Skocz do zawartości

[Rozwiązane][Propozycja] Zwiększenie czytelności forum


NiBl

Recommended Posts

Ostatnio jak przeglądałem forum rzuciło mi się, że w dziale dotyczącym postaci CMC znajduje się poddział z Animacją... Jestem tym dosyć zaskoczony, ponieważ na dole forum jest miejsce na zainteresowania z poza MLP. Nie tylko ja jestem skołowany takim "rozkładem", ponieważ temat o serialu Tangled pojawił się w dziale o serialach (sam się zastanawiałem, czy tam nie założyć tematu o SvTFOE).

No trochę to mnie natchnęło do przejrzenia tych Działów dotyczących poszczególnych postaci... Trochę się ich namnożyło. 2 strony HD w typowym rozmiarze czcionki. Trochę dużo tego i warto byłoby jakoś ograniczyć.

Od razu powiem, że nigdy nie byłem zwolennikiem "działów postaci". Ograniczanie się do jednego maleńkiego wycinka serialu wydawało mi się śmieszne. Dalej jak się nad tym zastanowić pojawiają się w działach dyskusje, bardziej ogólne np. dyskusja o rodzeństwie w poddziale Pinkie Pie. Jest to dyskusja bardzo ogólna dotycząca "stylu życia", która jest schowana (staje się mało widoczna) w dziale postaci, której nawet nie skojarzyłbym z rolą "siostry" (skomplikowane relacje rodzeństwa już bardziej kojarzyły mi się z Rarity i Sweetie Bell).

 

Tak przeszło mi przez myśl jakie są ogólne zasady prowadzenia działów (mówię od odgórnych), ponieważ czasem wygląda to jakby to było takie prywatne królestwo opiekuna działu.

 

Z tego co kojarzę ostatnio poszukiwani byli moderatorzy działów... Np. Takiego Discorda. Ja bym najpierw się zastanowił czy dział generuje wystarczający ruch, żeby się za takim kimś rozglądać (w przypadku wspomnianego działu mamy 75... około 1 posta w tygodniu).

Też trzeba by było się zastanowić, czy np. wrzucenie artu/kilku artów można uznać za "ruch" w dziale, tym bardziej jak nie idą za tym jakiekolwiek dyskusje. Ja nie miałbym nic przeciw, by był specjalny dział ze wszystkimi galeriami postaci, ponieważ jest to część wspólna.

 

Także ukuła mnie w oczy sesja PBF w dziale Derpy... Przecież na PBFy jest osobny dział..

 

Postanowiłem odwiedzić też najbardziej uczęszczany dział postaci (Luna) 2 tematy odpowiedzialne za przytłaczającą większość postów:

- "Nocne Marki" (w chwili obecnej zablokowany) - wygląda jak random talk.

- "Wyżal się" - Sam nie wiem... temat na katharsis... w którym szukać pocieszenia u innych (generalnie też podchodzi pod temat bardzo ogólny nie związany z postacią, czy w ogóle MLP)

 

Na koniec. Wiem, że to dosyć nieskładne, ale proszę administrację, moderację, oraz opiekunów działów, o zastanowienie się czy naprawdę takie podzielenie wszystkiego jest potrzebne i użyteczne?

Mam 2 wersje propozycji do tego:

- Wersja nuklearna - zlikwidować wszystkie działy postaci. Na ich miejsce stworzyć Galerie postaci i przenieść tam galerie. W wywymiarze Discorda (może w dziale offtopic) stworzyć dział (poddział) Styl życia (miejsce na tematy z naszymi zwierzątkami, czy dyskusją o rodzeństwie). Inne tematy opiekunowie określiliby jakie miejsca najbardziej im pasują. Konkusy artystyczne, gdzieś do twórczości fanów. Zakończone konkursy nieartystyczne (o ile takie są) i zakończone gry i zabawy do Archiwum. Gry i zabawy do odpowiedniego działu w Wymiarze Discorda.

- Wersja konserwatywna - wszystkie działy postaci przemienić jako poddziały dla głównego działu (ewentualnie kilku działów: Mane 6, postaci 2 planowe, reszta postaci).

