Skocz do zawartości

Zecora 2018 - plany i zapisy


Cahan

Recommended Posts

Mam parę planów i pomysłów, które chciałabym wprowadzić w dziale w tym roku. Jednak uznałam, ze wcześniej zapytam Was czy bylibyście tym zainteresowani:

 

- poszerzenie tematyki działu o chemię i biochemię, głównie w formie quizów i zabaw (od czasu do czasu)

- mini sesja RPG, krótka i ograniczona w czasie gra survivalowa, wymagająca myślenia oraz wiedzy biologicznej czy umiejętności składania rymów oraz rozwiązywania zagadek - takie gry odbywałyby się co jakiś czas i były na określoną liczbę osób. Klimaty MLP i crossovery.

- bitwy rapowe między userami

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż:

Pierwsze dwa pomysły mogą wypalić.

Jeśli chodzi o bitwy rapowe to optymizmem wali mi to na kilometr. Coś czuję, że to będzie drętwe. Na początku chciałem się zapisać. Potem zacząłem się zastanawiać i oto do jakich wniosków doszedłem:

 

Cahan, nie bądź drętwym benisem, jak ja gdy rozmawiam z ludźmi w realu. Ktoś (chyba Masutatsu Ōyama) powiedział kiedyś, że ,,Karate bez walki jest tylko tańcem". Z rapem jest podobnie. Jeśli to ma być bitwa userów to muszą skierować trochę agresji na siebie. To ma być bez wjazdów na czyjeś krzywe mordy i bez wulgaryzmów? A jak oni niby mają zrobić z siebie ściery? Merytorycznie? Przecież to nie jest dyskusja. Jeśli podczas starcia raperów to wszystko jest na niby, a zwykle jest, to po co się aż tak hamować? Nawet na forum zabronione jest spamowanie wulgaryzmami, a nie używanie wulgaryzmów. Wiem ,że z miażdżeniem przeciwnika to tylko była taka przenośnia ale ona idealnie się sprawdza. Jak oni mają się zmiażdżyć bez wjeżdżania na siebie. Analizowałem to sobie i doszedłem do wniosku, że jak kulturalny bym nie był to zawsze to się skończy wjazdem na drugiego. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej mam wątpliwości czy bitwy rapowe to był dobry pomysł do działu na forum o bajce. Bo co? Bo tam zebra rymuje? Sam fakt, że dałaś do regulaminu informacje o zakazie wjazdów na ,,krzywe mordy" dowodzi, że przeczuwałaś z czym wiąże się rap. Nie twierdzę, że bez wulgaryzmów się nie da ale świadomość tego, iż trzeba się cały czas kontrolować nie pobudza zbytnio kreatywności. McSobieski rapuje bez wulgaryzmów, z tym, że on też wjeżdża na przeciwników. I chyba nie da się tego uniknąć. Apropo tego, że można też wychwalać. To w końcu jakie będą kryteria tego kto wygra?. Bo jeśli ta bitwa będzie polegać (może się mylę) na wypisywaniu tekstu na forum i w zależności od tego co kto lubi można też wychwalać przeciwnika to będzie to zwykłe amatorskie wierszopisarstwo, a nie bitwa rapowa. Dlatego właśnie się obawiam, żeby nie wyszło to trochę żałosne. Może poprostu podejść do sprawy profesjonalnie. Poluzować trochę (albo trochę mocniej) ten drętwy regulamin, przyjąć, że to wszystko na niby i zakazać brać w tym udziału osobom łatwo się obrażającym (takim jak np ja. toteż ja się tam nie pcham rękami i nogami) :twilight3:?

 

Czy chcę się zapisać? Ostateczną odpowiedź dam przed północą, ale raczej nie. Ostatecznie - głównie z lenistwa i nadmiaru obowiązków, ale też trochę z podanych wyżej powodów. Zresztą nie sprawdzałem, ale liczba userów jest bezemnie chyba parzysta to poco burzyć porządek?

