Skocz do zawartości

Tłumaczenia [zabawa]


Ziemniakford

Recommended Posts

Witam, witam, pozdrawiam.

Pomysł na zabawę przyszedł mi, kiedy oglądałem ten demotywator (kiedyś to było coś...):

Spoiler

1514555143_uyrmfq_600.jpg

Oo krótkiej zabawie na czatach z kolegą, właśnie na temat języków. I po samodzielnej zabawie tłumaczem.

Tak zrodził się pomysł, ale zapomniałem o nim na 1-2 dni, aż dziś sobie przypomniałem.

Zabawa polega na tym, iż staramy się uzyskać śmieszne/dziwne/nienaturalne (itp. itd) zdania/słowa za pomocą jakże wspaniałego narzędzia od gugla (specjalnie tak pisane, jak coś). 

Cóż, jednak to chyba za mało, czyż nie?  Dlatego jeszcze wpadłem na jeden pomysł:

podaje się następnemu użytkownikowi jakieś 5 słów, z których ma przynajmniej jedno wystąpić w jego tłumaczeniu. Pozostałe nie muszą. Jak się nie uda uzyskać, to trudno, trzeba żyć dalej. Powiedzmy że 30 minut zabawy bez takiego podanego słowa to max. Nie zmuszajmy się do niczego trochę nie potrzebnie.

Oczywiście, jeżeli uzyska się w trakcie szukania inne śmieszne tłumaczenia, to też je dajcie, albo w postaci tekstu, lub 'szkrina', czy coś. 

I tak na przykład gdy dam słowa...

dziecko, ciąża, może, ale, pączek.

I tak mam tłumaczenie:

Spoiler

GJZFeWZ.png

(bardzo mądry język)

 

Co jeszcze... nie musi być tłumaczone koniecznie na polski, ale prosiłbym o ograniczenie się do polskiego, angielskiego i niemieckiego. Nie każdy musi znać rosyjski czy izraelski, tylko jeden warunek... ma być śmieszne/dziwne/nienaturalne w tamtym języku. No i oczywiście wszystko w ramach obowiązujących w tym dziale regulaminów. Oczywiście może być każdy język, ale to musi w takim razie śmiesznie brzmieć po polsku. 

Nie przedłużając... moje słowa do następnego tłumacza:

kupuje, żelazo, wanna, również, pole.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...