Skocz do zawartości

Eurowizja 2018


The Silver Cheese

Recommended Posts

Z jednej strony jedna z największych imprez muzycznych w Europie. Z drugiej ... jedna wielka szopka i faworyzowanie, co mogliśmy np. dostrzec w 2016 roku, kiedy to Michał Szpak uzyskał 3 miejsce wśród widzów, a ostatnie / przedostatnie wśród jury, a wygrała wtedy smętna piosenka Ukrainy - wielu uważa, że przez ataki i opresję Rosjan. Pomijam już ten aspekt, bo nie o to w tej imprezie miało chodzić, ale nie oszukujmy się, przy takim konkursie gatunki są przeróżne i dobre, jak i złe słowa mogą paść na każdym kroku. Jak na razie mamy 29 piosenek już zgłoszonych na Eurowizję w tym też naszego polskiego reprezentanta, zespół Gromee z kawałkiem "Light me up".

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Osobiście mi się podoba wybór Polaków, bo jest jakieś wyróżnienie na tle pozostałych drużyn, gdzie większość woli pójść w spokojny, balladowy styl, a my poszliśmy w stronę wesołą, z narastającą energią - niech tylko Lukas (wokalista) się ogarnie, bo w eliminacjach momentami cicho śpiewał. Po części spodobał mi się utwór Danii "Higher Ground", za bardzo klimatyczny i pełny energią refren. Najgorsze? Nie wiem co Czechy wybrały, bo to jest dość specyficzne i nie wiem czy to w ogóle podejdzie widzom na Eurowizji :sunburst2:. Coś się wam również spodobało z dotychczasowych utworów (top jest od autora filmu, nie warto się tym sugerować)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Eurowizją. Od wielu lat wiadomo, że nie chodzi o śpiew, a inne kwestie. Najfajniejsza Eurowizja była w 2009 roku, lubię słuchać piosenek z tamtejszego festiwalu. Sama piosenka jakoś mnie nie przekonuje, ale to może dlatego, że mam dość specyficzny gust muzyczny i wolę posłuchać nieco mocniejszego brzmienia i odsłuchać więcej emocji w piosence. Tutaj tak raczej nie było. Tekst jest dość prosty, mało kreatywny. Ogółem większość kandydatów taka średnia, moim zdaniem Monika Urlik zaprezentowała najfajniejszy utwór. No, ale wiadomka, że każdy ma inny gust i jestem w stanie to uszanować. Tak czy siak ja nic wyjątkowego i kreatywnego nie znalazłem w piosence, z którym wystąpimy na Eurowizji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy się wyróżnimy. Jak słucham niektórych utworów to przy wielu "Light me up" wypada dość blado. Niemniej jednak cieszę się z takiego wyboru (mimo że piosenka zupełnie nie w moim guście). Warto przynajmniej na jeden rok odstawić ballady i spróbować z czymś innym.

 

Kocham piosenkę Danii:lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ziemowit napisał:

Ogółem większość kandydatów taka średnia, moim zdaniem Monika Urlik zaprezentowała najfajniejszy utwór.

 

W tym właśnie sęk, że ten utwór na Eurowizję się raczej nie nadawał - Monika ma poważny głos, bardzo dobry sam to przyznaję, ale utwór nie specjalnie potrafiłby się wyróżnić w reszcie piosenek, przez co byłaby kolejna ballada z rzędu. Gromee wyróżnia się, bo łączy elektronikę wraz z popowo - rockowym zacięciem, mniej więcej podobnie tworzy BlackGryph0n wraz ze swoim bratem, którzy również talent do muzyki mają. Ta mieszanka się sprawdza i czuję, że także i tu się sprawdzi.   

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

 

W tym właśnie sęk, że ten utwór na Eurowizję się raczej nie nadawał - Monika ma poważny głos, bardzo dobry sam to przyznaję, ale utwór nie specjalnie potrafiłby się wyróżnić w reszcie piosenek, przez co byłaby kolejna ballada z rzędu. Gromee wyróżnia się, bo łączy elektronikę wraz z popowo - rockowym zacięciem, mniej więcej podobnie tworzy BlackGryph0n, który również talent do muzyki ma. Ta mieszanka się sprawdza i czuję, że także i tu się sprawdzi.   

Tylko to jeszcze trzeba na żywo zaprezentować. Na preselekcjach szału nie było, właściwie bardzo słaby występ...

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 60,70,80 nie robili żadnych tego typu "imprez", a wykonawcy tworzyli hity które słucha się do dziś. A eurowizja ma za zadanie wylansować przyszłych piosenkarzy którzy będą tworzyć muzykę nowych pokoleń. Nie ważne ile dostaną punktów i tak po tych występach niczego specjalnego nie stworzą nikt nie będzie ich słuchał. To takie przyjść, postękać, wziąść kasę i tyle.

 

EHHHHHHHHHHH takie czasy.....

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...