Skocz do zawartości

Czego słuchamy?


Adisso

Recommended Posts

Wszelkie odmiany metalu (od thrash, death i black metalu przez power metal po glam metal i metal alternatywny :)) rock, classic rock, punk i Kazik (osobiście klasyfikuję go jako oddzielny gatunek muzyczny :P). A zespoły? Acid Drinkers (<3), Altaria, Arch Enemy, Deep Purple, Dżem, Guns N' Roses, Iron Maiden, Kazik (czyli wszystkie jego zespoły jak "Kult" "KNŻ" itp.), Lady Pank, Linkin Park, Metallica, Nirvana, Red Hot Chilli Peppers, Republika (<3), Scorpions, Strachy Na Lachy, Sum41, System of a Down, Wilki. * znaczek (<3) oznacza zespoły mega ulubione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja gustuję w hard rocku, bluesie i heavie metalu. Moje ulubione zespoły i artyści to m.in: AC/DC Deep Purple Led Zeppelin Black Sabbath Acid Drinkers Iron Maiden Metallica Lynyrd Skynyrd Pink Floyd Jethro Tull Rainbow Eric Clapton Cream Motorhead Saxon The Who Tenacious D Uriah Heep B.B. King Muddy Waters Sonny Terry The Rolling Stones TSA Airboune Scorpions Queen Ten Years After Thin Lizzy The Beatels Sonny Boy Willamson Guns N' Roses Judas Priest UFO The Doors Nazareth Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja różnie, trochę metalu, trochę rocka, trochę punku, kiedyś słuchałem bardzo dużo hip hop ,dzięki tacie uwielbiam jazz, a w ostatnim czasie zaczynam doceniać również muzykę elektroniczną. W ostatnim czasie zakochałem się w stoner rocku. Truckfighters Wo fat Mammoth Volume Asteroid Electric Wizard Orange Goblin Belezebong Bongzilla Misfits Danzig Wolfmother King Crimson Pink Floyd Illusion Tides from Nebula The Sword Acid Drinkers NeighSlayer (:D) Glenn Miller Miles Davis Kaliber 44 Pfk l.u.c. Łona R.u.t.a. justice the prodigy flogging molly bad religion dezerter the bill zielone żabki Rage Against The Machine Dead Kennedys The Clash Sex Pistols i sporo innych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w większości to samo co u Vandala, dodałbym tu jeszcze parę zespołów Folk Metalowych (np. Ensiferum, Korpiklaani) i szczyptę Glam Rocka (Kiss, Poison). Do tego G'nR, Bon Jovi, Farben Lehre + gitarzyści tacy jak Steve Vai (mój idol), Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Joe Satriani. Ale prawda jest taka, że słucham prawie wszystkiego (prócz rapu i wszelkiego rodzaju techno/dubstepu/d&b-wujwiejeszczeczego). Czasem mam humor na M Jacksona, może trochę muzyki filmowej, aż do chilloutowej muzyki hawajskiej :P Ogólnie słucham tego, co dobre ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie metal, rzadziej rock jeszcze rzadziej ambient/darkwave, inne gatunki bardzo okazjonalnie.

Od pewnego czasu scena Gothic mnie pasjonuję, głównie Gothic Metal, ale też Gothic Rock, Darkwave a także inne cuda jak choćby Emilie Autumn.

I lista zespołów, które znam i zazwyczaj też lubię.

ABBA

Accept

Acid Drinkers

AC/DC

Aerosmith

After Forever

Alice Cooper

Alter Bridge

Amaseffer

Apocalyptica

Amon Amarth

Anathema

Antrax

Arch Enemy

Arkona

Aya RL

Atheist

Avantasia

Ayreon

Arcana

Bathory

Bauhaus

Behemoth

Black Sabbath

Blind Guardian

Burzum

Candlemass

Carbonized

Carcass

Carpathian Forest

Cathedral

Celtic Frost

Children of Bodom

Coldplay

Communic

Corrosion of Conformity

Cradle of Filth

Cynic

Czesław Niemen

Czesław Śpiewa

Dark Tranquility

Darkthrone

Dead Can Dance

Death

Deep Purple

Demonoid

Demons & Wizards

Depeche Mode

Destruction

Dimmu Borgir

Dio

Doro

Dream Theater

D.R.I.

