Skocz do zawartości

"Hej, a co to za ustrojstwo?" Czyli opisz przedmiot ze zdjęcia.


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie :YEtmX:

Ludzie i ludziska z planety Ziemia, potrzebuję waszej pomocy! Nie pytajcie gdzie, ani jak, ale zdobyłam mnóstwo zdjęć rzeczy, które są dostępne tylko u was. Problem w tym, że nie mam bladego pojęcia co na nich jest. Właśnie dlatego postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym i zagonić Tristego do stworzenia zabawy. Waszym zadaniem będzie... Chwila, to nie moja działka. Triste, działaj :hmpf:

 

Skoro tak ładnie "prosisz"... Waszym zadaniem będzie opisanie przedmiotu znajdującego się na zdjęciu. Kilka wskazówek-zasad:

1. Opis nie może ograniczać się do jednego, krótkiego zdania. 

2. Opis musi być zrozumiały, ale nie przesadnie uproszczony.

3. Każdy opis musi zawierać: "co to jest", "do czego służy", "jak działa". Reszta wedle uznania :) 

4. Nagrodą za poprawny opis jest punkt reputacji. 

 

Zaczynamy!

 

1. Przedmiot nr 1. 

Nie wiem co to jest, ale Triste to ma i sobie chwali

Spoiler

xou3rf4.jpg

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playstation 4 -konsola marki sony z padem dualshock 4
Służy do grania
Działa tak że klikasz guzik i się włącza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczne pudełko zwane wdzięcznie konsolą z rodziny Playstation, ludzkiej i dość popularnej firmy wypuszczającej różnej maści urządzenia elektroniczne - Sony. Służy przeważnie do czerpania przyjemności z grania w gry za pomocą ukazanego na zdjęciu pada, ale niektórzy lubią z niej korzystać na inne sposoby (w szczególności zaawansowani i zapaleni gracze pod wpływem nagłego, gwałtownego gniewu, który zazwyczaj wywołuje przegrana w grze). Działa dość prosto, uruchamia się poprzez wciśnięcie odpowiedniego guzika. Raczej nie ma problemu w ogarnięciu podstawowych funkcji nawet przez kucyka takiego jak Ty, droga Lyro. :lyra:

Edytowano przez Wilczkowa
  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Lyro. Te niepozorne pudło, które tu widzisz z tym dziwnym czymś to konsola. W połączeniu z telewizorem bądź monitorem jest w stanie zabrać Cię w wiele przeróżnych światów. Niestety jednak, trzeba mieć do tego palce, albo chociaż róg jednorożca, by móc posługiwać się padem. Przenoszenie do światów to przenośnia. Bo tak naprawdę siedzisz przed ekranem i kontrolujesz postać, która żyje w swoim konkretnym świecie. 

Jest to alternatywa wszelkich zabaw, bardzo popularna u nas, w ludzkim świecie. Grają na tym i dzieci, ale też i dorośli, bo te małe pudełko może w człowieku zrodzić pasję.

 

Ale Lyra...PS3 i tak jest lepsze :3 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
12 godzin temu, GlaceCordis napisał:

Playstation 4 -konsola marki sony z padem dualshock 4
Służy do grania
Działa tak że klikasz guzik i się włącza

Do grania? Znaczy się, to taki instrument muzyczny? Ale jaki? Strunowy, dęty? Może inni będą wiedzieć. 

 

12 godzin temu, Ziemowit napisał:

Konsolka Playstation, służy do marnowania czasu. Włącza się sprzęcik i steruje się w gierkach padem. 

Oho, a jednak nie instrument muzyczny, a raczej pudło do wyświetlania gier na ekranie.

