Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, postanowiłam wam przedstawić moje ulubione OC, z racji tego że troche dużo opisze w nich, będę odpisywać po jednej postaci.

 

 

Imie: Isabell

 

Wiek: 37 (w książce 13)

 

Rasa: Alicorn (w książce Awast)

 

Znaczek: symbolizuje jej główną moc czyli władze nad dobrem i złem.

 

Rodzina:

Mama- Luna

Ojciec- Aranos 

Siostra- Angelika

( w przyszłości dodatkowo)

Mąż- Dan

Dzieci:

Aiko

Meredit

Cleo

 

Przyjaciele

Aiko

Chris

Łuna

 

Charakter:

Stanowcza, mądra, miła, dobra, przebiegła, uparta

 

Biografia:

Gdy wojna pomiędzy światem ludzi a światem magii, zaostrza się, rodzina królewska postanawia ukryć swoje dzieci, na innej planecie. Niestety tylko młodszej córce udaje się znaleźć rodzine. 

 

Po 9 latach spędzonych na ziemi, Isa myśli że jest zwykłym człowiekiem, jednak to się zmienia gdy uciekając z domu natrafia na portal, przez który przechodzi .

 

Pojawia się w pobliżu swojego rodzinnego miasta, gdy dowiaduje się kim jest, zaczyna ćwiczyć swoje moce, cały czas ukrywając to kim jest i udając człowieka. 

 

Po zabiciu króla, Isa wyrusza uwolnić inne królestwa spod władzy ludzi. Niestety, Isa przeceniła swoje możliwości, myśląc że sama pokona najpotężniejsze ludzkie królestwo. Walcząc w królestwie Lightrist, Isa próbując ratować siostre zostaje trafiona strzałą i spada z urwiska, wprost do morza. . .

 

Budzi się na wyspie, nie pamięta kim jest ani skąd się tu wzieła, pod swoje skrzydła bierze ją rodzina aniołów.

 

Po paru tygodniach, Isa powoli przypomina sobie kim jest, jednak nikomu tego nie mówi. Po odzyskaniu całkowitej pamięci, dowiaduje się że to przez nich ludzie zaczęli pojawiać się na ich planecie. Zostaje przez nich uwięziona w podziemiach, tam poznaje Aiko, z której pomocą wydostaje się z więzienia. 

 

Jej wolność nie trwa długo gdyż zostaje złapana przez ludzi, pomimo kilku prób ucieczki, wciąż nie udaje jej się wydostać. Gdy już traci nadzieje na ucieczkę, pojawia się Aiko która wraz z grupką znajomych pomaga Isie w ucieczce.

 

Razem postanawiają, wyruszyć na wyspe smoków szukać u tamtejszej ludności pomocy w wygraniu wojny. 

 

W nocy kradną jeden statek i wypływają szukać wyspy. Przeszukując statek, w celach znajdują nieprzytomnego demona. Isa postanawia się nim zająć, pomimo bardzo złego stanu. Zaprzyjaźniła się z nim, Chris czuł do niej coś więcej, niestety Isa nie odwzajemniła tego uczucia nigdy...

 

Gdy odnaleźli wyspę smoków, Isa musiała się zmierzyć z ich królem.

Po wygranej walce, smoki zgodziły się pomóc w wygraniu wojny.

 

Podczas walki w lightrist, umiera Aiko, Isa, przestaje walczyć przez co zostaje przebita mieczem.

 

Gdy traci przytomność jej duch przenosi się do przestrzeni Astralnej, gdzie rozmawia z Aiko oraz energią światła i mroku. Po skończonej rozmowie Isa wraca do świata żywych, przechodzi przemiane, a jej energie łączą się i Isa pokonuje króla wygrywając tym wojne.

 

(Na tej części kończy się książka którą napisałam w ogromym skrócie, teraz reszta o wiele krótsza do opisania)

 

Po tamtych wydarzeniach Isa, jako następczyni tronu, musiała się nauczyć jak rządzić, dlatego postanowiła podróżować po różnych wymiarach, zobaczyć jak to wygląda gdzieś indziej.

 

Jej jedną z ulubionych planet należała do Kucyków Mlp, spędzała tam dużo czasu, to z tamtąd czerpała najwięcej wiedzy, czasem chciała z nimi porozmawiać, jednak wiedziała że jeśli pokaże się kucykom, porozmawia z nimi lub zrobi cokolwiek, co zmieni choć trochę bieg historii, to czasoprzestrzeń się załamie, a świat zniknie. Isa po roku podróży i nauki powróciła do domu.  

