Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


Cipher 618

Recommended Posts

45 minut temu, Triste Cordis napisał:

Też lubisz szukać miejsc, w których można robić fajne zdjęcia? 

Ja się tym głównie zajmowałem, bo to mnie najbardziej ciekawiło i potem potrafiłem tak kilka minut je oglądać, jak to się pozmieniało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Sylens. Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co ta fałszywa łajza knuje, i po cholerę sprowadził Hadesa do Metalowego Diabła. Chce go uruchomić? 

Spoiler

Sądzę że Sylens może próbować "wydobyć" od Hadesa wiedzę na temat technologii przedwiecznych, kotłów i innych dziedzin nauki. A jak je wykorzysta to już może być historia na drugą część...

 

Edytowano przez Chip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cheerful Sparkle napisał:

 

 W sumie jeszcze o tym nie myślałem - dobry pomysł! :ohmy:

 

Tryb foto aż się o to prosi. Polecam "łapać chwile", czyli różne eksplozje, ciosy, zmieniać wyraz twarzy itd... W pewnym momencie miałem ponad 200 screenów. 

 

Screeny bez spoilerów

Spoiler

Z7UMED2.jpg

 

Spoiler

r6hgDOJ.jpg

 

Spoiler

JVeuMn6.jpg

 

Spoiler

ribeqh2.jpg

 

Spoiler

t7gkKrB.jpg

 

@Chip schowaj swoją odpowiedź w spoiler, bo kolega Cheerful nie ukończył jeszcze gry

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

 

Nie bardzo mam przed kim się wygadać na temat tej gry, bo jedyną osobą, którą znam w rzeczywistości, która w to grała jest mój szwagier, a że ze szwagrem widuję się raz na pół roku, to rozpisuję się tutaj :NjdaT:

 

Dzisiaj dzięki HZD zarwałem kolejną nockę i skończyłem granie o świcie (sic!) i wcale tego nie żałuję :)

 

Posunąłem się trochę dalej z fabułą i cieszy mnie niezmiernie, że zacząłem rozumieć rzeczy, których z początku nie ogarniałem jak np. szybkie podróże. To, co mnie najbardziej obecnie kręci to przemierzanie świata i zbaczanie z wytyczonych ścieżek, aby nabywać nowe umiejętności w walce z maszynami oraz zbieranie ciekawych itemów. Nie wiem czy to już pisałem, ale od czasu Wiedźmina III tak się nie jarałem eksploracją terenu. 

 

Jeśli chodzi o rozwój postaci, to postawiłem na drzewko "wojowniczki", bo na tym najbardziej mi zależało, ale umiejętności nabywane w innych drzewkach są bardzo interesujące. Ogólnie rozkminianie na ile sposobów można przeprowadzić walkę z maszynami jest jedną z najlepszych atrakcji w grze. Obecnie mam zaliczone ok 34 % gry, ale już teraz mam ten problem, że trudno mi doprowadzać ją do końca, bo chcę jak najdłużej rozkoszować się samym byciem w tym universum :soawesome:

 

Niektórzy zrobią facepalm, ale w pewnych lokacjach ustawiłem sobie najniższy poziom trudności, ponieważ walka z wieloma przeciwnikami na raz i ciągle przegrywanie jest dla mnie frustrujące. 

 

Właśnie jestem na etapie gry, gdy opuściłem kurhan. 

 

Wyobraźcie sobie moje wk... nie powiem co, gdy po morderczej batalii z Uśmiercaczem opadł on na mnie blokując mi możliwość poruszania się (jakiś bug) i musiałem wrócić do ostatniego save'u, i zaczynać wszystko od nowa :stardespair:

 

Na koniec mam kilka naiwnych pytań, ale jak ktoś może to niech pomoże.

 

Spoiler

Coś czuję, że rymuję :pinkie4:

 

1) Czy to normalne, że po wielogodzinnej rozgrywce wiatraki w PS4 bardzo głośno pracują? Powinienem wtedy zrobić przerwę od grania czy ignorować to?

 

2) Jak w sumie przerzucić screeny z gry? Da się na pendrive'a?

 

3) Chcę kupić nowy monitor do komputera w niskiej cenie, bo mam ograniczony budżet i przyglądam się takiemu modelowi LG z LED IPS 24, FHD:

 

 

I moje pytanie brzmi: czy nada się do konsoli? Ponoć można połączyć przez HDMI i trzeba mieć też głośniki, które się dodatkowo połączy z monitorem, ale czy ktoś na forum bawił się w to? Dobra jest jakość obrazu i dźwięku w grach z PS4? 

