Skocz do zawartości

Luna/Nightmare Moon - dyskusja ogólna


Lukiner

Recommended Posts

Dołączona grafika


Pytania, spekulacje, teorie spiskowe jak również luźna dyskusja na temat Luny i jej alter ego, Nightmare Moon. :]





Blueblood (znany, jako Doucheblood) jest SIOSTRZEŃCEM Księżniczki Celestii - czy my o czymś nie wiemy?


@up
"He's the great great great great great great great great great great great (and probably even more greats) nephew on Celestia's and Luna's mother's side, about 52 times removed, roughly speaking. I would have preferred to call him a Duke, but someone in the approval process thought kids wouldn't know what a Duke is. Luna and Celestia have no siblings and no children. Also that's a fan name, he has no official name on the show."
Zagadka rozwiązana?

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Can't fucking wait for Luna !!1! @_@ mała, pokaż im że nie jesteś ciepłą kluchą i będziesz mieć zadziorny charakterek (a jak nie to zostań kimś w stylu Master of Pranks Dołączona grafika)

swoją drogą postawili pomnik dla Nightmare Moon, wow nieźle ;p (who cares że w Everfree Forest, ale ważne że jest <3)

Dołączona grafika

Luna w 1 sezonie latała po całym świecie i rozstawiała pomniki swojego alter ego, gdy Celestia spała, wierząc w to, że jej siostra grzecznie siedzi w pałacu i czyta nudne książki o historii Equestri ^^ i to by wyjaśniło dlaczego nie widzieliśmy Luny do te pory

Link do komentarza

Ja tak tylko napiszę, że całkiem przypadkiem zobaczyłem, że nazwa pierwszego odcinka FiM ma też nieco inne... znaczenie.

Bo wiadomo - Mare in the Moon - czyli Klacz w Księżycu. Ale też zobaczyłem, że 'mare' ma też zgoła odmienne znaczenie w astrologii, a znaczy tam tyle, co... morze - na Księżycu właśnie :P

Link do komentarza

Niklas. Morzami są zwane wielkie... fu, nie kratery, tylko jak to nazwać... no... te niższe części. Które z Ziemi wyglądały jak morza, stąd ta nazwa (a jak potem się okazało, że na Księżycu nie ma wody, to i tak nazwa została). Zauważmy, że NMM była wczarowana w księżyc - ten wzór się pojawił. I ten wzór był właśnie takim księżycowym morzem. nn

Link do komentarza

Evo! Zaskakujesz mnie! Za każdym razem, gdy czytam Twoje posty, to czytam własne słowa i przemyślenia!

Według mnie LUNA NA KSIĘŻYCU to herezja przeciw historii MLP! Bo to nie była ani Luna, ani na Księżycu, tylko Nightmare Moon "zapieczętowana" W Księżycu!

Cup of RAGE! Incomming!

I teraz ci wszyscy bronies, którzy są tacy "D'aww..." na Lunę z I sezonu ne dość, że oczerniają Celestię i magię Harmonii, to jeszcze ich idolkę! Bo gdyby to faktycznie była Luna zsyłana na księżyc, a nie Nightmare Moon... to LUNA byłaby zła!

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF...

Uczymy się z serialu, że Luna w rozpaczy przemieniła się w Nightmare Moon, czyli przestała być Luną. W tym szaleństwie chciała sprowadzić na Equestrię Wieczną Noc - by w końcu kucyki ją pokochały. To smutek Luny stworzył Nightmare Moon, a nie, że Luna nią po prostu była!

...FFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...

A TE BARANY Z HISTORII SUTKU LUNY, STWORZENIU NIGHTMARE MOON I ŻAŁOBIE CELESTII CO STWORZYLI?

TROLL STORY, BRO!

CELESTII NIE PASOWAŁA SIOSTRZYCZKA TO WYKOPAŁA LUNĘ NA KSIĘŻYC! OJ ZŁA CELESTIA, ZŁA!

Macie komiks!

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ufsf_-a_H9Q&feature=related

Link do komentarza

http://tarsycjusz.wrzuta.pl/audio/6KxoVFfg71G/enigma_-_10_-_sitting_on_the_moon

I'm sitting on the moon

Watching planet blue, hello

Looking all around

Rotating without sound, where are you?

Where are you? I'm sitting on the moon

Where are you? I am missing you

I came from very far

A little unknown star, hello

I don't know what to do

It's so cold and blue, without you

Where are you? I'm sitting on the moon

Where are you? I am missing you

Szukałem komiksu, a zamiast tego znalazłem utworek, który mi się kojarzy z Luną. Ciekawe...

