Skocz do zawartości

Luna/Nightmare Moon - dyskusja ogólna


Lukiner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety już w "Luna Eclipsed" księżniczka nocy była towarzyska, więc chyba nie spełnią się twoje marzenia, Arjen. Sad, but true.

Z drugiej strony, jakaś mistyczna mgiełka tajemnicy powinna się uchować, wszak to nieodłączna część jej charakteru. Nie wszystko jeszcze stracone.

To było święto, jej święto. Normalnie nocą powinna pracować. Dobra, może źle to określiłem. Można być towarzyskim i jednocześnie lubić spędzać czas samemu od czasu do czasu. Poza tym, za dnia śpi, to w nocy powinna układać gwiazdy.

Link do komentarza

Dlaczego właściwie Luna? Co was skłoniło do wyboru Pani Nocy, niżeli Dnia? Charakter? Memy? A może coś innego? :rainderp:

Po pierwsze design. Luna jest pierwszym kucykiem, który tak bardzo mi się spodobał. Wszyscy żygają tęczą na widok Fluttershy, ja miałem to dopiero przy niej.

Po drugie charakter i osobowość, z którą mogę w pewnym stopniu się identyfikować.

Po trzecie no jednak noc. Bardziej wolę noc od dnia. Jest chłodniej zazwyczaj i ładniej i w ogóle jakoś w nocy mam lepsze samopoczucie.

Po czwarte - no ona jest po prostu cudna i tyle :pinkie2:

A jakiej bym chciał Luny w 3 sezonie? Nie mam konkretnych wymagań. Chciałbym tylko, by się dorobiła się kolejnego odcinka i by nie była w końcu traktowana jako coś do olania. Sam fakt, że nie pojawia się ona w epizodach z Discordem jest dla mnie wielką szkodą. A to jej nie pojawienie się na ślubie, nie uczestniczenie w walce z Changelingsami i pojawienie się na weselu jakby nigdy nic - nie wierzę, że mogła spać jak zabita przy hałasie, jaką wywoływała wojna z Krysią. Po prostu twórcy olali to i stwierdzili "A co tam, niech pojawi się na weselu, zadowolimy Lunarnych". Heh.

Link do komentarza

Miło mi ogłosić, że wydobywamy Regnum Lunae z otchłani zapomnienia i wyprzedziliśmy dział głównej bohaterki, Twilight Sparkle pod względem ilości postów. Wiem, że to nie wyścig, ale to przyjemne uczucie, trwało to parę miesięcy ale udało się. Dziękuje wszystkim którzy się do tego przyczynili :)

Link do komentarza

Osiągnięcie godne wiadra internetu... Wiadro internetu dla wszystkich fanów luny! Jednak nie powinniśmy teraz spocząć na laurach... zostało jeszcze kilka działów do przebicia, więc do roboty! Jaką grę karcianą, niekoniecznie klasyczną (kolekcjonerskie też wchodzą w rachubę) Moglibyście polecić Lunie? Dlaczego akurat ta?

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Czas zakończyć ciszę.

W następnym wydaniu magazynu "Brohoof" będzie artykuł o zmianach zewnętrznych Luny, ale chciałem zobaczyć czy macie jakieś teorie prócz moich (których jeszcze nie zdradzam) odnośnie tematu, a dokładniej:

Jakim cudem Luna w pierwszym sezonie zupełnie różni się od tej w sezonie drugim?

W skrócie:

Dołączona grafika

Link do komentarza

Prawdopodobnie wygnanym na Księżyc czas zatrzymuje się, dlatego Luna ma grzywę z włosów, a dopiero w Luna Eclipsed swoją Książecą Grzywę, która u Księżniczek pojawia się dopiero w późniejszym okresie życia (patrz wygląd Celestii na samym początku 1. odcinka sezonu pierwszego). Podobnie ze wzrostem. Możliwe, że po powrocie z Księżyca Luna 'przeżyła' stracone 1000 lat w jakimś krótszym okresie. Albo między 2 odcinkiem sezonu 1., a 4 odcinkiem sezonu 2. minęło bardzo dużo czasu.

Link do komentarza

1. Wersja dzienna i nocna. 2. Zmieniona za pomocą magii (na własne życzenie) 3. Alicorny są zmiennokształtnymi istotami. (Bądź sama Luna - ważnym argumentem byłaby tu umiejętność dowolnej przemiany NMM) 4. Pół - stronnicowa wersja spiskowa, której nie podam. FF spoiler. 5. Po 1000 latach weszła pod prysznic, do spa, nałożyła makijaż itp. (Wersja aż dziwnie bardzo do mnie przemawiająca..) To tak na chwilę obecną. Jakkolwiek, myślałem nad tym - wiem, że miałem tego więcej..

Link do komentarza

Fakt, zaklęta w Nightmare Moon fizycznie mogła się nie rozwijać... jakieś inne teorie? A może jej zmiennokształtność - e S2E4 umie przybrać wygląd Nightmare Moon, swoją drogą ciekawe czy Celestia ma takie umiejętności, zapewne tak, ale niekoniecznie - mogły rozwijać swoją magie w różnych kierunkach, interesować się odrębnymi zaklęciami itd.

Link do komentarza
  • 1 month later...

