Skocz do zawartości

Dyskusja na temat spoilerów sezonu VIII


Kruczek

Recommended Posts

Nie wiem czemu nikt tu nic jeszcze nie napisał, w końcu mamy już tematy nad którymi moznaby sobie podyskutować. Ten (jak myślę) największy czyli powrót Krysi i rzekomy powrót Tireka. Po tym dostępnym w sekcji spoilerów krótkim "szorcie" możnaby snuć swoje przedpremierowe teorie :).

 

Tak poza tematem, czy powstanie temat "marzeń i oczekiwań sezonu VIII", czy wszystko udostępniać tutaj?

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZSRRKnight napisał:

A i liczę jeszcze na kucyki morskie (czy tam hipogryfy). Coś tam było, że mają się pojawić, także fajnie by było jakby dobrze wykorzystali ten wątek

To film ma być powiązany fabularnie z serialem? Nie wiem, czy mam się z tego powodu cieszyć czy wręcz przciwnie:ppshrug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika Krysi z tego co wywnioskowałem:

Porwijmy Mane 6 teraz nikt nie jest w stanie przeszkodzić mi w zapanowaniu nad Equestrią h3 h3.
O nie! Glim Glam mnie zrobiła jak małe dziecko, odgróźmy się jej i obiecajmy zemstę, elo nie ma mnie jeden sezon.

H4 H4 H4 H4 kolejny sezon kolejna ja, szykujmy jakiś super zły plan wyrywając kudły i robiąc zdjęcia Mane 6, Glim Glam? Whatever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to wygląda na to, że najmocniej ją zaboli, jeśli cios zadadzą jej przyjaciółki. No ale to już było :spike: I zawiodło.

Chyba że chce spróbować uzyskać moc elementów harmonii, by wykorzystać ją do zdobycia Equestrii i zemsty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W takim razie chciałbym niechlubnie przyznać się, że widziałem wycieki i ty samym rozpocząć xd

Spoiler

 

<DUŻE, ZŁE SPOILERY>

Tego jest naprawdę masa, Hasbro powinno już po wycieku całego filmu coś z tym zrobić. Mamy wgląd do chyba 5 lub 6 odcinków w fazie praktycznie ukończonej (brakuje muzyki i dźwięków), informacje o ilości sezonów oraz opisy wszystkich odcinków do sezonu 8 (imo raczej prawdziwe). Skusiłem się tylko na ten, w którym wraca Chrysalis, bo ciekawość naprawdę wzięła górę. To było naprawdę interesujące i na pewno w finale będzie kontynuacja (Elementy przecież zostały uszkodzone). W ogóle motyw przewodni sezonu jest bardzo ciekawy i nie spodziewałem się czegoś takiego, Twilight nareszcie na swoim miejscu. Nowa czołówka... odnowiony Canterlot... hipogryfy... ewolucja Spike'a xd To wszystko wygląda jak początek końca i strasznie to smutne jakieś ;-;

<DUŻE, ZŁE SPOILERY/>

 

 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jeden odcinek i to co tam się działo było super :soawesome:

Nowe intro jest bardzo zmienione.

A ten sezon moim zdaniem to może być rewolucja.

Odcinków dostępnych jest około 8, ale animacja nie jest jeszcze w 100% ukończona i czasami wydać uproszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Spokojnie, nic nie zmienią. Jeśli już to w nowej generacji. To właśnie z niej pochodzą te... prototypy? :twilight3: A nowe wersje jakoś mi nie podchodzą. Rainbow z drugiego rzędu wygląda jak OC z jakiegoś "pony creatora". Rarity wpadła do kotła z wybielaczem, a Fluttershy ma anoreksję :/ Nie mam nic przeciwko zmianie wyglądu, ale na pewno nie na taki. No ale to temat o ósmym sezonie, a nie o G5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sttark napisał:

Nowe designy prezentują się dość..ciekawie, jestem ciekaw na ile to jeszcze wczesny etap prac a na ile to już zaawansowane stadium projektów postaci.

 

  Odkryj ukrytą treść

1515492244788.jpg

 

To mi wygląda na jakieś fanowskie projekty...ale raczej nie są, skoro pojawiły się w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest obrazek z wczorajszego wycieku, na obrazku z wcześniejszego wycieku(ten razem z odcinkami) wyglądały inaczej, ale założenia wyglądu/rasy Twilight i  Fluttershy były te same wiec coś może być na rzeczy. Wiadomo że w G5 będzie zmiana wyglądu i jak dla mnie linie 2 i 3 są ok.

W linii 4 AJ za bardzo przypomina mi osła ze Szreka a w linii 5 wyglądają jak by miały o kilka kg za dużo, przynajmniej Twi.

Mnie najbardziej ciekawi zmiana rasy, bo wraz z tym będzie musiała się zmienić historia a to może być ciekawe.

I na koniec zastanawiam się na ile to są niechciane przecieki? Może to też być przemyślana akcja Hasbro by zobaczyć reakcje Bronies na nowy wygląd.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery 2 i 3 są całkiem ładne.

Tylko nie za bardzo rozumiem, dlaczego niektóre kucyki mają inne rasy. W G5 będzie to samo Mane6, ale z innym wyglądem, historią...charakterem? Nie wyobrażam sobie czegoś takiego.

Stawiałabym raczej na nowych bohaterów.