Link do komentarza

Edziu zawsze znajdzie drugie dno. XD Ech, ale i tak ten pilot był bez sensu. .-. Bo kto przepowiedział, że się NMM wydostanie z księżyca? Oo Była 'legenda' jakaś. Co jest głupie. Więc tu teorii można mieć od groma i ciut ciut. Ale musieli jakoś wcisnąć kit małym dziewczynkom. Drugi sezon jest już bardziej pod starszych. nn A, dziękuję Tarr'owi (mogę tak pisać? nn ładniej brzmi chyba niż pełne 'Tarreth'... choć mi się będzie plątać z Tharenem) za opinię o moich postach. XD Ja tam zwykle logicznie myślę i często bardziej pod kątem psychologicznym, więc może dlatego odnajdujesz tu też swoje zdanie. I nie nie lubię żadnej postaci... Przynajmniej staram się. I nie oceniam po pozorach. Zawsze patrzę na wszystko po swojemu. Dlatego lubię i Tię (Celestia - Tia, trochę dziwnie wygląda ta odmiana...), i NMM, bo obie je rozumiem. NMM przez opuszczenie i to, co się stało z Luną, że się w nią zmieniła. Tię przez to, co musiała czuć, gdy musiała zaczarować przemienioną siostrę, gdyż Elementy nie miały wówczas wystarczającej mocy, by ją odczarować. Uch, gdzieś widziałam jakiś komiks z tym. Tylko nie pamiętam już, czy gdzieś na forum był, czy gdzieś indziej go widziałam. :

Link do komentarza

Czyta posta Edzia...

PFFFFFF...BWA-ryja mu urwało, jak parsknął śmiechem

U crazy? Takich herezji jeszcze nie słyszałem, żeby sprowadzać to do takich bredni xD Jak mogła wiedzieć, ze Discord wtedy się przebudzi?

Ja wiem, czym jest fanatyzm, bo jestem fanatykiem. Ty też nim jesteś, alke różnica polega na tym, że ja fanatykuję z sensem, czego Ci brak :P

Poza tym nie jestem Tobą, by usuwać każdy post, który mi się nie spodoba. Touche.

Link do komentarza

Na co komu sens, lol. To wszystko i tak było ustawione, jak nie przez Celestię to przez kogoś wyżej, o kim jeszcze nie wiemy. Czyżby to był Mołdawski zamaskowany cygan znający przyszłość? Wyobraźcie sobie taką sytuację: Celestia i ten Cygan prowadzą jakieś nielegalne eksperymenty na Lunie, która w końcu zmutowała w NMM. Celestia wysłała ją poleconym na księżyc a potem użyła jakiegoś zaklęcia i wmówiła swoim poddanym, tą legendę, że Lunie odbiło i chciała zrobić wieczną noc. Cygan w tym czasie ulotnił się a potem działał w tajemnicy np. kazał Celestii sprowadzić NMM z powrotem, bo w planach miał wyszkolenie elitarnego oddziału (Mane 6) i to był ich test. A potem to samo z Discordem, ale teraz już było trochę trudniej. I co? Wszystkim rządzi Mołdawski zamaskowany cygan a nie Celestia.

Link do komentarza

@link do komiksu

no bo ciężko było pokazać dla siostry co się dzieje gdy panuje wieczna noc i dojść do kompromisu ~_~ ... lepiej skorzystać z mocy, która należała do obu sióstr oraz pozbyć się "problemu" na 1000 lat, aż znajdzie się ktoś (tzw. es numero uno murzyno :P) kto w końcu przeczyta nudną instrukcję obsługi EoH (liczącą prawie dziesięć tysięcy stron zapisanych małym druczkiem) czytaj.: Twilight Sparkle i liczyć że odczaruje Lunę.

swoja droga chciałbym w jakimś odcinku (nikłe szanse ale co tam) usłyszeć tą historię opowiedzianą bezpośrednio przez Lunę, dzięki czemu można by było zobaczyć jak to wyglądało z jej strony, bo w pilocie to CELESTIA opowiada tą "legendę", która zapewne została zapisana w książce made by.... CELESTIA!

Link do komentarza

@Lukinier, do biedaczki nic nie dochodziło. Była zaślepiona. Nie rozumiesz tego?

Nie rozumiała najpierw, dlaczego w nocy wszyscy śpią. Zachciała więc wiecznej nocy. Odmówiła zachodu księżyca.

Tia próbowała jej przemówić do rozumu, jednak to nic nie dawało. NMM widziała tylko swoją piękną noc, a nie to, że to krzywdzi poddanych.

Chciała, by w końcu przestali marudzić i by spodobała im się noc. Nie rozumiała, że ta noc ich krzywdzi i nigdy jej nie polubią.

Spójrz na komiks - Tia miała nadzieję, że kolejne namowy coś zdziałają. Noc trwała już długo, bo wszelkie rośliny zginęły.

Czy to nie było wystarczające?

Co do Elementów - pamiętajmy, że czerpią one energię z Harmonii i same ją tworzą. W przypadku Mane 6 ich przyjaźń była harmonią.

A co miała zrobić Tia, gdy nie było harmonii? Elementy traciły swoją moc. Nie miały siły odczarować NMM w Lunę. Mogła ją tylko zakląć w księżycu.

Tak, zakląć, a nie wysłać na księżyc. NMM była tym wzorem na księżycu.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Luna była "kurduplem" jak powiedziałeś, ponieważ jeśli dobrze kojarzę to była ona osłabiona (bycie NMM + przyjęcie ciosu od elementów harmonii). W 4 odcinku drugiego sezonu widać, że odzyskała trochę mocy co widać po wyglądzie (albo po prostu dojrzała dunno about this).

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...