Skocz do zawartości

Urzekające zdjęcia zwierząt


PervKapitan

Recommended Posts

shocked_fluttershy_vector_by_crystal_sil

Zwierzęta są częścią natury, wydawałoby się więc, że naturalne, więc zaskoczyć nas nie mogą, ale to nieprawda!

Bardzo wiele rzeczy, które wyczyniają zwierzęta są dla nas obce.

Czasami też zdarzają się zaskakujące, może i szokujące wyjątki, kiedy to matka jednego gatunku przygarnie noworodka innego.

 

Spotkaliście się z czymś takim? Może nie koniecznie musieliście na żywo, jednak często na internecie zobaczymy przeróżne zdjęcia (tylko proszę chociaż trochę poszukać, czy to aby nie photoshop ^^) i opisy. Jak najbardziej możemy podzielić się tym tutaj. Bardzo pożądany jest też krótki opis, chociaż niekonieczny. Oczywiście zdjęcia proszę umieszczać w spoilerach.

Ja zacznę:

 

BkjdtbN.jpg

 

Opis: Kobra królewska, która naturalnie żywi się innymi gatunkami węży zachciała upolować na pytona siatkowego. Miał być łatwym i smakowitym kąskiem dla kobry, jednak pomimo zabójczego jadu zabrał ją ze sobą do grobu w sposób jaki dusiciele lubią najbardziej.

 

uvBDeAt.jpg

 

Opis: Sikorki bogatki kiedy tylko mają okazję żywią się mięsem. Zdjęcie dość popularne i stało się memem, ale co się dziwić, kiedy taki mały i uroczy ptaszek ma minę mordercy i patrzy prosto w obiektyw? Właśnie przez ich niewielkie rozmiary nie często mają szansę, ale kiedy tylko się pojawi to jej nie przegapią, by zasmakować mięska.

 

xhq4ojG.jpg

 

Opis: Holender Bertus Van Der Laan opiekuje się budkami lęgowymi dla ptaków, w których co prawda nie rzadko zasiedziały się borowce, ale za to dość rzadko można było tam spotkać sikorki ubogie - w doddatku taką, która nie miała nic przeciwko rudemu lokatorowi. Pierwszy raz od trzech lat zdarzył się mu taki przypadek.

 

qVpRXPO.jpg

 

Opis: Młody żółwik skorzystał z nietypowego transportu - tutejszej żaby (niestety nie znam gatunków, a podpis zdjęcia też go nie dawał) Fotografia zrobiona przez Shi Khei Goh w Indonezji.

 

YEkB1vr.jpg

 

Opis: Modliszka zajadająca się koliberkiem. Jak dla mnie to nic zaskakującego, bo modliszki to idealne drapieżniki, często polują na ofiary większe od siebie. Przerażające może być to, że jedzą one ofiarę żywcem, gdzie przy typowych obiadkach modliszki nie jest to takie straszne (bo są nimi najczęściej owady, które nie odczuwają tak bólu), tak kiedy modliszka zajada się młodym ptakiem bądź gryzoniem to długo czuje jak jest pożerany. 

Dołączam jeszcze ciekawy filmik:

 

 

44oLqrQ.jpg

 

Opis: Tym razem modliszka załapała nietypowy transport - głowę  mamby. Fotografia również wykonana przez Shi Khei.

 

Podzielcie się swoimi ciekawymi znaleziskami!

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę zdjęcie fabulous Kajmana Okularowego, którego obsiadły motyle spijające substancje z jego oczu które według źródła zawierają minerały potrzebne owym motylom kiedy w środowisku ich brakuje. Nic mi nie wskazywało tu na fotoszop, same informacje też raczej legitne więc musiałoby to być bardzo dobrze zrobione jak już, ale wątpię. Zwierzęta czasem mi się przewijają więc nie omieszkam wrzucać i sprawdzić fajnych rzeczy jak będą.

