Forest Wind

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z Anime

Recommended Posts

[Odkop!]

No, całkiem fajna nuta. Może nie moje klimaty, nie ta moc, ale coś w sobie ma. Całkiem klimatyczne i spoko brzmieniowo. Wokal też fajny, także...

8/10

A teraz drugi opening z JoJo Bizzare Adventure: Diamond is Unbreakable:

Spoiler

Po odsłuchaniu tego openingu wyrosły mi dwa włosy na klacie. Poziom męskości ponad 9000. 9/10

Może nie najpopularniejsze, ale na pewno moje ulubione anime - One piece. Z muzyka Overtaken

Spoiler

5/10. Ścieżka dźwiękowa "One Piece" nie jest jak dla mnie godna uwagi, a samo anime porzuciłem gdzieś w okolicy 650. odcinka i raczej do niego nie wrócę.

Teraz opening którego uwielbiam słuchać w chwilach większej deprechy. Samo anime jest naprawdę zabawne, zwłaszcza, jeżeli zna się parodiowane w nim serie.

Spoiler

Dnia 24.11.2017 o 21:34, Forest Wind napisał:

Witaj wędrowcze.

Może nie każdy o tym wie, ale taki temat swego czasu istniał już w tym dziale, ale jakieś trzy lata temu zniknął w tajemniczych okolicznościach, a szkoda, bo wrzuciłem tam kilka ciekawych motywów przewodnich z niejednego japońskiego filmu animowanego (i przy okazji oceniłem chyba wszystkie utwory z One Piece'a), a teraz cóż... może uda się mi je pozbierać ponownie, miło, że wątek wrócił, ale przejdźmy do sedna, to jest oceniania, co do poprzedniego utworu...

~~

Ugh, doprawdy postarali się z tym openingiem, postarali, aby przekalkowany był do bólu... te wszystkie animowe archetypy, cała choreografia jak i, tego także się to tyczy, cała piosenka wykonana w tej schematycznej estetyce kiczowatego idol j-popu... nie żeby słuchało się tego źle, ale jakoś specjalnie w pamięć nie zapada, udało się mi poznać lepsze kawałki w tym stylu, ale jak już wspomniałem, złe to nie jest... no i krótkie... 5.9/10

~~

Dnia 28.12.2017 o 11:21, ZSRRKnight napisał:

[Odkop!]

Please... temat nieaktywny był zaledwie przez tydzień, jeśli faktycznie chcesz się bawić w odkopywanie zwłoków, to zapraszam do:

Spoiler

A ja zapodam coś lekkiego na początek, styl, beat i oświetlenie a'la 80s - Dominion Tank Police!!

Spoiler

Edytowano przez DiscorsBass

Kurczę, naprawdę dobry opening. Ten klimat lat 80/90-tych i animacja - nostalgia uderza w serce. Brzmieniowo też jest bardzo dobrze i w stylu starych, dobrych filmów akcji. No i dzięki temu openingowi łatwo zapamiętać tytuł (Tank Police!)

9/10

A teraz świeżutki jak bułeczki z Lidla opening Kokkoku:

Spoiler

//10 stycznia było co ocenić...

Edytowano przez ZSRRKnight

Soundtrack nie jest zły. Fajna chillout'owa muzyczka. Jak zawsze nie rozumiem słów ale to już norma. 8/10

One piece kontratakuje.

Spoiler

21 godzin temu, Forest Wind napisał:

Jak zawsze nie rozumiem słów ale to już norma.

Say no more: http://www.tekstowo.pl/piosenka,yamazaki_masayoshi,one_more_time__one_more_chance.html

Co zaś się tyczy powyższego... Fanem "One Piece'a" nie byłem i nie będę. Przepraszam fanów, ale to zdecydowanie nie mój gust. Soundtrack... 5/10.

Ending z jednego z lepszych anime wypuszczonych w ubiegłym roku:

Spoiler

Podoba mi się styl w jakim jest ten utwór, chociaż nie kojarze za bardzo z jakiego anime. Tekst też jest nawet nawet dam 7/10 :)

Spoiler

Nowy rok nowy overlord

Nigdy nie byłem fanem anime o grach mmo (Sorry fani Sword Art Online, SAO nie podoba mi się). Do Overlord byłem nastawiony sceptycznie. Teraz wiem że niesprawiedliwie zaszufladkowałem tę serię. Dosyć mi się spodobała. Ale nie o anime teraz tylko o piosence.. typowo w moich klimatach. Lubię te gitary i emanującą energię. Podoba mi się i daję 8/10.

Fanem No Game No Life nie jestem (chociaż raczej zerknę na drugi sezon jak wyjdzie). Opening nie wpisał mi się jakoś szczególnie w pamięć ale za to ending bardzo mi się spodobał i oto teraz go Wam przedstawiam. 