Edenbridge

Epica

Eluveite

Emperor

Exodus

Finntroll

Gamma Ray

Chopin

Grieg

Wagner

Grave Digger

Guilt Machine

Gun's n Roses

Haggard

Hammerfall

Heaven & Hell

Hellhammer

Helloween

Hey

Iron Maiden

Jon Oliva's Pain

Judas Priest

KAT

Katalonia

Kazik

Killswitch Engage

King Crimson

King Diamond

Korpiklaani

Kreator

Krux

Kult

Leaves' Eyes

Leprous

Liers in Wait

Liv Kristine

Maanam

Madonna

Manowar

Marduk

Massive Attack

Mastodon

Mayhem

Megadeth

Mercyful Fate

Meshuggah

Messiah

Metallica

Mike Oldfield

Minsk

Moonspell

Morbid Angel

Motorhead

My Bloody Valentine

My Dying Bride

Napalm Death

Nevermore

Nightwish

Omega

Opeth

Ozzy Osbourne

Paradise Lost

Perfect

Pink Floyd

Possessed

Probot

Queen

Queensrÿche

Rainbow

Schumann

Republika

Royal Hunt

Running Wild

Sabaton

Samael

Savatage

Scars on Broadway

System of a Down

Scorpions

Sepultura

Sex Pistols

Sirenia

Slayer

Sodom

Sonata Arctica

Star One

Stratovarius

Stream of Passion

SunnO)))

Tarja Turunen

Tristania

Therion

The Cure

The Gathering

The Doors

The Sind of Thy Beloved

The Sisters of Mercy

Theatre of Tragedy

Tiamat

Tool

Tides of Nebula

Tormentor

Trail of Tears

Trans-Siberian Orchestra

Tryptikon

TSA

Turbo

Type o Negative

Tyr

Uli Jon Roth

Uriah Heep

Vader

Van Halen

Venom

Voivod

Warlock

W.A.S.P.

Within Temptation

XIII. Stoleti

pogrubione ulubione zespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio katuję domowników rockiem progresywnym. :D Moje ulubione kapele z tego nurtu to: Pink Floyd, Rush, King Crimson (pierwsza płyta to arcydzieło), Yes, wczesne Genessis (później zaczęli jakiś pop :-/ ), Jethro Tull (choć trudno ich przyporządkować do konkretnego podgatunku) i Camel. Świetna muzyka, ale jak dla mnie nic nie przebije prostego i mocnego uderzenia AC/DC, czy też uwodzącej gitary Clatona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza płyta King Crimson rzeczywiście bardzo fajna, potem były albumy, które mnie trochę odrzucały przez zbyt dużą ilość jazzu w nich zawartą. Tak to jeszcze za wyjątkiem Pink Floydów i Oldfielda prog rocka nie słuchałem.

Świetna muzyka, ale jak dla mnie nic nie przebije prostego i mocnego uderzenia AC/DC, czy też uwodzącej gitary Clatona.

