Skocz do zawartości

Refleksje o MLP


Cheerful Sparkle

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich i przesyłam Wam pozytywne wibracje! :D

 

Od razu ostrzegam, że jestem typem człowieka, który bardzo się lubi rozpisywać, a serial MLP od jakiegoś czasu robi na mnie tak wielkie wrażenie, iż odczułem potrzebę, aby swoje emocje ubrać w słowa przed kimś, kto mnie zrozumie :)

 

Na początek się przedstawię i opowiem coś o sobie: mam na imię Grzegorz, skończyłem 29 lat, mam wyższe wykształcenie (mgr z filologii polskiej na UJ), interesuję się różnymi formami gimnastyki jak np. aerobik, joga, bieganie, pływanie, taniec i wiele innych. Mam nawet licencję instruktorską fitness. Jestem w bardzo dobrej relacji z jedną dziewczyną młodszą ode mnie, która mieszka w Krakowie (ja pod Krakowem). Pracuję od czasu do czasu, dorywczo w różnych miejscach (jestem freeterem - osobą niezatrudnioną na stałe, chętną do pracy w różnych miejscach). Poza tym sporo czytałem zwłaszcza literatury pięknej pisanej przez Noblistów jak T. Mann, E. Hemingway, I. Singer, D. Lessing i inni, lubię też zajmować się filozofią, a zwłaszcza dziedziną estetyki. Bardzo lubię oglądać filmy i poza ambitnym kinem czasem obejrzę także niszowy lub rozrywkowy film. 

 

Od jakiegoś czasu jestem także wielkim fanem filmów animowanych, w ostatnim czasie kilka z nich mnie ujęło np. "W głowie się nie mieści", "Księżniczka Mononoke" (po prostu ARCYDZIEŁO) czy "Spirited Away" (mistrzostwo świata). Od niedawna oczywiście "My Little Pony" i dlatego tu jestem :)

 

O grach komputerowych nie będę się rozpisywał, bo to temat rzeka, ale w ciągu ostatniego roku kupiłem i przeszedłem całą serię "Wiedźmina" oraz wielu innych klasycznych strzelanek, do których uwielbiam wracać mimo upływu lat jak: seria "Max Payne", "Quake" (nowy Quake wymiata! :3), Doom i wiele innych. Nawet powróciłem do grania w starego, dobrego "Spyro" ^_^

 

Z seriali uwielbiałem np. "Breaking Bad".

 

<><><><><>

 

A teraz do rzeczy! :)

 

Oglądałem ostatnio film dokumentalny o Bronies i na początku myślałem, że to jakiś żart. Zastanawiałem się jak to możliwe, żeby dorośli mężczyźni tak bardzo podniecali się bajką skierowaną do dziewczynek. Myślałem, że to obsesja dotycząca wąskiej grupy ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi, którzy przeżywają jakiś regres albo po prostu nie chcą dorosnąć :D Chociaż wielu z nich opowiadało o swojej pasji całkiem poważnie, niektórzy nawet twierdzili, że seria MLP wyprowadziła ich z głębokiej depresji i dostarczyła radości życia i że serial ten wciąga jak narkotyk. 

 

Postanowiłem się zatem przekonać jak to zadziała na mnie, a byłem sceptycznie nastawiony. Nie spodziewałem się wiele po bajce o kucykach, skierowanej dla najmłodszej publiczności... Wiele bajek, które oglądałem w kinie z moimi bratanicami lub siostrzeńcami wydawały mi się mdłe, miałkie, płytkie, mało zabawne i nieznośnie przewidywalne, więc nudziłem się przeraźliwie. 

 

W zeszły weekend w końcu zmobilizowałem się do oglądania pierwszych odcinków MLP i moje wrażenia oraz przemyślenia są następujące:

 

Od razu urzekła mnie animacja i psychologizacja postaci, muzyka, dynamiczny charakter montażu oraz naprawdę nietuzinkowe poczucie humoru :D Opowieść ta jest pełna uroku, przyjemna, miła, pełna szczerości i wywołująca prawdziwą radość! Natychmiast stała się dla mnie cudowną odskocznią od zakłamanego, ponurego i niesprawiedliwego świata, na który przyzwyczaiłem się narzekać. Bardzo mi się spodobało, że MLP nie zawiera dziwnych, płytkich i nielogicznych treści, a jest spójna, zwarta, logiczna, z przesłaniem i przypomina o ważnych, podstawowych wartościach jak: o potrzebie empatii, nie ocenianiu po pozorach (tak bardzo ciągle aktualne!), cierpliwości, wyrozumiałości, wrażliwości i PRZYJAZNOŚCI. Prawdy o człowieku przekazywane są w przystępny sposób. 

 

Ponadto uważam, że ten serial ma zdecydowanie ciekawszą fabułę niż większość emitowanych w telewizji seriali; jest też bardziej śmieszny i uroczy niż obecnie wychodzące sitcomy, "komedie" i kabarety. 

