Skocz do zawartości

Jak zacząć na forum?


ConQrM

Recommended Posts

Wczoraj zostałem bardzo ciepło przyjęty przez społeczność :) Ponieważ teraz mam trochę czasu napisałbym coś więcej o sobie, ale nie po to założyłem ten temat. Poszperałem cały dzień na forum, lecz nie wiem od czego zacząć, tak dużo tego. Polecacie jakieś takie lekkie tematy na start, by wyjść z działu "Na start..."? Może ktoś podzieliłby się swoim doświadczeniem na forum? 

 

Jeśli był już podobny temat to przepraszam z góry

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No był podobny temat. 

 



Tak już w ogóle, ludzie ogarnijcie się. Obecnie na jakikolwiek temat nie spojrzę, to widzę że był podobny. Rozumiem, że można nie zauważyć czy coś, ale zawsze można się zapytać jakiegoś mode, czy po prostu napisać w statusie, od tego między innymi to jest. Wiem, że jest się nowym, świeżo upieczonym userem, ale nawet jeżeli nie jest się zbyt spostrzegawczym to starczy się zapytać. Serio. 

 

Link: 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeczytać moje słabe tłumaczenie w dziale fanfików i dać mi za nie dużo reputacji. Pracuję też nad czymś nowym, więc możesz się zaangażować w preread. A tak na poważnie, to tak jak preopinaci i ja wczoraj ci powiedzieliśmy. Pogrzeb w różnych działach, na pewno coś znajdziesz. Możesz popisać z kimś na priwie, niektórzy są nawets sympatyczni. Nie trzeba się tak spinać. Ale rozumiem cię. Przez pierwszy tydzień też za bardzo starałem się być... hmmm... nawet nie wiem jaki, ale bardzo chciałem. Rób, co uważasz za słuszne. Najwyżej dostaniesz bana.

Może zainteresuje cię forumowy discord albo też Klub Konesera Polskiego Fanfika? Szczególnie ten drugi serwer jest warty uwagi.

No, to chyba na tyle. Dobranoc.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj strudzony wędrowcze, widzę, że przeraziła Cię trochę ilość możliwości, jakie przynosi nasze forum. 
Pozwól, że wskażę Ci parę rzeczy~
O tutaj masz regulamin, warto go przelecieć wzrokiem raz czy dwa i zajrzeć do niego, kiedy nie jesteś czegoś pewien. Kiedy już to zrobisz, poszukaj coś dla siebie. Proponowałbym zacząć wędrówkę od działów poszczególnych kucyków. Każdy z nich ma własną galerię, gry i zabawy, uporządkowane tematycznie. Jeśli lubisz czytać, polecam ten dział, na pewno znajdziesz coś tam dla siebie. Natomiast tutaj, jest dom wszystkich artystów, dzierżących pędzle, ołóweczki i inne malutkie dziwactwa. Jeśli szukasz prostej, łatwej rozrywki, polecam zajrzeć do offtopu, luźne dyskusje, przypadkowe rzeczy i niezbyt wymagające gry i zabawy. 
Szukaj i życzę Ci w tych poszukiwaniach powodzenia, trzymaj się.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kruczek napisał:

Jeśli szukasz prostej, łatwej rozrywki, polecam zajrzeć do offtopu, luźne dyskusje, przypadkowe rzeczy i niezbyt wymagające gry i zabawy. 

Jaki jest sens offtopu na tym forum, skoro jest się skrępowanym przez antyludzki, podkreślam, ANTYLUDZKI regulamin?

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyludzki? Nie powiedziałbym. Ani o ogólnym regulaminie ani o tym offtopu... inna sprawa, że w praktyce regulamin sobie, administracja sobie i można dostać bana za coś czego w regulaminie nie ma... zwłaszcza gdy jest się katolikiem/ma poglądy zbliżone do katolickich/nie przestrzega politycznej poprawności. 

 

Jasiulo mówił, byś obczaił jego opowiadanie - no i faktycznie jest niezłe, ale ja je korektorowałem, więc mogę być ciutkę nieobiektywny. Nie wiem w sumie na ile lubisz opowiadania, ale jeśli tak to możesz też przeczytać jakieś tłumaczenia grupy Królewskie Archiwa Canterlotu (jak dotąd ukazały się: "Przyjaźń = zło", "Ziarno prawdy w mitach i legendach", "Sunset Serwuje Sushi", "Myjesz włoszy... CZYM!?" i "Nocny Taniec"), mamy też sporo komiksów, które znajdziesz na naszym deviantarcie(polecam szczególnie "Spotkanie po latach").

