Skocz do zawartości

Koniec IV Generacji


Recommended Posts

Dnia 17.06.2018 o 16:08, conira napisał:

O boże, już na 9 sezonie będzie koniec i już? Jestem ciekawa na czym się skończy. Myślę, że mane 6 pokona wszystkich wrogów. Będą prowadzić szkołę przyjaźni. Będzie spokój i nie będzie sensu robić dalej, bo kto by chciał oglądać nudne życie przeciętności? Myślę że nikt. Jednak mam nadzieję, że tak się nie stanie.

 

No cóż... nic co dobre nie trwa wiecznie niestety. Kucyki się zapewne zmienią, ale w jakim stopniu to się okaże dopiero po 9 sezonie. Mam nadzieję, że nie okaże się, tak jak niektórzy mówią, że Twilight stanie się ziemskim kucykiem, a Fluttershy jednorożcem, bo to będzie dziwne hm pewnie da się dostosować, ale jednak...:suspicious:

 

14 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

 

Ani nie MODA NA SUKCES, żeby trwać wieczność! :D

 

 

Wieczność może nie ale serial ma potencjał, by zrobić z niego coś więcej... może coś w stylu sławnych anime gdzie z odcinka na odcinek fabuła idzie coraz dalej aż do wielkiego finału z wielkim złym. Taka jedna wielka epicka przygoda podzielona na wiele odcinków. Choć najpewniej zrobią coś na kształt 4 generacji tylko z nowymi kucykami... szkoda, ale może będzie fajnie. W każdym razie jeszcze mamy przed sobą dokończenie 8 sezonu i cały 9 tak więc jest co robić i co oglądać. :squee:

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja czekam tylko na laurke dla fanów. Spokojny początek, finał  to Gala Grand Galopu na początku jako nawiązanie do sezonu pierwszego i reszty Gal a druga cZęść to wspominki dawnych czasów w sali tronowej. (Kto powiedział że nie nie można użyć mapy do wyświetlania wydarzeń z przeszlosci?), Cały sezon powinny być nawiązania do pierwszych sezonów. Postacie, listy do celestii, Stare lokacje, Stare problemy itp. Nie chce żadnych wybuchów, krzykow, villanow itp. Spokojny sezon ze wspomnieniami, nawiazaniami i przygotowaniami do gali... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2018 o 10:05, Triste Cordis napisał:

Spike nauczy się latać,

To jedno już się spełniło ;) 

 

Dnia 28.02.2018 o 21:17, fallout152 napisał:

Postacie z G4 na pewno będą w G5, bo są zbyt dobre by iść do kosza. Pewnie będzie tak, że będą jakimiś przewodniczkami, tak jak Celestia dla Twi. Będzie nowa grupa bohaterów, wśród nich na 100% Flury Heart, która będzie główną postacią. Być może będą też bobasy (obecnie) Cake, co by nam dawało ogiera. Ogiery byłby fajne z tego względu, że ich brakuje, ale pewnie Hasbro da im/mu długie włosy, bo takie mają zabawki, bo takie lubią czesać dziewczynki.  Spodziewam się jakiegoś muzyka (być może gitarzysty) albo plastyka (na Gumisiach był fajny malarz, ale nie pamiętam jak się nazywał, w MLP przydałby się ktoś taki). Pewnie będzie też jakiś hipogryf w zespole i może podmieniec.

Spike pozna smoczycę podobną do niego, jednakże małego smoczka pewnie nie będzie w G5. Będzie za to mały jeż (potomek Grubbera) albo minotaur.

 

Czyli zasadniczo kontynuacja 8 sezonu z G4?

A ja wolałbym, aby Chrysalis zaatakowała, ale tym razem jakoś bardziej przemyślanie, tak żeby stworzyć jakieś sensowniejsze zagrożenie dla kucyków. I mam nadzieje, że pozostanie taka jaka jest, czyli pełna nienawiści, osobiście wolałbym ją widzieć za kratami, lub na wygnaniu, niż kolejna osoba poddana praniu mózgu, tak aby dopasować do społeczności.

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BiP napisał:

To jedno już się spełniło ;) 

 

Czyli zasadniczo kontynuacja 8 sezonu z G4?