 

Myślę, że przyczyną dla którego sięgam po bajki w tak by łagodnie rzec "zaawansowanym" wieku (30-tka leci! Masakra! :O) jest też fakt, że filmy pełne wulgaryzmów, seksu, brutalności i naturalizmu zwyczajnie mi się już przejadły i powstało zapotrzebowanie na coś oryginalnego, świeżego i pięknego! <3 

 

Ta bajka wyzwala mnie z marazmu, pesymizmu i fatalizmu, którymi się ostatnio trułem i pozwala mi odreagować poczucie beznadziejności i apatii - działa jak dobra terapia antydepresyjna :D Odkąd oglądam zmagania uroczych, kolorowych kucyków stałem się znacznie bardziej radosnym i optymistycznie nastawionym do świata. To działa jak swoista forma terapii xD

Zresztą nie pierwszy raz w ostatnim czasie wniknięcie w baśniowe uniwersum działa kojąco dla mojej psychiki :3

 

Zacząłem sobie nawet wyobrażać ostatnio, że w zaświatach, po śmierci fizycznej będzie możliwość przemierzania tak pięknych krain jak Equestria z szansą poznania kochanych bohaterek i harcowania razem z nimi podczas niezliczonej ilości przygód! :D

 

Naprawdę odżyła we mnie dziecięca wrażliwość. Czuję się zrelaksowany i szczęśliwy. Jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu, a już pokochałem ten świat i jego piękne bohaterki. Myślę, że w każdym z nas jest tęsknota za takim światem, w którym dobro zawsze zwycięża i gdzie możemy liczyć na grono drogich przyjaciół. 

 

Ja teraz od nowa uczę się zapominanych dzisiaj cech: dobroci, szczerości, subtelności, łagodności, współczucia, wrażliwości etc. 

 

Teraz już rozumiem tych facetów, którzy się tak pozytywnie wypowiadali na temat tego serialu :) To prawdziwie unikatowe dzieło, nie do podrobienia, nie do przecenienia. COŚ W TYM JEST! Coś magicznego, nieodparcie fascynującego i urzekającego. 

 

Teraz marzę jedynie o tym, żeby dobrze się nauczyć rysowania kucyków - swego czasu byłem dobry w tworzeniu karykatur :D I chciałbym posiąść pluszową wersję FlutterShy <3 Najbardziej identyfikuję się z jej postacią, ponieważ przez lata zmagałem się z nerwicą lękową. A przyjaciółkę o jakiej marzę to tak dzielna, niezależna, pewna siebie i przebojowa Rainbow Dash :* 

 

To naprawdę tak piękna historia, że aż żal mi oglądać zbyt wiele odcinków na raz, żeby za szybko nie skończyć tej serii ;) Możecie mi zazdrościć, bo jak na razie jestem właściwie na początku poznawania ich przygód :D Zdarzyło mi się nawet wracać do wybranych fragmentów tych historii zwłaszcza z FlutterShy, aby na nowo poczuć radość i wzruszenie...

 

<><><><><>

 

To by było na tyle ode mnie :) 

 

Mam nadzieję, że nie przeraża Was długość mojego postu - po prostu musiałem się rozpisać i możliwie najlepiej oddać to, co czuję. Taki już jestem ^^

 

Postaram się w miarę możliwości czasowych i w ramach pisarskiego natchnienia udzielać się tutaj na forum :)

 

Jeśli kochacie te kucyki, to ja kocham Was :D

 

Pozdrawiam! 

Edytowano przez Grzegorz_Nikodem
  • +1 4
  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

"Księżniczka Mononoke"

Słyszałem o tym, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się, aby to obejrzeć.

 

6 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Zacząłem sobie nawet wyobrażać ostatnio, że w zaświatach, po śmierci fizycznej będzie możliwość przemierzania tak pięknych krain jak Equestria z szansą poznania kochanych bohaterek i harcowania razem z nimi podczas niezliczonej ilości przygód!

To już jesteś Bronym :brohoof:

 

6 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu

 

6 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

To naprawdę tak piękna historia, że aż żal mi oglądać zbyt wiele odcinków na raz, żeby za szybko nie skończyć tej serii

To przed tobą jeszcze wiele odcinków, plus jeden film. Jest też seria Equestria Girls. Natomiast ma powstać jeszcze drugi film i sezon 8 i 9, na którym to nastąpi koniec tej generacji, ale już zapowiedziano 5 generację, więc masz co oglądać.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Na początek się przedstawię i opowiem coś o sobie: mam na imię Grzegorz, skończyłem 29 lat, mam wyższe wykształcenie (mgr z filologii polskiej na UJ), interesuję się różnymi formami gimnastyki jak np. aerobik, joga, bieganie, pływanie, taniec i wiele innych.