Przy czym wyczyścić i poprzenosić poddziały w miejsca gdzie by bardziej pasowały (wspomniane animacje do Wymiaru Discorda (który też można by jakoś przemianować), sesja Derpy do archiwum PBF)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane przez Ciebie zmiany raz już się odbyły. Trzy lata temu, dodatkowo pozbyto się wówczas ról Regenta i Avatara.

Zmiany te prawie zabiły forum, przyczyniając się do drastycznego spadku aktywności użytkowników. Dlatego przywrócono "stary ład", jednak luźniejszy i bez starych ról (zastąpiono je Opiekunem).

 

Co do reszty - wypowiem się jak tylko wrócę do domu.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NiBl napisał:

Wersja konserwatywna - wszystkie działy postaci przemienić jako poddziały dla głównego działu (ewentualnie kilku działów: Mane 6, postaci 2 planowe, reszta postaci).

Przy czym wyczyścić i poprzenosić poddziały w miejsca gdzie by bardziej pasowały (wspomniane animacje do Wymiaru Discorda (który też można by jakoś przemianować), sesja Derpy do archiwum PBF)

 

Proponowałam to już dawno temu, ale nie przeszło. Mimo to nadal uważam, że to najlepszy pomysł, ale skoro w życie wprowadzony nie został i raczej nie zostanie to obecna forma forum jest najlepsza. Tak jak wypowiedziano się powyżej: usunięcie działów kucykowych prawie to forum zabiło.  

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominał Decu i cała reszta tak powiem i ja. Działy żyją, są jak najbardziej okej. Może to nie jest super zabójcza aktywność, ale jest. Jeżeli mielibyśmy usuwać wszystko na siłę to na dobrą sprawę na forum pozostałby tylko Off-Topic i regulamin. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się wszystko wrzuciło, skondensowano i powstał w ten sposób cmentarz, a do niego mało kto wchodził. Brzmi to rozsądnie, przyznaję, ale ... ludzie są leniwi. Gdybyśmy skondensowali działy, to forum byłoby przejrzyste na głównej i niby łatwiej dałoby się odnaleźć we wszystkich zakładkach. Niestety 3 lata temu weszło to w życie i ... powiedzmy, że pierwszy gwóźdź do trumny forum został przybity, mogę nawet zaryzykować, że wiele osób przez to poodchodziło, bo nic szczególnego się nie działo w tym jednym wielkim dziale postaci. 

 

Tutaj jednak przeważają inne czynnik i dla których ruch tutaj jest taki a nie inny.

 

1) Niektóre osoby źle to miejsce kojarzą i nie jedna drama tutaj wyszła. Ja dołączyłem w maju 2015 i jedyne na co się załapałem to rewolucje od Irwina, oraz właśnie skondensowanie działów do jednego dużego. Sam zainicjowałem powrót, dużo osób mnie poparło, i mamy teraz to co mamy i tragedii jakoś nie ma. Jednak przejdźmy do kolejnych powodu, które moim zdaniem bardziej odzwierciedlają obecną sytuację. 

 

2) Fora społecznościowe nie są aktywne jak kiedyś. Te są wypierane przez Facebooka, Discorda, Twitter, etc. Teraz polscy broniacze najbardziej są na facebooku aktywni. Też się od czasu do czasu tam wypowiadam, ale Facebook ma zasadnicze wady. Pierwsza to ulotność treści. Weźmy na przykład jakąś dyskusję z 2016 i chce się do niej wrócić czy po prostu ją poczytać. Tutaj nie będzie większego problemu, bo na wiele różnych sposobów można odszukać ów nasz poszukiwany element. Facebook ma bardzo ubogie funkcje wyszukiwania. Treści tutaj trzymają się lepiej, stabilnie. Kolejna sprawa to tematy, bo tutaj można poprowadzić wątek i rozpisać się na stronę a4, a na facebooku, to byłaby taka ściana tekstu, że każdy normalny człowiek tego nie będzie czytać. Facebook to nie forum społecznościowe i na dłuższe dyskusje i wracanie do nich po 2 dniach nie będzie miało większego sensu. Zalet forów jest oczywiście więcej, ale wszyscy woleli postawić na szybkość wypowiedzi, a to facebook stety lub niestety robi już dobrze, a forum tak średnio.

