Skocz do zawartości

Czy shipping Thorax i Ember może się udać?


Szonszczyk

Recommended Posts

Wątek miłosny w odcinku pt. "Triple Thread", może nie był najważniejszy, ale... No dobra, nie było go w ogóle.

Takowy związek by bardzo umocnił obydwóch władców: Thoraxa jako przywódcy podmieńców, a Ember jako królowej smoków. Bez wątpienia benefity polityczne na pewno by tu się pojawiły. Inaczej podmieńce by patrzyły na swojego władcę, gdyby wiedzieli, że po jego stronie są smoki. Od razu byłoby mu łatwiej zarządzać gniazdem. Jeśli chodzi o smoki, to otrzymałyby bardzo potężnego sprzymierzeńca mogącego, na przykład, wykonywać zwiad. Jestem pewny, że te dwie rasy razem byłyby zdolne do zajęcia całej Equestrii zanim by się nawet Celestia ogarnęła.

Co do dzieci... Tu jest bardzo ciekawie powiem szczerze. Można by wziąć pod uwagę co się stało w "Shreku"...

A jak wam się to wszystko widzi?

Czy taki związek ma sens?

Piszcie! Jestem bardzo ciekawy waszej opinii na ten temat!

Edytowano przez Szonszczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten ship jest trochę naciągany. Prędzej shipowałbym Spika z Ember, a Thoraxa z... nawróconą Chrysalis (no znając Ha$bro, to przecież każdy złodup co pojawia się więcej niż jednym dwuodcinkowcu, przechodzi z czasem na jasną stronę mocy :ajawesome:).

Edytowano przez Szonszczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Celestia zwykle nie ogarnia i tylko wysyła Twilight. Nie sądzę więc, żeby ogólny brak ogarnięcia Niebiańskiej miał większe znaczenie w przypadku inwazji.

Musisz popatrzeć na to także z innej strony. Pomimo dobrych stosunków między władcami, obie rasy mają zupełnie inne zwyczaje i wartości. Szczególnie smoki krzywo patrzą na obcych. Mogłoby to doprowadzić do poważnego konfliktu, w którym monarchowie raczej poparliby swoich.

Nie jestem pewny, czy takie mieszanie gatunków mogłoby dojść do skutku, a nawet gdyby do niego doszło, to czy potomstwo byliby płodne. Z drugiej strony to tylko kreskówka dla dziewczynek, więc wszystko jest możliwe.

Na koniec, jak już wspomniał ConQrM, trzeba pamiętać o interesie ekonomicznym C&Dbro, które chętniej wprowadziłoby nowe postacie ich małżonków (dostępne w sklepie za jedyne 1488 złotych), niż łączył już istniejących bohaterów, szczególnie że nie wszyscy fani byliby na tak.

 

@jasiulo Proszę o usunięcie z posta informacji o pedofilach. Z góry dziękuję ~Szonszczyk

Ale jesteś sztywny.

Edytowano przez jasiulo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorax x Ember, Ember x Spike, Spike x Thorax... A może trójkącik? 

No mniejsza... W każdym razie sam problem jest ciekawy i warty rozważenia. Ale skupmy się na innej nieco kwestii: Czy związki między rasowe są w jakikolwiek sposób akceptowane w EQ? Ja tego nie wiem i w oficjalnej wersji się raczej tego nie dowiemy, aczkolwiek mogło to by wyglądać całkiem... ciekawie/intrygująco. Przypuśćmy, że ten związek miałby miejsce i poruszyłeś kwestię potomstwa... Trudny temat, jak wiadomo między rasami kucyków nie ma pół na pół, jest albo pegaz, albo jednorożec, albo kucyk ziemny i w tej kwestii raczej nikt się nie będzie sprzeczać (nie widziałem w kanonie kucyka z jednym skrzydłem (od urodzenia oczywiście), chociaż to może nie jest najlepszy argument, bo mogą być upośledzenia, czy coś w tym rodzaju, o czym po prostu nie wiemy). W każdym razie jakoś dziwnie mi by było patrzeć na takie statkowanie i raczej jestem zdania, że podmioty sprawy pozostaną jedynie przyjaciółmi. Co nie zmienia mimo wszystko faktu, także przez Ciebie @Szonszczyk poruszonego, mianowicie polityczne korzyści, które jak najbardziej miały by miejsce i w razie wojny te dwa państwa tworzyły by niezwykle silny sojusz, z którym trzeba się liczyć (pomijając nieudolność tęczlingów widoczną w 7 sezonie). Sumując można by rzec iż jest to coś korzystnego politycznie, aczkolwiek w praktyce raczej nie miałoby miejsca.

Edytowano przez Szonszczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...