Skocz do zawartości

Kącik fanów animacji Disney'a


Sowenia

Recommended Posts

     Zawsze uwielbiałam animacje Disneya. Kocham animacje odkąd tylko pamiętam, to jeden z moich ulubionych gatunków filmowych. Jednakże ostatnio jakoś tak bardziej mnie wzięło na Disneya i jako, że przestałam zbierać wszystko co się da o tematyce kucyków, myślę, że przerzucę się na Disneya ^^ Nie wątpię, że na forum jest więcej fanów największej na świecie korporacji filmowej jaką jest Disney właśnie. Wiem, że mamy miłośników Gravity Falls czy Zootopii, to na pewno. 

 

O czym możemy tu rozmawiać? Kilka pomysłów: 

  • Wasze ulubione filmy Disneya. Głównie te animowane, bo w końcu to kącik fanów animacji. 
  • Wasze kolekcje związane z Disneyem. 
  • Wasze recenzje różnych animacji Disneya tudzież refleksje na ich temat. 
  • Ciekawostki ze świata animacji Disneya. 
  • Wasi ulubieni bohaterowie Disneya. 
  • Dyskusje związane z animacjami. 
  • Ciekawe filmiki, przeróbki, obrazki, opowiadania. 
  • I tak dalej! 

 

     Zapraszam do dyskusji ~ 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Raxoros napisał:

Jeżeli chodzi o film to dopiero niedawno obejrzałem Krainę Lodu... i bardzo żałuję, że zrobiłem to tak późno. Spodobało mi się bardzo. Za co? Chyba za to, za co wszystkim się spodobała. Humor, fabuła, postacie.

Nie będę się nad tym rozpisywał, bo animacja raczej wszystkim znana.

Tak samo nie był bym sobą, gdybym nie wspomniał o Kaczych Opowieściach. Wiem, że chodziło Ci bardziej o filmy, ale w sumie, to czuję się usprawiedliwiony, bo film pełnometrażowy wyszedł tak samo. Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy

Zarówno serial jak i film, to kawał mojego dzieciństwa. Ta animacja była tak dobra, że nawet dziś kilkanaście lat później, czasem odświeżę sobie tą produkcji.

 

 

Właściwie to chodziło mi głównie o animacje więc Kacze Opowieści jak najbardziej pasują ^^ Też często oglądałam je w dzieciństwie, świetna bajka. To dzięki niej polubiłam Sknerusa, bo wcześniej jak widywałam go w komiksach to jakoś tak niekoniecznie do mnie przemawiał. No i ta chwytliwa piosenka otwierająca :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dość ciężko wybrać animacje Disneya, bo bardziej jestem ogromnym miłośnikiem ogólnie filmów animowanych, niezbyt patrząc na to kto wydał czy wyprodukował dany film.

Ale jeśli chodzi o Disneya...Z tych starszych na pewno uwielbiam Króla Lwa, zresztą ma swój temat poświęcony nawet, ale mimo swoich lat to jest genialna animacja, zwierzęta poruszają się jak prawdziwe zwierzęta, dbałość o te szczegóły ogromna <3 Oczywiście jest jeszcze Mulan czy bardzo mała znana Planeta Skarbów.

Z tych nowszych...tak naprawdę to ciężko mi wybrać, bo jak animacja jest świetna i genialna, tak już wydaje mi się, że jakoś mniej te produkcje w pamięci zostają. Nie mówię, że są złe, ale z nowszych bym więcej wymieniła z innych firm niż Disney.

Ale na pewno wyszła im Wielka Szóstka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PervKapitan napisał:

Ale na pewno wyszła im Wielka Szóstka.

 

Coś mi się obiło o uszy, a propo tego filmu, że dostanie swój serial animowany. 

 

*sprawdza internety. 

 

O, wychodzi na to, że wyszedł w listopadzie :P Taki artykuł znalazłam: LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PervKapitan napisał:

Coś im chyba nie wyszło że dwa odcinki w listopadzie i to koniec :rainderp: 

 

Zagłębiając się w temat nieco bardziej (he he, weszłam na Filmweba) zauważyłam, że nie ma to jakichś wysokich ocen więc może nie pykło. Ja natomiast zastanawiam się czy te dwa odcinki to nie jest taki jakby "wstępniak", a serial zacznie wychodzić regularnie nieco później. Z "Lwią strażą" tak było jeśli dobrze pamiętam. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany...jak ja mogłam zapomnieć?!

 

tumblr_ovenb8swpj1vwe0iho1_400.gif

 

Przecież MOANA, znana u nas bardziej jako Vaiana, skarb oceanu, jest od Disneya <3 

A to jest naprawdę bardzo genialna, piękna, cudowna bajka, używająca bardzo fajnych motywów. Oraz oczywiście bardzo dobra ścieżka dźwiękowa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, Vaiana <3 W dalszym ciągu nie mogę się oprzeć tej piosence: 

Spoiler

 

 

Reszta piosenek równie piękna, ale ta jedna urzekła mnie najbardziej. Być może to przez to ile emocji czułam oglądając całą tę scenę i zdając sobie sprawę z losu Te Fiti. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie mogę się oprzeć piosence Pół kroku stąd. Polskiej w wykonaniu tym co był w filmie.

