Skocz do zawartości

[Wywiad] Barrfind V.


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie :cmc: dzisiaj przeprowadziłyśmy wywiad z jednym ze starszych użytkowników forum, który ostatnio powrócił do aktywnego życia na forum Barrfind V.

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.

Cóż mogę rzec o sobie? Przeciętny wzrost, wygląd i nieprzeciętna inteligencja. Okulary noszę od podstawówki, miłośnik fantasy i historii, i gier. Zawsze się uważałem za progamera, co w sumie było prawdziwe bo nie ma dla mnie gier trudnych. Wiecznie dumny z tego kim jestem, wierny swym przekonaniom, filozofia jest mą wiarą.

 

2. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?

Z serialem to zabawna historia. Ot jak zwykle wtedy siedziałem na TSie ze znajomymi z WoWa, bo to były czasy gdy w to sporo grałem i tak zawsze słyszałem o MLP. Zażartowałem, że idę to obejrzeć i obśmiać, potrollować. Dziś się nie śmieje bo serial trafił do mojego serca i myśli. A forum jakoś tak przypadkiem, tego nawet teraz już nie pamiętam bo sporo lat minęło od kiedy tu dołączyłem.

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Ciężko rzec, niby działa i są aktywni użytkownicy, a administracja działa więc raczej dobrą przyszłość do momentu aż im się odechce i ludzie przestaną się pojawiać.

 

4. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

W sumie siedzę na chacie głównie i na tych offtopach/zabawach. Zaglądam do tematów z artami i fan fikami, no i RPG/sesje. Więc rzekłbym, że właśnie te lubię bo najbardziej mnie interesują.

 

5. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

To trudne pytanie bo nie mam jakichś preferencji. Wszystko jest dobre na swój sposób. A to co mi się nie podoba to omijam. Ludzie są mili, administratorzy są równi i dowciapni, jestem raczej zadowolony ze wszystkiego.

 

6. Czym się inspirowałeś, wybierając taki właśnie nick?

Dosyć starym i unikalnym komiksem, który oczywiście posiadam od wielu, wielu lat.

 

7. Czy twój nick coś oznacza? Ma może dosłowne znaczenie?

Nie ma, chociaż samemu zawsze uważałem, że oznacza Wojownik.

 

8. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?

Nie wiem, raczej normalnie. Mnie wszystko jedno bo ma prawo robić co mu się żywnie podoba, przynajmniej do momentu póki ktoś przez niego nie cierpi. W takiej chwili zapala mi się czerwona lampka. Nie oznacza to nic dobrego.

 

9. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Nic nie sądzę, smutno mi że powoli obumiera. Tak przynajmniej się wydaje czasami. A może właśnie rośnie w siłę tylko ja tego nie widzę? Jeśli chodzi o Polskę to rzeczywiście czasami to wygląda jakby zainteresowanie opadało. No ale wszystko się kiedyś kończy. A Fandom to ludzie, a ludzie są różni więc powiedzieć co się sądzi jest trudne. Fandom miał być jedną wielką szczęśliwą rodzinką, trzymać się razem i bawić. Ale jak wspominałem, fandom to ludzie, a oni potrafią być najczęściej niezbyt mili. I nie wszyscy myślą jak ja. Co jest w sumie najgorsze bo o ile łatwiej by wszystkim było, gdybyśmy byli dobrą rodziną Adamsów(Dziwną ale trzymającą się blisko), a nie patologiczną rodzinką.

 

10. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Bawię się grafiką komputerową, wektory i takie tam efekciarskie rzeczy w Photoshopie z ich użyciem. No i oczywiście piszę Fan fiki. Własne Ponyversum, nazwałem je "Equestrian World". Crossovery, główna saga opowieści, księgi uzupełniające historię świata i własny kucykowy system RPG do tego. Rasy, kraje, ekonomia, polityczne zależności, historia, języki i w ogóle, starałem się aby świat był jak najbardziej szczegółowy i ciekawy. Na tym mi zależy najbardziej. Zawsze narzekałem na brak zainteresowania mimo, że bardzo się starałem innych zaciekawić swoim pisarstwem. Nie jestem jakimś mistrzem, ale się staram. A każda recenzja, choćby niepochlebna ale wskazująca mi co jest źle, by mi pomogła to ulepszyć.

