Ech. Nauczyciele nawet udostępniali nam sale na spotkania. Uwaga – SPOILER! Kiedy wyszedł tom piąty serii, a JK Rowling zabiła Syriusza, na znak żałoby wszystkie dziewczyny z fanklubu nosiły czarne opaski na rękach!

 

Później, jak już internety były bardziej dostępne – byłam częścią forum poświęconego Ranme 1/2, które następnie weszło w partnerstwo z forum poświęconemu InuYashy – zamierzchłe czasy. Wspominałam o tym trochę wcześniej. Generalnie dyskusje były czymś normalnym, wszyscy mieli swoje ulubione postaci i pamiętam, że było niesamowicie miło... Potem to forum się również wygasiło, po użytkownicy dorośli i rozeszli się we własne strony.

 

I tak trafiłam na fora pokemonowe, gdzie poznałam smak PBF – na jednym z tych for poznałam Niklasa (stary dobry Revival!), następnie PoPL czyli Pokemon Polska... i tak, w roku 2011 poznałam MLP, znalazłam MLP Polska... i się zarejestrowałam. A dalej to już wiecie.

 

17. Wyobraź sobie, że możesz przenieść się do Equestrii na 24 godziny. Jaką rasę byś wybrała i co robiła? (Alikorn odpada).

Jednorożec! Obowiązkowo! Czary i magia... Możliwość teleportacji, lewitacja! Nie muszę być pegazem, ani kucykiem ziemskim – wystarczy mi magiczny róg na czole, abym była szczęśliwa XD.

 

18. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

A i owszem. Z kreskówek „Gravity Falls” i „Rick and Morty”. To takie sztampowe serie, które każdy musi chociaż raz obejrzeć.

Poza tym – anime. Anime. I jeszcze raz ANIME. Obecnie mam kilka serii, które śledzę na bieżąco, bądź czekam na nowe sezony. Mam wymieniać? Bo lista jest długa... Ale może wybiorę coś...

 

* Boku no Hero Academia (My Hero Academia)

* Haikyuu!!

* Shokugeki no Souma (Food Wars!)

* Kings Game

* Noragami

* Re:Zero (liczę na kolejny sezon!)

* Gekkan Shojo Nozaki-kun ( marzę o nowym sezonie D:)

* Death Parade

* Juni Taisen: Zodiac War

* JoJo's Bizarre Adventure

* Dragon Ball Super

 

19. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Nie mam nikogo takiego. Lubię dobrą muzykę, a gatunki są po prostu różne. Ostatnimi czasy największą przyjemność mam ze słuchaniem japońskiej muzyki – jest to głównie wynik tego, iż robię wszystko, by dobrze się z językiem osłuchać – bo od początku przyszłego roku zamierzam iść na kurs, aby się tego języka nauczyć.

 

Aczkolwiek, jeśli miałabym już podawać jakieś nazwy... to powiedziałabym, że do ulubionych zespołów / wykonawców mogę zaliczyć Quenn, oraz Linkin Park.

 

20. Chciałabyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Hm... Są pewne rzeczy, które na pewno bym zmieniła, gdybym miała możliwość powrotu do dzieciństwa. Na pewno nie zaniedbałabym rysowania, jak to się stało po gimnazjum... Może teraz dzięki temu mogłabym zrobić więcej?

Aczkolwiek – cofnęłabym się tylko i wyłącznie, gdybym mogła zabrać ze sobą wiedzę, którą mam teraz. Jeśli nie miałabym takiej możliwości – to raczej zostanę przy tym, co mam teraz, dziękuję.

 

21. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

To może trywialne... i samolubne. Ale chciałabym móc wrócić do Polski. Mieć pewność, że znajdę dobrą pracę, która pozwoli mi na utrzymanie siebie, rodziny którą założę, że będę mogła sobie pozwolić przynajmniej raz w roku na wyjazd na urlop, oraz móc wydać kasę na jakieś przyjemności. Nie chcę wiele.

