Skocz do zawartości

Człowiek w Equestri [NZ] [HUMAN] [DARK] [ADVENTURE] [WAR]


Recommended Posts

Witam wszystkich bronies. To jest mój pierwszy fanfic proszę o wyrozumiałość. Proszę o szczerze komentarze. Miłej lektury.

Pomoc przy korekcie: Sinusoid

I dziękuje mu za pomoc.

 

Rozdział 1

https://docs.google.com/document/d/1i32thtdO2qPSCy2e-nc-gzoVpzEovbifGA_8Q-yD5_k/edit?usp=sharing

 

Kolejny rozdział człowieka w Equestrii. Sami przeczytajcie. Miłej lektury.

 

Rozdział 2

https://docs.google.com/document/d/1fFGIy8u9ZAkG1nJ-L_3Rc-E1ucG0hcF6yXKyDk9m_Ps/edit?usp=sharing

 

Ten fanfic jest trochę długi. Sami oceńcie. obraz.png.5a0ed60be92ed8efd2ad3009a8360e63.png

 

Rozdział 3

https://docs.google.com/document/d/1xViElFDHcQaQwlZ5l6dfaiblXhZ7GK3XqpBiIlmg6XY/edit?usp=sharing

 

Wreszcie z kończyłem ten rozdział. Jakieś pomysły do dalszych rozdziałów?obraz.png.9910b27cb57df1c45f719072a6c21478.png

 

Rozdział 4

https://docs.google.com/document/d/1aZvss08SXlPmKG49qsUHC0x_pO53T-0pFDTItTenM6A/edit?usp=sharing

 

Przepraszam za zwłokę. Już z kończyłem ten rozdział. Miłej lekturyobraz.png.9910b27cb57df1c45f719072a6c21478.pngobraz.png.5a0ed60be92ed8efd2ad3009a8360e63.png

 

Rozdział 5

https://docs.google.com/document/d/18h0Cu-xqrOpipWWX8FUbDc9251Oa5jaP0M9rkhTZS1o/edit?usp=sharing

 

Mam sprawny komp o to cztery rozdziały naraz jak obiecałem

 

Rozdział 6

https://docs.google.com/document/d/1YCUPBV0-2U8Vfgg_hvNKFPyJmvxsIrlQoP4NuXWK11A/edit?usp=sharing

 

Rozdział 7

https://docs.google.com/document/d/1BMK7O-KqKvoO9meLKsME6wpYX9FZCdsWG45MCJ1CTyE/edit?usp=sharing

 

Rozdział 8

https://docs.google.com/document/d/1RrWnPed5zgOPBLPf1iqQkGqiCIluZ2apX2JDIyFiakM/edit?usp=sharing

 

Rozdział 9

https://docs.google.com/document/d/1kRWAVkVEFurVPoZJc10C7XdudmK7Acuh8DN9NplDkWo/edit?usp=sharing

Edytowano przez misterspauls
  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj tagi, wrzuć całość w dokument google, napisz jakiś opis i wklej link. Zapoznaj się przede wszystkim z regulaminem działu opowiadań.

A jak utworzyć dokument? To dość proste. 

Wpisz w wyszukiwarce dokumenty google, ewentualnie google docs, wejdź na podaną stronę, kliknij nowy dokument, skopiuj swój fanfik do dokumentu i gotowe. 

Następnie wejdź we właściwości dokumentu lub po prostu kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz "udostępnij". Zaznacz "każda osoba mająca link może wyświetlać, albo "komentować". Skopiuj link do dokumentu i wklej go w poście tytułowym. To tyle.

Edytowano przez Youkai20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tagów obowiązkowych i nieobowiązkowych. W dodatku fanfik został źle opublikowany - na forum obowiązuje publikacja w dokumentach google. Czas na poprawę wynosi 2 dni.

 

Btw. poczytaj jakieś poradniki o pisaniu i znajdź sobie prereaderów i korektorów, bo rzut oka na pierwszy akapit mi wystarczy by stwierdzić, że nie jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, póki wątek jeszcze jest to ocenię fika. Niestety nie będę miły, ponieważ fanfik jest fatalny. Przede wszystkim - zapewne czytałeś jakieś opowiadania, książki, artykuły czy recenzje. Te cztery formy wypowiedzi (i wiele wiele więcej) łączy fakt, że zawierają przecinki. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby przecinki były źle stawiane, ale tutaj w ogóle ich nie ma. I przez to opowiadanie jest jeszcze bardziej chaotyczne. 