W temacie o shippingach zaczęła się ciekawa dyskusja, więc żeby go nie zaśmiecać odpowiem tutaj.

Niczego nie powołało do życia... Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że NMM nie była niczym więcej jak stanem zaślepienia Luny przez zazdrość i żądzę uwielbienia? Można to najprościej porównać do wielkiego gniewu. Załóżmy, że ktoś wymordowałby ci całą rodzinę, ty w emocjach miałbyś zerową kontrolę nad tym co robisz, ale czy można powiedzieć, że z twojego gniewu zrodziło się coś nowego? Jakiś demon na przykład? Nie.- Tak samo (chodzi o stan, nie okoliczności) było w przypadku Luny. Zaślepienie emocjami, nic ponad to.

NMM jako osobny byt po prostu nigdy nie istniała...

Co mnie obchodzi fanon, skoro napisałem, że przy tym trzymam się KANONU? W swój własny fanon wdrożyłem Deathvoida jako czynnik, który napełnił Lunę mroczną energią swojej nienawiści, ale chyba nie wymagam by każdy się z tym zaznajomił i zgodził, prawda?

1. Była czymś więcej niż stanem zaślepienie przez zazdrość i żądzą uwielbiania. Luna zmieniła się nie tylko mentalnie ale i fizycznie. Gdy Ty jesteś zaślepiony, raczej nie zmieniasz się fizycznie (a przynajmniej nie tak drastycznie).

2. A jednak coś ponad to, bo zmieniło jej fizyczną i psychiczną formę. Powołać do życia znaczy m.in.: stworzyć. A więc te emocje powołały do życia NMM - nie ma żadnej wzmianki, żeby wcześniej istniała. Tak więc zrodziło się coś nowego, i weszło w miejsce starego - jakie wszak widzisz podobieństwa między Luną a jej mrocznym alter-ego? Tylko te, które są złe. Sądząc po zachowaniu - po powrocie do pierwotnej formy, Luna zachowywała się jakby nie kontrolowała swoich poczynań jako Klacz w Księżycu.

3. Co do wspomnianego fandomu - dałem Ci przykład nomenklatury, więc nie odnoś się do niego bezpośrednio, bo to zachodzi na zmianę tematu. Gdybym dał przykład jak nazywać twory w chemii organicznej, zacząłbyś dyskusję o tejże chemii?

Link do komentarza

Arjen zapominasz o jej zdolności do zmiany własnego kształtu, który skutecznie niweluje ten argument... Patrzę na NMM jak na chorobę psychiczną, spośród których część może wywrócić cały światopogląd do góry nogami i doprowadzić do paranoi.

Nie ma też wzmianki, że powstało coś nowego.

Polecam przypomnieć sobie:

Luna URAZIŁA się o to, że nikt nie cieszy się jej piękną nocą, więc odmówiła schowania księżyca. Gorycz w sercu przekształciła ją w złą klacz ciemności. PRZEKSZTAŁCIŁA, nie powstało NIC NOWEGO. To cały czas była Luna, ale zaślepiona przez SWOJE emocje, co za tym idzie nic nowego się nie narodziło, a zmiany w ciele są skutkiem mroku, który ją samoistnie napełnił na skutek goryczy.

Powtórzę się: NMM jako osobny byt nigdy nie istniała...

1. Nie zapominam - zajrzyj do quizu. Myślisz, że skąd ów forma fizyczna się wzięła?

2. Nic mi nie polecaj

3. Jak możesz twierdzić, że NMM to nic nowego? Wtedy pojawiła się po raz pierwszy - a więc coś nowego. Nowy twór, budowany na bazie selekcji pejoratywnych cech Lunarnej Księżniczki.

4. "Powtórzę się: NMM jako osobny byt nigdy nie istniała..." - Powtarzasz coś, co nie jest tematem i Ci tłumaczyłem. NMM nie jest ani osobnym bytem, ani nie jest całkowicie Luną.

I chyba najważniejsze.

5. Widzisz Nightmare Moon jako przemienioną Lunę. Ja uważam, że prawdziwa Luna była uwięziona w Nightmare Moon - argumentuje to jej zachowaniem po pokonaniu przez Mane6. A tu masz potwierdzenie tego, że moja teoria okazała się słuszna, drugi post i konkretniej drugi akapit:

Dołączona grafika

Patrzę na NMM jak na chorobę psychiczną, spośród których część może wywrócić cały światopogląd do góry nogami i doprowadzić do paranoi.

Napisz to zdanie jeszcze raz proszę, bo nie mam pewności o co może Ci chodzić.

Na koniec dam Ci fragment z samego źródła, gdzie docelowy temat jest inny, ale można wyczytać coś na nasz temat:

Dołączona grafika

Link do komentarza

Jak wszyscy wiemy ma być więcej Luny w trzecim sezonie. Wiem, że temat samej Luny w nadchodzącym ciągu był poruszany jednak, może warto doń wrócić... Czego może dotyczyć odcinek z Luną? Luna będzie sprowadzona do postaci chwilowej czy może dostanie swój odcinek? Osobiście uważam, że w kilku odcinkach może pojawić się jako postać drugoplanowa, ale też dostanie swój odcinek. Jako postać drugoplanowa może wystąpić w odcinku o smoczycy Fluttershy, niestety nie mam pojęcia w którym odcinku mogłaby być główną postacią.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...