A ja wolałbym, aby Chrysalis zaatakowała, ale tym razem jakoś bardziej przemyślanie, tak żeby stworzyć jakieś sensowniejsze zagrożenie dla kucyków. I mam nadzieje, że pozostanie taka jaka jest, czyli pełna nienawiści, osobiście wolałbym ją widzieć za kratami, lub na wygnaniu, niż kolejna osoba poddana praniu mózgu, tak aby dopasować do społeczności.

 

W pełni się zgadzam... królowa w takiej postaci jak jest teraz to najlepsza królowa. Nawrócenie jej i zrobienie z Chrysalis takiego cukierkowego stworka, jakim jest Thorax raczej by było krzywdzące dla tej postaci. Może by wykorzystać motyw nauki u Chrysalis... coś jak u Starlight. Faktycznie przeprowadzić atak Królowej na Equestrię, a później w jej normalnej postaci powolna praca nad jej charakterem. :suspicious:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hmm... Po obejrzeniu historii Equestrii wpadłem na pomysł żeby to mogłyby być czasy z przed powstania Equestrii, z naszą główną szóstką i z udanym planem Starlight. Myślę, że to mógłby być ciekawy punkt wyjściowy. 

Co do krysi: Jeśli stanie się anty-bohaterem, wtedy może i mogłoby mieć sens ciągnięcie tego wątku, ale wydaje mi się że to będzie ostatnia taka przemiana lub przed ostatnia przed końcem G4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę mniej więcej tak: 

 

     Powraca Sombra, a wraz z nim ta czarna plaga, która uczyniła go złym. Plaga dopada wszystkich zreformowanych złoczyńców, którzy przez cały sezon zaczynają robić się coraz bardziej tacy jacy byli poprzednio. Discord, Luna, Chrysalis, Stygian. Ciekawie by było jakby to dopadło również Celestię, która ma potencjał by stać się Daybraker oraz Starlight. Pod koniec ostatniego sezonu z wielką pompą całe to zło starło by się z Twillight, która wreszcie osiąga pełnię swoich księżniczkowych mocy i staje się alikornem pokroju Celestii i Luny. U boku mając przyjaciółki oraz Starswirla i  jego grupkę. Jednak mimo to nie udawałoby się im zwyciężyć, ponieważ połączone siły tak potężnych wrogów zdawałyby się nie do pokonania. 

     Wtedy do boju wkracza Trixie oraz Sunburst, którym udaje się przywrócić Starlight do normalnego stanu. Ta wraca na stronę Twillight, a jej magia okazuje się jeszcze potężniejsza niż księżniczki przyjaźni. Starlight również staje się alikornem, ale będącym aspektem czystej magii, bo to mi do niej pasuje. Dzięki takiej mocy + siły przyjaźni udaje się przywrócić Sombrę do dawnej postaci, a wraz z nim ocalić i wszystkich pozostałych. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to ciekawe, ale dla mnie szczerze mówiąc moc magiczna, magia, mistycyzm WIEEEEEELKIE ZŁO etc itd nie pasuje mi do MLP... Po za tym żeby przez 40 min pokazać wszystkich ważniejszych villanów każda musiała by mieć mało czasu na siebie a tu musi być jeszcze wepchnięta fabuła. Prędzej wydaje mi się, że pasowałoby to do filmu ale no cóż. Tak czy siak, nie wydaje mi się że zrobiliby coś takiego... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Uszatka napisał:

U boku mając przyjaciółki oraz Starswirla i  jego grupkę. Jednak mimo to nie udawałoby się im zwyciężyć, ponieważ połączone siły tak potężnych wrogów zdawałyby się nie do pokonania. Wtedy do boju wkracza Trixie oraz Sunburst...

My Little Infinity War: Wakanda Equestria Forever!!!  :fsscream:A tak na serio, to nie liczyłbym na żadne fajerwerki. To tylko MLP. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podkreśliłam, że zreformowani złoczyńcy i tak dalej ulegaliby korupcji przez cały sezon. Zaczęłoby się od małych wpadek z dawnymi złymi nawykami, a potem stopniowo kolejni robiliby się coraz bardziej źli by w finale już cała ekipa była gotowa i ujawnił się Sombra, który stał za całą tą korupcją. 

