Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z Anime


Forest Wind

Recommended Posts

21 godzin temu, Forest Wind napisał:

Jak zawsze nie rozumiem słów ale to już norma.

Say no more: http://www.tekstowo.pl/piosenka,yamazaki_masayoshi,one_more_time__one_more_chance.html

 

Co zaś się tyczy powyższego... Fanem "One Piece'a" nie byłem i nie będę. Przepraszam fanów, ale to zdecydowanie nie mój gust. Soundtrack... 5/10.

 

Ending z jednego z lepszych anime wypuszczonych w ubiegłym roku:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem anime o grach mmo (Sorry fani Sword Art Online, SAO nie podoba mi się). Do Overlord byłem nastawiony sceptycznie. Teraz wiem że niesprawiedliwie zaszufladkowałem tę serię. Dosyć mi się spodobała. Ale nie o anime teraz tylko o piosence.. typowo w moich klimatach. Lubię te gitary i emanującą energię. Podoba mi się i daję 8/10.

 

Fanem No Game No Life nie jestem (chociaż raczej zerknę na drugi sezon jak wyjdzie). Opening nie wpisał mi się jakoś szczególnie w pamięć ale za to ending bardzo mi się spodobał i oto teraz go Wam przedstawiam. 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Daje 7/10, głównie ze względu na to, że dość dobrze wspominam tą serię (dobrze, że wkrótce wychodzi kontynuacja).

 

Teraz nieco z innej beczki: mój ulubiony fragment ścieżki dźwiękowej z "Bakemonogatari":
 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem SnK po częstokroć, czasem wręcz do przesady czy śmieszności, stara się budować ducha walki, gdy idzie stanąć naprzeciw beznadziejnej sytuacji, co chwila pojawia się w tej animacji jakaś nowa przeszkoda, niczym mur nie do przejścia, ale i zjawia się zarazem w którymś z bohaterów i determinacja, która zupełnie obraca losy danego zdarzenia, jednak nie bez ofiary, stąd i krótkotrwałe zwycięstwa potrafią mimo słodyczy mieć też gorzki posmak. Piszę o tym, gdyż sądzę, iż OST tej animacji idealnie się wpasowuje pod tymi względami do całej produkcji, muzyka ma charakter epicki, podniosłego marszu z chórem wzbogaconego też o cięższe dźwięki, gdzieniegdzie i łagodniejsze motywy (1:11), ale generalnie dominuje surowe piękno z nutą melancholii... 8.4/10

 

Normalnie tego nie robię, ale tutaj wyjątkowo oprócz poprzedniego, pozwolę sobie ocenić i następny kawałek, a jest to bezwzględny klasyg przez duże N, 10 na 10, temat otwierający z anime, które zaczyna się niepozornie, jak typowa chińska bajka o dużych robotach, a kończy jak... no ten, końcówkę trochę ciężko ogarnąć bez dogłębnego zapoznania się z biblią, zachodnią filozofią, psychologią, a i to nie zawsze pomaga ^^" oto A Cruel Angel's Thesis wprost z NGE!!

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wut: - tak wyglądała moja mina podczas oglądania. Opening jest no... dziwny. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wygląda samo anime. 

Samo udźwiękowienie nie jest złe i chyba zasługuje na 6/10.

 

Jak kończyłem to anime to żal ściskał mi serce. Oto Spice and wolf - Tabi no tochuu

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Problemem piosenek z anime jest to, że wiele z nich brzmi podobnie czy to w klimatach j-popu czy j-rocka, łatwo wpada w ucho, owszem, a nawet można zacząć sobie melodię nucić pod nosem, gdy po raz któryś ma się z utworem do czynienia przy okazji czołówki kolejnego odcinka, ale... przy od takim bez kontekstu pierwszym przesłuchaniu "na sucho" (tj bez anime) nie zawsze się udaje nawet desperacka próba znalezienia czegoś ciekawego w charakterze utworu... ot łagodny j-rock, z ładnymi partiami gitarowymi, trwa tak prawie pięć minut i na więcej uwagi nie zasługuje, a na ocenę najwyżej... 6.3/10

 

Dla kontrastu, z utworem, który tutaj zaprezentuję, spotkałem się po raz pierwszy przy okazji głosowania na najlepszy opening 2017, nie znałem wcześniej anime, niemniej kawałek od pierwszego przesłuchania tak się mi spodobał do tego stopnia, iż zainteresowałem się samym tytułem. Owszem, ma typowo japońskie naleciałości, niemniej ten jazzowy klimacik i hiphopowe wstawki robią swoje, i te żeńskie chórki... to wręcz motyw jak niczym z Persony4! :D

 

ACCA 13-KU Kansatsu-ka op full, which is cool as f:yay: 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 10 months later...

Hmm… Opening nie jest zły... ale nie jest też w moim klimacie. Raczej zacząłbym pomijać po 3-4 odcinkach. Według mnie takie 6/10

 

Ja Daję wam jeden z moich ulubionych w sumie openingów. The Rising of the Shield Hero - RISE
 

Spoiler

 

BTW. @pettankoonechankawaiidesuo ile się nie mylę to postać z twojego Avka jest z Azur Lane... tylko cholera zapomniałem nazwy

 

Edytowano przez Forest Wind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...