 

12 godzin temu, Wilczkowa napisał:

Służy przeważnie do czerpania przyjemności z grania w gry za pomocą ukazanego na zdjęciu pada, ale niektórzy lubią z niej korzystać na inne sposoby (w szczególności zaawansowani i zapaleni gracze pod wpływem nagłego, gwałtownego gniewu, który zazwyczaj wywołuje przegrana w grze). Działa dość prosto, uruchamia się poprzez wciśnięcie odpowiedniego guzika. Raczej nie ma problemu w ogarnięciu podstawowych funkcji nawet przez kucyka takiego jak Ty, droga Lyro. :lyra:

Triste, pomocy. Powiedz proszę jakie jest to alternatywne zastosowanie. Nie będę przecież wypytywać o każdy najdrobniejszy szczegół.

No dobrze, tyle mogę pomóc. Jakby co, ostrzegałem.

Spoiler

 

Niepotrzebnie pytałam, czasami jesteście dziwni. I jeszcze jedno. Ktoś tu mówi, że jestem droga :twilight7:

Chyba w utrzymaniu...

 

10 godzin temu, PervKapitan napisał:

Droga Lyro. Te niepozorne pudło, które tu widzisz z tym dziwnym czymś to konsola...

 

Ale Lyra...PS3 i tak jest lepsze :3 

Wierzę na słowo. I dzięki za fantastyczny opis, mówi wszystko. Aż się wzruszyłam, znaczy się poruszyłam. Z miejsca. 

 

9 godzin temu, Raxoros napisał:

Służy do wysysania duszy, oraz wyciągania ludziom kasy z portfeli za granie multiplayer.

 

Jak działa? Po wciśnięciu guzika stajesz się wyznawcą liczby 30. (Bo stałe 60 to luksus)

Wysysanie duszy? Nie strasz, nigdy w życiu nie podejdę do tego pudła :twitch: I nie będę wyznawać żadnej liczby!

###

Podsumowując. To coś, to konsola do gier. Służy do marnowania czasu i przenoszenia się do różnych krain. Efektem ubocznym korzystania z tego czegoś jest dołączenie do sekty wyznawców liczby 30 oraz konieczność uiszczania opłat za multiplayer... cokolwiek to jest. Dzięki :lyra:

###

 

Przejdźmy dalej. A co to jest?

Spoiler

pzAxQGW.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Haha 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombajn jeździ się nim po polu i kosisz zboże ta rurka z boku rozpyla nasiona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyro tania ( :kappa: ) to coś jest postrachem dzieciństwa wielu ludzi. Bawisz się na polu w bazy, robisz swój dom w zbożu, a tutaj jedzie TO WIELKIE POŻERAJĄCE COŚ D:

Jednak potem dorastasz i zaczynasz rozumieć, że to coś nazywa się kombajn i pomaga ludziom zbierać zboże, żeby następnie zrobić z tego jedzonko :3 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kombajn, ze specjalizacją zbierana kur po wioskach. Rolnik zajmujący się hodowlą wspomnianych zwierząt wypuszcza je każdego dnia, równo ze wschodem słońca, na małych i nie zaludnionych skrawkach ziemi zwanych wioskami, aby te mogły się w spokoju paść na łąkach lub innych polach kukurydzianych, gdy ich właściciel przez resztę dnia szuka żony. Jednak, gdy nastaje zmrok, rolnik musi nałapać wszystkich swoich pierzastych przyjaciół i zaprowadzić do domu, by razem zasiąść przed telewizorem na kanapie i obejrzeć teleturniej "Jeden z dziesięciu". Jednak bardzo trudno jest wszystkie złapać i przenieść, więc używa się do tego takich oto w pełni bezpiecznych dla kury maszyn, gdyż posiadają one pozytywną opinię Fundacji Instytutu Matki Kury i Jajka. Pochwycony w taki sposób ptak, zostaje umieszczony w klimatyzowanym schowku ze stałym dopływem wody pitej i ziarna. Gdy farmer zbierze wszystkie, wraca do domu, parkuje kombajn w garażu, po czym otwiera schowek, a zadowolone z udanego dnia kury samodzielnie opuszczają swój środek transportu i wykupują bilety na kolejny przejazd następnego dnia.

