I Maj

Program do animacji

Recommended Posts

Chciała bym robić animacje z mlp, ale mam problem. Nie wiem na jakim programie robi się animacje. :ppshrug:Mam nadzieję że mi pomożecie.:pinkie4:

4 minuty temu, GlaceCordis napisał:

Na początek najlepszy będzie Source Filmmaker.

Dzięki :pinkiehug:  Widziałam jak inni robią animacje i sama zachciałam.

Będę czepliwy, ale: 
A) Zły dział, do offtopu jak dla mnie 

B) Starczy, że wpiszesz w google "Program do animacji dla początkujących" czy coś w tym stylu 

No i jeszcze warto zapoznać się bliżej z różnymi programi, pooglądać i poczytać na ten temat, bo nie od razu Kraków zbudowalii. 

Czy da się jeszcze bardziej pogmatwać temat?
Przede wszystkim, jaka animacja?
Jak można coś polecić z góry, jeśli jakkolwiek nie ma się punktu podparcia?
Poklatkowa, flashówka, 3D?
Co chcesz osiągnąć? Kwestia animacji nie jest prostą sprawą w każdym wypadku.
Choć pokaż, czym jesteś zainteresowana. O.o

• +1 3
  • Lubię to! 1

29 minut temu, Pisklakozaur napisał:

Czy da się jeszcze bardziej pogmatwać temat?
Przede wszystkim, jaka animacja?
Jak można coś polecić z góry, jeśli jakkolwiek nie ma się punktu podparcia?
Poklatkowa, flashówka, 3D?
Co chcesz osiągnąć? Kwestia animacji nie jest prostą sprawą w każdym wypadku.
Choć pokaż, czym jesteś zainteresowana. O.o

Ooo, tutaj ktoś kto się zna rozwinął moją myśl, zasadniczo miałem to samo na myśli, tylko że moja znajomość z tematem jest mała, więc wolałem się nie kompromitować :P

Jeszcze dodając - na pewno więcej o programach do animacji dowiesz się na wielu różnych forach poświęconych tematowi bliskiemu temu, a do tego starczy wrzucić w google następującą frazę:

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Program do animacji dla początkujących

Sporo tam tego znajdziesz i będziesz miała wyjaśnione zarówno zalety jak i wady danego programu. Wiesz programy do animacji zapewne nie dzielą się na te dla początkujących i zaawansowanych, a można znaleźć więcej ich typów. Jeśli chcesz byśmy koniecznie ci polecili to trzeba mieć dokładniejsze informacje. Idąc do sklepu po lodówkę dajmy na to nie wybierzesz lodówki w pięć minut, bez przeczytania tych całych etykiet, sprawdzenia pojemności, wielkości i czy ma jakieś dodatkowe funkcje. Trzeba się przyjrzeć, zastanowić na dokładnym typem lodówki, a w twoim przypadku programu do animacji. A to już do maksimum ułatwił kolega @Pisklakozaur 

Animate CC 2018, ze względu na dodatkowe możliwości programowania i eksportu do HTML5. Animacja 2d przechodzi bajecznie, i polecam rzucić się na głęboką wodę od razu, dzięki temu nie będziesz miał myśli "skoro w tym umiem to zostaje na tym"
Nawet i legalnie możesz używać póki się uczysz, koszt jest niewielki - 19,99 Euro miesięcznie, a w zapasie dostajesz całą paczkę od Adobe.

• +1 1
  • Nie lubię 3

9 godzin temu, JackNaifu napisał:

Animate CC 2018, ze względu na dodatkowe możliwości programowania i eksportu do HTML5. Animacja 2d przechodzi bajecznie, i polecam rzucić się na głęboką wodę od razu, dzięki temu nie będziesz miał myśli "skoro w tym umiem to zostaje na tym"
Nawet i legalnie możesz używać póki się uczysz, koszt jest niewielki - 19,99 Euro miesięcznie, a w zapasie dostajesz całą paczkę od Adobe.

Niech Twilight skomentuje to za mnie.

Spoiler

Od razu na głęboką wodę powiadasz. Żartujesz, prawda? W takim razie ktoś, kto chce nagrywać na YouTube powinien najpierw kupić drogi mikrofon, kamerę 4K i drogie oprogramowanie do edycji wideo. Można też rozpocząć naukę pływania w oceanie (bo po co ograniczać się do płytkiej wody na basenie) i wspinaczkę bez zabezpieczenia. 

I jeszcze jedno - ponad 80zł miesięcznie to mało? Poważnie? :burned: Jeśli mamusia i tatuś dają ci 200zł kieszonkowego to faktycznie, można zaszaleć. A co jeśli okaże się, że @I Maj nie ma do tego głowy, cierpliwości lub najzwyczajniej w świecie talentu? Pieniądze wyrzucone w błoto.

###

@I Maj Na początek wystarczy ci coś darmowego. Do tego poradniki na You Tube. Sprecyzuj dokładnie o jaką animację ci chodzi, bo faktycznie to temat rzeka. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
  • Lubię to! 1
  • Haha 1

Animacja to ciężki kawałek chleba, i coś o tym wiem siedząc w programowaniu oraz w rysowaniu. Teoretycznie wystarczy opanować GIMPa i w nim już tworzyć animacje poklatkowe, dając wrażenie prostej animacji, a to jest już jakiś początek - GIMP jest darmowy, niektórzy lubią go nazywać darmowym Photoshopem. 