 

Po drugie ortografia - czytając ten twój twór, miałem wrażenie, że wciskałeś losowe przyciski na klawiaturze. Np. "Rzedł". Jak coś napiszesz to kilka razy to sprawdź, coś takiego musi się rzucać w oczy. 

 

Wracając do treści - sama fabuła może nie byłaby taka zła, gdyby czynniki powyższe i ten o którym zaraz napiszę. Pomysł nie jest genialny, ale też nie wygląda źle i można jak najbardziej zrobić z niego coś fajnego, tylko że ty zepsułeś to po całości. Po pierwsze: Język. 



111.png.b520847d354142562eb8301040d520f4.png

 

 

Zróbmy to na przykładzie pierwszej strony. Zdania mogą być długie, ale tutaj jedno zdanie to zdecydowana większość akapitu. I wszystko dzieje się tak szybko, że w pewnym momencie nie wiedziałem o co chodzi. 

 

Co możemy wywnioskować z twoich zdań?

  • Główny Bohater włączył komputer jak uruchamiał system 
  • Postać spała siedząc na tyłku
  • Główny bohater ma jakieś zaburzenia psychiczne, bo raz pisze w pierwszej osobie, a raz w trzeciej
  • Główny bohater chce wkładać piękny nóż i laptop do dupy 
  • Dziwny znak zrobił się senny i po chwili zasnął
  • Główny bohater lunatykuje - ogląda MLP i śpi jednocześnie 

Na fioletowo zaznaczyłem jakich sformułowań powinieneś unikać. "Ruscy" to słowo potoczne i jeśli miałoby gdzieś wystąpić to albo w cytacie bądź w dialogu. Na zielono zaznaczyłem za długie zdania, które można podzielić na trzy krótsze. A na końcu na niebiesko jakaś dziwna reakcja, no ja bym trochę gwałtowniej zareagował, gdybym trafił do lasu znanego mi z bajki. Poza tym - czemu wcześniej nie było żadnego opisu nowego miejsca, w którym znajduje się bohater? Warto coś takiego zrobić, bowiem to zdanie trochę niepoważnie wygląda. Przecinki, ortografia, składnia, opisy i język. Nad tym popracuj. 

 

Kilka rad: 

Nie śpiesz się z pisaniem. Nic się nam nie stanie, jeśli zobaczymy twoje dzieło tydzień czy nawet miesiąc później. Po drugie porównanie. W opisie na swoim profilu z zainteresowaniach masz książki. Przeczytaj pierwszą stronę swojego fika i pierwszą stronę jakiejś książki. Porównaj sobie, czego u ciebie brakuje i jak to sformułować. Rób coś takiego przez miesiąc, dwa miesiące, napisz coś innego. Jak napiszesz to porównaj oba opowiadania, później drugie opowiadanie z dowolną książką i zobacz gdzie zrobiłeś postępy. I tak przez jakiś czas, ale rób to w stu procentach samemu. Po roku powinno być choć trochę lepiej. 

 

Jeszcze jedna kwestia, czyli tagi: 

Tutaj masz regulamin, pod piątką są tagi, które twoim zdaniem pasują do klimatu twojego opowiadania,  klikasz "Edytuj", między "Cytuj" a "Opcje", w nazwie tematu po prawej wklejasz tagi, z czego jeden obowiązkowy, w twoim przypadku [NZ], poza tym sam uważam, że jeszcze [Adventure] i [Human]. Mimo, że ci pomogłem to zapoznaj się z kwestiami zawartymi w powyższym linku. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfik nadal nieprawidłowo oznaczony - brak tagów, w tym obowiązkowych. Otrzymujesz ostrzeżenie za złamanie regulaminu wewnętrznego działu opowiadań. Proponuję zajrzeć do regulaminu działu, gdzie jest napisane jak powinno takie otagowanie wyglądać. Lub spojrzeć na inne, zamieszczone w dziale opowiadania.

 

Dla porządku: należy zedytować post otwierający temat i dodać po tytule fanfia odpowiednie tagi w kwadratowych nawiasach. Najpierw jeden z obowiązkowych (w tym przypadku [NZ]), następnie pozostałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że użytkownik przesłanego tekstu zastosował niewłaściwą kolejność i drukowane litery. Prawdopodobnie jego tekst pewnie według wytycznych powinien być tagowany tak, to jest: 

 

Człowiek w Equestrii [Oneshot][Human][Dark][Adventure][War][NZ]

 

Przy czym War raczej jest chyba niepotrzebny.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Przeczytałem ten tekst w zapytajce Lyry i Bon Bon, ale ocenię go tutaj. Wrażenia? Ech... Jest fatalnie :grumpyscoot:  Zacznę może od plusów:

 

Plusy:

- pomysł - przeniesienie z kraju ogarniętego wojną do magicznej, spokojnej krainy to fajny temat. Ma spory potencjał.