 

I tak. Zdaję sobie sprawę, że to się raczej nie zdarzy, ale co z tego? Takie coś bym chciała zobaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, postaram się na przyszłość :X Nie chcę offtopować, więc powiem tak. Twój pomysł mógłby się spęłnyć, ale tylko jeśli byliby ci którzy byli villanami głównymi. Bez nikogo więcej. Mogłoby się zacząć od Krysi, która niejako by Wskrzesiła Sombrę, ci z kolei uwolnili by Tireka, Luna, Starlight i Discord mogliby być przez cały sezon pod wpływem magii Sombry, albo jakiejś nowej magii coś w stylu tego z EQG(słyszałem że w sezonie 9 ma być niby nowy villan nie wiem ile w tym prawdy ale mogłoby to pasować) i jak mówiłaś jakieś wpadki or some. Byleby z ich ilością nie przesadzić, by w finale można było wpleść fabułę i postacie. Myślę że ci których wymieniłem mogli by być w zupełności w finale... Do tego zestawu jakoś Tirek mi nie pasuje, ale csii skoro wszyscy to wszyscy. Zostaje kwestia Kuca Ciemności czy jak mu tam w polskiej wersji... Bo został wygnany do limbo.. ale w sumie można byłoby go przywrócić, tylko nie tak że znów uwięzili by w nim kuca... A! i jak mu tam... ten z 8-smego sezonu... ten to już w ogóle mi nie pasuje xD

Edytowano przez Ano_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koncepcja, ala Infinity War nie jest najgorsza, lecz jak na mój gust na tą ,,złą" stronę nie przeszli by Discord i Starlight. Starlight ze względu na to, że by raczej nie chciała zaprzepaścić wszystkiego czego nauczyła się o przyjaźni, a co do Discorda to już miał obrót o 180 stopni na końcu Sezonu 4, więc raczej nie da sobie wbić noża w plecy po raz drugi
A taki pojedynek Luna vs Daybreaker byłby ciekawy

Edytowano przez Hajsiak
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi, tak jak pisał @Triste Cordis najprawdopodobniej nie będzie wielkiego jebudu na koniec serialu, ale na ciekawy dwuodcinkowiec można zawsze liczyć. 

Braliście kiedyś pod uwagę taką możliwość iż producenci wywalą na sam koniec wszystko do góry nogami? Bo mi przyszedł do głowy taki pomysł: Twilight wskutek pożerającej ją zazdrości i innych negatywnych emocji przechodzi na stronę zła! :ohmy: Jak Luna onegdaj. I do walki z nią staje całe Mane6 Starlight, i przy pomocy moralizujących tekstów przywraca księżniczce jej dawny stan, a sama zostaje alicornem. Kreskówka się kończy a w fandomie od tej pory panuje nieprzejednany shitstorm - Hasbro realizuje nową kreskówkę, a dzięki zamieszaniu G4 pozostaje wciąż żywa. :F

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ByczekPazerny napisał:

Hihihi, tak jak pisał @Triste Cordis najprawdopodobniej nie będzie wielkiego jebudu na koniec serialu, ale na ciekawy dwuodcinkowiec można zawsze liczyć. 

Braliście kiedyś pod uwagę taką możliwość iż producenci wywalą na sam koniec wszystko do góry nogami? Bo mi przyszedł do głowy taki pomysł: Twilight wskutek pożerającej ją zazdrości i innych negatywnych emocji przechodzi na stronę zła! :ohmy: Jak Luna onegdaj. I do walki z nią staje całe Mane6 Starlight, i przy pomocy moralizujących tekstów przywraca księżniczce jej dawny stan, a sama zostaje alicornem. Kreskówka się kończy a w fandomie od tej pory panuje nieprzejednany shitstorm - Hasbro realizuje nową kreskówkę, a dzięki zamieszaniu G4 pozostaje wciąż żywa. :F

 