Albo i coś ode mnie bo sam nieco pisze. Jako, że widzę iż też jesteś fanem Sunset, to sądzę, że powinny ci przypaść do gustu "Nowe Początki", opowiadające o tym co się z Sunset działo po balu oraz o tym jak poradziła sobie podczas pierwszych dni w świecie ludzi. Możesz też po prostu poszukać czegoś dla siebie w Wielkim Spisie dzieł o Sunset Shimmer.

A jak masz ochotę na coś dłuższego, z bogatym światem to polecam mój "Kod Equestria"(nie zrażaj się tym, że to multiwersum, świat mieszany ze światem kucyków jest przedstawiany z ich perspektywy i razem z nimi się go poznaje - choć oczywiście jego znajomość pozwala wyłapać więcej różnych smaczków). Bo o takich klasykach jak "Past Sins" czy "Antropologia" chyba nie muszę mówić.

 

  • Haha 1
  • wtf 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do dzieł przedmówcy dodam też Kroniki Equestrii: Nadejście Ognia. Albo Crisis: Equestria, lub Broken Bounds: Zerwane więzi :) To wszystko, to bardzo stare klasyki fandomu :), no jest jeszcze... Fallout: Equestria, tylko niestety jego tłumaczenie coś stoi od dawna :( Oczywiście, jeśli wolisz słuchać niż czytać, to wszystkie te opowiadania znajdziesz w wersji czytanej na Youtube :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lyokoheros napisał:

zwłaszcza gdy jest się katolikiem/ma poglądy zbliżone do katolickich/nie przestrzega politycznej poprawności. 

Masz na myśli ten jeden raz, gdy jako opiekun dostałeś po gluteusie maximusie za promowanie jakiegoś pro-lajfowego eventu, a administracja jasno dała do zrozumienia, że polityczna agitka w którąkolwiek stronę nie ma miejsca w działach kucykowych, zwłaszcza ze strony ekipy? No strasznie uciskamy katolicyzm, okropna politpoprawność się szerzy, wow. Przerażające.

 

Dla OP: nie wiem w sumie, co to za pytanie. Idziesz, gdzie chcesz, przyglądasz się, patrzysz na opisy działów i tematów, znajdujesz coś interesującego dla siebie i piszesz tam posta. A potem kolejnych pięć. Jakoś to się zaczyna kręcić.

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze obrona tak podstawowych wartości jak ludzkie życie to nie agitacja polityczna - to obowiązek wynikający z samego człowieczeństwa jako takiego. Po drugie to się własnie nijak ma do regulaminu. Po trzecie jak mogło mi o to chodzić mówiąc o banach jak za to bana nie dostałem? 

Po czwarte w powodzie bana mam wpisaną "obrazę innych użytkowników" (co jest kompletną bzdurą - szczególnie patrząc na obrzydliwe kłamstwa jakie pod adresem katolicyzmu potrafił wypisywać tutejszy admin) oraz "homofobię" (który to zarzut nie tylko sam w sobie jest wręcz absurdalnym kuriozum i nijak mającym się do regulaminu) tylko dlatego że ośmieliłem się krytykować homoseksualizm oraz nie chciałem w galerii sugestywnych grafik. No cóż podwójne standardy... 

Edytowano przez Lyokoheros
  • Nie lubię 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misie kochane... To znaczy: Drodzy użytkownicy, proszę nie robić tu dramy i offtopu. Dalsze ciągnięcie dyskusji o admince, banie Lyokoheroesa i innych tematach niezwiązanych z "jak zacząć na forum" będzie karane. A nasze moderacja i administracja są miłe i kochane. Polecam ^^

  • +1 4
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

Dnia 14.11.2017 o 18:53, Ylthin Maruda napisał:

Dla OP: nie wiem w sumie, co to za pytanie. Idziesz, gdzie chcesz, przyglądasz się, patrzysz na opisy działów i tematów, znajdujesz coś interesującego dla siebie i piszesz tam posta. A potem kolejnych pięć. Jakoś to się zaczyna kręcić.

Brawo, dwa zdania które wystarczyły, aby wyczerpać cały temat, krótko i celnie w punkt :bronies:

Spoiler

82MzFB6.gif

Myślę, że dla nowych najlepszym startem jest offtop, bo tam jest najluźniej. No i polecam SB. Na działy i dyskusje przyjdzie czas, gdy już zapoznasz się z forum i ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...