Skocz do zawartości

Wasze fotografie natury


PervKapitan

Recommended Posts

Ou9hAWF.png

autor: Celebi-Yoshi

 

Natura jest czymś pięknym, prawda? 

Słyszałam, że u was aparat jest czymś codziennym.

Bardzo łatwo i bardzo przyjemnie można nim uchwycić naturę.

Dlatego liczę na was.

 

O co chodzi? W tym temacie (oczywiście w spoilerach!) zamieszczamy zdjęcia własnego autorstwa.

Wybrane zdjęcia będą wyróżnione przeze mnie i wybrane do Galerii Natury, znajdującej się w Chatce Fluttershy.

Interpretacja jest dowolna. Mogą to być krajobrazy, mogą być rośliny, zwierzęta.

Jeśli chodzi o ludzi i budynki, to są dozwolone, ale muszą być mniejszą częścią fotografii. 

Nie muszą to być fotografie zrobione najlepszymi aparatami na świecie. Ważne, żeby były wyraźne,

jednak w dzisiejszych czasach już telefony robią dobre zdjęcia. Liczy się kreatywność i pomysłowość!

Co jakiś czas (tu już zależy od tego jaki ruch będzie) będę wybierała stąd fotografie i dodawała do Galerii. Myślę, że to tyle. 

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucę coś niecoś :D

Ja to głównie mam okazję fotografować wschody lub zachody słońca gdy idę bądź jestem w pracy, dlatego te miejsca są praktycznie takie same na zdjęciach :v

Kolorystyka jest boska dlatego takie fajne kombinacje kolorów wychodzą ^^



9SN6pPZ.jpg

68FpUNe.jpg

RAMHhnK.jpg

M7xXHaB.jpg

CDvKt0T.jpg

ataqylX.jpg

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pojadę tematycznie kombinacją słońce/niebo, na przestrzeni różnych czasów. Nie przerabiane oczywiście.

Spoiler

KLlityo.jpg

Taki widok z tyłu jakby kogoś interesowało, ale wracając do tematu.

X37u7Pb.jpg

 

y7zcuCw.jpg

 

csbufJY.jpg

 

JmHXYXU.jpg

 

kX80s76.jpg

 

zbWG1mv.jpg

 

pQQ29Xn.jpg

 

zOQmzYl.jpg

 

BCjb2Yr.jpg

 

nzvhaFS.jpg

 

4fW5z0R.jpg

 

WX4Dqwv.jpg

 

E3UQc1o.jpg

Lekki offtop dla zrównoważenia tej jasności, uznałem że wrzucę bo czemu nie.

Spoiler

x594kyo.jpg

 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Więc leci kolejny zbiór:
Pierwiosnek (jego ptasie pitu pitu, śpiew uwielbiam najbardziej :D)

Spoiler

7ZnuTE0.jpg

"AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

Kowalik okryty płaszczem mroku spoglądający w nieznaną dal

Spoiler

1IzTQsA.jpg

Majestatyczny dzwoniec

Spoiler

iunCLcF.jpg

Śmieszkowy Trznadel

Spoiler

rOeZyR9.jpg

Camo Sierpówka

Spoiler

mvidWy8.jpg

Prawdopodobnie robią u nas w choince gniazdo

I zawsze najlepsze na koniec, wróble

Spoiler

v6yey4t.jpg

Co się gapisz?

Nadęty król "orł" pierwszy xD

Spoiler

XKgE480.jpg

 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo fajne zdjęcia. Ładne krajobrazy, ale największy respekt dla tych z Państwa którzy uchwycili zwierzęta. 

Też coś wrzuce. Z Lutego albo Stycznia tego roku - Morskie Oko, Tatry. Jedynie sam pejzaż, bo fauna na szlaku o tej porze jest dosyć rzadka.
 

Spoiler

kopia2222.thumb.jpg.712afdc99be63f0bfde2b64f3f79b409.jpg

Spoiler

kpia333.thumb.jpg.dda22d746ec290bc45c83c0b83d1e82c.jpg


Chciałem wrzucić nieco więcej, ale dorwały mnie ograniczenia techniczne... albo sam znowu coś zlamiłem... 
 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ByczekPazerny napisał:

Chciałem wrzucić nieco więcej, ale dorwały mnie ograniczenia techniczne... albo sam znowu coś zlamiłem... 

Co masz na myśli? Jeśli to słaba, komórkowa jakość czy coś w  tym stylu to możesz wrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chodzi o ilość KB dopuszczalną w poście - nieco ponad 1000. Ja z kolei probowalem tego nie przekroczyć, celowo kompresowałem zdjęcia, bo oryginalnie są większe, ale jakoś nie mogłem temu ograniczeniu sprostać. Prawdopodobnie coś robie źle. Nie chciałem też odawalać spamu, dlatego pozowolę sobie na jeszcze jedno zdjęcie teraz: 
 