Jeśli chodzi o rocka to najwyżej sobie cenię gothic rock. Wcześniej znałem The Cure, The Sisters of Mercy, niedawno poznałem Joy Division teraz Bauhaus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem popu, ale przy pomocy Vandala (za co mu bardzo dziękuje) poznałem i polubiłem różne rodzaje rocka i metalu. Obecnie moimi ulubionymi zespołami są: AC/DC, Black Sabbath, Deep Purple, Guns n' Roses, Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Metallica, Queen, Red Hot Chili Peppers, Scorpions, Slade, The Allman Brothers Band, The Beatles, The Who. Wykonawcy: Dio, Eddie Van Halen Soundtracki: MLP FiM oraz Tenacious D: Kostka Przeznaczenia Ulubiony zespół: Tenacious D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No dobra wkońcu mogę się wypowiedzić w tym temacie Soundtack MLP FIM Soundtrack Wiedźmin 2 Openingi Anime Rise Against O.S.T.R Sabaton LMFAO Tiesto David Guetta czasami sie zdarza green day czasami się zdarza muzyka klasyczna, niesty nie jestem obeznany i nie znam żadnego nazwiska... po za tym to co wpada w ucho

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack MLP FiM of course ; > a tak to głównie rock. punk rock. J-rock. poboczne. blues. metal. trochę klasyki. Acid Black Cherry Awaria Bad Religion BLAST Comeback Kid Dezerter Dir En Grey Dżem Interpol Jethro Tull Joan Jett Kelly Family Malice Mizer Metallica Misfits Moi Dix Mois Myslovitz Nirvana Pink Floyd Rise Against Social Distortion The Beatles The Bill The Gazette Totentanz Soundtrack Naruto Soundtrack NANA Soundtrack Beck Soundtrack LOTR Soundtrack Tenacious D i dużo, dużo innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek co mi się spodoba. Od techno po metal. Jeślibym miał wybierać style których słucham w większej ilości to marsze wojskowe i rock. Zespołami raczej leciał nie będę, bo jeszcze się nie zdarzyło by cała płyta mi się kogokolwiek spodobała. Ale z kawałków to pozwolę sobie kilka wymienić: - AWOLNATION- "Sail" - Thirty Seconds to Mars - "This is War" - Luxtorpeda - Autystyczny - Lao Che - Hydropiekłowstąpienie - Lao Che - Przebicie do śródmieścia - PLANET L.U.C & TRZECI WYMIAR - KOSMOSTUMOSTÓW - Richard Wagner - Ride Of The Valkyries - Zebrahead - Wannabe - cokolwiek od Immediate Music/Two Steps from Hell/innej tego typu muzyki filmowej - Slipknot - Black Heart - Eminem - Loose Yourself - Eminem - Till I Collapse - Samael - high above - wyżej wspomniane marsze wojskowe - Hell March ( muzyka z gier serii Command&Conquer ) - Soilwork - Distortion Sleep i serio wiele, wiele innych. Musiałbym chyba z 500 kawałków wypisać by dało to jakiś konkretny obraz tego co rzeczywiście słucham Muzyka *kucykowa* jest ok, ale szczerze powiedziawszy (z kilkoma wyjątkami) szybko mi się nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję wyświechtany slogan "Nie słucham gatunków tylko muzyki". Na pierwszym miejscu z pewnością znajduje się Tom Waits. Oprócz tego , w porządku losowym, Pink Floydzi, Beatlesi (głównie w aranżacjach z filmu "Across The Universe"), Genesis, Jthro Tull... I wszelakie soundtracki: "Across the Universe" o którym już wspominałam, "Spirit: Stallion of the Cimmaron"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę posłuchać praktycznie wszystkiego, jednak głównie słucham trance (Armin van Buuren, W&W, Shogun, A.R.D.I.). :) Okazyjnie mam "fazę" na cały dzień Paktofoniki/K44 etc. ;) Zdarzy się również posłuchać soundtracków z różnych gier/filmów (ostatnio tylko i wyłącznie Ace Combat Assault Horizon ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabaton, Metallica, Slayer, Iron Maiden, Guns 'n' Roses, Burn Halo, Rammstein, Three Days Grace, Bob Marley, Enej, The Offspring, Arkona, Anthrax, Blind Guardian, soundtracki z gier (ale nie z filmów), a ostatnio spodobały mi się twory tego kolesia: A ulubione utwory: Sabaton - Aces in Exile Sabaton - Purple Heart Sabaton - Light in the Black Metallica - The Day That Never Come Iron Maiden - Mother Russia Guns 'n' Roses - Paradise City Burn Halo - We Won't Live Forever Burn Halo - Up From The Ashes Rammstein - Sonne Three Days Grace - Pain Three Days Grace - Get out Alive Enej - Radio Hello Enej - Państwo B The Offspring - The Kids Aren't Alright The Offspring - One Fine Day Arkona - Stenka na Stenku Anthrax - Madhouse Blind Guardian - A Voice In the Dark Soundtrack z DE:HR 2-byte - Galactic Core

