Skocz do zawartości

Serial a film "porównanie" grafiki


Recommended Posts

Jako że film jest już od jakiegoś czasu w miarę dostępny na internecie to można mu się dokładniej przyjrzeć.

To natchnęło mnie go czegoś w rodzaju porównania i trochę zastanowienia się dlaczego zrobili pewne zmiany.

 

Na pierwszy ogień idzie Twilight.

Od razu w oczy rzucają się lepiej wyeksponowane uszy. Widać też, że ciemnofioletowe pasemko na grzywie jest szersze i w filmie jest po obu stronach rogu.

 

Spoiler

kAd4EBp_2RNYo-CuDs56aJfWlLIYa34haM15dduf

 

Druga będzie Rainbow, tu mnie zastanawia czemu w filmie zmienili obwódkę grzywy z niebieskiej na dopasowaną do kolorów grzywy?
Taka zmiana mnie zastanawia bo wydaje mi się, że w serialu nie byłoby to aż tak trudne do osiągnięcia lub z drugiej strony mogli zostawić to jak w serialu.

Spoiler

mTMhiSmVPeyrSccnsGu817FMZVX6hKgcaIxiTrvw

 

Teraz pora na popisowy numer Rainbow czyli ponaddźwiękowe boom.

Tutaj mnie zastanawia zmiana kierunku rozchodzenia się kolorów.

Spoiler

BkA_n6jL34hN_TOWozsIbHac5Cp81ZZKF1kIfEd5

 

Asystent numer jeden czyli Spike.

Dostał półprzezroczyste uszy na początku myślałem, że w serialu ograniczał twórców program. Przypomniałem sobie, że Luna ma też ma częściowo przezroczystą grzywę w serialu.

Spoiler

1ua4cHZwb2NYzw3H35Q2XRMOwe4mW7bCciRlfdik

 

Księżniczka nocy Luna, jej grzywa w obydwu przypadkach prześwituje.

Spoiler

0G86u8zf_kW7sv-OOAgFD4DWnuG0KMOxPvOCf4FP

 

Na koniec dwie rzeczy które dla mnie są fajnymi smaczkami ale ogólnie raczej nie mają znaczenia.

 

Zabrudzone kopytka ;)

Spoiler

0ZhpTylW3kXBDTfE7cMo2RSJ89thm4Z6OvQFL0xb

 

I pokazanie spodniej części kopytka. (bardzo podoba mi się ten scen z Rainbow)

Spoiler

aML65h5CqSgLQBRfefXrUaSCxG4Gl-hmJe1z_-5O

 

 

A Wy co o tym sądzicie, może też zauważyliście coś ciekawego?

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artem napisał:

To ja polecam obejrzeć archiwum strumienia z Rebeccą Dart, która dość ciekawie opowiada o zmianach w wyglądzie postaci oraz ciekawostkach i anegdotkach z tym związanych ;)

Bardzo chętnie to obejrzę tylko z moją znajomością angielskiego zrozumiem max 20% całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Triste Cordis napisał:

Jestem pod wrażeniem. Wychwyciłeś wiele rzeczy, na które ja w życiu bym nie zwrócił uwagi. Dla mnie "grafika" po prostu wygląda o niebo lepiej. Widziałem film kilka razy, a nie zauważyłem półprzeźroczystych uszu Spike'a (jakoś mi to umknęło) :) 

Ostatnio byłem w kinie całe 10 lat temu wiec możliwe, że z tego powodu to wychwyciłem lub dlatego, że w miarę często obejrzę jakiś odcinek serialu.

Ze scenami czekałem aż film będzie w miarę dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie spojrzeć, obwódka grzywy Twilight też zmienia odcienie w zależności od pasma. Chociaż w jej wypadku nie jest to tak wyeksponowane. Cóż, Dash znacznie lepiej wygląda z filmową grzywą, która o wiele lepiej kontrastuje z resztą sylwetki.

 

Tak naprawdę w filmie położono nacisk na detale postaci. Rzućcie okiem na róg Luny. W serialu - prosty jak strzała, w filmie - wyraźnie widać zastosowane zaokrąglenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
31 minut temu, MarianWisniewski napisał:

Wiecie co? Film jest znacznie piękniejszy niż serial, dlatego nazwałem go "Pięknem, jakiego świat dotąd nie widział.

Ktoś tu chyba nie oglądał filmów Disney/Pixar, albo jest zaślepiony miłością do MLP :sweetbook:

To jest piękno (zróbcie głośniej):rd: 

Spoiler

:giggle:Faktycznie... :fsscream:PIIIIĘKNOO!!! 

:rd12: A nie mówiłam? 

:burned:Wcale, że nie piękne.

 :applesad: Znowu ćpałaś i masz zaburzenia percepcji. 

:lie: A fcale że nie!

:grumpyscoot: Apple Bloom, poślij ją wreszcie na odwyk

:sweetbook: To nie takie proste, prawda Rarity?

:rarity3: Co ty mi tu sugerujesz? 

:grumpybloom: Zakupoholizm, pracoholizm...

:rarirage: Nie wtrącaj się. 

:fswhat: Co się tu odwala? 

:bonbon2: Lyra, nasz były opiekun znowu był w pracy 10 godzin, i znowu mu odwala

:lyra4: Jakie to dla niego typowe

 

Zanim ktoś zacznie narzekać na porównanie - hej, skoro szanowny kolega użył słów "piękno, jakiego świat dotąd nie widział", to pokazuję i udowadniam, że jednak widział. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
39 minut temu, MarianWisniewski napisał:

Wiecie co? Każdy kucyk w tym filmie ma inne uszy i spody kopyt.

W jakim sensie?

Chodzi o inne uszy i spody kopot pomiędzy serialem a filmem czy chodzi, że każdy kucyk w filmie ma unikalny kształt uszu i kopyt.

Mi się jednak wydaje, że uszy są "robione" według jednego szablonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...