Hmm... 29 lat? W dniu moich 30 urodzin dostałem od bratowej kartkę podpisaną: "zmiana kodu na 3 z przodu" :) 

 

Cytat

Pracuję od czasu do czasu, dorywczo w różnych miejscach (jestem freeterem - osobą niezatrudnioną na stałe, chętną do pracy w różnych miejscach).

Freeter? Czyli po polsku "bezrobotny, który jest otwarty na różne propozycje" (bo tak to brzmi). Mówmy po polsku, używajmy naszego pięknego, szeleszczącego języka :rd5: 

A tak w ogóle to witam na forum. Baw się dobrze. Kilka pytań na przywitanie:

 

1. Oglądałeś Gravity Falls?

2. Masz może PS4?

3. Jaka jest twoja ulubiona gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mnie słów(O dziwo, może wina zmęczenia?). Więc w skrócie: :brohoof: i w pełni rozumiem, że musiałeś się wygadać. Lepszego miejsca znaleźć nie mogłeś. Mnie samego czasem aż niesie jak obejrzę coś co kotłuję we mnie. Co rzadko mnie się zdarzało. I na ogół wiesz co zabawne? Najczęściej się kotłowało od fan fików MLP jakie przeczytałem i samym serialu. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

"Księżniczka Mononoke" (po prostu ARCYDZIEŁO) czy "Spirited Away" (mistrzostwo świata)

I za to dostaniesz plusa :brohoof:

3 godziny temu, BiP napisał:
10 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

"Księżniczka Mononoke"

Słyszałem o tym, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się, aby to obejrzeć

Żałuj, świetna animacja, jedna z tych, na jakich za młodu się wychowywałem (jakkolwiek to "za młodu" by brzmiało, tak stary jeszcze nie jestem :D ).

 

A tak poza tym, to witaj Grzegorzu na forum i baw się dobrze; udzielaj się w dziale z opowiadaniami zwłaszcza, bo to bardzo fajny dział jest :NjdaT:

Ja na forum ostatnio raczej bywam niż jestem, ale może jeszcze kiedyś się spotkamy w jakiejś dyskusji czy innej aktywności forumowej i powymieniamy się poglądami na temat starych gier czy innych tego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w stadzie :bronies:

14 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Zacząłem sobie nawet wyobrażać ostatnio, że w zaświatach, po śmierci fizycznej będzie możliwość przemierzania tak pięknych krain jak Equestria z szansą poznania kochanych bohaterek i harcowania razem z nimi podczas niezliczonej ilości przygód! :D

Nie jesteś jedyny ;) 

14 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

To naprawdę tak piękna historia, że aż żal mi oglądać zbyt wiele odcinków na raz, żeby za szybko nie skończyć tej serii ;) Możecie mi zazdrościć, bo jak na razie jestem właściwie na początku poznawania ich przygód :D Zdarzyło mi się nawet wracać do wybranych fragmentów tych historii zwłaszcza z FlutterShy, aby na nowo poczuć radość i wzruszenie...

Ojjj ty nawet nie wiesz ile cię jeszcze ciekawych i fascynujących przygód spotka podczas oglądania serialu :D Spokojnie nie skończy to się tak szybko. Z Fluttershy też będzie jeszcze wiele epickich odcinków :ohmy:

No cóż powiem że bardzo fajnie mi się czytało twojego posta i nie zostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia w życiu :D Mam nadzieję że ci się tu spodoba i miło tu spędzisz czas :pinkie:Jakbyś chciał się czegoś dowiedzieć lub po prostu popisać to pisz do mnie śmiało :colgate:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mimo początkowej-negatywnej opinii postanowiłeś po prostu zapoznać się z materiałem, bo hejterzy nawet nie wiedzą o czym się wypowiadają. MLP ma otoczkę bajki dla małych dziewczynek, ale to jest już po prostu taka autoironia serialu i jeśli ktoś jest prawdziwym mężczyzną bez kompleksów, to nie powinien mieć z tym problemów. Generalnie każda bajka czy film nawet jeśli jest o dupie Maryni, a jednocześnie ma rozbudowane uniwersum i postacie, to będzie ciekawy, a brak tych elementów ubliża inteligencji widza znacznie bardziej niż jakakolwiek kreskówkowość.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, więc teraz się wypowiem. 
Witaj zatem w naszych skromnych progach i rozgość się! 
Widzę, że ktoś się tutaj już konkretnie wciągnął w fandom. To miłe, że dałeś szanse tej niepozornej bajce i pooglądałeś te kilka odcinków dla zapoznania się z naszym światem. Dużo wrażeń jeszcze przed Tobą, zazdroszczę.  No a teraz tradycyjnie:
1. Ulubiony gatunek muzyczny/piosenka?
2. Jak spodobał się Wiesiu? Czytałeś sagę?
3. *AAAAA FILOLOGIA POLSKA AAAA*

Jakbyś chciał po prostu popisać czy dowiedzieć się czegoś o strukturze fandomu to pisz śmiało. Z wielką chęcią pomogę ;)

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napiszę, że jestem bardzo wdzięczny za tak pozytywne przyjęcie :fluttershy4:

 

Widać od razu, że to forum tworzą pozytywni użytkownicy :)

 

12 godzin temu, BiP napisał:

Słyszałem o tym, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się, aby to obejrzeć.

