Skocz do zawartości

Czego słuchamy?


Adisso

Recommended Posts

A ja nie jestem w stanie wypisać konkretnych zespołów/wykonawców/kompozytorów, bo byłoby ich spooro. Ale tak dla przykładu podam:
- Macklemore
- Coldplay
- Kajiura Yuki
- Hans Zimmer
- Peter Hollens
- Lindsey Starling...
Po prostu słucham tego, co mi wpadnie w ręce i akurat się spodoba. Są to różne gatunki i jestem otwarta na właściwie każdy jeden, bo nigdy nie wiem, kiedy uda mi się trafić na jakąś perełkę. Nawet jeśli jest to znienawidzony hip-hop lub techno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

W moim przypadku nie da się od tak stwierdzić, że "słucham tego i tego". Mam tak szerokie horyzonty muzyczne, że nie potrafię szybko i prosto odpowiedzieć na pytanie "czego ty słuchasz?". Jeżeli jakiś utwór trafi pod moją kopułę i nie wylatuje z niego przez kilka godzin, to oznacza, że mogę dodać go do swojej playlisty. I to nieważne czy jest to chorał gregoriański, czy death metal, albo folk czy dubstep.
Słucha takich zespołów jak:
-Junior Senior
-ФлайzZzа (FlyZZZa)

-Daft Punk

-Weird Al Yankovic

-Renard

-Laibach

-Zorka

-Czeremszyna

-Loituma

 

Dodam jeszcze, że denerwują mnie ludzie, którzy mi wmawiają, że MUSZĘ znać takie zespoły jak AC/DC, Led Zeppelin, czy Queen. Niby dlaczego? To że oni to lubią, a ktoś inni okrzyknął ich legendami nie oznacza, że i ja mam ich lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do mnie. Nie przepadam za ciężkim metalem. Niet :derp:

W sumie słucham tego co mi w ucho wpadnie.

Wymienię kilkanaście zespołów/solistów/i tytuły piosenek.

Co do ost. Same piosenki z tego powodu że się podoba dokładnie ta. A nie wszystkie piosenki ów zespołu.

Kpw ?

Verba. ---> kocham ten zespół. Mają piosenki z przekazem.

Enej ---> nie powiem że nie.

Owl City ---> genialny piosenkarz. Ma kilka naprawdę super piosenek.

Wiz Khalifa ---> niektóre wpadają w ucho. Jak śpiewa z kimś to wręcz genialne jest

Avicii ---> początkowo nie przepadłam sama muzyka. Dopiero po Wake me up zaczęło się dziać

Avril Lavigne ---> nie słyszałam wszystkich, lecz jest niezła

Jason Chen = Best Friend ---> wpada w ucho

DKA = Marzenia ---> pierwsza ich piosenka która przypadła mi do gustu.

Bon Jovi ---> tu.chyba komentarza nie muszę dawać

Bowling for soup = High school never ends ---> polubiana kiedy pierwszy raz usłyszałam. Polecam. Hm.. Pasuje na zakończenie gimnazjum. He jeszcze ten i następny. Heh

Ke$ha ---> genialna jest

Bracia = Parnassuss ---> nawet spoko

Brand new day =Dr. Horrible cast. --->. Chyba fanowska

Capital Cities = Safe and sound ---> no coment

Cascada ---> up

Swedish house mafia ---> oni mają to coś

Katy Perry ---> nie wszystko lecz nie mówię nie

Green Day ---> a myślicie ? :-)

James Artur ---> Finalista chyba Mam talent. Było warto

Jeden Osiem: <tu kilka piosenek>

- Historie pewnych znajomości ---> mi się podoba

- Jak zapomnieć ---> od tego się zaczęło

- kiedyś było inaczej ---> eh... To prawda

- być kimś więcej

Likin Pank ---> super i już

Lady Pank ---> kto słuchał wie

Lisa Miskovsky = Still Alive ---> zaczęło się od filmu na YT

Grupa Operacyjna = Dziwne zachowania

Lamfo

Sabaton

Sean Paul

Sidney Polak

Skillet

Phil Colins

Hans Zimer

Taylor Swift

Stromae

Kaney West = Stronger

Taio Cruz

Queen

I coś jeszcze...

Ci do MLP :

Mando Pony

Acoustimandobrony

Mic the Microphone

The Living Tombstone

Jackle App

WoodenToaster

Aviators

Ponky Eccentrifuge

Pony rock anthem

Raise this barn <sim gretina remix>

Rarity feat. Elusive =Generosity

I to chyba tyle

Edytowano przez Rita Croft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hmmm... nie napisałem jakich wykonawców słucham więc:

Dołączyłem załączniki do jednego utworu każdego z tych artystów...a pan Emokid niech idzie ciąć rzyły do kibla, bo ja na muzyce którą słucham znam się doskonale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mi w duszy gra czasem rap a gustuję w tych tekstach gdy autor w nawijce nakłania mnie do refleksji i rozmyśleń nad jego przekazem (nie mam tu na myśli rapu gdzie autor nakłania mnie do nienawiści stróżów prawa), jednak głównie preferuję elektronikę: 

-ATB

-Tiesto

-PON3

-Feed Me

-Rusco

-Seven Lions

-Kill Paris

-Dj Fresh

-Gemini

-Stephen Walking

-Pegboard Nerds

-Bassnectar

-Flux Pavilion

-Sub Focus

-Obsidia

-Klaypex

-Knife Party

-Nero

-Noisestorm

-Tristam

-Caspa

-Kill The Noise

-Headhunterz 

-Zatox

-D-Block & S-te-Fan

I jeszcze trochę tego jest.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nie będë gorszy.