 

Wyszła za mąż za Dana, w wieku 21 lat urodziła bliźniaki Aiko i Meredit, 9 lat później Cloe. 

 

 

Nadole macie wygląd Isy w obu światach, sory za błędy ortograficzne i interpunkcyjne jeśli jakieś są.

 

Postacie jakie opisze (te co najbardziej lubię i najczęściej używam)

 

Aiko( córka Isy)

Cloe

Cire

Asagi

Neon

 

 

 

 

 

Untitled118.png

received_1975606082682839.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umm, no to mamy do czynienia z typowym, złym OC. 

 

Zacznijmy od tego, że historia postaci wygląda nieestetycznie. Akapit to trochę więcej niż dwa zdania. Po drugie obrazki wstawiamy w spoilery. Jak wygląda cała reszta? Tworząc historię nie wspięłaś się na wyżyny kreatywności. Nudna, w żadnym stopniu nie wczułem się w klimat. Brak jakiejkolwiek oryginalności. Mieszanie dwóch światów zwykle jest bardzo fajną sprawą, ale tutaj wyszło koniec końców słabo. No i na sam koniec muszę się przyczepić rasy - alicorn. Po co tworzyć kuce takiej rasy. Jest ich od groma i każdy ma jednakową historię. No i ostatnia kwestia: stawiaj polskie znaki i ogółem troszkę więcej wiedzy na temat języka polskiego by się przydało. 

20 godzin temu, Szalona115 napisał:

Pojawia się w pobliżu swojego rodzinnego miasta, gdy dowiaduje się kim jest, zaczyna ćwiczyć swoje moce, cały czas ukrywając to kim jest i udając człowieka. 

 

Powtórka "kim"

20 godzin temu, Szalona115 napisał:

Po zabiciu króla, Isa wyrusza uwolnić inne królestwa spod władzy ludzi. Niestety, Isa przeceniła swoje możliwości

Powtórka numer dwa 

20 godzin temu, Szalona115 napisał:

 

Jej wolność nie trwa długo gdyż zostaje złapana przez ludzi, pomimo kilku prób ucieczki, wciąż nie udaje jej się wydostać

Pierwsza część no okej, ale druga jest kompletnie z dupy. Nie wiadomo o co w tym zdaniu chodzi, jedne mówi o jednym wydarzeniu, a drugie o zupełnie innym. To zdanie wygląda tak: 

Na śniadanie zakrztusiłem się kiełbasą, a na obiad miałem rosół.  

 

Kilka pytanek

20 godzin temu, Szalona115 napisał:

w książce Awast

Opowiedz coś więcej o tej książce, tytuł kojarzy mi się jedynie z antywirusem. 

20 godzin temu, Szalona115 napisał:

Rasa: Alicorn (w książce Awast)

 

Dlaczego alicorn? 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy no. Dobrze napisany Alicorn jest okej. 
Ten dobrze napisany nie jest. Standardowa Mary Sue z mocami światła i mroku. 
 

Ziemowit przyczepił się do pisowni, ja przyczepie się do czegoś innego. Ale po kolei:

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Po zabiciu króla, Isa wyrusza uwolnić inne królestwa spod władzy ludzi.

Dlaczego piszesz, że chce uwolnić inne królestwa spod władzy ludzi? Po przeczytaniu tego odniosłem wrażenie, że ona po prostu wyruszyła na morderczą wycieczkę w której zabijała monarchów innych ras niż ta jej. 

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Gdy już traci nadzieje na ucieczkę, pojawia się Aiko która wraz z grupką znajomych pomaga Isie w ucieczce.

Przydało by się wyjaśnić kim są Aiko i "grupka". Są dość istotnymi postaciami w tej historii, a jak na razie, są tylko kartonowymi wycinkami postaci. 

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Budzi się na wyspie, nie pamięta kim jest ani skąd się tu wzieła, pod swoje skrzydła bierze ją rodzina aniołów.

Motyw amnezji to bardzo słabe narzędzie narracyjne. Nie tylko zostało użyte już zbyt wiele razy, ale i może być odbierane jako zwykłe lenistwo i chęć wrzucenia jakiegoś dodatkowego fillera do opowiadania. 

No i inna sprawa, wypadało by też przybliżyć te sylwetki aniołów. 