 

  • Nie lubię 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flutterhugger, rapsy nie muszą kończyć się na "twoja stara to kurwa" i "twa morda jest krzywa". Coś takiego to najprostsze rozwiązanie, które jest poniżej poziomu rowu mariańskiego. Szczególnie, że to forum o kucykach, a nie wylęgarnia patologii :hmpf:

 

Poza tym usernia może jeździć po swoich avatarach, sygnaturach czy nickach, ale niech na białą kiełbasę nie używa przy tym mowy rynsztokowej. Bo to zbędne, niepotrzebne i znając naszą usernię, to by tego nadużywali.

 

Pozwól, że zaprezentuję Ci rapsy bez przekleństw i festiwalu żenady:

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą, ale człowiek też nie musi napełniać płuc tlenem (może to być czad). Tak czy siak ja nie biorę w tym udziału, bo mi się nie chce.

3 godziny temu, Cahan napisał:

Coś takiego to najprostsze rozwiązanie, które jest poniżej poziomu rowu mariańskiego. Szczególnie, że to forum o kucykach, a nie wylęgarnia patologii :hmpf:

HAHAHAHAHA...Myślał by kto...Jeśli bitwy rapowe gdzie wulgaryzmy nie są zakazane to dla ciebie promowanie patologi, to ciekawe co by było jakbyś się FAKTYCZNIE zetknęła z patologią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Flutterhugger napisał:

HAHAHAHAHA...Myślał by kto...Jeśli bitwy rapowe gdzie wulgaryzmy nie są zakazane to dla ciebie promowanie patologi, to ciekawe co by było jakbyś się FAKTYCZNIE zetknęła z patologią.

Zetknęłam. Ale nie chcę poziomu rynsztoka w moim dziale. Ani na forum, na którym są dzieci. W życiu prywatnym mogę sobie kląć jak szewc (a uwierz mi, że to robię), ale nie na forum publicznym.

I co by było... W sumie nic i wiele jednocześnie.

 

Ale ciekawi mnie czemu te wulgaryzmy miałyby służyć? Nakręcaniem się userów i unoszącym się nad zabawą smrodem, kiedy ktoś przegnie, a przegiąłby na pewno? Chwaleniem się kto zna więcej przekleństw?

Zabawa ma służyć lepszemu poznaniu się userni, dobrej zabawie i poprawie zdolności rymowania. I jest inspirowana raczej kucykowymi bitwami rapowymi oraz Słowacki vs. Mickiewicz. 

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Flutterhugger napisał:

A jak oni niby mają zrobić z siebie ściery?

Mogą pisać kretyńskie posty na forum
To ma być zabawa, jak chcesz się przerzucać wiązankami to znajdź sobie pierwszego lepszego sfrustrowanego neandertalczyka w jakiejś grze online, jak ci się poszczęści może też zacznie rymować. 
Satysfakcja z obrażenia kogoś w inteligentny sposób jest dużo fajniejsza. To znacznie utrudnia zabawę, ale nie mam nic przeciwko temu. 
Przekleństwa bywają w porządku i ciekawie można je czasami wykorzystać, ale trudno nad tym zapanować. Raczej chcemy na forum uniknąć patologicznych przepychanek słownych, a nie da się jednoznacznie ustalić granicy gdzie zaczyna się "dobre" przekleństwo a gdzie "złe". Tak samo jak nie wszyscy mogą muszą mieć na to takie samo spojrzenie. Brak przekleństw to bezpieczniejsze wyjście. 
Btw. jesteś drętwym benisem jak rozmawiasz z ludźmi w realu? Może musisz się wyładować, hej, może właśnie chciałeś się w tym evencie wyładować? Może musisz się troszkę poluzować, zapętl sobie jakieś wbw albo poczytaj skrypt ósmej mili :rainderp: 
 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Flutterhugger napisał:

No cóż:

Pierwsze dwa pomysły mogą wypalić.