 

3) Fandom osłabł - treści nadal są, kontent tworzony jest nadal, ja nie narzekam, ale faktem jest, że kiedyś siedziało tutaj i na innych forach nawet paręset ludzi (tutaj dawałbym w jednym momencie nawet 100 userów, a na angielskim MLPForums 300 - 400). Teraz to plus minus trzykrotnie zmalało. U nas w dobrych porywach może być online w tym samym czasie do 40 osób, a na MLPForums patrzyłem tak do 100. Oczywiście w ciągu jednego dnia te liczby (odwiedziny unikalnych użytkowników) mogą być podwajane, a nawet potrajane, bo nie każdy np. tutaj wypowiada się w offtopie i w działach, a od czasu do czasu wchodzi, bo np. ma tu z kimś kontakt i chwilę chce z nim popisać. 

 

4) Raz jeszcze lenistwo. Ruch może być słaby bo zwyczajnie komuś nie chce się pisać długich, rozbudowanych rzeczy i w tematach, które maja pobudzić szare komórki również nie ma zamiaru. Fakt, działy i tamtejsze tematy są pochowane, ale kondensacja zrobiła podobnie i nic nie dała, a raczej pogorszyła sytuację. Co poradzić, niektórzy wolą coś na szybko poczytać, napisać. 

 

Takie moje zdanie i żadna kondensacja tu nie da rady. Wszystko tu jest ok, jest poziom, ale ... jak chcemy ruch i nowych userów zachęcić to trzeba jakąś dobrą reklamę zrobić, zachęcić ich do dyskusji, i to u nas kuleje :bemused:.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że średnio do mnie to przemawia. Ponieważ twór, który powstał podtrzymywany jest przez "doszywanie" do jego ciała coraz to nowych działów. Czekać tylko na sezon 8, gdzie będzie dużo nowych postaci i kolejne pół strony nowych działów z może 2 postami dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, a później 2 postami w galerii co tydzień (no i może więcej postów w jakich grach i zabawach, które i tak pewnie już na forum się znajdują).

Może i dla starych użytkowników ten "twór" jest nieszkodliwy, ale nowych to "monstrum" może skutecznie odstraszyć. No i nawet starych wyjadaczy zmylić gdzie ma twarz, a gdzie jego plecy tracą swoją szlachetną nazwę i powątpiewam, żeby jakakolwiek reklama w tym pomogła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NiBl  pewnie masz rację,  ale statystycznie rzecz biorąc ilu nowych tu wchodzi i zostaje dłużej niż tydzień?  Większość się przywita i odejdzie z własnej woli lub woli moderatora. A weteranów jest tu jeszcze sporo, zmieniając te forum możemy i ich stracić.  A tak drastyczne zmiany już  raz przetrzebiły ludzi na forum. Prawda jest taka, że ludzi i tak na forach coraz mniej bo ich rolę przejmuje FB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o wszelkiego rodzaju Discordach.

 

@NiBl Problemem jest też to, że ludzie nie do końca wiedzą czego chcą. Swego czasu pojawiły się sugestie taka jak twoja. Została przyjęta i wprowadzona w życie. Skutek był taki, że aktywność spadła jeszcze bardziej. W związku z tym po kilku miesiącach pojawiła się ankieta - czy ludzie chcą powrotu działów postaci. Zdecydowana większość była za. Działy przywrócono, a mimo to nadal aktywność jest, jaka jest :/ 

 

Nie oszukujmy się, wielki BOOM na kuce minął i nie wróci (nawet przy następnej generacji). Zainteresowanie serialem nie jest już tak duże jak kiedyś, a co za tym idzie forum nie jest już tak atrakcyjne. Doskonale widać to po konkursach. Kiedyś pojawiało się dużo prac, a wygrana dawała mnóstwo satysfakcji. Dziś ciężko zapełnić podium :fluttersad: 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiBl Właściwie to czego się spodziewasz po forum? Forum to jest taki twór, który ma ręce i nogi, kiedy są działy postaci to jest to wszystko poukładane. Ma być jeden dział do zakładania tematów? Od tego są grupy fejsbukowe, by wszystko było w jednym. Tutaj może jak i mówisz, czasami działy wyglądają tak jak opisujesz, ale bez nich nie byłoby nic. Bo tak to by nikt w ogóle się nie starał, a tak to opiekunowie od czasu do czasu wpadną na jakiś fajny pomysł, byleby odratować swój dział. 