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Po paru tygodniach, Isa powoli przypomina sobie kim jest, jednak nikomu tego nie mówi.

Dlaczego?

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Razem postanawiają, wyruszyć na wyspe smoków szukać u tamtejszej ludności pomocy w wygraniu wojny. 

Ludności na wyspie smoków? To sugeruje, że są tam ludzie.

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

energią światła i mroku. Po skończonej rozmowie Isa wraca do świata żywych, przechodzi przemiane, a jej energie łączą się i Isa pokonuje króla wygrywając tym wojne.

Okej, energia światła i mroku jest energią czy jakąś istotą? Bo to zdanie jest dość dziwaczne. Do tego jej energie łączące się. W jaki sposób światło może połączyć się z mrokiem? Jeśli mrok to  brak światła, a światło niszczy mrok? Wyjaśnij proszę jak to działa. (no i jeszcze jedna kwestia ale to za moment)

 

22 godziny temu, Szalona115 napisał:

Znaczek: symbolizuje jej główną moc czyli władze nad dobrem i złem.

Jej znaczek to Yin i Yang. Ale ale

Yin i Yang oznaczają nie tylko mrok i światło (to jest istotne, bo to yin oznacza mrok a yang światło). Oznacza też pasywność i aktywność, negatywne i pozytywne, kobiecość i męskość (serio). To dwie przeciwdziałające sobie siły które nie mogą bez siebie istnieć. Nie łączą się (a mrok i światło w twojej postaci jakoś się połączyły). 

Jednak jeśli twoją postać ma mieć symbol równowagi na zadku jej charakter powinien być... nieistniejący. Powinna być absolutnie neutralna. Na każdą pozytywną cechę powinna istnieć cecha zła przeciwna jej. Tak samo z każdą negatywną cechą.

 

 

No i tak na sam koniec, Yin i Yang odpowiada też za wszystkie żywioły :v 

 

 

 

A właśnie, dalej nie wiemy czym jest książka. Ani czym jest Awast i czy zaktualizowała już bazę wirusów?

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mephisto The Undying napisał:

Motyw amnezji to bardzo słabe narzędzie narracyjne. Nie tylko zostało użyte już zbyt wiele razy, ale i może być odbierane jako zwykłe lenistwo i chęć wrzucenia jakiegoś dodatkowego fillera do opowiadania. 

No i inna sprawa, wypadało by też przybliżyć te sylwetki aniołów. 

Amnezja ma swoje powody, podczas walki w jednym z  królestw \/ \/

 

Dnia 28.02.2018 o 16:12, Szalona115 napisał:

próbując ratować siostre zostaje trafiona strzałą i spada z urwiska, wprost do morza. . .

 

Amnezji dostaje poprzez upadek z wysokiego punktu, a jeśli by jej nie dostała nie poznała by Aiko oni nie dowiedziała by się o smoczej wyspe.

 

2 godziny temu, Mephisto The Undying napisał:

Ludności na wyspie smoków? To sugeruje, że są tam ludzie.

 Chodziło mi o postacie które nie są zwierzętami, osoby takie jak Isa Chris czy Aiko

 

2 godziny temu, Mephisto The Undying napisał:

Dlaczego piszesz, że chce uwolnić inne królestwa spod władzy ludzi? Po przeczytaniu tego odniosłem wrażenie, że ona po prostu wyruszyła na morderczą wycieczkę w której zabijała monarchów innych ras niż ta jej. 

Ma dużo powodów dla których morduje ludzi, ale ich nie wymienie gdyż są w książce którą pisze

 

3 godziny temu, Mephisto The Undying napisał:

 

A właśnie, dalej nie wiemy czym jest książka. Ani czym jest Awast 

Książke pisze na wattpadzie i nazywa się Trzy oblicza, Awast to nazwa rasy, postacie należące posiadają skrzydła podobne do skrzydeł orła, moce żywiołów oraz moce albo demona albo anioła, jeden awast (przyszły władca) posiada wszystkie wymienione powyżej moce

 

 

W biografi jest mało informacji ponieważ nie chciałam spojlerować swojej książki, która  jest ciekawsza i jest tam wyjaśnione więcej które tu wam nie pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szalona115 napisał:

Amnezji dostaje poprzez upadek z wysokiego punktu, a jeśli by jej nie dostała nie poznała by Aiko oni nie dowiedziała by się o smoczej wyspe.