Dodajmy do tego masę zabawek z Darth Twilight i księżniczką Starlight. Moje przewidywania są takie - całe M6 przechodzi "metamorfozę" i staje się bandą "latających jednorożców". :hBB25: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo srogi, jednakże opłacalny zabieg- jeśli wszystkie główne bohaterki przejdą przemianę to dotychczasowe figurki staną się nieaktualne i trzeba będzie kupić nowe. A najlepiej aby do tego aktualne księżniczki zostały pozbawione atrybutów wyjątkowości - rogów i skrzydeł. To też kolejne figurki. :fsscream:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Koniec już na 9 sezonie? :fluttersad: 

 

Jakoś mi się nie chce w to wierzyć, to jest po prostu bez sensu ^^' Serial ma jeszcze olbrzymi potencjał rozwojowy, zwłaszcza teraz kiedy powprowadzali tyle nowych ras postaci przy okazji wątku Szkoły Przyjaźni, poza tym jest wiele ciekawych starszych postaci których nie rozwinięto wystarczająco - Doktor Whooves, Lyra, Vinyl, nawet Derpy - trochę lepiej poznaliśmy je w zasadzie tylko w jednym odcinku. :/  Jeszcze spokojnie dałoby się pociągnąć - i to bez uszczerbku na fabule - do 12-13 sezonu według mnie, zarabiać na zabawkach Hasbro by przecież zarabiało nadal. Star Wars daje przykład że można jechać na franczyzie przez wiele lat i nadal trzepać na tym hajs.

 

Jedynie mogłoby być konieczne przetasowanie w zespole scenarzystów - często bywa tak w serialach, nie tylko animowanych, że co pewien czas trzeba część ekipy  wymieniać bo starym kończą się pomysły na odcinki i potrzebny jest zatrudnienie kogoś nowego, ze świeżą głową. 

 

Poza tym G4 poszerzyło im znacząco widownię o dorosłych fanów którzy też kupują np. figurki, więc urywanie łba czemuś co kopie złoto jest tym bardziej bez sensu :rarity5: To są Amerykanie, piniądz powinien być jednak jakimś tam argumentem xD

 

Widzę 2 możliwe scenariusze:

 

1. Skończy się tak jak z sezonem 4 i w ostatniej chwili ogłoszą że jednak 9 nie będzie ostatni bo hajs za bardzo się zgadza,

 

2. G5 będzie różniła się od G4 kosmetycznymi zmianami - ja stawiam na zmianę stylu animacji na taki jak w The Movie i kilka nowych głównych postaci. Z np. obecnymi Mane 6 pełniącymi podobną rolę co obecnie np. Zecora czyli wyrazistych postaci drugoplanowych.

 

Jakiekolwiek dalej idące kombinacje naprawdę czarno widzę ^^' ta generacja jest naprawdę sukcesem a Hasbro to jest jednak duże korpo, i o ile znają się na tym co robią to nie będą robić eksperymentów z siekierą nad głową kury znoszącej złote jajka.

 

A poza tym...

 

...no, przyznam się: po prostu zwyczajnie jest mi bardzo, bardzo smutno, że teraz kiedy zdecydowałem się wkręcić bardziej w fandom, dowiaduję się że niedługo może nie być w co się wkręcać bo serię chcą kończyć. :fluttersad: Jakoś mnie to ominęło i dopiero niedawno o tym przeczytałem, i dość konkretnie mnie to zdołowało.

 

Mam poczucie że zmarnowałem kawał czasu, tkwiąc w moim poprzednim fandomie (furry - jakby kto był ciekawy), który poza paroma dolarami z rysunków i (czasami) chwilami dobrej beki z tamtejszych dram tak naprawdę nie dał mi zupełnie nic. Zamiast spróbować dołączyć do bronies kiedy jeszcze serial był młody a fandom bardziej tętniący życiem.

 

Być może brzmi to kretyńsko, ale autentycznie mnie to boli. :/  

 

Ech. Pożyjemy, zobaczymy, może to jednak jeszcze nie koniec serialu/fandomu/jednego i drugiego?... Nadzieja podobno wyciąga kopyta ostatnia.