Jeśli chodzi o bitwy rapowe to optymizmem wali mi to na kilometr. Coś czuję, że to będzie drętwe. Na początku chciałem się zapisać. Potem zacząłem się zastanawiać i oto do jakich wniosków doszedłem:

 

Cahan, nie bądź drętwym benisem, jak ja gdy rozmawiam z ludźmi w realu. Ktoś (chyba Masutatsu Ōyama) powiedział kiedyś, że ,,Karate bez walki jest tylko tańcem". Z rapem jest podobnie. Jeśli to ma być bitwa userów to muszą skierować trochę agresji na siebie. To ma być bez wjazdów na czyjeś krzywe mordy i bez wulgaryzmów? A jak oni niby mają zrobić z siebie ściery? Merytorycznie? Przecież to nie jest dyskusja. Jeśli podczas starcia raperów to wszystko jest na niby, a zwykle jest, to po co się aż tak hamować? Nawet na forum zabronione jest spamowanie wulgaryzmami, a nie używanie wulgaryzmów. Wiem ,że z miażdżeniem przeciwnika to tylko była taka przenośnia ale ona idealnie się sprawdza. Jak oni mają się zmiażdżyć bez wjeżdżania na siebie. Analizowałem to sobie i doszedłem do wniosku, że jak kulturalny bym nie był to zawsze to się skończy wjazdem na drugiego. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej mam wątpliwości czy bitwy rapowe to był dobry pomysł do działu na forum o bajce. Bo co? Bo tam zebra rymuje? Sam fakt, że dałaś do regulaminu informacje o zakazie wjazdów na ,,krzywe mordy" dowodzi, że przeczuwałaś z czym wiąże się rap. Nie twierdzę, że bez wulgaryzmów się nie da ale świadomość tego, iż trzeba się cały czas kontrolować nie pobudza zbytnio kreatywności. McSobieski rapuje bez wulgaryzmów, z tym, że on też wjeżdża na przeciwników. I chyba nie da się tego uniknąć. Apropo tego, że można też wychwalać. To w końcu jakie będą kryteria tego kto wygra?. Bo jeśli ta bitwa będzie polegać (może się mylę) na wypisywaniu tekstu na forum i w zależności od tego co kto lubi można też wychwalać przeciwnika to będzie to zwykłe amatorskie wierszopisarstwo, a nie bitwa rapowa. Dlatego właśnie się obawiam, żeby nie wyszło to trochę żałosne. Może poprostu podejść do sprawy profesjonalnie. Poluzować trochę (albo trochę mocniej) ten drętwy regulamin, przyjąć, że to wszystko na niby i zakazać brać w tym udziału osobom łatwo się obrażającym (takim jak np ja. toteż ja się tam nie pcham rękami i nogami) :twilight3:?

 

Czy chcę się zapisać? Ostateczną odpowiedź dam przed północą, ale raczej nie. Ostatecznie - głównie z lenistwa i nadmiaru obowiązków, ale też trochę z podanych wyżej powodów. Zresztą nie sprawdzałem, ale liczba userów jest bezemnie chyba parzysta to poco burzyć porządek?

 

 Tak sobie czytam i czytam, a tu się okazuje, że ktoś chyba strasznie się ograniczył.

O ile mi wiadomo, a pech chciał, że wiadomo, pierwsza bitwa na rapy w 1982 nie miała praktycznie żadnych wyzwisk czy wulgaryzmów. A mimo to zostawiła z przeciwnika dymiące zgliszcza. Oczywiście pomijając pojedynczego fuck'a który w tamtych czasach był zwyczajnym przecinkiem dla każdego ciemnoskórego rapera. Zatem twój argument mówiący że bez tego nie da się obejść powinien iść do piachu, a ty sam powinieneś mu wykopać grób jeszcze zanim zacząłeś tu pisać.

Rada na przyszłość - sprawdź źródła zanim zaczniesz pisać z wysokości. Bo może się okazać, że z wysokości, to tylko spadniesz na tyłek.

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro (jutro-jutro, czyli w niedzielę) zrobię losowanie i przydzielę ludzi w pary do 1 rundy. Jeśli coś będzie nieparzyście, to spokojnie, ja to ogarnę... Przywrócę najlepszą osobę z tych, które odpadły i dam jej jeszcze jedną szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Małe ogłoszenie parafialne: wygrzebałam z forum stary dział Zecory i przeniosłam go do archiwum działowego. Wiele z tamtych tematów zamierzam normalnie przywrócić i reaktywować, więc bądźcie czujni :zecora3:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...