Skocz do zawartości

Kącik fanów animacji Disney'a


Sowenia

Recommended Posts

Cóż można powiedzieć że na Disney to zjadłem  swoje kły haha XD, a zaczęło się dosyć standardowo od Myszki Miki, potem był Kaczor Donald i Kacze Opowieści (wersja z 87 roku), pierwszą animacją na pełny metraż tego studia była Piękna i Bestia dla mnie, choć o wiele więcej miłych wspomnień mam z animacją Król Lew z 92 roku, a oglądałem ją po raz pierwszy u sąsiadów na zgrywanym VHS (gimby pewnie nie zjnao ;), poten zaś był Tarzan i poleciało, a ostatnią animacją jaką obejrzałem była Zootopia, bo teraz to raczej obracam się w kręgu życia (well co poradzę że lubię Skazę w sumie to jedyny badass Disneya którego lubię)

Inne ulubione postacie to Gin (nie mylić z alkoholem) Sknerus McKwacz (Work Smarter not Harder), Simba, Timon i Pumba, Tantor i oczywiście  Miki i jego paczka

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze Kacze Opowieści odkryłam dość późno, ale jakże mi się ta bajka spodobała ^^ Dzięki niej ogromnie polubiłam Sknerusa, bo wcześniej go znałam z komiksów, które kupował sobie brat i tam jakoś nie przypadł mi do gustu. Widziałam w nim tylko i wyłącznie sknerę, a jak się okazało w serialu był z niego całkiem niezły stryjek czy wujek...w sumie nie pamiętam. No i ładniej mu było w niebieskim niż czerwonym. 

 

Natchnąłeś mnie bym sobie przypomniała jaka była moja pierwsza bajka Disneya jaką widziałam. Na pewno Miki i cała reszta paczki, leciało na wieczorynkę, a ja oglądałam wieczorynki co wieczór przez długi czas, chyba aż do późniejszej klasy podstawówki. Króla Lwa widziałam wcześnie i się w tej bajce zakochałam~ Tak samo Bambi, chociaż pierwsza moja styczność z Bambim to była książeczka nie od Disneya. Molestowałam tę bajkę tak, że aż się rozpadła. Dosłownie :spike:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z animacją Disneya mam do czynienia niemal od początku. Zaczynało się od kreskówek typu Myszka Miki, która nigdy zbytnią sympatią się u mnie nie cieszyła. Później była dla mnie era Kaczora Donalda. Oglądałem serial, zbierałem komiksy i figurki związane z tą bajką. Moją ulubioną postacią był oczywiście Wujek Sknerus. Później przyszedł czas na Króla Lwa ktory z miejsca stał się jedną z moich ulubionych bajek Disneya, a z samego filmu najbardziej przypadł mi do gustu Mufasa, Timon, Nala i Shenzi. Króla Lwa obejrzałem pierwszy raz jeszcze na kasecie VHS... Kolejne animacje, które trafiły w mój gust to Atlantyda Zaginiony Ląd, Dawno temu w trawie, Gdzie jest Nemo, Kraina Lodu, Lis i Pies, Mulan, Mój brat niedźwiedź, Rogate Ranczo i Zootopia. Ogólnie bardzo lubię nadal oglądać animację, choć coraz trudniej jest mi znaleźć taką, do której z przyjemnością bym wrócił.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Uszatka napisał:

Te starsze Kacze Opowieści odkryłam dość późno, ale jakże mi się ta bajka spodobała ^^ Dzięki niej ogromnie polubiłam Sknerusa, bo wcześniej go znałam z komiksów, które kupował sobie brat i tam jakoś nie przypadł mi do gustu. Widziałam w nim tylko i wyłącznie sknerę, a jak się okazało w serialu był z niego całkiem niezły stryjek czy wujek...w sumie nie pamiętam. No i ładniej mu było w niebieskim niż czerwonym. 

 

Natchnąłeś mnie bym sobie przypomniała jaka była moja pierwsza bajka Disneya jaką widziałam. Na pewno Miki i cała reszta paczki, leciało na wieczorynkę, a ja oglądałam wieczorynki co wieczór przez długi czas, chyba aż do późniejszej klasy podstawówki. Króla Lwa widziałam wcześnie i się w tej bajce zakochałam~ Tak samo Bambi, chociaż pierwsza moja styczność z Bambim to była książeczka nie od Disneya. Molestowałam tę bajkę tak, że aż się rozpadła. Dosłownie :spike:

najśmieszniejsze jest to że z Pieknej i Bestii pamiętam tylko jedną z ostatnich scen kiedy bestia ma zginąć z ręki tego pakera Gastona (chyba tak mu było), Stare Kacze Opowieści to była moja bajka dzieciństwa i to na nią zawsze czekałem w sobotnie poranki na tvp 1, choć były też inne fajne produkcje jak Brygada RR czy Gumisie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zandi napisał:

choć były też inne fajne produkcje jak Brygada RR czy Gumisie

 