Spoiler

Nieco trudno mi ocenić ten utwór. Nie jest zły ale raczej nie będę go ponownie odtwarzać. daję 5/10

A teraz panie i panowie Shingeki no kyojin - E.M.A

Spoiler

Genialne, jak każdy zresztą soundtrack nad którym pracował Hiroyuki Sawano. 8/10

Opening 2. sezonu "Fate/Zero" (moim zdaniem najlepszego tytułu z franczyzy "Fate"):

Spoiler

Przyznam, nic z uniwersum Fate jeszcze nie oglądałem, ale ten utwór znam całkiem nieźle. Naprawdę, muzyka najwyższej jakości. Świetny wokal, wspaniała muzyka i ogólna atmosfera tej piosenki. Podniosła i świetnie (chyba) pasująca do klimatu serii. Najwyższa klasa.

9/10

A teraz opening DanMachi:

Spoiler

Daje 7/10, głównie ze względu na to, że dość dobrze wspominam tą serię (dobrze, że wkrótce wychodzi kontynuacja).

Teraz nieco z innej beczki: mój ulubiony fragment ścieżki dźwiękowej z "Bakemonogatari":

Spoiler

Z tego, co zauważyłem SnK po częstokroć, czasem wręcz do przesady czy śmieszności, stara się budować ducha walki, gdy idzie stanąć naprzeciw beznadziejnej sytuacji, co chwila pojawia się w tej animacji jakaś nowa przeszkoda, niczym mur nie do przejścia, ale i zjawia się zarazem w którymś z bohaterów i determinacja, która zupełnie obraca losy danego zdarzenia, jednak nie bez ofiary, stąd i krótkotrwałe zwycięstwa potrafią mimo słodyczy mieć też gorzki posmak. Piszę o tym, gdyż sądzę, iż OST tej animacji idealnie się wpasowuje pod tymi względami do całej produkcji, muzyka ma charakter epicki, podniosłego marszu z chórem wzbogaconego też o cięższe dźwięki, gdzieniegdzie i łagodniejsze motywy (1:11), ale generalnie dominuje surowe piękno z nutą melancholii... 8.4/10

Normalnie tego nie robię, ale tutaj wyjątkowo oprócz poprzedniego, pozwolę sobie ocenić i następny kawałek, a jest to bezwzględny klasyg przez duże N, 10 na 10, temat otwierający z anime, które zaczyna się niepozornie, jak typowa chińska bajka o dużych robotach, a kończy jak... no ten, końcówkę trochę ciężko ogarnąć bez dogłębnego zapoznania się z biblią, zachodnią filozofią, psychologią, a i to nie zawsze pomaga ^^" oto A Cruel Angel's Thesis wprost z NGE!!

Spoiler

heh, tutaj można dać tylko i wyłącznie maksymalną ocenę. Być może najlepszy opening anime jaki kiedykolwiek powstał. Totalny klasyk i coś co każdy zna i uwielbia.

10/10

A teraz pierwszy opening Full Metal Panic! :

Spoiler

Fajna nuta, tak na 7/10

To teraz opening z najbardziej męskiego aniem jakie istnieje. Jojo Blizarre Adventure OP 4.Sono Chi No Kioku

Spoiler

• +1 1

heh, to już było w tym temacie, ale zawsze można ocenić jeszcze raz. No, chyba najlepszy opening z serii JoJo. Świetna piosenka w stylu anime z lat 90-tych połączona ze świetną animacją 3D. Naprawdę, mistrzostwo w swojej klasie.

9/10

Teraz czas na zabójcze Mahou Shoujo Ore:

Spoiler

:wut: - tak wyglądała moja mina podczas oglądania. Opening jest no... dziwny. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wygląda samo anime. 

Samo udźwiękowienie nie jest złe i chyba zasługuje na 6/10.

Jak kończyłem to anime to żal ściskał mi serce. Oto Spice and wolf - Tabi no tochuu

Spoiler

Lubię Space and Wolf ale openingi są zbyt spokojnie. Ale i tak z samej frajdy z oglądania daje 7/10. 

A teraz ode mnie. Opening Beelzebub!

Nie jest to w sumie złe, chociaż pewnie po kilku odcinkach zaczął bym go skipować. Tak 6,5/10 mogę dać. 

Znaczy ogólnie ludzie dają tu dużo oppeningów. To ja dam po prostu soundtrack.

Usunę cię moim standem. Rąsią...

Spoiler

Jojo - anime którego tak nie chciałem oglądać, a tak je pokochałem. Nie mam serca aby dać czemukolwiek z tego anime złej oceny. Tam nawet nazistę można polubić. 8/10

Obecnie skończyłem part 2 więc dam coś z niego. 

Spoiler

heh, typowa jojo muza. Znaczy, fajny kawałek. Jest chórek, jest trochę instrumentów i wszystko to fajnie złożone. No, słucha się przyjemnie.

8/10

A teraz opening Re: Cutey Honey:

Spoiler

Przyznam, że nie spodziewałem się tu tego ujrzeć... 6/10

Teraz odskocznia od openingów: insert song z jednej z serii, którą darzę dużym sentymentem

Spoiler

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się