 

A żeby nie było że tylko marudzę i offtopuję, to jeśli mówimy o rzeczach które chciałbym jeszcze zobaczyć w serialu:

 

1. Scootaloo umiejąca latać ^^ jest tak urocza że po prostu na to zasługuje. Przydałoby się też dowiedzieć czegoś więcej o jej rodzinie. :1xkfz: 

(I myślę że fajnie by było, żeby nie rozwiązali tej sprawy w sposób tak smutny i melodramatyczny jak przy rodzicach AJ xd)

 

2. Wątek Chrysalis rozwinięty trochę tak jak Starlight - kontratak, a potem porażka i... tak tak, kolejne NAWRÓCENIE! :kuph: 

 

3. Relacje Rarci i Spike'a w jakiś sposób pogłębione, może niekoniecznie podane wprost że ship confirmed <3  ale no jakieś takie delikatne aluzje by nie były takim złym pomysłem imho xD :rwink:  

(btw. czy kucyki są rasistami gatunkowymi i uważałyby związek kucowo-smoczy za mezalians?...)

 

4. Myślę, że fajnym pomysłem byłoby pojawienie się Tempest. Mogłaby na przykład przełamać się i podjąć próbę... rehabilitacji swojej magii, z pomocą Twi, Starlight albo Luny :NjdaT: :starcute::lunalaugh:Co oczywiście dłuuugo by jej się nie udawało (tu dobry materiał na jakieś fajne gagi), a mogłoby niespodziewanie zadziałać w jakimś krytycznym momencie, w którym musiałaby uratować  innego kucyka przed jakimś kolejnym groźnym villainem, albo... może przed Ursą Minor? ;) 

 

No co ja poradzę że lubię w animacjach happy endy xD uważam że jeżeli są zrobione sensownie i z pomysłem to nie muszą być sztampowe i nudne.  

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aurinko napisał:

Koniec już na 9 sezonie? :fluttersad: 


Jakoś mi się nie chce w to wierzyć, to jest po prostu bez sensu ^^'

A dlaczego bez sensu? :fswhat: Dla Hasbro MLP to reklama zabawek. Ile można wałkować w kółko te same postacie? Rodzic nie kupi dziecku dwudziestej wersji Rarity. Co innego nowa postać. Właśnie dlatego Hasbro chce zakończyć G4 i wprowadzić G5 - żeby sprzedawać mnóstwo nowych zabawek, a nie tylko nowe warianty.

 

Cytat

Serial ma jeszcze olbrzymi potencjał rozwojowy, zwłaszcza teraz kiedy powprowadzali tyle nowych ras postaci przy okazji wątku Szkoły Przyjaźni, poza tym jest wiele ciekawych starszych postaci których nie rozwinięto wystarczająco - Doktor Whooves, Lyra, Vinyl, nawet Derpy - trochę lepiej poznaliśmy je w zasadzie tylko w jednym odcinku. :/ 

Te postacie nie będą NIGDY rozwinięte ponieważ to taki ukłon w stronę "starych koni". Coś na zasadzie: "dobra, macie i znajcie naszą dobroć". Nie wiem czy znasz, ale opowiem ci historię Lyry (wybaczcie jeśli coś pokręcę). Jak to z nią było... W jednym z odcinków jakaś tam klacz "siedziała jak człowiek". Co zrobił fandom? Wymyślił historyjkę kucyka, który wierzy w istnienie ludzkości i chce być jednym z nich. Był tylko pewien problem - brak oficjalnego imienia. 

Klacz miała na zadku lirę, dlatego ktoś mądry wymyślił Lyra (od lyre - lira). Kucyk ten, tak jak masa innych pojawiła się w blind bagach (ktoś to jeszcze kupuje? :fswhat:), ale nie jako Lyra, a jako Heartstrings. Niestety fandom swoje, a Hasbro swoje. Aż w końcu ci drudzy poszli na kompromis i w jednej z serii "saszetek" dali Lyra Heartstrings. Z Bon Bon było jeszcze ciekawiej ponieważ zrobiono z niej tajną agentkę, a fandomowe imię to tylko przykrywka. Genialne zagranie

 

Cytat

Jeszcze spokojnie dałoby się pociągnąć - i to bez uszczerbku na fabule - do 12-13 sezonu według mnie, zarabiać na zabawkach Hasbro by przecież zarabiało nadal. Star Wars daje przykład że można jechać na franczyzie przez wiele lat i nadal trzepać na tym hajs.

