Skocz do zawartości

Proteckor of Equestria [NZ][ENG][VIOLENCE][ADVENTURE][HUMAN][SERIA]


Boneknaper

Recommended Posts

Witam

Jest to mój pierwszy fanfic. Jestem z niego naprawde zadowolony. Mój angielski nie jest genialny ale napisałem to w tym języku by dotrzeć do większej grupy odbiorców. Mam nadzieje, że sie spodoba i życzę miłego czytania.

 

 

Część I

Edytowano przez Boneknaper
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Przybyłem, zobaczyłem, przeczytałem i odszedłem zadowolony. Fanfik ciekawie się zaczyna i intryguje historią. Brakuje mi trochę opisów, ale to już moja opinia ponieważ je uwielbiam. Ogólna ocena to 8/10 i jak na pierwszy fanfik jest bardzo dobrze. 

 

Sinusoid approve it.

Edytowano przez Sinusoid
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boneknaper napisał:

napisałem to w tym języku by dotrzeć do większej grupy odbiorców

...po czym opublikowałeś to na polskim forum. Zresztą nawet na FIMFiction lub innym serwisie anglojęzycznym fik z brzydką literówką w tytule nie miałby zbyt wielkiego powodzenia.

 

Rzuciłam na tekst raczej... pobieżnym okiem, bo jestem z natury człowiekiem leniwym ceniącym swój ograniczony czas, jeśli kilka pierwszych zdań mnie nie wciągnie - odpuszczam. To, co napisałeś to raczej streszczenie, niż faktyczny tekst. Nie, nie obchodzi mnie, czy to prolog, wprowadzenie czy inna pierdoła, rozdział ma przedstawiać opowieść ze scenami, dialogami i akcją, nie podsumowanie z bryka. Na to nakłada się ubogi (nawet z moim przeciętnym zasobem słownictwa) język i problemy z czasami gramatycznymi oraz ogólna nijakość tych pierwszych kilku linijek - ot, człowiek pojawił się w Equestrii. Kuce najwyraźniej są biologicznie upośledzone i nie widziały małpy człekokształtnej. Ani (jeśli historia kręci się wokół Mane6 lub Celestii) Spike'a. Celka wtrąciła przybysza z innego świata do lochu (ponieważ gdyż). Kuce (mające w serialu między innymi rozwiniętą kolej i w miarę nowoczesne maszyny do szycia) robią wielkie oczy na armię z bronią palną. Właśnie, pojawia się wzięta z tyłka armia ludzi, którą nasz więzień (zwiadowca) zatrzymuje... wychodziłoby na to, że groźnym spojrzeniem. I jeszcze narrator (kimkolwiek nie jest) odwiedzał człeka w więzieniu i w ogóle zostali przez ten tydzień przyjaciółmi, gadając ze sobą o Equestrii i świecie ludzi - materiał godny całych wielorozdziałowych wątków zostaje sprowadzony do kilku zdań, a mnie trafia ciężka cholera.

Sam początek tekstu usiłuje mi sprzedać Wielkie Przygody™, które mają rzekomo miejsce gdzieś w przyszłości... ale, jak mówiłam, nie mam zwyczaju czytać rzeczy, które mnie nie interesują. Ani fików, które ledwie fikami są. Na twoim miejscu pisałabym raczej w języku, który znasz lepiej, przemyślała dokładnie, co piszę, przeczytała kilka innych fanfików czy książek... i spróbowała od zera. Pisząc tekst literacki, a nie streszczenie dla Wydawnictwa GREG.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jest trochę za krótkie oraz opisane pobierznie i według twojej rady napiszę to od podstaw w języku polskim. Pisałem to w angielskim bo chciałem to jeszcze wrzucić na inne portale tego typu. Dziękuje za podzielenie się swoją opinią na temat mojego tworu. Chce abyś jeszcze wiedziała, że w miejscu gdzie jest magia itp nie spodziewałem się, że mogłaby być potrzeba stworzenia broni palnej.

Edytowano przez Boneknaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...