Twórcy MLP tworzą we Flashu, czy teraz obecnym Adobe Animate, ale za dobre rzeczy jak i ten program należy płacić i taka impreza to wydatek powyżej 100 zł. Jest tam sporo uproszczeń, można łatwo stworzyć animacje na podstawie zaimportowanych kawałków obrazów, tzw. motion tween. Dodatkowo sama firma udostępnia tutoriale jak tworzyć animacje w ich programie (poniżej przykład):

https://helpx.adobe.com/animate/how-to/create-2d-animation.html?playlist=/ccx/v1/collection/product/animate/segment/designer/explevel/beginner/applaunch/orientation/collection.ccx.js?ref=helpx.adobe.com

Co mogę od siebie dodać? Jak już bawimy się z animacją to na początku wyłącznie grafika 2D wektorowa, bo skalowanie bez utraty jakości obrazka jest na wagę złota i nie jeden raz zaoszczędzi sporo czasu. Do tego polecam program Inkscape, również jest darmowy. Innym sposobem na animację jest np. programowanie w języku programowania jak np. C++ czy C# i wykorzystanie silnika lub biblioteki graficznej. Unity jest darmowy, tak samo można zaimportować bibliotekę dla tworzenia prostych gierek i wykorzystanie gotowych lub własnych assets'ów do animacji.

Dróg jest sporo, ale tworzenie takich rzeczy wymaga sporo wiedzy, cierpliwości i zaparcia, bo efekty przychodzą po dość długim czasie. Najlepiej zacząć od tworzenia poklatkowego - prostych gifów, z tego co się narysowało. Na Youtubie jest takich rzeczy mnóstwo, więc można bez problemów poszukać interesujących materiałów.   

• +1 2
  • Lubię to! 1

Dnia 11.03.2018 o 10:12, Triste Cordis napisał:

Niech Twilight skomentuje to za mnie.

Odkryj ukrytą treść

Od razu na głęboką wodę powiadasz. Żartujesz, prawda? W takim razie ktoś, kto chce nagrywać na YouTube powinien najpierw kupić drogi mikrofon, kamerę 4K i drogie oprogramowanie do edycji wideo. Można też rozpocząć naukę pływania w oceanie (bo po co ograniczać się do płytkiej wody na basenie) i wspinaczkę bez zabezpieczenia. 

I jeszcze jedno - ponad 80zł miesięcznie to mało? Poważnie? :burned: Jeśli mamusia i tatuś dają ci 200zł kieszonkowego to faktycznie, można zaszaleć. A co jeśli okaże się, że @I Maj nie ma do tego głowy, cierpliwości lub najzwyczajniej w świecie talentu? Pieniądze wyrzucone w błoto.

###

@I Maj Na początek wystarczy ci coś darmowego. Do tego poradniki na You Tube. Sprecyzuj dokładnie o jaką animację ci chodzi, bo faktycznie to temat rzeka. 

Mam wrażenie że nie wiesz o czym mówisz... 
Napisałeś o kupowaniu kamer i mikrofonów, ale nie tędy droga i do tego twoja analogia jest błędna. Tutaj chodzi o oprogramowanie, które równie dobrze można wypróbować na 30 dni bez żadnego problemu. Przesiadanie się z programu na program jest stratą czasu. Lepiej dłużej przysiedzieć w opanowaniu jednego niż masy pobocznych. 
Nie rozumiem także dlaczego wspomniałeś o talencie... Przecież talent to w dłuższej mierze mniej niż 5% i do tego pomaga tylko na początku. Liczy się cierpliwość oraz trening.
Dlaczego traktujecie autora tematu nie na poważnie? Później przez to wychodzi, że zamiast animacji zbliżonych do wyglądu serialu krążą po internecie potworki z blendera.
I co do pieniędzy... Możesz nie uwierzyć, ale 80zł miesięcznie za pełny pakiet od adobe to naprawdę dobra stawka (jeżeli chce się oczywiście legalnie wszystko tworzyć).
@I Maj Nie daj się zwabić łatwiejszymi drogami, tylko ciężka praca przynosi zadowalające efekty ^^

• +1 1

[mention=12761]I Maj[/mention] nie daj się zwabić drogimi drogami ,lepiej darmowymi bo później może się okazać że nie masz do tego głowy i cierpliwości.

Lepiej zacząć od prostych, podstawowych rzeczy, aby potem dojść do tych bardziej zaawansowanych, bo często jest tak, że oglądamy sobie filmiki znanych artystów, którzy robią w takim Photoshopie czy Adobe Animate i od razu niby się wszystko ogarnie, bo im to wychodzi, że to takie magiczne i proste. Nie. Bez rysunku nie ma animacji, stąd nauka rysowania jest rzeczą ważną, a dopiero potem można myśleć o czymś bardziej złożonym. Nie twierdzę, że w młodym wieku nie da się opanować technik rysowania czy nauki programowania, ale jednak to już jest wiedza z wyższej półki, zahaczająca nawet o studia. Zwykle po 20 roku życia, człowiek skupia się na tym jak coś jest zrobione, szuka informacji i próbuje to zrealizować, bo ma już na tyle duże pojęcie o świecie, wiedzę i swoich zainteresowaniach, że jest w stanie sprostać już większym wyzwaniom jakimi jest praca na parę godzin w postaci projektowania baz danych, programowania, liczenia macierzy, organizacji i procesu finansów ... nasz mózg mógłbym rzec jest w sile wieku i nadal chłoniemy wiedzę niczym gąbka. Trzeba postawić sobie pytanie czy nam zależy, aby uniknąć tzw. słomianego zapału, i jeśli tak to wtedy trzeba należycie się przygotować do samodzielnej nauki - notatki, codzienne powtarzanie, etc. To jest możliwe, tylko do tego jest wymagane sporo samozaparcia i własnych chęci. 

• Lubię to! 1
  • Haha 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się