 

To już jesteś Bronym :brohoof:

 

 

To przed tobą jeszcze wiele odcinków, plus jeden film. Jest też seria Equestria Girls. Natomiast ma powstać jeszcze drugi film i sezon 8 i 9, na którym to nastąpi koniec tej generacji, ale już zapowiedziano 5 generację, więc masz co oglądać.

 

Obejrzyj - polecam! <3 

 

Już jestem Bronym?! :D no co Ty nie powiesz?! xD

 

10 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Hmm... 29 lat? W dniu moich 30 urodzin dostałem od bratowej kartkę podpisaną: "zmiana kodu na 3 z przodu" :) 

 

Freeter? Czyli po polsku "bezrobotny, który jest otwarty na różne propozycje" (bo tak to brzmi). Mówmy po polsku, używajmy naszego pięknego, szeleszczącego języka :rd5: 

A tak w ogóle to witam na forum. Baw się dobrze. Kilka pytań na przywitanie:

 

1. Oglądałeś Gravity Falls?

2. Masz może PS4?

3. Jaka jest twoja ulubiona gra?

 

Hahaha! :D Miło Cię poznać rówieśniku! :D

 

Freeter to taka zbitka słowna z "free" i "arbeiter", coś jakby wolny strzelec. Pracuję w różnych miejscach, teraz głównie w zakładzie pogrzebowym, ale wykonywałem więcej zawodów z różnych działów, ale mało kiedy na umowę - albo "na czarno", albo "śmieciówkę". Niestety taki kraj, że pracodawcom nie opłaca się płacić ZUSu za pracowników. Ja jestem dość zadowolony, bo na razie zajęć mi nie brakuje, kasę dostaję do ręki, ubezpieczam się sam, a czasu mam wiele na przyjemności, więc sytuacja dość mi odpowiada :D

 

1. Nie oglądałem GF, ale zainteresuję się, jeśli polecasz ;)

2. Nie mam PS4, ale zamierzam mieć :D Póki co mam gamingowego laptopa, ale już lekko podstarzałego i myślę wymienić na solidny stacjonarny, aczkolwiek dość mi dobrze jeszcze służy. Jeśli chodzi o konsolę, to nie mogę się zdecydować, który model kupić, najbardziej byłbym skłonny do PS4 pro, może nawet używaną, choć PS4 Slim też mi się bardzo podoba, byleby nie kupować "standardowej", bo to kloc :) Szukam tanich ofert, bo chcę zapłacić jak najmniej oczywiście :D A bardzo bym chciał tę konsolę, bo wyszło na nią kilka unikalnych gier: Uncharted 4, The Last of Us, Horizon Zero Dawn i bardzo jestem ich ciekaw. 

3. Trudno mi wybrać, wiele ich przeszedłem, do wielu mam sentyment, ale jeśli miałbym jasno wskazać, to pod względem rozbudowanego świata, fabuły, muzyki, grafiki etc. niekwestionowanym liderem jest dla mnie Wiedźmin 3 :) I świetny dodatek "Krew i wino". Btw.: z wypiekami na twarzy czekam na Cyberpunk 2077, ale możliwe, że poczekam jeszcze ze 3 lata... :ohmy2:

 

Bardzo mi się podobało poza tym GTA San Andreas lub L. A. Noire.

 

Z gier fabularnych bardzo ceniłem sobie The Walking Dead.

 

W zeszłym roku grałem w Inside i uważam ją za wybitną grę, acz szkoda, że była tak bardzo krótka. Do tego jeszcze dochodzą Portal i Portal 2 - najlepsze gry logiczne w jakie grałem :)

 

Super by było, gdyby powstała pełnoprawna, dojrzała i przemyślana fabularnie gra RPG lub platformowa na podstawie MLP :D Kupowałbym w ciemno! <3 

 

10 godzin temu, Barrfind V. napisał:

Brak mnie słów(O dziwo, może wina zmęczenia?). Więc w skrócie: :brohoof: i w pełni rozumiem, że musiałeś się wygadać. Lepszego miejsca znaleźć nie mogłeś. Mnie samego czasem aż niesie jak obejrzę coś co kotłuję we mnie. Co rzadko mnie się zdarzało. I na ogół wiesz co zabawne? Najczęściej się kotłowało od fan fików MLP jakie przeczytałem i samym serialu. xD

 

A to świetnie! Pozdrawiam! ;D

 

Fajny ten gif z przybijaniem kopyt ^^

 

8 godzin temu, Arkane Whisper napisał:

 

A tak poza tym, to witaj Grzegorzu na forum i baw się dobrze; udzielaj się w dziale z opowiadaniami zwłaszcza, bo to bardzo fajny dział jest :NjdaT:

Ja na forum ostatnio raczej bywam niż jestem, ale może jeszcze kiedyś się spotkamy w jakiejś dyskusji czy innej aktywności forumowej i powymieniamy się poglądami na temat starych gier czy innych tego typu.