Spoiler

3cGeUW6.jpg

 

  • Lubię to! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam kiedyś program o lwicy, która przygarnęła malutką antylopę. Nie pamiętam szczegółów, ale niedawno znalazłam to zdjęcie: 

Spoiler

article-1349777806681-1567a72f000005dc-5

 

Nie wiem czy to ta sama lwica i ta sama antylopa, ale z opisu fotografa wynika, że po zabiciu i pożarciu matki z zarośli wyszło jej przerażone młode, a lwica zamiast zaatakować i zabić potraktowała je troskliwie. Mało tego. Gdy potem stado spłoszył jakiś hałas, lwica chwyciła młodą antylopę za kark jak to czynią lwy ze swymi młodymi i zabrała je w bezpieczne miejsce. 

 

Jeśli ktoś zna angielski to tu jest źródło: LINK

 

Z tego co mi wiadomo takie rzeczy zdarzają się częściej niż możnaby przypuszczać. 

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Uszatka napisał:

Oglądałam kiedyś program o lwicy, która przygarnęła malutką antylopę. Nie pamiętam szczegółów, ale niedawno znalazłam to zdjęcie: 

  Odkryj ukrytą treść

article-1349777806681-1567a72f000005dc-5

 

Nie wiem czy to ta sama lwica i ta sama antylopa, ale z opisu fotografa wynika, że po zabiciu i pożarciu matki z zarośli wyszło jej przerażone młode, a lwica zamiast zaatakować i zabić potraktowała je troskliwie. Mało tego. Gdy potem stado spłoszył jakiś hałas, lwica chwyciła młodą antylopę za kark jak to czynią lwy ze swymi młodymi i zabrała je w bezpieczne miejsce. 

 

Jeśli ktoś zna angielski to tu jest źródło: LINK

 

Z tego co mi wiadomo takie rzeczy zdarzają się częściej niż możnaby przypuszczać. 

 

Bardzo rozsądnie, zostawiła żarcie na później xD

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć ciekawych ptaków (ale zwierząt, nie ...):

Spoiler

image.png.bad200584ff17d219167ec36164c75cb.png

Dzioborożec żałobny, kalao, nazywany również ptakiem nosorożcem, gdyż jego dziób wieńczy żółtopomarańczowa ogromna narośl. Do końca nie wiadomo jaka jest jego rola. Prawdopodobnie samiec chwali się kaskiem przed samicą podczas zalotów.

 

Spoiler

image.png.3ad77bbaf91ba0511b1391215f09a081.png

Zięba wampirza, tan ptak zamieszkujący wyspy Galapagos wybrał sobie nietypowy rodzaj pożywienia, czyli krew. Jej dziób działa jak narzędzie chirurgiczne tworząc ranę na powierzchni innego ptaka (zazwyczaj większego, gdyż u małego mógłby doprowadzić do śmierci). Co ciekawe ofiara nic nie czuje.

 

Spoiler

image.png.d8f4a7c9c760dd3f27b465aa75b3e0f8.png

Krawczyk cejloński i zwyczajny, tu chciałem się skupić bardziej na budowie gniazda tego ptaszka. Używa on nitek pajęczyny, bądź włókien którymi zszywa brzegi liści znajdujących się na gałęzi. Zaś dziób wykorzystuje jako szydło.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widział ktoś kiedyś białego pawia? No właśnie, ja też do tej pory nie :v I to nie albinos, tylko taka odmiana pawia królewskiego.

Spoiler

JerZLhW.jpg

"No co, co się gapicie?!"

Uciekł komuś z podwórka i szwendał się przy drodze. Fajny ptaszor, nawet lepszy niż zwykły paw królewski, jak się rozłoży to taki bardziej majestatyczny jest. Poszperałem trochę, ciekawe że mogą żyć nawet 18 lat, a hodowane są głównie dla piór.

Edytowano przez Lemi
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Teraz nieco brutalniejsza strona natury, przynajmniej na początku. Niestety nie opiszę tak profesjonalnie tych zdjęć, ponieważ znalazłam je na fejsbuku. Ale uważam, że warto je wam tutaj pokazać ^^

 

 

squtPOZ.jpg

Opis: Jeden z przedstawicieli hienowatych dorwało się do (niecałej) antylopy :D 

 

 

40sfGY7.jpg

Opis: Niewielka kłótnia o jednego z rodziny bawołów między wilkiem a sępem.