Tyle, że MLP nie ma wspólnego wątku fabularnego. To co jest pomiędzy początkiem, a końcem sezonu można pomieszać i nie będzie żadnej różnicy. A Star Wars to przykład tego, że co za dużo, to niezdrowo. Idziemy po kolei:

 

- Przebudzenie Mocy było moim zdaniem świetne (mniejsza o to, że to kalka Nowej Nadziei). Przedstawiono w nim bardzo ciekawego złoczyńcę, który chce, ale nie potrafi być wredną łajzą. Do tego główną bohaterką jest urocza, naiwna i trochę dziecinna kobieta.   

- Łotr 1 to moje ulubione filmowe "stare warsy". Bardzo dobra fabuła, powiew świeżości i niesamowita końcowa bitwa z zaskakującym finałem.

- Ostatni Jedi - ech... Długo i zawzięcie broniłem tego filmu, ponieważ "moja miłość do Gwiezdnych Wojen, silna jest" ale z czasem oprzytomniałem. Dotarło do mnie jaka to szmira, która pęka w szwach od idiotycznych pomysłów (fabuła jest dziurawa niczym Jedi po wykonaniu rozkazu 66)..

- Han Solo - jeśli Łotr 1 był powiewem świeżości, to Han Solo jest powiewem wybitego szamba. Film jest tak zły, że ledwie co na siebie zarobił.

 

Morał? Ilość zabija jakość. 

 

Cytat

Poza tym G4 poszerzyło im znacząco widownię o dorosłych fanów którzy też kupują np. figurki, więc urywanie łba czemuś co kopie złoto jest tym bardziej bez sensu :rarity5: To są Amerykanie, piniądz powinien być jednak jakimś tam argumentem xD

Powtórzę się - ile można sprzedawać nowe wersje starych postaci? MLP: FiM jest ciągnięte od prawie ośmiu lat i wypadałoby wprowadzić coś zupełnie nowego. Prawdziwi bronies nie odejdą od kucyków tylko dlatego, że ich ulubione postacie będą wyglądać inaczej. 

 

Cytat

Jakiekolwiek dalej idące kombinacje naprawdę czarno widzę ^^' ta generacja jest naprawdę sukcesem a Hasbro to jest jednak duże korpo, i o ile znają się na tym co robią to nie będą robić eksperymentów z siekierą nad głową kury znoszącej złote jajka.

A skąd wiesz czy sprzedaż plastikowych kucyków nie zaczęła spadać? :fswhat: Hasbro nie patrzy na bronies, którzy tupią nogą i krzyczą: "a ja nie chcę nowej generacji!!! Ja chcę żeby Flaterszaj miała dzieci z Diskordem!!! Maaamooo...A hazbro mnie nie słucha!!!". A tak na serio. Dla Hasbro liczy się odbiorca docelowy, a tak się składa, że małe dziewczynki mają w nosie czy to G4, czy G5. Liczy się wygląd kucyka (ładny, kolorowy, śpiewający).  

 

Cytat

A poza tym...

...no, przyznam się: po prostu zwyczajnie jest mi bardzo, bardzo smutno, że teraz kiedy zdecydowałem się wkręcić bardziej w fandom, dowiaduję się że niedługo może nie być w co się wkręcać bo serię chcą kończyć. :fluttersad: Jakoś mnie to ominęło i dopiero niedawno o tym przeczytałem, i dość konkretnie mnie to zdołowało.

No to pomyśl jak ja poczułem się gdy wkręciłem się w Gravity Falls i wiedziałem, że to już koniec. :applesad: Sezonu trzeciego nie będzie, i basta. Nie zaznam nigdy tego niesamowitego uczucia, które towarzyszy ci gdy czekasz tydzień na rozwój wydarzeń. Też mi było smutno, ale nie zapominajmy o jednym - TO TYLKO BAJKI. Tam za oknem jest prawdziwe życie. 

 

Cytat

Ech. Pożyjemy, zobaczymy, może to jednak jeszcze nie koniec serialu/fandomu/jednego i drugiego?... Nadzieja podobno wyciąga kopyta ostatnia.

Gravity Falls nie wróci jako serial, a mimo to fandom nie umarł. Ludzie nadal rysują Billa, swatają Dippera i Pacificę, czy wciągają znajomych do tego niesamowitego świata. Ba, nadal pojawiają się nowe rzeczy związane z serialem (komiks, książki).  

