Gandzia

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Space Operowa

Recommended Posts

Nie tak dawno temu, bo 14 grudnia 2017, w niezbyt odległej galaktyce miała miejsce premiera nowego epizodu Gwiezdnych Wojen. Film był:

a) tragiczną porażką, przy której "Holiday Special" to arcydzieło na miarę "Imperium Kontratakuje",

b) kawałem świetnego kina, wprawdzie nie tak dobrego jak zeszłoroczny "Rogue One", ale i tak dobrze się oglądało (niepotrzebne skreślić).

 

Aby zatrzeć niesmak po tej parodii Gwiezdnych Wojen/aby uczcić premierę jednego z najlepszych filmów roku oraz za zgodą i błogosławieństwem Dolara, ogłaszam konkurs literacki! Temat - space opera. Podróże międzygwiezdne, obce formy życia, konflikty na skalę galaktyczną - kto widział jakiekolwiek Gwiezdne Wojny, grał w jakiegokolwiek Mass Effecta, oglądał Legends of the Galactic Heroes etc., ten wie, o co chodzi.

 

Opowiadania oceniać będzie grono niezależnych ekspertów w składzie: Gandzia (czyli ja), Poulsen i Verlax. Wspólnie postaramy się wybrać trzy najlepsze opowiadania.UWAGA! Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę - kod Paysafecard na sumę 20 złotych.

 

Garść szczegółów:

 

1. Limit słów - 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w formacie google dosc

2. Termin oddawania prac - 11 II 2018, godzina 23:59:59

3. Tagi i tematyka - z wyjątkiem [gore] i [clop] dozwolone są wszystkie tagi. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematu (czy raczej gatunku) space opery,

3,5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP,

4. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie,

5. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek,

6. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem,

7. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane,

8. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz załączony regulamin.


 

Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie.

 

Powodzenia! Ku chwale Imperium!

Edytowano przez Gandzia
  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsor naszej nagrody jest leniwą cebulą i założył, że nikt bez maszyny czasu nie odda pracy przed 11 II 2017 - a jak to zrobi, to nic nie zmienia, bo w lutym 2017 nikt nikomu niczego nie obiecywał. A tak serio - poprawiłem. Termin oddawania prac to nadal 11 II, ale 2018 roku.

  • +1 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z przeklinaniem? Można odrobinę "przesadzić" ? Chodzi mi po głowie spinoff z naszymi "Polskimi Gwiezdnymi Wojnami" ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie widzę nic przeciwko umiarkowanemu użyciu wulgaryzmów (ale z głową!), ale rzucanie murwami w co drugim zdaniu i robienie z fanfików festiwalu wiązanek na poziomie "Włatców Móch" czy innych "Kiepskich" nie wpłynie pozytywnie na ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się