Skocz do zawartości

Tfurczośc przez duże tfu


Recommended Posts

Hej wszystkim!

Wreszcie postanowiłam podzielić się tutaj swoją twórczością. Co prawda, nie jest to kucykowy styl (jakby ktoś nie zauważył :derp6:), ale mam nadzieję, że wpisuje się w tematykę forum. Chętnie posłucham wszystkich opinii, bo to moje pierwsze prace na czarnym papierze i pewnie jest tutaj ktoś, kto zna się na tym lepiej, a przyda mi się trochę konstruktywnej krytyki :lunaderp:

Prace na podstawie zdjęć Raphaela Macka.

Kopytko! :bronies:

Koń 2.jpg

Koń 4.jpg

  • +1 3
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ChiselBrush napisał:

i pewnie jest tutaj ktoś, kto zna się na tym lepiej, a przyda mi się trochę konstruktywnej krytyki :lunaderp:

Nie znam się na tym, moje rysunki wyglądają nie lepiej, niż te niepełnosprawnych dzieci sprzedawane na aukcjach charytatywnych, ale mi się podoba. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie, ale jest zawsze ten jeden szkopuł - odrysowane, na dodatek ze statycznej pracy. Będąc ma MECu Kora Kosicka (dyrektor grafiki MLP:FiM) powiedziała, że inspirowanie się, ale pokazując zupełnie coś nowego w stylu nowej pozy, własnej kreski, tego typu sprawy jest jak najbardziej akceptowalne. Ja się z tym zdaniem w pełni zgadzam. Jednak odrysowania już istniejącej pracy to jest dość słaba rzecz, bo w tym nie ma specjalnie żadnego wysiłku dla kogoś kto już jest ponad podstawowym poziomem.

 

Co innego odrysowanie martwej natury czy człowieka, bo wariacji na ten temat jest sporo i twoja wyobraźnia przestrzenna ma uchwycić te nowe doznania. Kolor kwiatki mają w wazonie, a poproszą cię aby zrobić rysunek przy pomocy jedynie węgla czy ołówka 6B, a może konkretnej gamy koloru pasteli, a przy anatomii ludzkiej nagle człowiek się poruszy i trzeba być na to gotowym. A tu ... dosłownie kalka, bo pracę tego autora widziałem i w tej samej palcie barw to robił (w sensie zdjęcie) :grumpytwi:. Przejście z koloru na czerń-biel już by trochę wysiłku by wymagało. 

 

Oczywiście nie twierdzę, że nie wygląda to pięknie, ale będąc już na jakimś poziomie ponad kogoś kto jedynie umie narysować patyczaka, trzeba by było się jakoś rozwinąć pod kątem wyobraźni czy "a jak by to wyglądało gdyby ..." . Ja traktuję odrysowanie jako ćwiczenie, nie jako pełnoprawną twórczość, dobrą formę przy sprawdzeniu jak potrafię ciągnąć kreskę. No i tą własną kreskę warto jakoś wyrobić, a szybciej to się zrobi robiąc coś moim zdaniem twórczego. Nie znaczy to teraz, że masz tę szkołę teraz rzucić i rysować co ci się żywnie podoba, bo nie wie jaki tam macie tok nauczania, ale trzeba też działać na rzecz tego co nami steruje każdego dnia, bo wyobraźnia to jedna z tych rzeczy, która artystę definiuje i chętnie bym zobaczył twoje prace, ale na twojej podstawie, twojego własnego pomysłu :twilight2:.             

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że uczę się w plastyku ćwiczenia wyobraźni, własnej kreski bądź interpretacji mam od groma. Jednak nawet w takiej szkole odwzorowywanie jest wpisane w tok nauczania. W tym wypadku owe prace były moim zadaniem domowym.

 

W żadnym wypadku nie nazywam tego sztuką - takie odrysowanie właściwie nawet do niej nie aspiruje. (Sam tytuł "TFUrczość sugeruje raczej niski poziom wartości artystycznej zawartej w danym rysunku.) Również traktuję to jedynie jako ćwiczenie (i odbębnienie pracy domowej), jednak chciałam się nim podzielić i jeśli komuś nawet tak proste przerysowanie przypadnie do gustu - będzie mi niezwykle miło. Poza tym, sama czynność odwzorowywania sprawia mi przyjemność, a jako, że nie stać mnie na modeli w domu, a martwą naturą już rzygam, postawiłam na zdjęcia. Zwykle, kiedy decyduję się na przerysowywanie robię to z własnych fotografii, ale wstawiłam te, ponieważ najbardziej wpisują się w tematykę forum.

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak, nie wiem czemu, ale to jest wspaniałe. Przerysowane czy nie, chciałbym mieć takie umiejętności.
 

23 godziny temu, ChiselBrush napisał:

 robię to z własnych fotografii,

Dostaniemy więcej prac? Proszęę~^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, moim nic nie mówiącym zdaniem wygląda to ładnie...

 

Ale jeśli cię to zainteresuje, to moja siostra jest po drugim roku liceum plastycznego, może coś by powiedziała (a póki nie namówie jej do założenia konta, to pośredniczyłbym w dialogu między wami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...