I masz racje, to odstrasza nowych i młodych, ale odstrasza dlatego, że dzisiaj fora są bardzo mało popularne, za to fejsbukowe grupki bardziej i trzeba się zwyczajnie przyzwyczaić. Nie jest to nic strasznego. 

Jak piszą tutaj wszyscy, próbowaliśmy jakiś czas temu usunąć te działy i powstał tylko chaos, a aktywność ograniczała się głównie do sb i offtopu.

 

Mała aktywność w działach kucykowych jest spowodowana tym, co pisze Triste, boom na kuce już minął, niektórzy tutaj siedzą z przyzwyczajenia, a nie z miłości do kucyków. Ale to nie znaczy, że działy postaci są złe. To wszystko zależy od tego jak opiekun to zrobi. Wystarczy pomyśleć z czym dany kucyk najbardziej się kojarzy i dział zamienić by zainteresowania kucyków były częścią jego. Np. Fluttershy - zwierzęta; Zecora - rośliny, rymy; Applejack - wieś, farma; Twilight - magia, fantasy; Rainbow Dash - sport, gry; itp itd... Dlatego też właśnie powstała taka mała sprzeczność, bo wiele działów można by podpiąć właśnie do danych kucyków. Jak zwróciłeś uwagę, mamy dział serial, w którym niektórzy wrzucają seriale animowane, ale też CMC mają taki poddział, który dotyczy już tylko seriali animowanych (swoją droga jakiś mod mógłby przenieść wszystkie animowane seriale do tego poddziału). 

 

Poza tym przesadzasz. Rozumiem, że możesz sobie "gdybać", ale z tym "Czekać tylko na sezon 8, gdzie będzie dużo nowych postaci i kolejne pół strony nowych działów" mocno przesadzasz. Po pierwsze, żeby powstał dział danej postaci ktoś musi wyrazić chęci, żeby dany dział prowadzić, składając najpierw podania, gdzie mają mniej więcej napisać o swoich planach dotyczących prowadzenia działu. Więc jeśli ktoś nie będzie miał żadnych pomysłów to zwyczajnie dział nie powstanie. A po drugie jakoś 7 sezonów za nami, a przy żadnym nie było tak, że nagle powstało 5 nowych działów postaci, które potem zniknęły. Piszesz zbyt hipotetycznie.

 

Cieszymy się, że masz chęci zmieniać forum na lepsze. Każdy tego chce, ale musisz wziąć pod uwagę to, co piszemy. Wszelkie propozycje zawsze są brane pod uwagę przez administratorów i moderatorów.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Miałem się wypowiedzieć po powrocie do domu, ale brakło mi czasu.

Teraz jak mam chwilę wolnego, to wszystko co chciałem wypisać zostało już poruszone :|

Pozostaje mi powiedzieć ino tyle - działy postaci będą miały małe roszady, jednakże dopiero po przerwie technicznej, którą to planuję na najbliższy miesiąc (będzie oficjalne ogłoszenie kiedy i na jak długo). Planuję "na wierzchu" pozostawić tylko aktywne (te z opiekunami), a resztę przerzucić do poddziału (jak to kiedyś było z "pozostałymi postaciami"). Opiekun się znajdzie, to dział "wylezie" - zniknie, zostanie ukryty.