 

Poza tym, chcę po prostu móc spędzić święta z rodziną. Ostatni raz miałam taką możliwość pięć lat temu. W tym roku znowu mi się nie uda...

 

22. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Generalnie o grach mogę rozmawiać godzinami. Pracuję dla PlayStation, więc jakby nie było, jest to również część mojej pracy, ale mam z tego niesamowitą frajdę. Dodatkowo fantastyka, manga i anime... Tematów jest mnóstwo. Z każdym jestem w stanie na jakiś temat porozmawiać – nawet o polityce, jeśli znajdzie się ktoś chętny.

O grach, to i ja chętnie pogadam, jak coś to zapraszam :bronies:

 

23. Czy myślisz może o powrocie w szeregi ekipy?

Dobre pytanie. Z jednej strony, jeśli mogłabym pomóc w ogarnięciu czegoś, to czemu by i nie? Pytanie tylko, czy Ekipa chciałaby mnie w swoich szeregach – bo to insza inszość!

 

24. Jak się czujesz po powrocie na forum, po tak długim czasie?

Dziwnie. Nie było mnie tu od X lat, wpadłam po przerwie, znowu zniknęłam, teraz raczej chcę już zostać i się nie ruszać. Nie znam większości udzielających się użytkowników – ale chętnie ich poznam. Na pewno znajdziemy wspólny temat do rozmowy.

 

Ale nie ukrywam – cieszy mnie, że są tu nadal osoby które znam, a które tak ciepło mnie przyjęły po mojej niebytności tutaj. Od razu się cieplej człowiekowi na sercu robi.

 

25. Za czym tęsknisz najbardziej z przed swego odejścia z forum?

Tęsknię za żywotnością tego forum. Za ruchem, który panował w działach z postaciami, za offtopem, którego nie dawało się trzymać w ryzach... Za starą gwardią, która była tutaj aktywna... Ech, stare dobre czasy. Ale czas nie stoi w miejscu, tylko płynie dalej – wszystko się zmienia. Zmieniają się i użytkownicy. Starzy odchodzą, nowi przychodzą – taka kolej rzeczy.

 

26. Czy tęskniłaś za forum, zaglądałaś tu czasem choćby na chwilkę?

Owszem – tęskniłam. Brakowało mi pogaduszek na shoutboxie, luźnych dyskusji, rozmów o życiu, planach na przyszłość, debat na temat najnowszego odcinka, konwersacji na temat spoilerów z sezonu... Czy też po prostu użytkowników, z którymi znam się od lat, a których nigdy nie spotkałam osobiście. To fajne, że miałam możliwość poznać tyle fantastycznych osób, które tworzą ten fandom.

 

Dlatego podjęłam próbę powrotu jakiś czas temu. Ale jak to zwykle bywa – przyszły kolejne zmiany w życiu, nowe obowiązki – czy też nowa praca – i trzeba było skupić się na innych rzeczach. Ale głód pozostał

 

I tak, czasami zaglądałam... będąc niezalogowaną. Zapewne jak każdy, kto w pewnym momencie zniknął.

 

27. Co skłoniło ciebie do powrotu?

Po prostu ciekawość. Zerknęłam po raz kolejny na forum... do tematu, który założyłam, kiedy się tu pojawiłam ponad rok temu. I zauważyłam, że w najlepsze nadal toczyła się w nim dyskusja. Dodatkowym bodźcem była niezachwiana pewność Arjena, że wrócę. No i... Oto jestem!

 

Cóż, dziękujemy za wywiad :cmc: i witamy ciebie z powrotem na forum, obyś szybko się odnalazła w nowej rzeczywistości jaką zastałaś po swoim powrocie :bronies:

 

J17JjAF.gif

 

 

Edytowano przez BiP
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie maczałem palców w tym wywiadzie, to mogę napisać to i owo.  Wywiad bardzo ciekawy, dobrze przeprowadzony, a i osoba ciekawa (pionierka ;) ). Praca dla Playstation? Też tak chcę :twistare:Myślę jednak, że to jest tak, jak z pisaniem recenzji gier dla jakiegoś serwisu (siedziałem w tym kilka lat). Niby "zarabiasz na graniu" brzmi cudnie, ale w pewnym momencie "bańka" pęka. Najczęściej gdy dostaniesz jakiś badziew (Nina Kroniki Agenta) czy co gorsza średniaka o którym nie ma co pisać (ani pochwalić, ani się pośmiać). A naczelny drze się za recenzje brzmiące jak notatka prasowa. 

