Skocz do zawartości

Różności Evy.


Eva

Recommended Posts

Saoa/Eva wita u progu tego tematu.

Od razu informuję, że zapewne wszystko, co tu wrzucę, będzie też dostępne na moim koncie na dA - Saoa.deviantArt.com.

Jako że to jest forum kucykowe, to wstawię tylko kucykową część artów. Do tego tę udaną część (czyli na razie wszystko prócz robionego na szybko kuca, bo Pat. chciała zobaczyć jak je robię XD).

Przy okazji każdy obrazek podlinkuję do dA, żeby nie było problemów ze znalezieniem ich, jeśli ktoś będzie chciał tam skomentować lub coś. nn

Przy okazji może będzie widać jakiś progress:

Dołączona grafika

Rainbow Dash :3

Z oczami kombinowałam, lineart krzywy mi wyszedł. I zjadłam cutie marka, bo byłam głodna. _^_ (XD)

Dołączona grafika

Fluttershy z rozwiniętymi skrzydłami. Nie chciałam już się męczyć ze złożonymi. nn"

Dołączona grafika

Scootaloo

Drugi art ze Scootaloo.

Podlinkowuję, bo duży jest trochę.

(Jego miniaturkę mam obecnie w avku.)

Dołączona grafika

Kucyk dla Pat. (Patisszon), która trochę bazgra kucyki, ale jeszcze nie oglądała. .-. Zamierzam ją 'przekonać' do obejrzenia (czyt. puścić jej to i nie pozwolić uciec XD).


Sygna z NMM:

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że źrenica była cała czarna, ale rozpikselowana, więc zmniejszyłam jej przezroczystość, by nie było tego widać. XD Tak teoretycznie jeszcze RD nie zamierzałam wstawiać na dA. Ale stwierdziłam, że niech już będzie, w miarę wygląda. xD Przynajmniej widać progress. Na razie nie zamierzam starych zmieniać, o ile nie mają jakiegoś poważnego błędu. - Widać jak się uczyłam na błędach. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne musisz. Jakby mi się chciało, to bym je 'naprawiła'. (XD) Ale jak już pisałam - niech będzie widać jak się uczę na błędach. :3

I tak kiedyś zrobię nową jej wersję, porządną. :3

A, może warto wspomnieć, że to wszystko robione myszką (tabletu nie posiadam) w MyPaint. n-n

I zapomniałam wrzucić szkic jeden:

Klik. Jako link, bo duży.

Mam pewien problem z doborem kolorów. .-. To znaczy do kołdry i poduchy, i materaca. Do poduchy już chyba znalazłam - znalazłam arta z TS z poduchą i z niego wezmę kolory i będę się wzorować kształtem.

Sam lineart, jaki teraz robię z tego, różni się trochę od tego szkicu. (Mogę pokazać to, co mam na razie)

Do tego to jest szkic na szkicu - zrobiłam jeden szkic, warstwa na wierzch i czystsze linie trochę już były. Przy czym ten pierwszy szkic wyłączyłam.

Tak, wzór ma nawiązywać do Fluttershy-drzewa. nn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flutteryay - polecam MyPaint. Darmowy jest i kreski nawet lekko wychodzą. Minusów ma kilka, np. to, że nie ma w nim zaznaczeń i innych takich, ale ja daję radę. Jeśli nie jestem pewna, czy czegoś nie będę musiała przesuwać lub czy proporcje dobre będą, to robię jedno obok drugiego a potem w gimpie po prostu nakładam na siebie i odpowiednio pomniejszam/powiększam/przekręcam. Tak było z cutie markiem tego OCeka. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było posta pod postem poprzedni post usunęłam, a jego treść jest w tym poście na dole. (Bo nie jestem pewna na czym polega 'aktualizacja postu' i czy jest to widoczne jak nowy post. XD)

Mwah, a teraz czas się pochwalić sygną.

