Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pijam tylko herbaty liściaste, czasami zjadam też te liście jak mam ochotę (wiem że to dziwne, ale mi smakują). Smakuje mi herbata mocna.

 

Moje ulubione to: earl grey, czarna z suszonymi wiśniami i rumiankiem, czarna z przyprawami korzennymi (imbir, gałka, itp.) oraz mieszanki zawierające lukrecję, anyż lub piołun. Chętnie próbuję nowych mieszanek z różnymi ziołami. Obecnie suszę sobie wierzbówkę kiprzycę i jestem ciekawa co z tego wyjdzie.

 

Polecam do zielonej herbaty dorzucić zgniecioną truskawkę, bardzo interesujące połączenie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pijam herbate tylko, gdy jest zimno. Kiedyś byłam wielce herbaciana i miałam zawsze 20 rodzajów herbat, ciągle kupowałam jakieś nowości. 

Teraz piję tylko zieloną albo czerwoną, kupuje mieszanki wyjątkowych herbat w herbaciarniach raz na pare miesięcy bo dużo mi jej nie schodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbata? Tak kiedyś się jej dużo piło, nawet bardzo dużo, ale teraz poszła zupełnie... no prawie zupełnie w odstawkę. Pijam jedną herbatkę wieczorkiem i tyle. Zastąpiła mi ją woda mineralna. Jednak wracając do samej herbaty to nigdy nie piłem owocowych za to bardzo ceniłem sobie herbatę afrykańską. Miałem kiedyś pudełko z niej i szukałem po sklepach, ale nie udało się już odnaleźć takiej samej. Nazwy nie pamiętam. :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Niezapominajka

Możesz dopisać i mnie :D.

Co prawda herbaty jako takiej nie pijam, ale ziółka owszem i to w dużych ilościach. Zwłaszcza szałwię i lipę. Czasem zdarza mi się też wypić zieloną lub czerwoną herbatę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i stało się... od pewnego czasu wróciłem do picia herbaty. Głównym sprawdzą tego "nieszczęścia" jest mój znajomy, który jakimś trafem dostał w swoje łapy herbatę japońską, która naprawdę jest dobra. Osobiście to mam w domu sporo Sagi więc głównie ją teraz piję z łyżeczką do dwóch cukru, ale zastanawiam się nad zamówieniem paru próbnych odmian właśnie herbaty japońskiej. Czy ktoś orientuję się w tym i mógłby polecić jakiś szczególny gatunek? :starcute:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...