Skocz do zawartości

Bestia z Kruczej Zatoki [Oneshot] [Adventure]


Kruczek

Recommended Posts

Bestia z Kruczej Zatoki 

Wśród marynarzy panuje chaos, każdy się lęka olbrzymiej bestii z Kruczej Zatoki, co ma na ten temat do powiedzenia pewien zwykły rybak?

Tak jest, opowiadanko, naskrobane dzisiaj. Krótkie, bo zaledwie cztery strony, ale to chyba dobrze, co nie? Szybkie czytanko i SZYBKI KOMENTARZYK (błagam, niech ktoś mi powie co o tym sądzi, bo nie wiem czy błądzę czy nie)
A, zapomniałbym, tekst inspirowany piosenką Voltaire - The Beast Of Pirate's Bay

Miłej lektury~^^

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane.

Zostawiłam ci parę czepialsko-biologicznych uwag, skasowałam jedną zbędną spację i dorzuciłam jeden przecinek. Pokasowałabym też entery między akapitami, bo taki rozstrzelony tekst nie wygląda specjalnie estetycznie, i podbiłabym rozmiar fontu (fonta?) z 11 do 12 (TNR jest dość... chudą czcionką).

Treść...

Spoiler

Nie jest źle, ale i nie urwało mi to głowy. Pod koniec tekstu marynarska stylizacja trochę ci zeszła, a szkoda, bo język jest całkiem przyjemny, choć niektóre zdania możnaby ze sobą połączyć w nieco dłuższe - w tej chwili niektóre akapity sprawiają wrażenie lekko poszatkowanych i nie płyną zbyt gładko (no pun intended). Całość jest na tyle krótka i zwięzła, nastawiona bardziej na styl i atmosferę niż opisywanie większej historii, że nie będę ci wytykać pobieżnie naszkicowanych postaci - uczepię się za to samej fabuły i jej poprowadzenia.

Po przeczytaniu całości miałam wrażenie, że autor zaczął od historii o wielkim potworze-kucojadzie, tak, wszystko szło ładnie-pięknie... po czym gdzieś pod koniec doznał nagłego oświecenia i postanowił wrzucić zwrot akcji o tym, że tak naprawdę... eee... potwora nie ma? łowców zabijają syreny? potwór służy syrenom? to wszystko pułapka stworzona przez rybaka i napotkaną przez niego syrenę? Zakończenie jest dla mnie niejasne i nie klei się zupełnie z resztą fika, jakby przeklejono je z innego opowiadania. Cały wątek syren wydaje się być wrzucony dla niespodziewanego skrętu fabuły, który jednak kłóci się - przynajmniej dla mnie - z tym, co było wcześniej opisane.

Mam też wrażenie, że poszczególne sceny można było rozpisać nieco dłużej - z drugiej strony jednak ich obecna długość nie wadzi, tak samo jak wspomniana wcześniej prosta charakterystyka postaci, do tego próby wypchania fanfikowej szynki mogłyby się szybko skończyć pompowaniem jej wodą z białkiem sojowym zamiast faktycznym mięskiem.

 

Czy warto przeczytać? Może nie tyle warto, co... można. Całość jest na tyle krótka i sprawnie napisana, że można poświęcić tych pięć minut w przerwie od większych historii - ot, złapać kubek herbatki z rumem, zapuścić w tle szanty i zanurzyć się na krótką chwilę w morskich opowieściach...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, iż tekst ten jest nie tyle inspirowany, co w zasadzie jest tą piosenką, w pewnym sensie. Popełniłem być może błąd, że najpierw jej posłuchałem, a potem przeczytałem opowiadanie, ale wyszło na to, że jedno i drugie jest praktycznie o tym samym.



Co do moich wrażeń to uważam, że tekst by na pewno zyskał gdyby jednak tam był ten potwór, a nie syreny, albo syreny były tym potworem. Poza tym, lepiej by to chyba wyszło gdybyś poświęcił więcej czasu na zbudowanie klimatu marynarskiej opowieści; choć sama długość nie jest zła, ponieważ w tym tekście zbyt rozwlekłe sceny by tylko mu zaszkodziły, jak sądzę. Co do samego klimatu natomiast, to niestety, ale ciężko mi było się w niego wczuć. Początkowo tak, ale im dalej, tym słabiej. Wspomnę tylko o mało pasujących słowach, wskazanych już w tekście.

Uważam, iż jakkolwiek do piosenki taka historia jest spoko, to jednak w opowiadaniu wyszła przeciętnie.

 

Można przeczytać, zwłaszcza że długie nie jest. Plusa dam za fajną piosenkę :) 

Pozdrawiam :giggle:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...