 

Tymczasem dziękuję osobom, które się tu wypowiedziały praktycznie rzecz biorąc "za mnie". Idę być przydatny gdzieś indziej :rainderp: 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Decaded napisał:

Tymczasem dziękuję osobom, które się tu wypowiedziały praktycznie rzecz biorąc "za mnie". Idę być przydatny gdzieś indziej :rainderp: 

Decu pls. Robisz dla nas tak dużo, chociażby to co napisałeś wyżej, że chociaż z takich rzeczy możemy Cię wyręczyć :ming: 

  • +1 2
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiBl fora to nie facebook, a niektóre są nawet potężniejsze od tego jak, np. fora programistyczne. Niektórych może przerażać ogram treści, ale szufladkowanie do kolejnych szuflad nie sprawdziło się, a wręcz pogorszyło sprawę. Do tego trzeba podejść nieco inaczej, bo nie wina tkwi w przejrzystości, a zachęceniu nowych jak i starych userów do zaglądania i wypowiadania się. Ja zasugerowałem, aby zrobić osobną zakładkę z prawej strony na tematy (przejrzystość i zachęta, ale chodzi o to 2), ale dla działów wyłącznie kucowych (Działy postaci oraz My Little Pony), aby nie tylko wyodrębnić je z gąszcza innych tematów jak Offtop czy Fanfici, ale żeby zwiększyć pule tematów, bo czasem są przypadki, kiedy jednego dnia wejdzie z 5 tematów i niektóre nowe tematy są spychane na dół, a jak wiemy userzy lubią wiedzieć co jest na wierzchu, niż szukać i wchodzić do poddziałów. Pomysł nie wiem czy wejdzie w życie, może kiedyś, a są nadal osoby, które o serialu i EG lubią gadać. Byłoby nawet spoko gdyby takie tematy jakimiś kolorkami były opatrzone, może nawet sygnaturkami jak przy dziale, aby jeszcze zasugerować do jakiego działu się temat odniesie. Gdyby znał ten silnik forum to bym sam zrobił, ale ja tam się znam na C++, C# i trochę na Javie i Assemblerze :sunburst2:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NiBl napisał:

Rozumiem wasze rozumowanie (nie jestem przekonany, ale rozumiem). Mam nadzieję, że po "wiosennych porządkach" o których wspomniał Decaded będzie chociaż odrobinę lepiej.

Właściwie to jesteś częścią aktywności forum. Możesz równie dobrze także zakładać tematy oraz pisać posty, zamiast kręcić noskiem ^^

  • +1 3
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tu się jeszcze nie wypowiadałem więc się wypowiem.

Moje propozycje na zmiany na forum:

1. Zająć się nazwę to "widmo kontami" chodzi mi o użytkowników którzy np. zarejestrowali się 13 czerwca 2014r i ostatni raz na forum byli 13 czerwca 2014r to tylko przykład.

Według mnie należy usuwać konta, które są nieaktywne dłużej niż 2 lata bo to tylko niepotrzebnie zaśmieca serwery i spowalnia działanie strony.

2. Poukładać działy, i tu mój przykład jeden użytkownik pisze mi gdzie ja dałem swój temat, bo gdyby nie nowe posty to by go nie znalazł.

Można by zrobić kilka głównych działów np. dział z postaciami, dział  dyskusja, dział z grami itd.

A nie tworzyć mnóstwo działów postaci.

Tylko niech będą to poddziały w dziale z postaciami.

3. Usprawnić działanie moderacji i tutaj jest tak czemu moderator ma latać po całym forum i szukać działów przecież to tylko człowiek i nie znajdzie wszystkiego.

Tutaj też wracając do punktu nr.2 niech każdy dział ma swojego moderatora, który dba tylko o zarządzanie tym działem i on dba o niego,a nie o żaden inny tylko o swój dział.

4. Poukładać działy postaci tam to ja wchodzę i się gubię nie wiem od czego zacząć i co mam szukać w tym.

5. System hierarchii tutaj punkt jest tak niech będzie administracja taka jaka jest.

Zmiana w tym może być następująca główny zarządca strony i jego pomocnicy.

Moderatorzy działów wówczas by ważniejsze ogłoszenia od administracji ogłaszali na swoich działach w poście np. info.

Bo widzę, że niektórzy nie wchodzą nawet w dział z ogłoszeniami i często nie wiedzą o co potem chodzi.

 

To na tyle co mam do napisania jak jeszcze coś zauważę to na pewno dam znać:rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Konta usuwamy tylko na prośbę, ponieważ w każdej chwili ktoś może wrócić.