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fawy są takie / po myślnikach utwory ulubione Arch Enemy - My Apocalypse, Nemezis, The Zoo, Bloodsteined Cross, No Gods No Masters, Carry the Cross, Dead Eyes See No Future, Dehumanization Oomph! - Sandmann, Labirynth, Supernova, Augen auf! Manowar - Fighting the World, Wariors of the world United, Mountains, Call to the arms, Battle Hymn, Kingdom come, Sword in the wind, power. Samael - Rain, A man in your head, On Earth, As the sun, Slavocracy, Inch Allah, Telepath Eisbrecher - Supermodel, Ohne Dich, 1000 flamen, Eiszeit, Vergissmeinnicht Christina Aguilera - Come on over, Not Myself Tonight, Elastic Love, Dirty, Here to Stay, Lift me up, I am Cradle of Filth - Nimphetamine, Tempation, From the cradle to enslave, manequin Flyleaf - In the Dark, Cassie, Justice and Mercy, Tina, Beautiful Bride, I am so sick Dark Tranquillity - Fabric, Wonders at your feet, Archetype, Undo Control The Haunted - The Medusa, The Medication, No Compromise, The Stain, The Failure, All against to All The Cure - Lullaby, Boys Don't Cry, Friday i'm in love Helloween - I want out, Mrs. God, Power, Perfect Gentelman, Mr. Torture, Just a Little Sign Megaherz - Gott Sein 04 Tiamat - Vote for Love, Brighter than Sun, The Sleeping Beauty Lordi - Girls go Shoping, Bite It Like A Bulldog, Doctor Sin is in, Hard rock hallelujah, Who's your daddy, Would you love a monsterman?, Icon of Dominance Combichrist ( + Icon of Coil) - Enjoy the abuse, Blut royal, Get your body beat, Like to thanks my buddies, shelter, consumer Bathory - Broken Sword, Ode, Nordland, The Stallion Judas Priest - Living at the Midnight, Night Cravler, Painkiller In This Moment - Call Me Rammstein - Sonne, Tier, Stripped Obecne trendy to The Covenant -Birth of tragedy, Mirror's Paradise, Spaceman i Aesthetic Perfection - The Ones, Spit it out

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam fazę na Southern rocka. :P Są tu jeszcze jacyś fani Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot, Creedence Clearwater Revival, ZZ Top, czy też Gov't Mule? Ale jak dla mnie AC/DC nic nie przebije (ewentualnie sundtrack z wiadomego serialu może się z nimi równać). :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

czego słucham? oj dużo tego jest, głównie hc / punk(czyli teraz rzucę nikomu nie znanymi nazwami kapel :D ) (Dead Kennedys, Minor Threat, Angry Samoans, Złodzieje Rowerów, Whitman zresztą reszta na moim profilu na lans.fm :Phttp://www.lastfm.pl/user/litmanem) ale też mam pewną tolerancję muzyczną, tak więc są momenty kiedy mam ochotę posłuchać Kalibra 44, czy może dobrego reggae(Steel Pulse!) piosenek z bajek disney'a(lub mustanga z dzikiej doliny;) czy soundtracku z Blues Brothers - i to robię ;) o i Edytę Bartosiewicz oraz L.U.C-a bardzo cenię :D natomiast jakoś nigdy nie przekonam się do metalu - wybaczcie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...