 

hoaS6yW.jpg

Opis: Krokodyl wpadł w złe towarzystwo (co zdarza się tak właściwie nie rzadko)

 

Pf0qSJ9.jpg

Opis: Zdjęcie tego sępa na głowie bawoła wydaje się strasznie artystyczne.

 

BkqC1Qm.jpg

Opis: Trzy gatunki, jedna walka.

 

cC4ViwK.jpg

Opis: Ciężko mi nawet powiedzieć, co zachęciło tego słonia by tak potraktować to bawołowate zwierzę.

 

55JVxRI.jpg

Opis: Dobry przyjaciel ratuje swojego kumpla przed zleceniem w dół :kappa: 

 

 

WZtf4fX.jpg

Opis: Idealna minka kiedy zdobyło się coś dobrego do jedzenia i nie chce się oddać :3 

 

3XM8TDA.jpg

Opis: Orzeł chwali się ładnym, kaczkowym trofeum.

 

Rt2EjDv.jpg

Opis: Hienowaty na likaony. Ten jeden likaon ma genialną, wystraszoną minkę :D

 

mL2sMrE.jpg

Opis: Mówcie co chcecie, ale według mnie lamparty morskie to najstraszniejsze zwierzęta na świecie D: Ale możliwe, że ten uraz mam po filmie "Przygoda na Antarktydzie", którego swoją drogą wszystkim polecam.

 

4AgTxeK.jpg

Opis: Wbrew pozorom, tego co mówią nam wszelkie media, ataki węży na tak wielkie ofiary jest rzadkością. Wąż sporo ryzykuje takim atakiem, nie dość, że może się nie udać, to potem baaardzo długo trawi, stając się łatwą ofiarą dla innego zwierzęcia.

 

fVmcHI4.jpg

Opis: Przytulasek!

 

nODHAKq.jpg

Opis: A tutaj już nie brutalnie, a raczej śmiesznie i ciekawie. Samiec kumaka nizinnego w swojej pozycji obronnej :D

 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Spoiler

10531497140010465172.jpeg

 

Znalezione przypadkiem na jakiejś arabskiej stronce więc kompletnie nie wiem co zostało napisane w opisie, ale to urocze stworzonko wygląda mi na ratela miodożera :) Ciekawi mnie czym ten spokojnie wyglądający lew sprowokował małego drapieżnika, że ten postanowił się mierzyć z kimś o wiele od siebie większym i silniejszym. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Uszatka napisał:
  Odkryj ukrytą treść

10531497140010465172.jpeg

 

Znalezione przypadkiem na jakiejś arabskiej stronce więc kompletnie nie wiem co zostało napisane w opisie, ale to urocze stworzonko wygląda mi na ratela miodożera :) Ciekawi mnie czym ten spokojnie wyglądający lew sprowokował małego drapieżnika, że ten postanowił się mierzyć z kimś o wiele od siebie większym i silniejszym. 

Wydaje mi się, że może to być samica, broniąca młode. Niektóre samice ssaków są wtedy mega odważne :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PervKapitanW "Duchowym Życiu Zwierząt" Peter Wohlleben trafnie zauważył, że w oczach zwierząt człowiek musi być najstraszniejszy, bo jest najbardziej nieprzewidywalny. Jak np. po takim lwie widać czy zaatakuje czy nie tak po człowieku już nie bardzo. Poza tym ludzie w wielu miejscach na ziemi tak czynnie polowali na różne zwierzęta, że te gatunki już się nauczyły strachu do nas. 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W sumie nie wiem co to, ale kilka lat temu znalazłem na torach kolejowych. 

 

Spoiler

5b9442a166c55_Zdjcie-0538.thumb.jpg.c0710f1deb8d6c530a9e57dce607cea8.jpg

 

 

55 minut temu, Uszatka napisał:

Malutki pajączek z bliska :3 To ciekawe, że niektóre pająki wyglądają strasznie, a inne tak słodziutko i niewinnie~ No spójrzcie tylko <3 

 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Mi tam się wszystkie pająki podobają, ale do normalności mi daleko xD 

 

Edytowano przez Salto
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...