  • Lubię to! 1
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd kołowy,  z opcją wkur**nia ekologów.  Bardzo fajnie się nim w GTA ludzi rozjeżdżało, bo dawało to najlepszy efekt. 

 

No i w nocy ciekawie wygląda. 

 

 

Edytowano przez WilczeK
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 6.02.2018 o 19:41, GlaceCordis napisał:

Kombajn jeździ się nim po polu i kosisz zboże ta rurka z boku rozpyla nasiona

Wychodzi na to, że to taka kosa na kołach. Applejack pewnie by sobie coś takiego kupiła :hBB25:

 

Dnia 6.02.2018 o 19:46, PervKapitan napisał:

Lyro tania ( :kappa: ) to coś jest postrachem dzieciństwa wielu ludzi. Bawisz się na polu w bazy, robisz swój dom w zbożu, a tutaj jedzie TO WIELKIE POŻERAJĄCE COŚ D:

Jednak potem dorastasz i zaczynasz rozumieć, że to coś nazywa się kombajn i pomaga ludziom zbierać zboże, żeby następnie zrobić z tego jedzonko :3 

Tania to jest kapusta na promocji :burned: Pierwsze słowo się liczy, jestem droga. A tak na serio, to dzięki za kolejne info. Kombajn to kosa na kołach z funkcją straszenia dzieci. Interesujące...

 

21 godzin temu, Kacpi napisał:

To jest kombajn, ze specjalizacją zbierana kur po wioskach... 

Jasny gwint, serio!? :twilightconfused:Zbiera zboże, straszy dzieci i zbiera kury po polach?

 

4 godziny temu, WilczeK napisał:

Pojazd kołowy,  z opcją wkur**nia ekologów.  Bardzo fajnie się nim w GTA ludzi rozjeżdżało, bo dawało to najlepszy efekt. 

 

No i w nocy ciekawie wygląda. 

Rozjeżdżanie ludzi? To już wiem dlaczego dzieci się go boją. Rozjedzie ciebie i wylądujesz w zbiorniku razem z kurami. Dobrze, że chociaż nie zabraknie wody. 

 

###

Podsumowując. Kombajn to pojazd, który w założeniach ma kosić zborze i wypluwać nasiona. Ma jednak dodatkową funkcję, pozwala bowiem zbierać kury biegające po wioskach. Wbrew pozorom to ma sens. Nasiona wlatują do środka, a to czego nie zjedzą kury wylatuje przez rurę. Psychopaci straszą nim dzieci, a w skrajnych przypadkach rozjeżdżają ludzi w jakimś GTA (to zapewne jakieś miasteczko). Przerażające... i interesujące :shock:

###

 

A teraz...

Spoiler

oLmRmNG.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyro, o zrównoważonej cenie, to są klocki lego. Kolejna rzecz, którą bawią się ludzkie dzieci, ale dorośli także (chociaż to już rzadziej, ale zdarza się). Bardzo pobudzająca rzecz wyobraźnie takich gówniaków, ponieważ mając takie klocki mogą zbudować wszystko! Czy to posterunek policji, czy to samochód, może jakiegoś wielkiego robota? Nawet też i kucyka! Wystarczy tylko kreatywność i ogromna wyobraźnia. Niestety jednak trzeba uważać. Te niepozorne klocki, które potrafią zadbać o rozwój takiego gówniaka mogą być zabójcze dla naszych stóp, waszych kopyt też...wdepniesz w takiego najmniejszego i czujesz ból tak ogromny, że myślisz nawet przez te parę sekund o samobójstwie, ale na szczęście ten ból mija tak szybko, że nie zdążysz złapać za żyletkę/sznur/tabletki.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochłaniacz czasu, znany także jako cudowny duński wynalazek, esencja dzieciństwa, ale najczęściej mówi się na nie klocki lego, albo krzyczy "ała, moja stopa". Niektórzy twierdzą że lepiej jest przejść po rozżarzonych węglach aniżeli po tych niepozornych klocuszkach, lepiej jest mieć je na oku. Przechodząc od niewyobrażalnego bólu można od razu przejść do niewyobrażalnej liczby rzeczy które można z nich stworzyć, łatwiej sobie wyobrazić ogrom możliwości, które ogranicza tylko liczba oraz rodzaj posiadanych klocków, a także wyobraźnia. Chce się dom? Nie ma problemu. Klockowy pistolet? Czemu nie! Były sytuacje kiedy co niektórzy zbudowali sobie funkcjonalną protezę i inne cuda. Klocki są tak popularne i lubiane, że istnieją nawet specjalnie im dedykowane parki, gdzie można się jeszcze bardziej wgłębić się w ich magiczny świat, bądź pozyskać własną inspirację np. do budowy machiny masowej zagłady.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe klocki z tworzywa sztucznego do budowania małych budowli.Co by tu jeszcze opisać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2018 o 21:05, PervKapitan napisał:

Lyro, o zrównoważonej cenie, to są klocki lego. Kolejna rzecz, którą bawią się ludzkie dzieci, ale dorośli także (chociaż to już rzadziej, ale zdarza się). Bardzo pobudzająca rzecz wyobraźnie takich gówniaków, ponieważ mając takie klocki mogą zbudować wszystko! 

Zbuduję sobie dłoń i będę jej używać jak prawdziwej! :enjoy:Triste, załatw mi klocki Lego, migusiem. 

Wybacz, znasz zasady. Nie przejdą kontroli celnej na granicy Polska - Equestria. Poza tym, to raczej niemożliwe. Lego nie jest aż tak elastyczne.

Ech, masz rację...

 

Dnia 7.02.2018 o 21:48, Lemi napisał:

Były sytuacje kiedy co niektórzy zbudowali sobie funkcjonalną protezę i inne cuda. Klocki są tak popularne i lubiane, że istnieją nawet specjalnie im dedykowane parki, gdzie można się jeszcze bardziej wgłębić się w ich magiczny świat, bądź pozyskać własną inspirację np. do budowy machiny masowej zagłady.

Protezę? No to teraz to na pewno je chcę! :twilightconfused: Tylko jak je zabrać od was do mnie...

Bo ja wiem? Napisz jakieś podanie do Celestii. Może się zgodzi.

O kurcze, super pomysł! Zrobię tak gdy tylko skończymy.

Lyra, ja żartowałem

A ja nie :rd5:

Dnia 7.02.2018 o 22:25, GlaceCordis napisał:

To małe klocki z tworzywa sztucznego do budowania małych budowli.Co by tu jeszcze opisać

Na dobrą sprawę inni wyczerpali temat :) Ale dobrze wiedzieć, że są z tworzywa sztucznego. 

###

Podsumowując. Klocki Lego to coś, z czego można zbudować wszystko, wliczając w to dłoń. Trzeba tylko mieć dużo klocków, masę czasu, tytanowy ochraniacz na kopyta, oraz głowę na karku. Innymi słowy, coś w sam raz dla mnie! Na serio muszę napisać do Celestii (i pozostałych księżniczek). 

###

 

A teraz...

Spoiler

ecr3iW3.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, bardzo ciekawe latające ustrojstwo. Najlepiej wyobrazić sobie pegaza z kamerą, nad którym ma się absolutnie pełną kontrolę lotu. Oczywiście takich praktyk nikt nie stosuje, po to jest właśnie owy sprzęt - dron. Może to być zabawka, którą latamy dla frajdy, albo narzędzie do tworzenia pięknych zdjęć bądź filmów z widokiem z lotu ptaka, zrobionych za pomocą naszego aparatu bądź właśnie kamery którą idzie zamocować do drona. Jeżeli lubimy zdjęcia, dron bardzo poszerza nasze możliwości poprzez dodanie innych, nowych perspektyw których nie złapiemy sami, z ziemi. Może też służyć do niecnych celów, jak szpiegowanie sąsiada, głupie wlatywanie w miejsca niedostępne tylko by spojrzeć co tam jest (na przykład co niektórzy geniusze wzięli za cel lotniska i stwarzali zagrożenie), i tak dalej, ale wtedy trzeba się liczyć z konsekwencjami którymi często jest przechwycenie sprzęciku bądź jego zepsucie, i wysoka kara.