 

Wiem, że na takie gry najlepszy by był TV UHD z HD-rem, ale nie mam tyle miejsca w pokoju i nie dysponuję taką kasą na to :shrug:

 

Obecnie gram na starym LCD-ku z HD, grać się da, ale ogólnie kolory są dziwne i pikseloza się wdziera, poza tym za ciemne wydają mi się niektóre lokacje mimo maksymalnych ustawień jasności. 

 

Tak tylko pytam... :derp2:

 

To będzie tyle na dziś. Dziękuję za uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Może masz coś ponastawiane na konsoli, poza tym czy Twoja konsola jest w wersji pro? Ogrywałem horizona całe dnie i moja konsola szumiała w zależności od pejzaży ale nigdy nie było tak że zawsze na maxa.

2):

3) jeżeli monitor ma wyjście słuchawkowe to głośniki podłączysz bo wdzięk pójdzie przez HDMI, ja dźwięk czerpię z drugiego pada podłączonego do mojego zestawu stereo.

Patrzyłeś ustawienia obrazu na konsoli? Może masz ograniczony zakres tonalny wyświetlanych barw. Monitor pracuje w trybie gry (wyśrubowana jasność, kontrast itp)?

Edytowano przez Chip
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chip napisał:

Patrzyłeś ustawienia obrazu na konsoli? Może masz ograniczony zakres tonalny wyświetlanych barw. Monitor pracuje w trybie gry (wyśrubowana jasność, kontrast itp)?

 

Tak, zrobiłem co w mojej mocy, żeby obraz zoptymalizować, ale mogłoby być lepiej :O

 

Dzięki za odpowiedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gromoszczęki potrafią dać w kość. I właśnie za to je uwielbiam :YEtmX: Nie wiem na jakim etapie jesteś, ale najlepszy sposób to:

 

1. Odstrzelić wyrzutnie dysków (strzała rozrywająca). 

2. Odstrzelić "radar" na grzbiecie (strzała rozrywająca)

3. Odstrzelić "karabiny" zamontowane na szczęce (strzała rozrywająca). W tym momencie "gromuś" ma tylko jeden atak dystansowy, którego łatwo uniknąć. 

4. Odstrzelić ogon (strzała rozrywająca). Dzięki temu będzie mógł co najwyżej tupnąć nóżką... dosłownie ;) 

5. W tak zwanym międzyczasie strzelać z hukprocy żeby odrywać kawałki pancerza. Inaczej będziesz tylko marnować strzały. 

6. Nie zapominaj o pułapkach (potykacz). 

 

Jak widać, trzeba jak najszybciej załatwić sobie: hukprocę oraz łuk strzelający strzałami rozrywającymi (ikonka pękniętej tarczy). Poza tym, skoro masz problemy przy byle gromoszczęku (serio, będzie znacznie trudniej), to załatw sobie splot osłony. To trochę czasochłonne, ale przyda się pod koniec gry. 

 

####

 

A tak przy okazji. Swego czasu zacząłem swojego pierwszego speedruna. Chcę ukończyć HZD tak szybko, jak to tylko możliwe. Na najniższym poziomie trudności postać awansuje wręcz w absurdalnym tempie (praktycznie co kilkanaście minut).  

Edytowano przez Triste Cordis
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Triste Cordis napisał:

Nie wiem na jakim etapie jesteś

 

W sumie według statystyk po 30 h mam 50 % ukończonej gry. 

 

Na Bestię trafiłem w kotle Zeta. 

 

2 godziny temu, Triste Cordis napisał:

1. Odstrzelić wyrzutnie dysków (strzała rozrywająca). 

2. Odstrzelić "radar" na grzbiecie (strzała rozrywająca)

3. Odstrzelić "karabiny" zamontowane na szczęce (strzała rozrywająca). W tym momencie "gromuś" ma tylko jeden atak dystansowy, którego łatwo uniknąć. 