 

Cytat

3. Relacje Rarci i Spike'a w jakiś sposób pogłębione, może niekoniecznie podane wprost że ship confirmed <3  ale no jakieś takie delikatne aluzje by nie były takim złym pomysłem imho xD :rwink:  

(btw. czy kucyki są rasistami gatunkowymi i uważałyby związek kucowo-smoczy za mezalians?...)

Kucyki może i nie, ale Hasbro owszem. Gdyby pojawiły się takie aluzje, to na bank znaleźliby się obrońcy moralności, którzy narobili by smrodu (tak jak z Derpy).

 

Cytat

4. Myślę, że fajnym pomysłem byłoby pojawienie się Tempest. Mogłaby na przykład przełamać się i podjąć próbę... rehabilitacji swojej magii, z pomocą Twi, Starlight albo Luny 

To całkiem możliwe. W końcu głosu może użyczyć ktoś, kto brzmi podobnie (tak jak w Wojnach Klonów). 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Rodzic nie kupi dziecku dwudziestej wersji Rarity. Co innego nowa postać. Właśnie dlatego Hasbro chce zakończyć G4 i wprowadzić G5 - żeby sprzedawać mnóstwo nowych zabawek, a nie tylko nowe warianty.

 

Hint - nie trzeba tworzyć całej nowej generacji, żeby wprowadzić nowe postacie :D 

 

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Morał? Ilość zabija jakość. 

 

Nope. Jakość zabijają kiepskie pomysły, a nie ilość. Po prostu za kontynuację serii wzięli się nieodpowiedni ludzie. 

 

No to inny przykład: Doctor Who jest produkowany już bardzo długo (choć z przerwami), i nie słychać jakoś narzekań na spadającą jakość serialu.

Wszystko zależy od tego kto przy serialu pracuje, jeżeli ekipa tworząca serial jest sensowna to bez problemu można go  ciągnąć do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Prawdziwi bronies nie odejdą od kucyków tylko dlatego, że ich ulubione postacie będą wyglądać inaczej. 

 

Chodzi nie tylko o wygląd, ale też charakter postaci i o fabułę. Te trzy rzeczy zostały doskonale rozwiązane w G4 i przyciągnęły do niej bronies. Jeżeli ewentualna G5 będzie przekombinowana i zostanie w niej niewiele z tego co oferowała G4, odpływ bronies uważam za prawdopodobny. 

 

Całkiem możliwe, że co bardziej zaangażowani miłośnicy pucułków skupiliby się wtedy na rozwijaniu twórczością fanowską uniwersum G4. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby ktoś wystarczająco dobrze umiejący we Flash zaczął tworzyć fanowską kontynuację serialu, być może robiąc czasami np. konkursy na scenariusz następnego odcinka :rainpriest: 

Czego zresztą nie uważam bynajmniej za jakąś złą perspektywę. Każda sytuacja, która inspiruje kolejnych ludzi do spróbowania swoich sił w sztuce, jest dobra i należy się tylko z niej cieszyć. :squee: 

 

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Hasbro nie patrzy na bronies, którzy tupią nogą i krzyczą: "a ja nie chcę nowej generacji!!! Ja chcę żeby Flaterszaj miała dzieci z Diskordem!!! Maaamooo...A hazbro mnie nie słucha!!!".

 

Nie wiem czy to aluzja do mnie, ale jeżeli tak, to zupełnie nietrafiona, i tak średnio uprzejma. :hBB25: Naprawdę, nie trzeba silić się od razu na jadowitą ironię i sarkazm tylko dlatego, że ktoś po drugiej stronie kabla ma inne zdanie.

 

Taką ma wadę komunikacja przez internet, że nie widać twarzy, nie słychać głosu i trudniej jest odgadnąć prawdziwe emocje drugiej osoby, zostaje tylko warstwa tekstowa. A choć ta być może sprawiała w moim poście wrażenie histerii (choć szczerze nie sądzę), to IRL przelewałem moje słowa na klawiaturę spokojnie sącząc sobie zieloną herbatę z kubka. I ziewając, bo tradycyjnie siedziałem na forum w środku nocy. :lazyrainbow:

 

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Tam za oknem jest prawdziwe życie. 