Tak się zaczęłam bawić w GIMPie po zobaczeniu w innych tematach sygn. Ogólnie nigdy zbytnio sama sygn nie robiłam, ale pomysły często mam.

Chciałam zrobić z Luną, ale z NMM było więcej renderów... i render księżyca pasował tak akurat do NMM, a nie Luny...

So...

Dołączona grafika

Za dużo przy tym nie zrobiłam. Render NMM i equestriańskiego księżyca, kiedy jeszcze NMM była w nim zaklęta - z dA. Tło to był jeden kafelek nie za duży z jakiejś strony. Powieliłam i zmieniłam kolor, bo było szare (teraz jest niebieskawe, odcień z konturu NMM brałam, o ile dobrze pamiętam i lekko go zmieniałam).

Napisów nie potrafię dobierać, ale ostatecznie taki wyszedł.

3px ramka czarna... ledwo ją widać, ale jakaś potrzebna była (bez źle wyglądało), a biała by w ogóle nie pasowała. XD

Czyli jak się za dużo nie napracować i zrobić nienapaćkaną sygnę.

PS Zaraz to jeszcze wstawię do pierwszego posta, by był porządek. nn


Treść poprzedniego posta:

Dziękuję. nn

Co do kuca dla Pat. - ona sama dobierała kolory. Kazałam jej podać w RGB, by się nie okazało, że wyjdzie inaczej niż ona chce.

Nie z profilu zacznę robić jak się nauczę. XD A to się chyba nie stanie prędzej niż nie zdobędę tablet.

Dziś z Pat. o tym gadałam (na seminarium z matematyki, ofc, bo nie ma lepszego miejsca i momentu na gadanie jak lekcja seminarium z matmy - na normalnej lekcji już panią wkurza nasze gadanie XD) i ona planuje sobie tablet na święta zażyczyć. Ja myślałam o urodzinach, bo to tylko miesiąc później - mam w styczniu. I już gadałyśmy, że na studia pójdziemy chyba w to samo miejsce i i programowanie, i grafikę komputerową będziemy studiować. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. nn Akurat myślałam, że napis mi niezbyt wyszedł. nn" Na czcionkach się nie znam, spytałam koleżanki o to, jaka by mogła do tego pasować. Kolor dobierałam najpierw z księżyca, potem z postaci aż w końcu zostawiłam ten z postaci, odpowiednio pozmieniany (mniejsza jasność i mniejsze nasycenie - czyli ciemniejszy i bardziej szarawy niż pełen koloru). A postaci wychodzące z ram uwielbiam. <3 Dlatego je stosuję jak tylko pasują. nn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

*dopiero co wróciła z wycieczki i paczy do tego działu*

Lol. XD Nom, odkop niezły.

Wogle* mam trochę jakichś szkiców i cosiów, które wypadałoby kiedyś wstawić/dokończyć... Ale nie mam czasu/nie chce mi się.

Ale i tak dużo bym musiała tu nadrobić, jak tak paczę... *paczy na bezdenny folder* Ale dość dużo mam jakichś szkiców na kartkach ostatnio. Styl mi się też zmienił...

Arjen, rendery to nie moja zasługa, ja to tylko skleciłam w całość. Render NMM i księżyca z dA, tło z jakiejś strony z tłami, trochę podkoloryzowałam... Ale dziękuję.

Keola, pierwsze moje rysunki to były kalki. Dosłowne rysowanie na warstwie powyżej. Żeby przyzwyczaić się do danej kreski, kształtów etc. Szczególnie przydatne jak się robi coś myszką...

Potem trochę patrząc się. Chyba prace z tego wątku tak były robione.

A potem starałam się sama wymyślać, ew. się inspirować.

Obecnie wyrabiam sobie trochę własny styl rysując na kartkach (na nudnych lekcjach przeważnie). Na tablecie nie mam ostatnio czasu za dużo rysować... .-.

Grillo, dzięki.

A ja to co? :( *chlip*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...