Skocz do zawartości

[ZABAWA] Zgadnij cóż to za zwierzę!


PervKapitan

Recommended Posts

bDYyJp9.png

 

Pervi mówiła mi, że w waszym świecie jest gra taka jak zgadnij kto to, gdzie jedna osoba wybiera postać, którą ma zgadnąć druga osoba. Ta druga osoba musi zadawać różne pytania, by dojść do odpowiedzi. :squee:

Ta gra będzie wyglądała dość podobnie, PervKapitan będzie wybierała konkretne zwierzę z waszego świata, a waszym zadaniem jest zgadnąć jakie to zwierzę. 

 

Innymi słowy, zasady są proste. Ja mam w głowie zwierzę, a wy zadajecie pytanie. Jeden użytkownik - jedno pytanie. Ilość użytkowników, która może zadać pytania na turę jest nieogarniczona.

Jeśli odpowiem na wszystkie zadane pytania wtedy można zadać kolejne pytanie. Byle nie dwa pod rząd przez jednego użytkownika. Mam nadzieję, że wyjaśniłam to zrozumiale. :flutterblush:

Osoba, której uda się odgadnąć zwierzę dostaje punkcik. 

W głowie zawsze będę mieć konkretny gatunek zwierzęcia. Nie rodzaj, nie rasę, a gatunek. Miejcie to na uwadze, kiedy będziecie chcieli zgadywać.

A i jeszcze jedno! Pytania mają być tak skierowane, bym mogła odpowiedzieć jedynie TAK albo NIE. (przykładowe: Czy te zwierzę jest roślinożerne? Czy te zwierzę prowadzi nocny tryb życia? Czy te zwierzę posiada skrzydła)

Więc zaczynamy! 

Czekamy na pytania :fluttershy5:

 

Punktacja znajduje się tymczasowo tu:

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... najważniejszej zasady zapomniałam napisać. :flutterblush:

Już ją dopisuje do pierwszego postu, ale pytania mają być skierowane, by odpowiedź była TAK albo NIE.

Najmocniej przepraszam @Keks. Jeśli to nie problem, mógłbyś ponowić pytanie? :squee:

 

(btw, ssak, ptak, gad to gromada, nie gatunek ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PervKapitan nic się nie stało każdy popełnia błędy to naturalna ludzka rzecz (kucyki chyba też je popełniają chyba).

 

To nowe pytanie:

 

Czy jest to zwierzątko futerkowe? (królik,itd)

 

A co do pomyłki z gromadą i gatunkiem to akurat na tej lekcji biologii spałem i tego ciągle nie rozróżniam:squee:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 o 18:57, Kamikun napisał:

Czy to zwierzę jest ssakiem?

Tak.

Dnia 20.03.2018 o 20:12, Keks napisał:

PervKapitan nic się nie stało każdy popełnia błędy to naturalna ludzka rzecz (kucyki chyba też je popełniają chyba).

 

To nowe pytanie:

 

Czy jest to zwierzątko futerkowe? (królik,itd)

 

A co do pomyłki z gromadą i gatunkiem to akurat na tej lekcji biologii spałem i tego ciągle nie rozróżniam:squee:

Dzięki, wiem, że każdemu się zdarza, ale jednak niefajna taka wtopa :C dziękuję za wybaczenie :3

Z tego co wiem w programie nauczania nie ma systematyki (przynajmniej kiedy ja uczęszczałam) więc nie szkodzi ^^

Co do pytania to: Nie.

23 godziny temu, W.B. napisał:

Czy to zwierzę ma pióra?

Nie.

18 godzin temu, Cahan napisał:

Czy to zwierzę żyje w wodzie?

Nie.

14 godzin temu, swinkipinki napisał:

Czy to zwierze mozna trzymac w domu?

Nie.

 

Czyli podsumowując:

Zwierzę należy do gromady ssaków, jednak nie jest zwierzęciem futerkowym. Nie jest okryte piórami, ani nie żyje w wodzie. Nie spotyka się tego zwierzęcia także w naszych domach.

Wiemy dość mało po tej serii pytań. Czy ktoś odważy się zgadnąć? Jeśli nie to zapraszam do kolejnej serii pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SwiecaqPL napisał:

Czy to zwierzę posiada futro?

 

Pytanie o futro już padło.

 

Nie żyje w wodzie... więc hipopotam odpada... Więc może to być słoń... ale ta odpowiedź już padła... więc może nosorożec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 21:52, GlaceCordis napisał:

Słoń afrykański?

Nie :fluttershy5:

Dnia 21.03.2018 o 21:58, W.B. napisał:

Czy to zwierzę żyje w koloniach/stadach?

Nie :fluttershy3:

Dnia 21.03.2018 o 22:03, Cahan napisał:

Czy to zwierzę należy do pancernikowatych?

Także nie! :flutterage:

Dnia 21.03.2018 o 23:04, SwiecaqPL napisał:

Czy to zwierzę posiada futro?

 

A posiada, posiada. Odpowiedź: tak. :squee:

Dnia 22.03.2018 o 13:05, Kamikun napisał:

więc może nosorożec?

Nie jest to nazwa gatunku, a rodziny. :fluttershy: Nie mogę odpowiedzieć, bo zgadujemy jedynie gatunki.

Dnia 22.03.2018 o 15:17, Lemi napisał:

Czy to zwierzę jest często spotykane?

Jako że we wszelki sposób jaki mogę zrozumieć to pytanie jest odpowiedź nie, to odpowiadam: nie.:suspicious:

Dnia 22.03.2018 o 17:35, Keks napisał:

Czy to zwierze żyje w Europie?

(W sensie na kontynencie Europie)

Ogólnie odpowiedź brzmi - nie. Jednak w pewnym sensie może być na tak. :fluttershy3:

Dnia 22.03.2018 o 18:19, Kruczek napisał:

Czy to zwierzę to kangur? 

To również nie jest gatunek, a podrodzina :fluttershy: Nie mogę odpowiedzieć, bo zgadujemy jedynie gatunki.

 

 

Podsumowanie: 

Zwierzę należy do gromady ssaków, jednak nie jest zwierzęciem futerkowym, mimo iż posiada futro. Nie jest okryte piórami, ani nie żyje w wodzie. Zwierzę to nie łączy się w żadne kolonie czy stada. Nie spotyka się tego zwierzęcia także w naszych domach. Generalnie nie można spotkać go w Europie, chociaż w pewnym określonym sensie jest to możliwe. Na wszelki sposób zwierzę nie jest często spotykane.
Odpadają nam: słoń afrykański

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...