 

Dzięki! :) 

 

4 godziny temu, Bertram Quist napisał:

Witaj w stadzie :bronies:

Nie jesteś jedyny ;) 

Ojjj ty nawet nie wiesz ile cię jeszcze ciekawych i fascynujących przygód spotka podczas oglądania serialu :D Spokojnie nie skończy to się tak szybko. Z Fluttershy też będzie jeszcze wiele epickich odcinków :ohmy:

No cóż powiem że bardzo fajnie mi się czytało twojego posta i nie zostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia w życiu :D Mam nadzieję że ci się tu spodoba i miło tu spędzisz czas :pinkie:Jakbyś chciał się czegoś dowiedzieć lub po prostu popisać to pisz do mnie śmiało :colgate:

 

Sądzę, że jeszcze wiele tu napiszę! :pbpt:

 

3 godziny temu, fallout152 napisał:

Fajnie, że mimo początkowej-negatywnej opinii postanowiłeś po prostu zapoznać się z materiałem, bo hejterzy nawet nie wiedzą o czym się wypowiadają. MLP ma otoczkę bajki dla małych dziewczynek, ale to jest już po prostu taka autoironia serialu i jeśli ktoś jest prawdziwym mężczyzną bez kompleksów, to nie powinien mieć z tym problemów. Generalnie każda bajka czy film nawet jeśli jest o dupie Maryni, a jednocześnie ma rozbudowane uniwersum i postacie, to będzie ciekawy, a brak tych elementów ubliża inteligencji widza znacznie bardziej niż jakakolwiek kreskówkowość.

 

Pełna zgoda! :rdblink:

 

I właśnie dlatego postanowiłem zabrać głos na tym forum! Żeby udowodnić, iż istnieją ludzie, którzy są dorośli, wykształceni, mają już swoje zdanie, uporządkowane poglądy i wyrobiony gust co do literatury, filmów, gier etc. i potrafią docenić jakość estetyczną i merytoryczną serialu animowanego. Uznałem, że moją misją jest o tym mówić! Oczywiście łatwiej mi jest o tym napisać tutaj, na tym forum, nie zamierzam się afiszować np. w pracy, gdzie robię z chłopami, którzy lubią gadać o samochodach, wódzie czy dupeczkach i nagle startować z tym, że zacząłem się jarać kolorowymi kucykami xD Wiele osób nie ma szczególnej wrażliwości, żeby docenić wartość pięknych historii. Czasem poraża mnie krótkowzroczność i nieczułość innych ludzi. Mam wrażenie, że z wiekiem zubożają swoją wyobraźnię i zawężają swoje gusta robiąc sobie tym samym krzywdę. 

 

Tak naprawdę MLP może przynieść korzyść moralizatorską właśnie dorosłym, którzy czasem zachowują się gorzej niż dzieci. Najmłodsi często lepiej rozumieją, że warto być dobrym i dbać o zdrowe relacje. 

 

3 godziny temu, Wilczkowa napisał:

Przeczytałam, więc teraz się wypowiem. 
Witaj zatem w naszych skromnych progach i rozgość się! 
Widzę, że ktoś się tutaj już konkretnie wciągnął w fandom. To miłe, że dałeś szanse tej niepozornej bajce i pooglądałeś te kilka odcinków dla zapoznania się z naszym światem. Dużo wrażeń jeszcze przed Tobą, zazdroszczę.  No a teraz tradycyjnie:
1. Ulubiony gatunek muzyczny/piosenka?
2. Jak spodobał się Wiesiu? Czytałeś sagę?
3. *AAAAA FILOLOGIA POLSKA AAAA*

Jakbyś chciał po prostu popisać czy dowiedzieć się czegoś o strukturze fandomu to pisz śmiało. Z wielką chęcią pomogę ;)

 

1) Nie mam w tej chwili konkretnego, ulubionego gatunku muzycznego czy też utworu, mogę najwyżej podać kilka przykładów, czego lubiłem słuchać w ostatnim czasie:

 

-> Soundtrack z Wiedźmina! :cadancetwi2:

 

-> wszystkie albumy The Herbaliser! 