4. Odstrzelić ogon (strzała rozrywająca). Dzięki temu będzie mógł co najwyżej tupnąć nóżką... dosłownie ;) 

5. W tak zwanym międzyczasie strzelać z hukprocy żeby odrywać kawałki pancerza. Inaczej będziesz tylko marnować strzały. 

6. Nie zapominaj o pułapkach (potykacz). 

 

Aha... Bo póki co to nap^%$#@łem na oślep i robiłem uniki :ming:

2 godziny temu, Triste Cordis napisał:

Jak widać, trzeba jak najszybciej załatwić sobie: hukprocę oraz łuk strzelający strzałami rozrywającymi (ikonka pękniętej tarczy)

 

No właśnie mam taki problem, że mam te przedmioty w ekwipunku, ale wiecznie brakuje mi amunicji, a gdy mi się skończy, to wiecznie brakuje mi do niej składników, a miejsca na nowe składniki nie mam, a gdy przerabiam stare i zrobię miejsce na nowe, to tych potrzebnych i tak nie mogę znaleźć :fsscream:

Mógłbym zwiększyć oczywiście miejsce na surowce, ale nie mam składników do zwiększania miejsca...

Jedyna opcja to chyba kupować surowce u handlarzy. 

 

2 godziny temu, Triste Cordis napisał:

Swego czasu zacząłem swojego pierwszego speedruna. Chcę ukończyć HZD tak szybko, jak to tylko możliwe.

 

A to powodzenia :B6jwX:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj sobie zdolność, która zwiększa szanse na zdobycie wartościowych materiałów ze zwierząt (skóry, kości). Dzięki niej łatwiej będzie znaleźć co trzeba i powiększyć torbę na surowce. Po rozbudowaniu torby na max oraz odblokowaniu zdolności "chomik" miałem zawsze co najmniej 200 kawałków drutu i masę innych surowców :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja aktualnie przechodzę fazę depresji po przejściu fabuły głównej mając świadomość, że długo w coś podobnego nie będzie mi dane zagrać :starcry:

 

Pozyskanie specjalnego pancerza było dla mnie zbyt wielkim wyzwaniem i choć poczytałem na temat tego, gdzie znaleźć rdzenie, to potem idąc w tamte miejsca po prostu się gubiłem.

 

Gram od 43 godzin i wykonałem 63 % gry, więc nie daje mi spokoju czego to jeszcze nie odkryłem. Może jakiegoś kotła, żyrafa lub misji pobocznej?

 

Na pocieszenie zostało mi jeszcze przejście dodatku Frozen Wilds, więc trochę czasu spędzę przy tej grze, ale nie śpieszę się, żeby chłonąć jej piękno :interesting:

 

Gdy miałem bratanice pod opieką, to im włączyłem gameplay prologu gry, w którym mała Aloy dorasta pod okiem Rosta. Wciągnęły się i oglądały to jak film animowany z prawdziwego zdarzenia :P Ta starsza mi powiedziała, że to najlepsza z gier jaką mam na konsoli. 

 

Na koniec wrzucę co ciekawsze cosplaye, które znalazłem. 

 

Tylko się nie zakochajcie :rarityderp:

 

Spoiler

db5gbzk-b441383a-acbc-4293-b506-fcc9b204

 

Spoiler

horizon__zero_dawn___aloy_cosplay_by_fen

 

Spoiler

photomode_by_msskunk_dbmzzdg-fullview.jp

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cheerful Sparkle napisał:

A ja aktualnie przechodzę fazę depresji po przejściu fabuły głównej mając świadomość, że długo w coś podobnego nie będzie mi dane zagrać :starcry:

Horizon ma to do siebie, że przechodzenie go na różnych poziomach trudności, i z różnymi ustawieniami HUDa to zupełnie inne doświadczenie.  Ja mam za sobą:

- ukończenie gry na niskim (pierwsze podejście)

- nowa gra+ na najwyższym (ależ było emocji...). Zmienia się WSZYSTKO. Zaczniesz bać się czujek, a większe bydlaki przyprawią ciebie o palpitacje serca. Trzy razy droższe surowce zmuszą do liczenia się z pieniędzmi etc. 

- nowa gra+ na wysokim (żeby sprawdzić angielski dubbing)

- ukończenie na najniższym, tylko przy użyciu włóczni (na wyższych to niemożliwe) 

 

Polecam zrobić tak:

- wyłącz wskaźniki zdrowia maszyn oraz wskaźnik zaalarmowania i zacznij grać na co najmniej normalnym poziomie trudności. Będzie trudniej, ale ciekawiej. 