 

11. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

Byłem na wielu ponymeetach, małych i tych większych. I pewnie nie raz jeszcze będę, póki będą organizowane.

 

12. Którą postać z tła chciałbyś widzieć częściej?

Nie ma postaci z tła, wszystkie kucyki są ważne dla mnie.

 

13. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Nie wiem jak na to odpowiedzieć. Skończyłem na 3 sezonie, niby spojrzałem na 4 sezon ale po prostu mi się już nie chciało oglądać. Była to raczej wtedy wina samego fandomu niźli serialu. Serial jest jaki jest. Robią go ludzie, którzy chyba wiedzą co robią i ponoć kierują się Fandomem. Więc jest dobry na swój własny sposób.

 

14. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Jasne, że wiedzą. Trudno nie zaobserwować moich pluszaków. Wtedy raczej byli zdziwieni czy co nimi tam kierowało. Poznali po plakatach na ścianie i samym faktem, że w kółko oglądałem kucyki na komputerze. Teraz raczej się przyzwyczaili i mają to gdzieś co mnie zadowala. No dobra, czasami rzucają durnymi dowcipami ale to już tam mniejsza.

 

15. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?

Raczej nie, wcześniej była tylko szkoła, a internet był obcy. Lubiłem grać i grałem solo. Jak miałem dostęp do neta(Własnego we własnym domu dostałem dopiero kilka lat temu) to grałem MMO. Era Runes of Magic i WoWa(Grupki poznawałem ale w sumie tylko z ludźmi poznanymi w WoWie do dziś trzymam kontakt, niektórymi przynajmniej), potem DayZ(Tutaj też poznałem grupkę ludzi, z paroma znam się do dziś również) przechodząc przez erę Astro Boya do MLP, na tym się skończyło aktualnie. Oglądam Anime ale nie jestem fanem, tylko oglądam sobie dla zabicia wieczności. Tak, ciężko to nazwać grupami jak fandom MLP ale to w sumie tyle z tego było dla mnie. Można by rzec, że tylko i wyłącznie MLP się dla mnie liczy i będzie liczyć.

 

16.  Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Anime, różne losowe które mi przypasuje. Nie specjalnie tracę czas na oglądanie oprócz Gameplayów na YT.

 

17. Do kin trafił pełnometrażowy film My Little Pony. Wybierasz się na niego?Jeśli już byłeś, to co najbardziej, a co najmniej ci się w nim podobało?

Tak jak mówiłem, na razie nie oglądam nic z MLP. Nie mam poczucia chęci póki co. Kiedyś na pewno obejrzę, nie raz i nie dwa. Tak serial jak i filmy oraz co tam będą mieli do tamtej chwili.

 

18. Jaki jest twój ulubiony film?

Ciężko rzec, seria James Bonda? Zawsze go lubiłem i się cieszyłem jak tylko miał lecieć więc...

 

19. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Nie mam, lubię różną muzykę od różnych zespołów/soundtracki z gier/muzykę fandomową i niezależnych wykonawców.

 

20. Chciałbyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Zależy, z teraźniejszą wiedzą i umiejętnościami to jasne. Tabula Rasa nie miałaby najmniejszego sensu dla mnie bo nic nie mógłbym zmienić.

 

21. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Ciężko rzec, życzenie ma być możliwe do spełnienia tu i teraz czy jakiekolwiek mi się wymarzy? Jakkolwiek mi się wymarzy to pewnie standard trafienia do Equestrii jako kucyk, byłbym szczęśliwy jak raz w życiu. A jeśli możliwe do spełnienia to kasa, albo taki wypasiony sprzęt komputerowy którego by się NASA nie powstydziła.

 

22. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Na temat gier albo mojego Ponyversum. I pewnie jakichś tam innych rzeczy które by się trafiły, że się znam/interesuje.

 

23. Za kim i za czym najbardziej tęsknisz na forum?

Pewnie za czasami gdy to wszystko dopiero stawiało swoje pierwsze kroki. Było życie i potok ludzi interesujących się tym samym co my.

 

Cóż, dziękujemy ci za ten wywiad i czas. Mamy nadzieję, że teraz już zostaniesz na dłużej. :cmc:

 

Edytowano przez BiP
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...