Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018


Ziemowit

Recommended Posts

Siemka!

Ogółem pojutrze odbędzie się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk w Korei Południowej. W związku z tym chciałem też sprawdzić czy ja sam spośród naszej społeczności będę śledził tą imprezę. Jak znajdzie się ktoś kto będzie oglądał to miło będzie jak tutaj podyskutujemy o tym czy jedynie w skokach narciarskich mamy szanse na medale i może jakim dyscyplinom będą się przypatrywać? Zapraszam do dyskusji przez cały czas trwania Igrzysk ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Igrzyska :fluttershy4:

4 godziny temu, Ziemowit napisał:

jakim dyscyplinom będą się przypatrywać?

Przede wszystkim zmierzam oglądać curling, poza tym łyżwiarstwo figurowe. Lubię też oglądać hokej, snowbord, łyżwiarstwo szybkie, bobsleje czy inne saneczkarstwo, ale to raczej na zasadzie "jak leci to czemu nie obejrzeć", a nie że specjalnie czekam na nie.

Muszę jeszcze niedługo zorientować się, gdzie będzie transmitowany curling, co by nie przegapić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gray Picture napisał:

Muszę jeszcze niedługo zorientować się, gdzie będzie transmitowany curling, co by nie przegapić.

To te kamienne czajniki na lodzie? 

 

Jeśli o mnie chodzi to na bank będę oglądać skoki. Bo raz, że lubię. Dwa, taka impreza jest raz na cztery lata. A trzy, mamy duże szanse na medal. Co do ceremonii otwarcia to nie jestem pewien. Może rzucę okiem na bobsleje i kilka innych. Zobaczymy jak to będzie z czasem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

To te kamienne czajniki na lodzie? 

 

Dokładnie. 

Tutaj macie plan transmisji w TVP. Jako, że tam w sumie wszystko transmitują to wszystko się znajdzie: http://sport.tvp.pl/igrzyska/35554038/pjongczang-2018-plan-transmisji-igrzysk-w-tvp1-tvp2-sporttvppl-i-aplikacji-mobilnej 

Ja oczywiście będę oglądał skoki, biathlon i również curling. Reszta to będzie kompletnie spontaniczna. Coś się znajdzie jak włączę telewizor o siódmej czy coś :v. Zwłaszcza będę się przyglądał skokom, bo tam jest duże prawdopodobieństwo na to, że nie będziemy mieli jedynie jednego Polaka na podium. Fajnie na treningach prezentuje się i Stoch i Kubacki, Kot a zwłaszcza Hula, któremu mocno życzę medalu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od zakończenia ceremonii otwarcia i według mnie przebiegła świetnie. Pomijając oczywiste aspekty jak przemarsz sportowców, hymn, czy przemowa wspaniale wypadła scena wizualna. Począwszy od pokazów tanecznych przedstawiających historię Korei i związanej z nią podróży 5 dzieci symbolizujących 5 żywiołów (tak 5, bo metal u nich też jest żywiołem) bardzo ważnych w kulturze tego narodu po pokaz dronów idealnie zsynchronizowanych, by utworzyć kółka olimpijskie na samym końcu. Jednak najlepsze było przedstawienie na samym końcu przepełnione pokazem sztucznych ogni.

Nie mogę się doczekać skoków, łyżwiarstwa szybkiego i figurowego, bobslei, biegów narciarskich i biathlonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem coś po skokach napisać, ale nie widziałem wówczas potrzeby :v. Nie chcę zabrzmieć jak jakiś Janusz wkurwiony faktem, że wygrał Niemiec. Akurat Wellinger na medal zasługiwał i może się z niego cieszyć. Mnie dręczy jedno - warunki. Simmon Amman pięciokrotnie siadał na belce, widać był że był wkurwiony. Stochowi by prowadzić potrzebne były odległości 114-116. Tyle na średniej skoczni skoczyć się nie da. Konkurs dobitnie pokazał, że te pomiary są bardzo niedopracowane. Szkoda najbardziej Stefana Huli - genialny skok w pierwszej serii i liczyłem na medal. Znowu warunki dały w kość, poza tym Stefan miał ok. 18 punktów za wiatr dodanych. Nie wiem skąd ta liczba, zupełnie. A skoki 113-116 metrów na takiej skoczni są bardzo niebezpieczne. Taki konkurs nie powinien się odbyć. Mimo to gratulacje dla nich, bo zrobili dobrą robotę. Liczę na rewanż na dużej skoczni + medal drużynowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...