 

@Kirara Można wiedzieć co dokładnie robisz?

@BiP Dwie uwagi: 1. Kolor Scootaloo jest trochę za ciemny (spróbuj dać "marchewkowy"). 2. W słowie Kirara daj link do jej profilu :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Triste Cordis napisał:

2. W słowie Kirara daj link do jej profilu

Zwykle dodaję, lecz tu zauważyłem, to po napisaniu posta, a nie chciałem go edytować specjalnie, ale mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 11:11, BiP napisał:

8. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?

Hmm... Nie przypominam sobie, abym miała taką „przyjemność”.

 

Tak wnioskując z odpowiedzi Kiry, pytanie chyba powinno brzmieć "Czy spotkałaś się kiedyś z osobą, która jest anty brony"? Poza tym, wywiad git gud. A i żeby było już całkiem nostalgicznie...

...

...

*szczypie Kirarę w kostkę*

:evilshy::rariderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, chyba ilość pytań trochę mnie przytłoczyła, i mogło mi się coś pomieszać :P

 

Anyway - czym się zjamuję w PlayStation - customer service, obsługa klienta. Zaczynałam od pracy na infolinii, aktualnie jestem agentem eskalacyjnym - więc jeśli macie problemy z konsolami, z grami, z kontami i nie potrafią tego rozwiązać agenci pierwszego stopnia (bądź kontaktu, jak lekarz :P), to wtedy takie sprawy trafiają do mnie.

 

Albo jak ktoś coś... zjaniepawli, to wtedy muszę taki syf naprawiać, bądź oddzwaniać do furiatów, co nie dostają kasy z powrotem, bo ich dziecię z radością przepuściło ich wypłatę.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kirara napisał:

Tja, chyba ilość pytań trochę mnie przytłoczyła, i mogło mi się coś pomieszać :P

 

Anyway - czym się zjamuję w PlayStation - customer service, obsługa klienta. Zaczynałam od pracy na infolinii, aktualnie jestem agentem eskalacyjnym - więc jeśli macie problemy z konsolami, z grami, z kontami i nie potrafią tego rozwiązać agenci pierwszego stopnia (bądź kontaktu, jak lekarz :P), to wtedy takie sprawy trafiają do mnie.

 

Albo jak ktoś coś... zjaniepawli, to wtedy muszę taki syf naprawiać, bądź oddzwaniać do furiatów, co nie dostają kasy z powrotem, bo ich dziecię z radością przepuściło ich wypłatę.

Dobrze wiedzieć jak mi PS4 padnie to się odezwę. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BiP napisał:

A sama w coś gracz na kompie lub konsoli?

 

 

Na konsoli to głównie pogrywam sobie w bijatyki (Street Fighter IV, Tekken 7) - no i oczywiście musiałam sobie kupić nowego "Crasha Bandicoota" :) + swojego czasu maniaczyłam w... "Stardew Valley". Ekhem...

Na kompie - głównie MMO - aktualnie mam fazę na Final Fantasy XIV i nowy dodatek "Stormblood". Gram również w Guild Wars 2 - ale mam aktualnie przerwę. To samo tyczy się WoW-a - zawieszona działalność.

Poza tym zaliczyłam sobie ostatnio sezon w "Diablo III". I to by było na tyle, póki co...

 

Aaaale... 17/11 - czyli w piątek - wychodzą nowe pokemony - "Ultra Sun" i "Ultra Moon"! Zamierzam je sobie kupić, i przykleić się do swojego 3DSa na cały weekend :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...