-> jak mam nastrój to muzyka poważna jak np. pasja św. Mateusza J. S. Bacha, Preisnera

-> mam czasem "fazę" na muzykę lat 90 -tych :D

-> remixy utworów modnych dziesiątki lat temu też są w pytę! xD

-> lubię techno jak The Crystal Method czy Chemical Brothers, ale raczej odpalam do treningu czy biegu, bo nadaje to rytm ruchowi

-> pasuje mi też stary, dobry metal jak Rob Zombie czy System of A Down - dodaje powera! :cadancespin:

-> może być rap, ale raczej "klasyczny", a nie ten współczesny... -_-

-> wiele innych, długo by wymieniać ;)

 

2) Historia o Wiedźminie bardzo mi się spodobała! 10/10 :D Bardzo oryginalna, zabawna, a czasem przerażająca historia, która też niesie ze sobą wiele przesłań jak np. "Czasem ludzi są największymi potworami"; Z sagi przeczytałem tylko Krew Elfów, ale zamierzam kontynuować, problem w tym, że w bibliotece opowiadania o Geralcie i pozostałe części sagi są prawie cały czas wypożyczone (nie dziwota :D), więc rozważam kupienie całej serii - jest takie piękne wydanie, ładnie by wyglądało na półce :D Mówiąc o Wiedźminie bardziej skupiłem się na grze. Pierwszy raz zagrałem w sierpniu 2016 r., więc późno zacząłem - lepiej późno niż wcale ;) - i zauroczyłem się! Przeszedłem wszystkie części - trzecią 3 razy. Obejrzałem nawet serial polski z 2002 i był całkiem niezły chociażby pod względem obsady xD Ale czekam na ten nowy, który będzie miał premierę... diabli wiedzą kiedy! :lunaderp:

 

3) NOOOOOOO!!! :D TAK WYSZŁO! XD

 

Dziękuję za zainteresowanie! :pinkieawesome:

 

 

 

<><><><><>

 

To może wystarczy na razie... :)

 

Jedno tylko pytanie mi się nasuwa, tak z ciekawości:

 

Jaka jest w ogóle średnia wieku na tym forum? :D I więcej jest ogierów czy klaczy? Może ktoś to już zbadał?? :) 

 

POZDRAWIAM 

 

:fshug:

 

2 godziny temu, BiP napisał:

Grzegorz, a znasz choć powierzchownie poprzednie generacje?

 

Oj, nie! Zacząłem oglądać dosłownie kilka dni temu tę serię od 2010, więc od tej najnowszej (czwartej) generacji. 

Edytowano przez Grzegorz_Nikodem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Fajny ten gif z przybijaniem kopyt ^^

To z odcinka jest.  Jak i wszystkie emotikony jakie tu są. :enjoy:

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Jaka jest w ogóle średnia wieku na tym forum? :D I więcej jest ogierów czy klaczy? Może ktoś to już zbadał??

Średnia to ok 18 lat, tak mniej więcej po środku.  No i zdecydowana przewaga bronych  nad pegasis.

 

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Oj, nie! Zacząłem oglądać dosłownie kilka dni temu tę serię od 2010, więc od tej najnowszej (czwartej) generacji. 

Ja MLP oglądam od G1,  czyli od początku lat 90 gdy jeszcze premierowe odcinki się pojawiały. G2 i G3 pominąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cahan napisał:

Witam na forum i proszę o nie pisanie posta pod postem, tylko korzystanie z opcji "Edytuj". Życzę miłej zabawy i pełnej lodówki.

No właśnie dałem "edytuj", potem włączyłem cytat i wbił mi się pod postem, który edytowałem :D

 

20 minut temu, BiP napisał:

 

Średnia to ok 18 lat, tak mniej więcej po środku.  No i zdecydowana przewaga bronych  nad pegasis.

 

Ja MLP oglądam od G1,  czyli od początku lat 90 gdy jeszcze premierowe odcinki się pojawiały. G2 i G3 pominąłem.

 

Tak właśnie myślałem! :)

 

Ja tak jak pisałem - nigdy wcześniej z tego typu bajkami nie miałem do czynienia, z ciekawości zacząłem niedawno oglądać tę nową wersję i poooszłooo :D

 

Fajna była ta G1? Polecasz? :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

1. Nie oglądałem GF, ale zainteresuję się, jeśli polecasz ;)

 

Oj polecam, polecam. Kilka rad:

1. Nie czytaj żadnych komentarzy ponieważ serial ma fantastyczną i zapadającą w pamięci fabułę. Jakikolwiek komentarz może zrujnować absolutnie wszystko. A uwierz mi, jest co zmarnować.