Spoiler

696.thumb.jpg.af1a1278054552c626902fffa0afccd2.jpg

To nieudolna próba zdjęcia panoramicznego. xD Rzadko eksperymentuje z aparatem, to był chyba drugi raz, co widać po kilku błędach - obraz się powtarza, tzn. nie jest dobrze zakończony, jest krzywy i rozmazuje się w jednym miejscu. Ale zależało mi na takim ujęciu, bo wykonałem je na środku jeziora - Morskie Oko zimą zamarza do tego stopnia że można po nim bezpiecznie chodzić. ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ByczekPazerny napisał:

Hmmm, chodzi o ilość KB dopuszczalną w poście - nieco ponad 1000. Ja z kolei probowalem tego nie przekroczyć, celowo kompresowałem zdjęcia, bo oryginalnie są większe, ale jakoś nie mogłem temu ograniczeniu sprostać. Prawdopodobnie coś robie źle. Nie chciałem też odawalać spamu, dlatego pozowolę sobie na jeszcze jedno zdjęcie teraz: 

Zawsze możesz spróbować uploadować na imgura i tutaj dać linka, chyba obejdzie się przez to :v 
A co do spamu to nie spamujesz, tutaj i tak mały ruch, a z czegoś galerię trzeba zrobić :squee: Byle nie łamać regulaminu przy tym (czytaj - pisać posta pod postem, chyba że minie więcej niż ileśtam)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Była chwila przerwy, czas cosik rzucić, wyjątkowo nie same ptaki :rainderp:

Wiewióra chrupiąca bliżej mi niezidentyfikowany obiekt

Spoiler

x7WzRPH.jpg

Zięba. Nie ten pseudonaukowiec, a ptaszek którego na pewno każdy słyszał, ale nie każdy widział. Jakość nieco słabsza bo i obiektyw go onieśmiela

Spoiler

7CPAa1N.jpg

Majestatyczny głąb Majestatyczna sierpówka

Spoiler

YXQozar.jpg

 

  • +1 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylki:

Spoiler

P8033577.JPG.928b8f9571da45b52a25b4cbbf6be347.JPG

Spoiler

P8254523.JPG.0d1c2b8293d5d1dbba92a4860d1a1860.JPG

 

Spoiler

 

Spoiler

P8254526.thumb.JPG.29bd7e5240040edf36e3765bd428992e.JPG

 

 

Spoiler

P8294885.JPG.20cd5adb486602d521355d8992bd9f9a.JPG

 

Łatczyn:

Spoiler

P9035232.JPG.fa8d760ac39aebc34096bf30c512976a.JPG

 

Spoiler

P9035241.thumb.JPG.f09fa5bcecdf053049a7ce20af0dc14c.JPG

 

Morda jakiegoś kózkowatego:

 

Spoiler

P9025083.thumb.JPG.5cb77943394f612e7fde0ab882005a9c.JPG

 

Może nie widać za bardzo, ale na tym zdjęciu jest sowa błotna (ten czarny ptaszek w locie):

Spoiler

P9025168.JPG.c6498090eee8bd735132f8615688f649.JPG

 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.B
Ładne zdjęcia, fantastyczne zbliżenia. 

Ja z kolei mam fotografie gorszej jakości i bez niezwykłych ujęć, ale robiłem je dosyć spontanicznie dzisiaj w pracy, rzecz jasna przy użyciu telefonu. :) Przyroda postanowiła mnie odwiedzić... 
 

Spoiler

R4bSE0H.jpg

Wylądował i zrobił obchód po łące na ktorej pracowałem, po czym nie odleciał tylko nadal krocząc schował się gdzieś za drzewami, jakby czegoś szukał. :) Nigdy wcześniej nie widziałem ich z takiego bliska. 
 

Spoiler

FNOhSVc.jpg

A tego malca nie spodziewałem się jeszcze bardziej. Siedział przykitrany pod krzakiem, i chwilę po tym jak się ujawnił to zwiał. Był zupełnie sam - od rana nie było widac żadnych saren na polanie. 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 4
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takie oto zwierzaczki spotkałem na wakacjach.

Macedonia, miasto Ohryd

Spoiler

ANqkb.jpg

 

Czarnogóra, miasto Kotor na placu Kotów.

Spoiler

ANqdD.jpg

ANqdC.jpg

ANqd6.jpg

ANqcA.jpg

ANqcC.jpg

Ludzie go głaskali, szturchali, wołali, a on swoje "wisi mi to i tak se będę leżał"

 

I na koniec Albania

Spoiler

ANqay.jpg

ANq9w.jpg

Słodziak spod  sklepu z pamiątkami, którego wygłaskałem na całego, niestety nie miałem nic do jedzenia przy sobie, a później już go nie spotkałem, piesek fajny, lecz niestety trochę kulał na tylną nogę.

ANqb2.jpg

Po plaży chodził też osiołek.

 

I to tyle, żałuję jedynie, że nie zrobiłem zdjęcia tego słodkiego szczeniaka, którego spotkałem na stacji benzynowej w Macedonii. Ale serio powalił niemal wszystkich z mojej wycieczki ;)

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Starlight Sparkle napisał:

Uroczy :squee: gratuluję udanej fotki. :yay: Ale co to się działo tam na zewnątrz, że zdecydował się na parapecie schować? 

Thx, i nie wiem, może zwyczajnie se odpoczywały :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...