  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 21:04, GlaceCordis napisał:

Dron lata i się nim steruję.

Coś mi tu kręcisz. To coś nie ma nawet skrzydeł. A skoro nie ma skrzydeł, to jak ma niby latać, hm? :wut: 

 

Dnia 9.02.2018 o 21:23, Lemi napisał:

A, bardzo ciekawe latające ustrojstwo. Najlepiej wyobrazić sobie pegaza z kamerą, nad którym ma się absolutnie pełną kontrolę lotu.

Faktycznie bardzo ciekawe :hBB25: Mechaniczny pegaz bez skrzydeł, który robi zdjęcia, za które można być ukaranym lub dostać nagrodę... Swoją drogą, ciekawe dlaczego w Ponyville nie ma żadnego pegaza fotografa. Na zdjęciach z wysokości można by nieźle zarobić (np. na ślubach). 

 

Dnia 10.02.2018 o 09:11, Jakubas18 napisał:

Na 100% dron forever! Można sobie wyobrażić coś jak statki albo droidy z Gwiezdnych Wojen które pojawiają się z Hibernadprzestrzeni.:soawesome:

Umm... Gwiezdnych Wojen? To już nawet w gwiazdach ze sobą walczycie? A nie... Chwila, chodzi o ten film.

 

###

Z podsumowania wynika, że to po prostu coś, co jakimś cudem lata i ma kamerę, która pozwalać podglądać sąsiadkę. Trzeba jednak uważać, żeby nie wlecieć tam gdzie nie można wlatywać. Np. w okolicy prywatnych ogrodów Celestii w Canterlot. 

###

A co powiecie na coś takiego? To jakaś broń?

Spoiler

gbkNTbL.png

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narzędzie do prac ogrodowych, dzięki któremu nudne grabienie liści idzie w odstawkę - konkretniej dmuchawa do liści. Jak nietrudno się domyślić działa ona w ten sposób, że dosłownie dmucha na liście rozrzucone po naszym, przykładowo ogródku, które możemy sobie skierować w konkretne miejsce i stamtąd je później zebrać. Może grabie nie idą w całkowitą odstawkę, bo się nadal przydają, ale taka dmuchawa bardzo ułatwia pracę, bo łatwiej liście zdmuchnąć z ciężej dostępnego miejsca, niż siłować się z grabiami. Poza tym fajniej się tym operuje i łatwo kogoś wrobić w robotę, bo ciężkie to nie jest, a nawet potrafi być w pewien sposób przyjemne. Przynajmniej ja tak uważam :rainderp:

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń wysokiego kalibru wystrzeliwująca w oponenta strumień powietrza. W odpowiednich warunkach może powodować u zakatowanego oponenta salwy śmiechu, katar a nawet przeziębienie. Do wytwarzania potrzebnego do tego strumienia cząstek używany jest silnik spalinowy. Po za tym można używać go do lewitowania lekkich obiektów, gdy ustawi się wylot idealnie pionowa a nad nim np. piłkę.     

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pneumatyczna wyrzutnia pocisków dużego kalibru. Urządzenie, trzeba napełnić mieszanką paliwową, następnie lufę trzeba załadować czym kolwiek, byle ciasno upchać. Następnie pociągnąć mocno za czarny uchwyt i voila. Dzieciaki sąsiada już nie będą hałasować.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*bierze głęboki wdech*


Ręczny krótkodystansowy generator fali powietrzno-kinetycznej generujący skondensowaną fale powietrza w celu wymuszenia zmiany pozycji lekkich obiektów statycznych bądź dynamicznych(przeważnie liści) zasilany energią wygenerowaną w wyniku pracy silinika spalinowego poprzez spalanie paliwa.

 

Edytowano przez PainChillerPL
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...