Wciąż, amnezja to bardzo słaby środek narracyjny. No ale rozumiem, że spadła z wysokości, uderzyła się w głowę ale jakimś cudem przeżyła. 

 

9 minut temu, Szalona115 napisał:

Chodziło mi o postacie które nie są zwierzętami, osoby takie jak Isa Chris czy Aiko

W takim razie, słowo populacja albo mieszkańcy oddaje lepiej przekaz. 

 

1 godzinę temu, Szalona115 napisał:

Awast to nazwa rasy, postacie należące posiadają skrzydła podobne do skrzydeł orła, moce żywiołów oraz moce albo demona albo anioła, jeden awast (przyszły władca) posiada wszystkie wymienione powyżej moce

Innymi słowy, jest to rasa Mary Sue? 

 

1 godzinę temu, Szalona115 napisał:

W biografi jest mało informacji ponieważ nie chciałam spojlerować swojej książki, która  jest ciekawsza i jest tam wyjaśnione więcej które tu wam nie pasują.

Więc to reklama książki? 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także wypowiem się na temat tej postaci. Na podstawie wypisanego tutaj je opisu, mogę wywnioskować, iż wiele stwierdzeń unserów już wypowiadających się wcześniej może być błędna, gdyż opis nie jest jednoznaczny co do wielu opinii, ale do rzeczy.

 

Wspomniane tutaj zagadnienie jakoby postać miała cechy Mery Sue jest jak wspomniałem nie jednoznaczne, gdyż wymienione cechy charakteru postaci są zrównoważone. Nie są wyolbrzymione (istnieje stan równowagi miedzy cechami pozytywnymi a negatywnymi). 

Trochę wątpliwości mam co do biografii samej postaci jeżeli chodzi o jej postępowanie typowe dla Mery Sue, gdyż jest ona trochę nie jasna. Postać walczy o wyzwolenie kraju, więc w samo w sobie nie jest to dowodem na wyolbrzymienie zwłaszcza jeżeli ma zaufanych towarzyszy (ale np autorka nie wspomniała o tym). Ponadto jest postacią człowieka, który nie zamienia się w alicorna po przejściu przez portal. Postać skrzydlatego jednorożca uzyskuje po pojawieniu się w Equestrii, gdyż wspomniany portal nie przenosi ją do świata kucyków, lecz do jej domu (planeta nie należąca do uniwersum MLP i ewentualnie EQG. To następuje później i nie za pomocą wspomnianego artefaktu. 

 

Taki układ sugeruje, że fabuła tekstu ma cechy Crossovera (świat kucyków i wymyślony przez autorkę), więc bohaterka nabiera sylwetkę alicorna tylko na obszarze Equestrii), lub też istnieją alicorny niezwiązane z tymi (w sensie) wymyślonymi przez HASBO, ale występujące w świecie wykreowanym przez autorkę, jako jedne ze zwierząt magicznych (biologiczna niezależność ewolucyjna) występujących na rodzimej planecie. Wtedy alicorność samą w sobie nie należy utożsamiać jako cechę negatywną. Gdybym wziął tą możliwość pod uwagę, to maja wątpliwość dotyczyła by samego znaczka zakładając, że skrzydlate jednorożce na planecie ich nie posiadają (są one domeną tylko świata HASBRO). Wówczas obecność znaczka ograniczona była by tylko do Equestrii, z chwilą pojawienia się bohaterki w tej krainie). 

 

Wspomnę jeszcze o matce bohaterki. Imię może sugerować,iż jest nią Luna z MLP, lub EQG, albo kobieta z uniwersum autorki. W przypadku trzecim jej imię nie musi być związane z faktem kontroli żywiołów związanych z tą porą doby, bądź ciała niebieskiego, lub tą kontrolę, racji na ludzką naturę matki i (prawdopodobne) powiązanie jej tylko z uniwersum opisanej postaci nie należy utożsamiać z zapożyczeniem z uniwersum kucyków, jeżeli założymy jej odrębność od świata autorki i faktu istnienia tam planety, gdzie jest kontrolna np: nad ciałami niebieskimi,

Oczywiście opinia może zawierać niedoprecyzowane (niekompletne) informacje co do analizowanej postaci, ponieważ nie znam pełnej specyfiki bohaterki i tekstu autorki. 

 

Co do rysunku postaci. Wydaje mi się poprawna, a jedyne zastrzeżenie co do artu to mam do rogu. Powinien być pod kątem i wyrastać z czoła. 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...