Skocz do zawartości

Krzysztof

Recommended Posts

Tak, tak. Kocham to anime za klimat, za moją ulubioną postać Itachiego i wogole za klan Uchicha XD. Uwielbiam każda grę z serii Naruto na PS3. Muzyka w Naruto jest boska, klimat jak już wspomniałem niepowtarzalny. Sama idea stworzenia anime na podstawie przygód ninja jest czymś extra. Jeśli też uwielbiacie to anime to oczywiście piszcie w tym temacie. A teraz czas na twilgttowate pożegnanie. Pozdrawiam twily:twilight4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc tak. W końcu ten temat tu jest.

 

Anime ma bardzo rozbudowane postaci. Choć fabuła bardzo taka nijaka (Sasuke i Naruto mają się dowiedzieć, że są piąta woda po kisielu braćmi.) Aczkolwiek reszta bardzo fajna, walki wciągające, i sama historia powstania Wiosek jest ciekawa.

 

Ulubiona postać: Itachi Uchiha, Pain i Obito.

 

Muzyka niczego sobie. I według mnie w serii Naruto bardzo trudno było zdać testy na Chunina a w Boruto to dzieci na poziomie przedszkola zostałyby Anbu...

Ale poza tym wszystko jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruto.

Heh, dobre wspomnienie. Pamiętam jak jeszcze w szkole dostałem w łapki jeden z pierwszych tomów mangi do przeczytania. Fabularnie dobre i proste, z zapiętymi guzikami, czego nie zawsze można się po czymś spodziewać. Manga delikatnie lepsza, bo mniej drobnej cenzury jest(choćby przykład Shikamaru który pali papierosy jak jego mentor), anime trochę gorzej, bo studio produkujące za bardzo lubi filery i dodawanie rzeczy od siebie kiedy są one zbyteczne. Przyjemnie było patrzeć przez te 16 lat jak nasz młodociany dres wspina się po szczeblach przygody.

Prowadziłem kiedyś nawet sesje w tym świecie, dobre ładnych latek, z najlepszymi graczami RPG, którym miałem niewątpliwy zaszczyt tworzyć fabułę. To praktycznie jedna z 3 serii której jestem fanem - sprzed Boruto - mogącym pochwalić się wiedzą na temat czegokolwiek, od spisu technik, imion postaci po tak drobne rzeczy jak umiejętność tworzenia technik i pieczęci dłońmi(nauczyłem się tego kiedyś jako ćwiczenia do rozruszania palców od zbyt długiego pisania na klawiaturze).

 

Całościowo, serię oceniam zawsze 8/10 gdzie dwa punkty traci tylko w 2 chwilach - filery i za animację walki z Painem(tutaj chyba wszyscy tak mamy ._.'')

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zegarmistrz napisał:

Całościowo, serię oceniam zawsze 8/10 gdzie dwa punkty traci tylko w 2 chwilach - filery i za animację walki z Painem(tutaj chyba wszyscy tak mamy ._.'')

Zgadzam się, aczkolwiek sam przyznasz, że walka Sasuke vs Kakashi na moście po walce z Danzo też zostawiała do życzenia ;) 

 

Z filerami masz rację. 

 

Jedna rzecz która dla mnie wygrała to historia Sasuke po Wielkiej Wojnie Shinobi, co robił i czym się zajmował po opuszczeniu wioski, jego przygody itp. Świetne #-#

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, choć walka z painem była sama w sobie genialna to niektóre sceny były wręcz nie do przyjęcia. Ale mniejsza z tym. Naruto ma charakter nostalgiczny, gdzie niektóre historie jak np. historia Naruto, historia Itachiego i Sasuke itd. porusza widza. Dochodzi do tego nienaganna fabuła i muzyka na ogromnym poziomie co daje razem świetne anime. Sam lubiłem niegdyś paina czy nawet naruto. Lecz teraz bez wątpienia w całej historii Naruto najbardziej utożsamiłem się właśnie z itachim. W Naruto były też rozwijane wątki poboczne. Dużo ich było i to jedyny minus w sumie ode mnie. Nie lubiłem jak non stop jest powtarzana czyjaś tam historia zza młodu, czy też opowiadana jest historia mniej znaczącego bohatera. Ale tak poza tym to reszta wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 9.01.2018 o 21:33, Krzysztof napisał:

Naruto ma charakter nostalgiczny, gdzie niektóre historie jak np. historia Naruto, historia Itachiego i Sasuke itd. porusza widza.