 

I znów - nie wiem skąd pomysł, że nie widzę świata poza kucami. Przypominam, że TAK - mam pracę, mam przyjaciół, uczę się zaocznie, i naprawdę na deficyt kontaktu z "prawdziwym życiem" nie narzekam. :D 

 

11 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Gdyby pojawiły się takie aluzje, to na bank znaleźliby się obrońcy moralności, którzy narobili by smrodu (tak jak z Derpy).

 

Szczerze sobie tego nie wyobrażam :D  afera o Derpy wyszła z tego że oskarżono jej postać o wyśmiewanie niepełnosprawnych umysłowo itp. Ship Spike x Rarity nie widzę za bardzo kogo mógłby urazić i o co można by taki wątek oskarżyć. Promocja zoofilii, bo 2 różne gatunki?... Jakoś to naciągane strasznie by musiało być :/ 

 

Also, last but not least:

 

Tak naprawdę wszelkie nasze spekulacje na temat końca serii i wprowadzenia G5 są stawianiem zamków na piasku ;) To wszystko opiera się na jakimś "podobno" leaku, "podobno" legitnym, "podobno" ze sprawdzonego źródła. Wybaczcie, ale... no ja mam po prostu ograniczone zaufanie do takich 4chanowych rewelacji x3

 

Przesądza się że S9 już na 100% jest ostatnim, a nawet jeszcze się nie zaczął, żadne info nie zostało jeszcze ani zdementowane ani potwierdzone przez Hasbro, dajmy sobie czas, srsly :squee: 

Leak może okazać się w całości lub dużej części bardzo dobrze przygotowanym fejkiem (wystarczy popatrzeć sobie na ruch Płaskiej Ziemi, żeby przekonać się że są ludzie gotowi poświęcić na trolowanie BARDZO dużo czasu i zapału), a nawet jeżeli to wszystko jest prawdą, nadal nie jest powiedziane że plany nie zostaną w ostatniej chwili zmienione. Już S3 miał być "na pewno ostatni", a wyszło jak wyszło ;) Nie siedzimy w mózgach ludzi z Hasbro i nie wiemy, jakie biorą pod uwagę strategie, i co im tam jeszcze w łepetynach wykiełkuje. 

 

Domysły i teorie mniej lub bardziej prawdopodobne oczywiście można snuć, ale nadal są to domysły, a nie potwierdzone twardymi dowodami fakty. Jedynym faktem jest tutaj to, że niczego na razie nie wiemy na 100%.

 

Scio me nihil scire, jak to powiedział kiedyś  - choć raczej nie po łacinie - pewien brodaty pan z Grecji.

 

Edytowano przez Aurinko
poprawienie 2 błędów, usunięcie powtórzenia
  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aurinko Nie, to nie była aluzja. Gdyby moje słowa dotyczyły tylko ciebie, to napisałbym to wprost :)  Szanuję twoje zdanie, tym bardziej, że porządnie je uzasadniłeś. Niestety ale w fandomie są osoby, dla których kucyki to sens życia i cała reszta nie ma znaczenia. No, ale to rozmowa na inny temat. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triste Cordis - no to w takim razie dziękuję za uznanie i bardzo się cieszę, że to nie o mnie chodziło ^^ *kamień spada z kucykowego serca z głośnym ŁUPS!*  I przepraszam za zbytnią podejrzliwość, po prostu mam... dość ciężki bagaż doświadczeń z miłośnikami sarkazmu, i czasami niepotrzebnie odnoszę wszystko do siebie :flutterblush: 

 

Co do tych dla których kucyki są jedynym sensem życia to szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem kogoś takiego. Ciekawe, czy jest ich dużo. :rd5:

 

Btw bo zapomniałem o to zapytać:

 

12 godzin temu, Triste Cordis napisał:

To całkiem możliwe. W końcu głosu może użyczyć ktoś, kto brzmi podobnie (tak jak w Wojnach Klonów). 

 

Co było w Wojnach Klonów? Bo nie kojarzę sytuacji

 

I do kogo podobnie miałaby brzmieć Tempest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...