Macie :v

Alestorm

Black Veil Brides

AC/DC

Avenged Sevenfold

Deathstars

Dragonforce

Avantasia

Rammstein

Obersleisen

Hammerfall

Metallica

Kult

Oddział Zamknięty

Hunter

Sabaton

Powerwolf

Amon Amarth

Rainbow

Led Zeppelin

Blood Bound

Disturbed

Scorpions

Lordi

KoRn

Ozzy Osbourn

The Offspring

Slipknot.

To chyba wszystko. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze mi się przypomniały fajne kawałki z pegasusa, chciałem je pokazać w odpowiednim temacie, ale ten zdechł.

 

Werewolf: The Last Warrior- theme wilkołaka, bardzo klimatyczne, zapadające w pamięć. 

 

Alien III-  tu lubię wszystko, choć po pewnym czasie piski powodują u mnie lekką migrenę. Prawie wcale  nie słychać by była to jakość 8bit.

 

BTW wszystkie soundtracki z nesa/pegasusa jakie kiedykolwiek wkleiłem, żyją w internecie po ponad 20 latach. Gry z których pochodzą cieszą się pozytywnymi komentarzami i mają dziesiątki(jak nie setki) tysięcy wyświetleń, wiele przekonwertowano np. na srajfony, powstały do nich emulatory na wszystkie możliwe urządzenia, trójwymiarowe sequele, etc. Nie wszystkie fandomy umierają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to źle, że mieszam WSZYSTKO?

Od długiego czasu słucham metalu, metalu alternatywnego, rock'a, rapcore i innych gatunków tego typu.

Poza tym electro, drum&bass, zdarzy się, że rapu, popu... :ajunsure:  

Moje ulubione zespoły to Pendulum, TDG, A Perfect Circle, Linkin Park, Bring Me The Horizon (byłoby tego więcej...).  :aj3:

Głownie zależy od mojego nastroju.  :twilight4:

Kiedy rysuję słucham zwykle soundtracków, ponieważ mnie inspirują~ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubię:

- wszelką muzykę elektroniczną, najbardziej Dubstep

- muzykę klasyczną (najlepiej ze skrzypcami :lunaderp: )

- muzykę EPIC, takie epickie soundtracki są na prawdę świetne.

- Samego metalu nie słucham, ale uwielbiam połączenie go z Dubstepem:

https://m.youtube.com/watch?v=4WRj94wRZYc

To mój TOP 2 utwór, po prostu uwielbiam :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeszcze mi się przypomniały fajne kawałki z pegasusa, chciałem je pokazać w odpowiednim temacie, ale ten zdechł.

 

Werewolf: The Last Warrior- theme wilkołaka, bardzo klimatyczne, zapadające w pamięć. 

 

Alien III-  tu lubię wszystko, choć po pewnym czasie piski powodują u mnie lekką migrenę. Prawie wcale  nie słychać by była to jakość 8bit.

 

BTW wszystkie soundtracki z nesa/pegasusa jakie kiedykolwiek wkleiłem, żyją w internecie po ponad 20 latach. Gry z których pochodzą cieszą się pozytywnymi komentarzami i mają dziesiątki(jak nie setki) tysięcy wyświetleń, wiele przekonwertowano np. na srajfony, powstały do nich emulatory na wszystkie możliwe urządzenia, trójwymiarowe sequele, etc. Nie wszystkie fandomy umierają.

NES wiecznie żywy! W końcu ta maszyna wyciągnęła cały przemysł z kryzysu i stworzyła podwaliny współczesnego rynku gier komputerowych. Co to muzyki, mnie osobiście zadziwia co kompozytorzy potrafili z tego sprzętu wycisnąć mimo wszystkich jego ograniczeń. Kreatywność w czystej postaci. Moje ulubione:

Megaman III. W ogóle w ogóle wszystkie gry z serii, niesamowite soundtracki, aż chce się kopać robodupska :P

Duck Tales. Kaczki i gry komputerowe, dwie z moich ulubionych rzeczy z dzieciństwa :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

A ja terez siedzę sobie przy radyjku i słucham na Trójce audycji Trzecia Strona Księżyca, którą emitują w każdą pełnię księżyca od północy do 4.

Ten utwór jest znakiem rozpoznawczym programu, myślę że mówi sam za siebie:

 

Coś pięknego, jeśli to teraz ktoś czyta - polecam gorąco, po prostu trzeba posłuchać. https://www.facebook.com/trojka.TSK

Edytowano przez Towarzysz Wiesio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Klasyka. Trochę rocku, ale w większości klasyka. Głownie romantyzm i neoromantyzm: F. Chopin, A. Scriabin, C. V. Alkan. Tego ostatniego ostatnio chłonę w szególności, bowiem dopiero co go odkryłem. W Polsce jest mało znany, bo go przysłonił Chopin :( .
Z rocku to robię takie mieszanki, co mi w ucho wpadnie. Metalica, Deep Purple, Iron Maiden itd.Słucham raczej starsze kawałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogół, to głównie metal (raczej każda odmiana, byleby gość nie brzmiał jak wyjący pies) oraz hard rock. Lubie również bardzo muzykę klasyczną, stary pop z lat 80 i 90, klimatyczne ambienty i DUBSTEP!!! Szczerze, to tylko nie przepadam za rapem i reggae, bo to nudne w uj jest. Tak to ze wszystkiego znajdę coś dobrego, ale głównie obracam się koło zespołów metalowych, posiadając jednocześnie folder z wszelaka inną muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...