- wyłącz wszystko oprócz wskaźnika przedmiotów leżących na ziemi i po prostu odkrywaj świat. 

 

A co powiesz na:

- walki maszyn - zdominuj jedną, naślij ją na drugą i obstawiaj, która wygra

- sprawdzanie dokąd chodzą NPCe

- próby wejścia w niedostępne miejsca

- robienie głupich fotek (na głowie NPCa, na grzbiecie dużej zdominowanej maszyny itd)

- robienie pięknych zdjęć

 

Ale przede wszystkim...

- wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale przestań traktować Horizona jako tylko grę, którą można co najwyżej przejść.  Zacznij traktować ją jako mały świat, do którego możesz się przenieść. Żyj w nim, eksploruj. Ja nauczyłem się tego w Skyrimie, i bawiłem się przez wiele godzin :YEtmX:

 

1 godzinę temu, Cheerful Sparkle napisał:

Gram od 43 godzin i wykonałem 63 % gry, więc nie daje mi spokoju czego to jeszcze nie odkryłem. Może jakiegoś kotła, żyrafa lub misji pobocznej?

 

Nie pamiętam wszystkiego, ale:

- obozy bandytów

- kotły

- żyrafy

- próby łowieckie

- widokówki

- banuckie figurki

- misje poboczne... 

- metalowe kwiaty

- kubki

- skażone strefy.

- mówiąc krótko... zdobądź platynę. Jest w miarę prosta

 

W Południku możesz kupić mapy znajdziek. Polecam, bo to spore ułatwienie. A jeśli chodzi o pancerz, to przecież możesz odpalić gameplay na Youtube i iść krok w krok. Nie ma prawa się nie udać. Przyda się na DLC i ewentualną nową grę+ :lyraamuse:

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

nowa gra+ na najwyższym (ależ było emocji...). Zmienia się WSZYSTKO. Zaczniesz bać się czujek, a większe bydlaki przyprawią ciebie o palpitacje serca. Trzy razy droższe surowce zmuszą do liczenia się z pieniędzmi etc.

 

To musi być ciekawe doświadczenie, ale ja specjalnie nie przepadam za graniem na wysokich stopniach trudności zwyczajnie ze względu na czas. Ja po prostu wolę albo przechodzić inne gry, na których mi zależy lub wykorzystać ten czas do czegoś innego - mam jeszcze sporo do zrobienia. W Horizon i tak grałem rzadko i po trochu. Grę idzie przejść w tydzień albo i krócej, a ja ją młóciłem kilka miesięcy. Jednak nie omieszkam zacząć ją jeszcze raz i próbować nowych rzeczy, bo sporo jeszcze nie odkryłem :rdhug:

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

ukończenie na najniższym, tylko przy użyciu włóczni (na wyższych to niemożliwe) 

 

Panie! Toż to szaleństwo! O.o Można by spróbować, ale ja jednak uważam, że to zubaża rozrywkę. Powinienem jeszcze nauczyć się jak używać w walce inne łuki i proce oraz różne kombinacje zwojów, bo w sumie jest w czym wybierać. Mnie np. niewygodnie było używać Łuku bojowego Cienia, a któraś z proc, nie wiem czy nie Carja drażniła mnie słabym zasięgiem. 

 

Przyznaję jednak, że największym atutem tej gry są spore możliwości kombinacji jak wygrać walkę :pinkiesmile:

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

A co powiesz na:

- walki maszyn - zdominuj jedną, naślij ją na drugą i obstawiaj, która wygra

- sprawdzanie dokąd chodzą NPCe

- próby wejścia w niedostępne miejsca

- robienie głupich fotek (na głowie NPCa, na grzbiecie dużej zdominowanej maszyny itd)

- robienie pięknych zdjęć

 

Ha ha! Interesujące :P Jeśli chodzi o ostatni punkt, to mam to już obcykane :rd:

 

Spoiler

15d75f737caf3.jpg

 

Spoiler

1392deb93397e.jpg

 

Spoiler

3077f3209acb0.jpg

 

Spoiler

5a17f21b24239.jpg

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Ale przede wszystkim...

- wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale przestań traktować Horizona jako tylko grę, którą można co najwyżej przejść.  Zacznij traktować ją jako mały świat, do którego możesz się przenieść. Żyj w nim, eksploruj. Ja nauczyłem się tego w Skyrimie, i bawiłem się przez wiele godzin :YEtmX:

 

Dobrze to rozumiem, bo np. w universum Wiedźmina 3 spędziłem 650 godzin i miło do tej gry wracam, mimo, że znam ją na pamięć. Inne gry z otwartym światem jak Skyrim, Elex, Kindom Come i inne już mi tak nie podeszły, ale nie powiem: eksploracja świata wciąga i daje satysfakcję. W Horizon jest to dość dobrze zrobione i miło się spędza czas w tym świecie, jeszcze nie wiem ile na tę grę poświęcę czasu. 

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Nie pamiętam wszystkiego, ale:

- obozy bandytów

- kotły

- żyrafy

- próby łowieckie

- widokówki

- banuckie figurki

- misje poboczne... 

- metalowe kwiaty

- kubki

- skażone strefy.

- mówiąc krótko... zdobądź platynę. Jest w miarę prosta

 

Aaa! Dobrze, że to napisałeś! :fsscream:

 

Zupełnie pomijałem próby łowieckie! Chyba tylko dwie z nich zrobiłem... Widokówki także pomijałem, nie udawało mi się znajdować też tych metalowych kwiatów, choć może połowę już mam... Jak przypadkiem na takowy wpadłem :ming:

 

A Ty osiągnąłeś 100%? :D

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

A jeśli chodzi o pancerz, to przecież możesz odpalić gameplay na Youtube i iść krok w krok. Nie ma prawa się nie udać. Przyda się na DLC i ewentualną nową grę+

 

No będę musiał to zrobić. 

 

Rozumiem, że te wyzwania w stylu "walka wyłącznie włócznią" wykonywałeś już w tej super zbroi? :twistare:

 

Chyba pójdę zaraz pograć, bo się nakręciłem... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 22:58, Cheerful Sparkle napisał:

A Ty osiągnąłeś 100%? :D

 

Nie znalazłem jedynie wszystkich notatek/nagrań, ale to już byłby masochizm :) A tak poza tym to tak, mam wszystko. Niestety nie mogę tego udowodnić screenem ponieważ zacząłem grę od zera. Tym razem chcę ukończyć ją tak szybko jak tylko się da. :YEtmX:

 

Cytat

Panie! Toż to szaleństwo!  Można by spróbować, ale ja jednak uważam, że to zubaża rozrywkę. 

No pewnie, że szaleństwo :crazytwi3:  Szaleństwo, które nie tyle zubaża, co zupełnie odmienia grę i jest zupełnie innym doświadczeniem. Nie ma to jak uganiać się za wielkim, metalowym orłem i czekać aż wyląduje żeby zadać jeden cios. 

 

Cytat

Rozumiem, że te wyzwania w stylu "walka wyłącznie włócznią" wykonywałeś już w tej super zbroi? :twistare:

Zdobycie zbroi było jednym z celów, ponieważ zaczynałem od zera. Doskonale wiesz, że finałowa walka jest na czas, a co za tym idzie trzeba skupić się na okładaniu bossa ulepszoną włócznią (DLC Frozen Wilds), a nie na leczeniu. No, ale muszę przyznać, że takie wyzwanie to świetny trening uników. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko jak dobrze się dalej gra w tę grę! Dodatek Frozen Wilds niemalże mnie narkotyzuje :pun: Zabrzmi to banalnie, ale niesamowicie wciąga. Widzę, że poprawili też mimikę postaci - wreszcie wyglądają jak rozmawiający ludzie, a nie dygoczące manekiny :lolface:

 

Maszyny wydają mi się silniejsze i bardziej przebiegłe, a do tego doszły nowe. Ogólnie: miazga, mógłbym tak grać bez końca. Porobiłem też wiele nowych, pięknych zdjęć, jak zrzucę i wybiorę najlepsze, to mogę je przesłać. 

 

Moje pierwsze pytanie: co polecacie najpierw kupić za Niebieskierki? :5N9ul:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
29 minut temu, Cheerful Sparkle napisał:

Doszedłem do momentu, gdy osiągnąłem 60-ty poziom i punkty XP nie naliczają się dalej! :ohmy:

 

Naprawdę ich liczba jest ograniczona? Buuu :lyra4:

W trybie nowej gry+ naliczają się specjalne poziomy. Nic nie dodają, ale miło zdobywać kolejne levele (tutaj nie ma limitu);)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...