O, Brygada RR i Gumisie leciały na wieczorynkę więc też oglądałam póki było. Chociaż Brygady RR widziałam mało, albo po prostu już się kończyła w okresie, który pamiętam. Najwcześniejszego dzieciństwa nikt nie pamięta :P Na pewno też Toy Story bardzo wcześnie obejrzałam. Wałkowane to było z nagrania na VHS, całą rodziną oglądaliśmy. Na Rogatym Ranczu i Mój Brat Niedźwiedź byłam w kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zandi napisał:

Hm byłem w kinie jedynie na nowej wersji króla lwa   i muszę powiedizeć, że nie było źle choć na nowa wersja kręgu życia mi nie podeszła

 

Już jest jakaś nowa wersja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Król Lew ma 3 wersje.

Kinowa z 1994r. "stary" Krąg życia śpiewany przej Joannę Dark i mówiony "Poranny raport"

Edycja specjalna z okazji wydania na DVD w 2003r. z nowym Kręgiem życia i śpiewanym porannym raportem.

i ostatnia to edycja odświeżona cyfrowo z nowym kręgiem życia i mówionym porannym raportem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgdza się ja oglądałem tą ostatnią w kinach i 1 na VHS

ps 

Właśnie obejrzałem sobie ponownie swoją pierwszą pełnometrażową animację Dsineya "Piękna i Bestia" z 91 roku i już wiem jakie konkretnie sceny zapadły mi w pamięć  "taniec zastawy" z piosenki Naszym gościem bądź oraz Walka Bestii z Gastonem  (przypomniało mi się jak mająć 5 lat płakałem, gdy Gaston ugodził Bestię sztyletem, zaraz po tym gdy ten okazał mu łaskę

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie o moim mieście: "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka".

Przeróbmy to na semi-rym: "Maciej Bielakowski z Disneyem od kołyski".

Kiedyś każdego ranka zrywałem się dosłownie ze wschodem Słońca i zapuszczałem sobie którąś z animacji na VHS. Zmieniło się to w mantrę, tak, że niejednokrotnie jestem w stanie dokończyć dowolne zdanie poszczególnych postaci. Kiedy mi się zrodziła siostra i był czas na odświeżenie sobie starych wspomnień na rynku pewien sprzedawczyk na lewo handlował płytami, więc kolekcja uzupełniła się we wszystkie chyba produkcje.

Opowiadana obrazami i muzyką historia do dziś wywołują mały dreszczyk, przynajmniej co niektórych scen.

 

To tak słowem odpowiedzi na pierwszy post. Do dyskusji przyłączę się później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 20:29, Uszatka napisał:

Gaston...jak ja tego ziomka nienawidzę. Gardzę nim po dziś dzień :twiangry: 

Wiesz Uszatka chyba on miał właśnie taki być napakowany narcyz co myśli że każda dziewczyna będzie jego idealnie stanowi kontrast  do Bestii - na zewnątrz ladny a w środku zgniły Gaston, kto chciał-być tak pyszny jak on   hehe XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zandi Zdaję sobie z tego sprawę ^^  Taka sama sytuacja jak z Umbridge z Harry'ego Pottera. Postać spełnia swoją rolę, jest dobrze napisana i zaprojektowana, a w przypadku Umbridge to jeszcze wyśmienicie zagrana...ale to nie zmienia faktu, że tych postaci nie znoszę XD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zandi napisał:

czy jakiegiś złoczyńcę z Disnerya lubicie o to  mi chodziło bo Uszata widać lubi Variana

 

Ze złoczyńców Disneya to faktycznie Variana lubię najbardziej, choć on to raczej takie zagubione i zranione dziecko niż prawdziwy złol. Mój drugi ulubiony złoczyńca to Once-ler, ale to już nie jest Disney. 

 

Poza nimi do moich ulubionych należą: 

1. John Silver z Planety Skarbów

 

Spoiler

latest?cb=20131006174237

 

2. Hades z Herkulesa

 

Spoiler

Reasons-We-Cant-Help-but-Love-Hades-Rela

 

3. Sędzia Frollo z Dzwonnika z Notre Dame

 

Spoiler

latest?cb=20171207083903

 

Poza nimi lubię też Radcliffa, Zirę, Skazę, Gothel, Maleficent, Izmę, Faciliera i Barbossę. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...