- bohaterem jest Polak 

- da się to czytać, tekst nie sprawia, że odruchowo zamykam klapę laptopa

 

Minusy:

- "BŁENDY" - gdybyś nie był aktywny na forum, to uznałbym twój tekst za trolling. Bo co my tu mamy?

  • źle zapisane imiona kucyków
  • mnóstwo powtórzeń
  • zdania brzmią jak opowieść 8-latka
  • praktycznie zero opisów - jak wygląda główny bohater? 
  • braki przecinków (i to takie, które utrudniają czytanie)

- dwie strony nazywasz rozdziałem? :wtf: Bez przesady.

- bohater jest OP

- używasz rasistowskich słów w opisach (żółtki)

- nie cierpię gdy człowiek przenosi się do świata serialu i zna imiona bohaterek. To strasznie sztuczne

- ksywka Henryka pasuje do niego jak pięść do nosa. Może gdyby bohater służył w jakiejś armii narodów zjednoczonych, czy coś, ale Polak w Polsce nazywany Stone? Nie... Po prostu nie 

- absurdalna wręcz "cukierkowatość" - kucyki ot tak ufają dziwacznej istocie, przytulają się po krótkiej wymianie zdań. Czy coś takiego ma miejsce w serialu? Nie, nie aż tak

- "podwórkowe" określenia - denerwowało mnie nazywanie Pinkie "różową wariatką". Takich słów może użyć jakaś postać, a nie "narrator". 

- finał piątego "rozdziału" - koleś zabija Misio-Robala, a kucyki nic sobie z tego nie robią? Mają przejść obojętnie obok poszatkowanych zwłok leżących w kałuży krwi?  :TaTds:

- Spike to niewolnik

- "najlepsze" zostawiłem na koniec - widzę do czego zmierza relacja człowiek - Twilight, ale mam nadzieję, że się mylę. Mam nadzieję, że nie zrobisz z bohatera zoofila zakochanego ze wzajemnością w kucyku. 

 

Ocena? 1/10 (punkt za pomysł)

 

PS. Nawet nie próbuj tłumaczyć się jakąś dysleksją czy innym ustrojstwem. 

PS2. Mam nadzieję, że nie porzucisz tekstu. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeczytałem i... A może inaczej. Czy podobało mi się? 

Spoiler

 

 

A dokładnie? No cóż, dokładnie to samo co wcześniej. W skrócie:

- cholernie irytujące błędy. Robisz je specjalnie, czy co? :twihmpf:

- nadal źle zapisujesz imiona kucyków

- "różowa wariatka" (serio, jak narrator może tak nazywać jakąkolwiek postać?)

- zero opisów, akcja pędzi na złamanie karku

 

A do tego:

- Lyra pojawiła się nagle i niepotrzebnie

- bohaterowie poruszają się z prędkością światła

- bohater wydziela feromony, które wabią samice. Każda albo go całuje, albo puszcza oko. Aż boję się kolejnych rozdziałów

- scena "kłótni" RAMBO von TERMINATOR i Applejack - to było tak głupie, że aż szkoda słów. 

- twój Big Mac to jakaś alternatywna wersja. Ma się nijak do serialowego nieśmiałego wielkoluda

- imię "Night Storm" - dodaj Darth, będzie jeszcze bardziej kiczowato :twilight5:

- człowiek zamienił się w alicorna, w sekundę nauczył czarować i latać - welp... bohater to nadal klasyczny OPek. 

 

A teraz coś na plus:

- fabuła ma potencjał - nie schrzań tego

 

Dlaczego jestem taki wredny? Ponieważ nie bierzesz uwag do serca i nadal popełniasz te same, poważne błędy. 

 

@misterspaulsMam poważne pytanie. W jakim programie piszesz opowiadanie? :twilight8:

Edytowano przez Triste Cordis
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misterspauls napisał:

Na worldpadzie i wiem że popełniam błędy jeśli chcesz do możesz poprawić moje błędy i tak dawno nie pisałem opowiadań i trochę wyszedłem z sprawy.

 

Nie ma nic gorszego niż wordpad. Zainstaluj sobie Open Office (darmowe) i sam poprawiaj błędy. To ty jesteś autorem, i nie wiem jakim cudem można walić takie byki. No, ale co tu dużo gadać, nawet w postach piszesz z poważnymi błędami. Pamiętaj, że za takie kaleczenie języka mod może wlepić ci ostrzeżenie. Taka dobra rada :rumors:

 

Link do Open Office

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...