2. Oglądaj go uważnie. W żadnym innym serialu nie widziałem tylu ukrytych "smaczków" (w czołówce na dosłownie jedną klatkę pojawia się coś ważnego)

3. W miarę możliwości oglądaj go po angielsku. W tłumaczeniu ginie wiele żartów i "sekretów". Tytuł Gravity Falls coś oznacza, zobaczysz :)  Podam ci link do strony jeśli mod pozwoli. Pozwolił. Zapraszam TUTAJ

Edytowano przez Triste Cordis
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Fajna była ta G1? Polecasz? :) 

 

Z G1 się wstrzymaj. Tam postacie (przynajmniej jeśli chodzi o kucyki) mają zazwyczaj słabo rozwinięte charaktery i w prawie każdym odcinku są zupełnie inne kuce, tak by wypromować jak najwięcej zabawek. Poza tym oprócz kucyków biegają tam ludzkie dzieci z wyszytymi serduszkami na ubraniach i też niektóre inne postacie są dziwnie narysowane. Z drugiej strony tam jest wielu ciekawych antagonistów i ciągnąca się za nimi fabuła, ale mimo wszystko dobrze jest najpierw  nasiąknąć klimatem obecnej generacji, bo ona potrafi wyprać mózg w ten sposób, że nawet reklama pasty do zębów cieszy ryja (może kiedyś odkryjesz dlaczego).  

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Fajna była ta G1? Polecasz?

Tak. Jeśli idzie o animacje to widać postęp czasu i nie zachwyci jak obecna, to samo piosenki, choć jedną  pamiętam do dzisiaj "Dzwon wolności" w odcinku "Królestwo Tambelon". Jednak tamten serial miał zdecydowanie bardziej złożoną  fabułę, bo jedna historia nie trwała jak obecnie 1 odcinek, a mogła trwać nawet i 8. Zatem jak opuścisłeś jeden, to nie wiedziałeś już  kompletnie co się dzieje, bo nie było przypomnienia co było poprzednio. Co do ludzi, to było to tak, że świat ludzi i kucyków łączyła tęcza i tylko latające kucyki mogły latać między światami. I kilkoro dzieci czasem pomagało kucykom, gdy te miały problem z czymś. Natomiast samych kucyków było też więcej ras, niż obecnie bo były też np Słoneczne kucyki, wodne i jakieś jeszcze. W G1 była też Twilight między innymi. Jak wejdę na komaster to ci pokażę  jak wyglądała, był też Spike.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Triste Cordis napisał:

 

Oj polecam, polecam. Kilka rad:

1. Nie czytaj żadnych komentarzy ponieważ serial ma fantastyczną i zapadającą w pamięci fabułę. Jakikolwiek komentarz może zrujnować absolutnie wszystko. A uwierz mi, jest co zmarnować.

2. Oglądaj go uważnie. W żadnym innym serialu nie widziałem tylu ukrytych "smaczków" (w czołówce na dosłownie jedną klatkę pojawia się coś ważnego)

3. W miarę możliwości oglądaj go po angielsku. W tłumaczeniu ginie wiele żartów i "sekretów". Tytuł Gravity Falls coś oznacza, zobaczysz :)  Podam ci link do strony jeśli mod pozwoli. Pozwolił. Zapraszam TUTAJ

 

O, dzięki! To interesujące! 

 

Przejrzałem popularne strony z filmami i faktycznie GF ma BARDZO wysokie noty! O.o

 

Wierzę, że to musi być coś dobrego ^_^

 

Póki co pooglądam MLP - jestem dopiero w połowie I sezonu, więc... cóż pozostało? :fluttershy2:

<><><><><>

 

Cholera! Ale coś mi się nasunęło! Mam ochotę na wyznanie...

 

Nawiązując do tematu anime... Po seansie Księżniczki Mononoke przemyślałem sobie ostatnie wydarzenia w filmie i zakończenie (nie będę może spoilerował) i dosłownie uroniłem kilka łez, gdy zrozumiałem jego dobitne przesłanie (m. in. chodzi o problematykę ekspansji przyrody przez człowieka, która prowadzi nieuchronnie do destrukcji samego człowieka). Kiedy poczytałem interpretacje innych ludzi, dorosłych, którzy mieli podobne uwagi, to aż wstałem i się przeszedłem, bo przytłoczyła mnie lawina emocji. I naprawdę nieczęsto mi się to zdarza. W ostatnim roku miałem taką sytuacją, jak sięgam pamięcią, może ze dwa razy. Ale to było piękne doznanie: uczucie catharsis, zwiększenie świadomości, silne wzruszenie, różnie można o tym mówić. 

 

No to tyle.

 

A jeśli chodzi o MLP to głównie mam szeroki uśmiech przez 99% czasu :D

 

pozdrawiam <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

 

A jeśli chodzi o MLP to głównie mam szeroki uśmiech przez 99% czasu

Później serial się rozkręci :pinkie:

Ok, tutaj masz Twilight i Applejack z G1

Spoiler

yZiSb.jpgyZjed.jpg

yZjc4.jpg

 

 

Tutaj w formie ciekawostki masz wiele rzeczy na temat g1 i nie tylko.

https://mlppolska.pl/forum/291-generacje-1-3/

 

Tutaj masz Equestria Girls

https://mlppolska.pl/forum/261-equestria-girls/

 

Jednak jeśli nie chcesz spoilerów, odnośnie obecnej generacji, to radzę ci się wystrzegać tych tematów, bo tam znajdziesz sporo spoilerów.