2) To zostało już poruszone w tym temacie.

3) Przecież tak jest.

4) Punkt 2.

5) ?? https://mlppolska.pl/staff/ ??

Ogłoszenia od administracji są w specjalnym temacie (do którego to z resztą można się dostać poprzez link z górnej belki forum), a Opiekunowie działów ogłaszają swoje rzeczy we własnym dziale. Nie mam pojęcia po cholerę Opiekunowie mieliby powielać ogłoszenia administracyjne w swoich działach. Nie ma to żadnego sensu.

Poza tym, nikt nikogo nie zmusi do czytania ogłoszeń.

 

Tak na marginesie - zainwestuj w przecinki, gdyż zrozumienie o co Ci chodzi jest bardzo trudne i wymaga kilkukrotnego przeczytania zdania, by mieć pewność o co tak naprawdę w nim chodzi (acz i tak mam wrażenie, że nie do końca mi się udało).

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za błędy ortograficzne obwiniaj kompa bo często nie łapie przecinków albo ż,ź,ć,ś itd. a ja potem też tego nie zauważam.

Chyba za szybko piszę.

1. Mi się zdaje, że ten co nie jest aktywny od załóżmy 3-4 lat to już nie wróci.

2. Jak poruszone to to zostawiam.

3. Źle mnie rozumiesz mi chodzi o stworzenie głównych działów takich najważniejszych z poddziałami.

Np. Dział Postaci i tam są wtedy wszystkie działy z postaciami, a w działach z postaciami są poukładane posty użytkowników czy jak tam to zrobi opiekun poddziału.

4. Jak to czytam to tak to jest 2 sorry za powtórzenie tego samego.

5. Ja wiem, że temat taki istnieje ale nie każdy do tego tematu wchodzi.

Jak jest jakaś ważna informacja to żeby to więcej osób ogłosiło bo wtedy do większej liczby użytkowników to dojdzie.

 

Myślę, że teraz zrozumiałeś co mam na myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wróci. Są tacy.

3) Dokładnie tak jest w tej chwili. Całe forum podzielone jest na działy główne, które zawierają swoje poddziały, w których są posty użytkowników lub kolejne mini-działy, które współgrają z danym działem.

Spoiler

opera_2018-04-06_17-09-17.png

 

opera_2018-04-06_17-10-22.png

 

5) Jak pisałem wyżej - nikt nikogo nie zmusi do czytania ogłoszeń. Te najważniejsze są też wyświetlane na górze forum, ale to czy ktoś je przegląda to już tylko jego sprawa :dunno: 

Spoiler

opera_2018-04-06_17-11-56.png

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie ta 3 wygląda trochę inaczej niż u ciebie, jak ja wchodzę na forum to mi wyskakuje totalny bałagan.

A 5 to tego nie skojarzyłem z ogłoszeniami myślałem, że to do czego innego służy.

 

Edit:

Dobra znalazłem przyczynę tego bałaganu już to naprawiłem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Keks napisał:

Za błędy ortograficzne obwiniaj kompa bo często nie łapie przecinków albo ż,ź,ć,ś itd. a ja potem też tego nie zauważam.

Chyba za szybko piszę.

1. Mi się zdaje, że ten co nie jest aktywny od załóżmy 3-4 lat to już nie wróci.

 

Wróci, wróci :) Mieliśmy już takie przypadki. A co do ogłoszeń, to opiekunowie mogą bez problemu dać ogłoszenie na stronie głównej. Oczywiście dotyczy to ważniejszych tematów (np. konkursy, duże eventy itp). Co do pozostałych, to wystarczy wejść do działu postaci i zobaczyć co tam jest.

 

Jeśli w jakimś dziale panuje bałagan i nie możesz się w nim odnaleźć, to napisz co o tym myślisz w stosownym temacie (u mnie jest to "ocena pracy opiekuna"). Niestety 99% ludzi woli narzekać byle gdzie, a często opiekun dowiaduje się o czymś takim od osób trzecich (sam tak miałem) :/ 

  • +1 2
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...