Ale to też przez emocje, przez to, że sama zawsze marzyłam, by żeglować, ale niestety jako gówniak mało o swoich zainteresowaniach komukolwiek mówiłam, a teraz to mało czasu na takie zainteresowania mam. Ale kiedyś i tak zamierzam wznowić te marzenie :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół kroku stąd mam u siebie tak na czwartym miejscu. Na drugim "Jestem Vaiana", a na trzecim "Na drodze tej". Takie klimatyczne bardzo są te dwie piosenki~ Eh, aż bym sobie wsiadła na piracki statek i pomknęła po morzu~  Dawno nad morzem nie byłam ;w; 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w Vaianie jest bardzo dobra, uwielbiam wszystkie piosenki i ich klimat. Nawet nie ma sensu robić żadnego podium, bo szczerze - wszystkie skradły moje serce.


Odnośnie muzyki... ostatnio przypomniałam sobie "Zootopię" i w ucho wpadła mi piosenka "Nie bój się chcieć".

Spoiler

 

 

 

A jeszcze przyjemniej słucha się coverów!

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszatka Ja średnio lubię oryginalną piosenkę, bo nie lubię głosu Shakiry. W polskiej wersji nie przeszkadza mi to "o o o". To już od gustu zależy.

 

A przy okazji przypomniała mi się piosenka z Zaplątanych: "Po raz pierwszy widzę blask".

Spoiler

 

Aż przypomniało mi się jak moja znajoma grała to na klarnecie - wracają wspomnienia. *Wyciera łezkę.*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A moją ulubioną produkcją od Disneya jest Planeta Skarbów. Szkoda tylko że jest jedną z mniej popularnych... Jakoś bardziej do mnie przemawia ten Disney przygodowy? Nie wiem jak to nazwać xD chodzi mi właśnie o Planetę Skarbów, Atlantydę czy nawet Meride, chociaż to już co innego.. Moana też była świetna <3

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Miakluuu napisał:

A moją ulubioną produkcją od Disneya jest Planeta Skarbów.

 

O tak, też ją uwielbiam <3 Pierwszy raz obejrzałam gdzieś w okolicach podstawówki to będzie jakieś 10 lat temu, i od razu się w tym filmie zakochałam. Szkoda, że Disney skazał ten film na porażkę, bo gdyby nie to to może pojawiłaby się druga część. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy Disney chciał wcelować w nastolatków i szkoda, że przestali robić filmy dla tej grupy wiekowej... Bo jakby nie patrzeć ich główni odbiorcy to dzieci, które wolą raczej księżniczki czy cukierkowe historyjki. Stworzyli chyba w sumie tylko 3 takie produkcje, dla starszej widowni, przy czym Czarny Kocioł był już totalną klapą... A szkoda bo tez miałby potencjał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Silver ♥ Chociaż Kapitan Amelia też świetna i do tego jak ona wygląda, jak się porusza, jak mówi! Swego czasu w kółko oglądałam sceny z nią żeby tylko się przyglądać tej cudownej kobiecie  :wow: 

 

2 minuty temu, Miakluuu napisał:

Wtedy Disney chciał wcelować w nastolatków i szkoda, że przestali robić filmy dla tej grupy wiekowej... Bo jakby nie patrzeć ich główni odbiorcy to dzieci, które wolą raczej księżniczki czy cukierkowe historyjki. Stworzyli chyba w sumie tylko 3 takie produkcje, dla starszej widowni, przy czym Czarny Kocioł był już totalną klapą... A szkoda bo tez miałby potencjał. 

 

Akurat tu nie o to chodzi. Planeta Skarbów okazała się jak na tamte czasy bardzo trudna do zrobienia, czasochłonna, upierdliwa wręcz i Disney uznał, że nie chce by ten film stał się popularny, bo nie chcą robić drugiej części. To tak w dużym skrócie, bo ta historia jest bardziej złożona. 

 

I nie do końca się zgodzę, Disney zrobił więcej filmów dla starszej widowni: Zootopia, W głowie się nie mieści, Król Lew, Odlot, Piorun, Iniemamocni no i Piraci z Karaibów jakby nie patrzeć. Jeszcze więcej by się tego znalazło.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, ale reszta tych animacji jest raczej taka kolorowa i dla dzieci bardziej przystępna.. nie wiem przynajmniej dzieci które ja znam na Planecie Skarbów się nudziły i wydawała im się ciemna i dość nieprzyjemna (to jest zdanie mojej małej siostry) i może faktycznie 16 lat temu robienie takiej animacji to był jednak problem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zabieranie małej dziewczynki, która jeszcze żyje w świecie lalek i księżniczek, na film o piratach jest słabym pomysłem. To tak jak zabieranie małych dziewczynek na Auta. Może im się spodobać, owszem, ale prawda jest taka, że te filmy robiono raczej z myślą o chłopcach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie odnosiłam się do twojej siostry tylko mówiłam ogólnie, bo rodzice tak czasem robią. Dlatego zaznaczyłam, że "dziewczynki, które jeszcze żyją w świecie lalek i księżniczek". Planeta Skarbów jest mroczna i ciemna, to akurat fakt, ale jakże to oddaje klimat! O wiele lepiej widać tutaj piracką załogę niż w takim Piotrusiu Panie chociażby. bo trzeba zauważyć, że okręt Amelii nie był mroczny. Był taki...zwyczajny, nawet dosyć kolorowy przez te mieniące się żagle. Sama Amelia i jej oficer też kolorowo ubrani. To właśnie ci piraci sprawili, że całość wyglądała ciemno i ponuro. I to jest mega plus. 

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...