 

Mam nadzieję że to co wykradli Rosjanie to tylko taki dżołk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że oni myślą o bronies jako większości tych doroslejszych widzów i przez to chcą z bajki zrobić coś bardziej na kształt realny czy filmowy. No nie wiem... W każdym razie niech za dużo nie kombinują tylko zajmą się fabułą naszych poniaczy. Nie potrzeba nam w końcu prawdziwych koniow tylko słodziutkich pastelowych kucyków jakie od zawsze pamiętamy:rdwild:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zamiast nad designem niech popracują nad fabułą, schemat: Pojawia się zły -> ELEMENTS -> Zły pokonany, się przejadł więc zmienili go na: Pojawia się zły -> Hurr Durr wp138d0l -> Zły pokonany -> rozmowa i gatka moralizatorska -> Zły staje się dobry, też się przejadł. Poniacze wyglądają słodko i niech tak zostanie, nie przeszkadza mi, że są identyczne bo tak naprawdę liczy się historia (Walka z Tirekiem była całkiem spoko, dlaczego już tego nie widujemy?)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ostatni finał to był jakiś żart :stare: 

Antagonista zapowiadał się świetnie- wielkie, starożytne zło. Tylko że...zagrożenie zostało pokonane zanim się jeszcze zdążyło porządnie rozpocząć. Twórcy poszli na łatwiznę. Widać że już kończą się im pomysły :v

Nie wiem jak to będzie z tą G5, ale liczę że wymyślą coś ciekawego i w miarę oryginalnego.

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego niektórzy tu już tak panikują i spekulują, gdy wszystko było wyjaśnione w mailach łącznie z etapem produkcji i wstępnymi pomysłami. Wszystko to tylko losowe propozycje, które na razie mają się nijak do zarysu G5.

 

Cytat

In the spirit of keeping our vis dev pitch rough, I have proposed this collage approach for each character. 
I will also caveat with the following: 
-This is PHASE ONE: Preliminary Development.
-The goal is to find the design elements that accurately communicate each individual characters personality and purpose as described in the creative brief. AND identify appropriate design attributes for the various species. (mane/tail shape, accessories,
patterns, hoof treatment, etc.) 
-PHASE TWO: (w/ Boulder) take these agreed upon design elements and develop content specific (CG) character designs in range of forms (younger to older, etc.) To be reviewed at a later date. 
The goal is to communicate that we are not picking one specific design treatment (yet) but rather we are using this “menu” to identify the specific attributes that are appropriate for each character, their world, the story and product. Ideally these will
spark conversation.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dairinn napisał:

Zgadzam się. Ostatni finał to był jakiś żart :stare: 

Antagonista zapowiadał się świetnie- wielkie, starożytne zło. Tylko że...zagrożenie zostało pokonane zanim się jeszcze zdążyło porządnie rozpocząć. Twórcy poszli na łatwiznę. Widać że już kończą się im pomysły :v

Nie wiem jak to będzie z tą G5, ale liczę że wymyślą coś ciekawego i w miarę oryginalnego.

Moim zdaniem najlepiej by było jak by zniwelowali największą wadę G4 czyli 26-cio odcinkowe sezony i przymus zmieszczenia się max w 2 odcinkach z historią.

Bo to niestety bardzo ogranicza, zanim się dobrze rozkręci to już czas się kończy... jak by historia kucyka cienia była na 4-8 odcinków a nie na dwa to na pewno by zrobili to lepiej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 10:23, Dairinn napisał:

To mi wygląda na jakieś fanowskie projekty...ale raczej nie są, skoro pojawiły się w tym temacie?

2 i 3 styl całkiem spoko jest.

Dnia 10.01.2018 o 17:55, Orsiro napisał:

(Taki trochę żart, ale) Bądźmy wszyscy dobrej myśli, może nic nie zmienią.

Czemu, akurat ten nowy wygląd jest dość dobry. Aczkolwiek pytanie, czy w nowej generacji wogule się pojawią te postaci z G4

1 godzinę temu, turbo638 napisał:

Moim zdaniem najlepiej by było jak by zniwelowali największą wadę G4 czyli 26-cio odcinkowe sezony i przymus zmieszczenia się max w 2 odcinkach z historią.

Bo to niestety bardzo ogranicza, zanim się dobrze rozkręci to już czas się kończy... jak by historia kucyka cienia była na 4-8 odcinków a nie na dwa to na pewno by zrobili to lepiej.

W G1 tak było, fajnie jakby wrócili z tym i tutaj.

 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa... każdy widzi jakąś drzazgę w propozycjach, z uwagi na przyzwyczajenie do oryginalnych postaci serwowanych od kilku lat. Tak naprawdę, jedyną sensowną opcją jest adaptacja stylu filmowego do serialu - drobny lifting z zachowaniem charakterystyki i dynamiki danego kuca.

 

Do każdej z prezentowanych stylizacji można przyczepić się mniej lub bardziej. Ubolewam rzecz jasna nad zmianami w cechach szczególnych postaci ( pod warunkiem iż Hasbro chciałoby ciągnąć linię historyczną i łączyć fabułę między generacjami ). W tym przypadku Pinkie jako pegaz i Flutter jako jednorożec, trochę pasuje jak kulą w płot. Chyba ( ale to takie przeciągłe ), G4 zamyka doszczętnie historię kucy, a G5 zaczyna całkiem od zera. Jak i przedmówcom, tak i ja jestem poniekąd za opcją drugą, gdzie wciąż odnoszę wrażenie, iż jest ona zdrowo naciągana do oryginału. 3cia opcja pasuje jako pośrednia, ale nie na tyle by mogła zastąpić obecną. Pozostałe - no cóż, albo widzę nawiązanie do Herkulesa ( wystarczy spojrzeć na Rarity ), albo cofam się do tyłu ( G1 ), albo żywcem wyciągnięte od jakiegoś artysty z deviantarta, który zaprezentował swoją kreację na własnej roboty komiks, nijak nie pasującą do całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...