 

Powiem Ci tak od serca. 

Uwielbiałem Itachiego od początku do końca. Byś świetnym bohaterem dla Konohy i idealnym infiltratorem. Co do historii postaci. Historia Nagato była bardzo poruszająca. A wracając do Itachiego. Moment kiedy się rozkleiłem to chwila po ściągnięciu tej techniki przez Kabuto dzięki której Itachi mógł odejść w spokoju. Jego ostatnie słowa i w ogóle to co zrobił było tak piękne, że nawet teraz mam ochotę płakać. Same łzy z oczu płyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to było pięknie uchwycone. Itachi w sumie prawie od początku intrygował mnie swoją tajemniczością. Jego umiejętności były niepodważalne i choć mało mówił to dużo miał do powiedzenia. Cały czas skrywał ogromną tajemnicę ażeby móc chronić swojego ukochanego brata. Jeszcze do tego on sam chorował... Oddał Sasuke swojego sharingana, żeby ten stał się silniejszy. Po prostu świetna ta historia braci. No i po poznaniu całej prawdy mocno chwyta za serce. Naprawdę świetne to anime. Zawiera bardzo istotne w życiu człowieka wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, te anime podchodzi już pod tą starszą widownię. Bo choć w Naruto są momenty, które bawią i nie są tak zawile  ukazane to są też właśnie te wątki trudniejsze. Jest to wciągające i skłania widza do własnej refleksji. Naruto jest przedstawiony w sposób taki, że możemy poczuć jakbyśmy sami byli w tej całej historii. No po prostu Naruto w pewien sposób nawet kształtuje ludzi, bo możemy w tym wszystkim znaleźć cząstkę samego siebie. Motyw cierpienia jest w tym anime bardzo spotęgowany. Utożsamić się z bohaterami jest niezwykle łatwo... I co, no to jest piękne.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dolacze sie, nie wiem tylko czy temat nadal żywy. Posty z tego roku, więc chyba jeszcze ciepłe. ;)

Ja tez bardzo polubilem Naruciaka. Ogladalem anime do momentu zakonczenia dostepnych w internecie odcinkow z polskimi napisami (to byla koncowka fillerow z Guren, ci ktorzy ogladali beda wiedziec o jaki moment chodzi), i nastepnie doszukalem sie mang. I historie obrazkowe okazaly sie lepsze. :) 

Najbardziej polubilem Sasoriego, Shino, Jirayie, Deidare i Obito. Kolejnosc przypadkowa, bo kazda z tych postaci zdobyla moje uznanie z powodow na ktore musiałbym robic osobne plebiscyty. I nie chce mi się teraz nad tym zbyt dokladnie myslec. 

Nie wiem co powiedzą na to przedmówcy, ale braci Uchiha wlasciwie bardzo nie lubilem. Gorszy dla mnie byl jedynie Nagato. Oczywiscie nie piszę tego w ramach ofensywy. Czytalem wczesniejsze posty, i wypadało mi się do nich odniesc. Gwoli uczciwosci muszę jednak przyznac ze Sasuke w Shippuudenie miał chyba najlepsze walki, bo jego styl nie polegal na spamie jednym, coraz bardziej rozwijanym atakiem, tylko ciekawym pakietem roznych technik. Najlepiej obrazują to jego walki przeciwko Raikage, i nieco pozniejsza potyczka z Danzo. 
 

Animacja bardzo ładna, jednakze mimo wszystko wole oryginalne, czarno biale obrazki. Po prawdzie to nie widzialem wszystkich odcinkow, bo od momentu wyczerpania anime polegalem glownie na mandze, wiec moja ocena nie jest obiektywna. Swoją drogą ogladania walki Naruto na Paina to mi kuzyn odradzal... (ciekawosc prowadzi do piekla, więc przegralem). 

Edytowano przez ByczekPazerny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W ogóle tak swoją drogą to magia ninja i technik i wgl zepsuła się przy wojnie shinobi bo już to był literalnie czas Transformersów. Olbrzymy i wgl takie no. Skończyła się ta przyjemność z oglądania technik, efektów tych walk gdzie w sumie to się wszystko dokładnie skończyło po śmierci Jirayii. Bo potem już Naruto i 9 ogoniasty olbrzym przy walce z Painem itd. Nie było tej magii niestety. Boruto nie będę oceniać. Nie przemówiło do mnie. Zbyt takie jakby kolorowe i bez takiej pikanterii walk itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...