Spoiler

yZj1i.jpg

Jak i tych związanych z postaciami z serialu "Kucyki", czyli wszystkiego od "Mane 6" do "Pozostałe postacie"

 

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok... ^^

 

OFFTOP: 

 

A czy wiadomo coś o tym, żeby na ten rok był planowany jakiś event dla Bronies w Krakowie, bo jakby co, to... możliwe, że się pofatyguję :pinkiesmile:

 

<>
 

OFFTOP BIS:

 

Szperam po tym forum i tak się zastanawiam... Czy jest może jeszcze jakiś dział, w którym ktoś pisze takie obfite wyznania i przemyślenia jak ja? :D Chętnie bym sobie poczytał, poproszę pięknie o ewentualne linki :fluttershy4:

 

POZDRO :fluttershy2::twilight2::kUzFl::pinkie4::rainderp::celestiahug::lyra::pblt:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Szperam po tym forum i tak się zastanawiam... Czy jest może jeszcze jakiś dział, w którym ktoś pisze takie obfite wyznania i przemyślenia jak ja? :D Chętnie bym sobie poczytał, poproszę pięknie o ewentualne linki :fluttershy4:

 

Chyba mieści się w definicji:

https://mlppolska.pl/forum/55-ogólna-dyskusja-na-temat-kucyków/

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jadę dalej z koksem i jestem na finiszu oglądania drugiego sezonu, ale oglądam mniej odcinków "na raz", ponieważ ostatnio mam ochotę pooglądać też inne seriale/ filmy. 

 

Jak już go skończę, to na pewno zdobędę trzeci sezon i sukcesywnie będę go oglądał, swoje uwagi oczywiście wypiszę tutaj - MOŻECIE BYĆ TEGO PEWNI :D

 

<>

 

Wczoraj moja 5-letnia bratanica mnie zdemaskowała! :O Skubana ma tak czuły słuch, że choć nikt inny z domowników nie słyszał, co oglądam na komputerze, to ta przyleciała z drugiego pokoju i rzekła z niepohamowaną satysfakcją: "Ty oglądasz My Little Pony?! xD Przecież to bajka dla dziewczynek!", po czym wyleciała i pognałem za nią, żeby mnie smarkula nie wsypała. Powiedziałem jej, że to dla niej ściągnąłem i sprawdzałem jak to wygląda :D Potem zaprosiłem ją do siebie, żeby stworzyć jakąś pozorną konspirację xD

 

Jak już do mnie przyszła, to się już oderwać nie mogła! Ciągle chciała następny odcinek I NASTĘPNY, I NASTĘPNY! Jak już szczerze miałem dość, bo zazwyczaj oglądałem dwa odcinki z rzędu, a nie kurde pół sezonu. Na szczęście dziecko doceniło, że ma wyluzowanego wujka, bratowa odetchnęła zadowolona, że ładnie jej się dzieckiem zajmuje i ogólnie jakoś wyszedłem z twarzą z tej niepokojącej sytuacji :fluttershy4:

 

<>

 

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Skubana ma tak czuły słuch, że choć nikt inny z domowników nie słyszał, co oglądam na komputerze, to ta przyleciała z drugiego pokoju i rzekła z niepohamowaną satysfakcją: "Ty oglądasz My Little Pony?! xD Przecież to bajka dla dziewczynek!", po czym wyleciała i pognałem za nią, żeby mnie smarkula nie wsypała. Powiedziałem jej, że to dla niej ściągnąłem i sprawdzałem jak to wygląda :D Potem zaprosiłem ją do siebie, żeby stworzyć jakąś pozorną konspirację xD

Proponuję ci dwa wyjścia, albo oglądaj gdy wszyscy śpią, lub gdy jesteś sam w domu, albo na słuchawkach przodem do drzwi, aby nikt ciebie nie usłyszał i nie zaszedł od tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Jadę dalej z koksem i jestem na finiszu oglądania drugiego sezonu, ale oglądam mniej odcinków "na raz", ponieważ ostatnio mam ochotę pooglądać też inne seriale/ filmy. 

Mam nadzieję, że poświęcisz Gravity Falls tyle czasu, co kucom. Polecam jeszcze jeden serial - Star vs. The Forces of Evil. Znajdziesz go na tej samej stronie co GF. Główna bohaterka to taka Mabel do kwadratu (co najmniej) :) 

 

Cytat

Jak już go skończę, to na pewno zdobędę trzeci sezon i sukcesywnie będę go oglądał, swoje uwagi oczywiście wypiszę tutaj - MOŻECIE BYĆ TEGO PEWNI :D

 Ciekawi mnie jak zareagujesz na finał sezonu trzeciego. Mnie BARDZO rozczarował. Nie dlatego co się w nim stało (to akurat ogromna zaleta), ale jak to pokazano. Najważniejszej zmianie w całej serii poświęcono... pół odcinka. Hasbro, WTF? :grumpytwi:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...