Skocz do zawartości

Wasze fotografie natury


PervKapitan

Recommended Posts

W ten weekend ponownie miałem niespodziewane spotkania z dziką fauną... :P proszę nie oskarżać mnie o bylejakość - mam do dyspozycji wyłącznie telefon. :)
 

Spoiler

JRURPrN.jpg

Spoiler

xXYEOEi.jpg

Spoiler

EMKr9fR.jpg

Pojawiła się na plaży (z resztą nie jedna) w Zatoce Gdańskiej i siała terror. Okazało się jednak że nie parzy. Jakość może pozostawiać sporo do życzenia, ale trudno jest uchwycić to stworzonko zwykłym aparatem. 
 

Spoiler

rL4QsiU.jpg

Z kolei ten stwór odwiedził altanę w której się stołowałem. Nigdy wcześniej nie widziałem tego gatunku i jestem ciekaw jak się nazywa. Strasznie małe w porównaniu do innych jaszczurek które spotykałem. 

Btw. planuję w tym miesiącu wyjazd ze znajomymi w Bieszczady i mam nadzieję natrafić na jakieś ciekawe okazy zwierząt. W miarę możliwości porobię foty, ale znając moje szczęście to spotkam co najwyżej kury z wolnego chowu. 

Edytowano przez ByczekPazerny
Tak sobie tylko dopisałem o Bieszczadach
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przerwie mogę powrzucać trochę ładnych zdjęć Spójrzcie, Henryk przyszedł nas odwiedzić! Po spacerach w lasach zebrał trochę zdjęć SZMETERLINGÓW, i oczywiście ptice

Parę zdjęć motyla Rusałka Pawik

Spoiler

nJW7DNC.jpg

 

dz2oLBE.jpg

 

zGhS8b7.jpg

 

NjmmUuH.jpg

Przestrojnik Trawnik

Spoiler

0IY71yJ.jpg

Dostojka Malinowiec

Spoiler

ZQllXfJ.jpg

Czerwończyk Dukacik (samica bo ma kropki)

Spoiler

OmfNfry.jpg

I ptaki: Makolągwa Zwyczajna

Spoiler

UmozJhK.jpg

Czajka Zwyczajna

Spoiler

GA2y3eZ.jpg

Na koniec "rrrrreeeeeeeeeeee" w wykonaniu małego Mazurka

Spoiler

lWTpRk2.jpg

 

  • +1 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody krętogłów:

Spoiler

P7010065.JPG.7c9e3cc7dc0100e108c9579089878b99.JPG

 

Młoda dymówka, która postanowiła wlecieć do zamkniętego pomieszczenia i walić w okno:

Spoiler

P7020121.JPG.d2f6b292d91d248093fee28d36ffc1b7.JPG

 

Chrząszczyk przypominający pszczołę:

Spoiler

P7020100.JPG.3cd8c30f7f5e031f1dc0e8b762f27dba.JPG

 

Motylki:

Spoiler

P7040136.JPG.1aadd15e62bc0b426a14b4d52869df00.JPG

 

Spoiler

P7040190.thumb.JPG.db1e6c5ba8a9b7acad257ad65e21933d.JPG

 

Spoiler

P7040167.thumb.JPG.75c4e1c61c957a17fff748c075ba2d57.JPG

 

Spoiler

P7140351.JPG.c0cf31eb620a8cc2ae569c1d464014d4.JPG


 

Spoiler

P7140318.JPG.c3b2eb7d2f9c1b8c9e8e6a0194b47120.JPG

 

Spoiler

 

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj w pracy w końcu sfotografowałem stwora na którego uwiecznieniu bardzo mi zależało:

Spoiler

QRUnpOA.jpg


Jest to turkuć podjadek. Jeden z największych owadów żyjących w Polsce. Spotkałem tego koleżkę w pracy, a polowałem na niego ponieważ wcześniej na tej samej łące miałem styczność z jego ziomali, tylko akurat nigdy nie miałem przy sobie telefonu. :burned:Szkoda że nie ma punktu odniesienia który uzmysławiał by jego rozmiar, mimo iż ten osobnik w porównaniu z niektórymi poprzednimi okazami jest dosyć drobny. :)

  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ponownie zdjęcia z roboty. Tym razem przy dużym farcie dla zwierzątka:

Spoiler

INkLqN2.jpg

Spoiler

OEdPP7u.jpg

 

Gadzina widać hibernuje. Miała bardzo dużo szczęścia że przeżyła spotkanie z nami - spała między korzeniami irgi która rosła na skarpie. Najpierw koparka stargała całą wierzchnią warstwę zbocza, razem z roślinami (!), a następnie ja i reszta brygady złaziliśmy teren. Stworzonko znalazłem przy okazji przerzucania hałdy ziemi. Kiedy wziąłem ją na rękę to jedynie "zacisnęła się" bardziej w tym swoim kłębku. Mam nadzieję że faktycznie nic jej się nie stało, ale trudno było mi dopatrywać się u niej innych oznak życia. :P Taka sytuacja. 

Edytowano przez ByczekPazerny
Głupi człowiek
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wygląda na to że zostałem wujkiem. :) Nawet nie wiedziałem że te stwory tak szybko rosną - ledwo około półtora tygodnia temu przyczaiłem jak matka wysiaduje jajka, a już są takie duże. Specjalnie wyszedłem zobaczyć jak się mają licząc że spotkam nieopierzone i ślepe pisklaki, a tutaj proszę. 

Spoiler

u4VEzrU.jpg

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...