Skocz do zawartości

[Wywiad] Coldwind


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie :cmc: dzisiejszym naszym gościem jest Coldwind , którego witamy w naszym domku.

 

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.

Ok... Witam. W fandomie jestem już jakieś dwa i pół roku, na forum dwa. Aktualnie uczę się w liceum i w tym roku zdaję maturę. Interesuję się naukami ścisłymi, w przyszłości chcę pracować jako programista. Poza tym nałogowo czytam różnoraką literaturę, w tym i tę fandomową.

 

2. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?

Kiedyś przypadkiem natrafiłem na serial w telewizji. Postanowiłem chwilę obejrzeć, tak dla jaj, ale było zaskakująco dobrze. Spodziewałem się czegoś o wiele bardziej przesłodzonego. Potem poczytałem trochę informacji i natrafiłem na fanfiki... i wtedy fandom mnie wciągnął. Zacząłem od komentowania, potem coś tam  sam zacząłem skrobać.

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Na razie jeszcze pożyje, może piąta generacja spowoduje chwilowy przypływ użytkowników, ale nie spodziewam się powrotu złotych czasów.

 

4. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Właściwie to nie wyściubiam nosa poza dział fanfików i właśnie opowiadania najbardziej lubię.

 

5. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

Hmmm... Najbardziej to jak już mówiłem opowiadania. Najmniej... Chyba to, że krucho z komentarzami do fanfików. Oczywiście, są czytelnicy, którzy zostawią komcia, i chwała im za to, ale w porównaniu z tym, co było niegdyś nie jest tak różowo.

 

6. Czym się inspirowałeś, wybierając taki właśnie nick?

Wziąłem to od Gynvaela Coldwinda, autora Poradnika Początkującego Programisty.

 

7. Czy twój nick coś oznacza? Ma może dosłowne znaczenie?

Nie. Po prostu szukałem czegoś, co przypominało kucowe imiona i brzmiało fajnie. A to akurat pasowało.

 

8. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?

Normalnie. Nie nawracałbym go na jedyną słuszną drogę, tylko skoro tego nie lubi, to ominąłbym temat kuców.

 

9. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Jest tak średnio, bym powiedział. Są ludzie kreatywni (w dobrym i złym sensie), szarzy broniacze i nieogary spamujące kucami. Ogólnie wychodzi na zero.

 

10. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Kiedyś coś tam pisałem, ostatnio skupiam się na tłumaczeniu, ale może niedługo znów zacznę coś własnego. Ponadto od niedawna piszę też artykuły do Equestria Times. Moim ukochanym fandomowym "dzieckiem" jest jednak Klub Konesera Polskiego Fanfika, który działa już od roku. Drodzy czytelnicy, jeżeli chcecie pogadać z innymi ludźmi o fanfikach, to zapraszamy. 

 

11. Gdybyś mógł się przenieść do krainy Equestrii, to kim chciałbyś tam być i jak chciałbyś spędzić tam swój czas?

Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem... Może pegaz, by polecieć poza Equestrię i zobaczyć, co to może tam być?

 

12. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

Na razie nie. Jeżeli znajdę wreszcie więcej czasu i będę miał dobry dojazd, to możliwe, że tak.

 

13. Którą postać z tła chciałbyś widzieć częściej?

Applejack, bo Element Tła to jednak Element i zasługuje na dobry odcinek.

 

14. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Zaleta - mimo tego, jaka jest grupa docelowa serialu, nie ma w nim aż tyle cukru, by dostać cukrzycy. Wada - rozwój większości postaci stoi w miejscu, niektóre nawet wydają się być ogłupione.

 

15. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Nie. Nie chwalę się, bo po co?

 

16. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?

To pierwszy raz, gdy udzielam się bardziej. Wcześniej jeśli już, to byłem biernym obserwatorem.

 

17. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Ostatnio "Rick i Morty", muszę też w końcu nadrobić "Stranger Things"

 

18. Czy widziałeś już film MLP, jeśli tak to czy się podobał?

Nie, nie miałem czasu iść do kina, a na razie w kolejce czeka wiele innych filmów.

 

19. Jaki jest twój ulubiony film, oprócz MLP  ;) ?

"Skazani na Shawshank", zdecydowanie.

Też go bardzo lubię i mógłbym go oglądać non stop.

 

20. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Słucham różnych utwórów, ale jeżeli chodzi o grupy muzyczne, to Queen i Two Steps From Hell, które chyba też można uznać za swego rodzaju zespół.

 

21. Chciałbyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Nie. Dobrze mi tak, jak jest.

 

22. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Żeby ludzie zaczęli częściej komentować fanfiki.

 

23. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Jestem umysłem ścisłym, więc tematy techniczne, fizyka i na dodatek fantastyka, nie tylko ta naukowa.

 

24. W co lubisz najbardziej grać?

Teraz to sam się uczę, jak tworzyć gry, a jeśli już znajdę trochę czasu, to monopol na kurniku.

 

25. Jak lubisz spędzać wolny czas?

Głównie to czytam książki, jak jest cieplej, to urządzam sobie wycieczki rowerowe.

 

26. Lubisz historię, ale jaką Polski, czy ogólną, albo danego okresu historycznego?

Z historii, to ogólnie interesują mnie okresy drugiej rewolucji przemysłowej, dwudziestolecia międzywojennego i PRL.

 

Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy powodzenia :cmc:

 

CouUOQm.jpg

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...