Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Far Cry 5 [Premiera]


1stChoice

Recommended Posts

 Godzina 4:00, kilka godzin przed rozpoczęciem pracy i niecałe pół godziny do premiery Far Cry 5... rozpoczynamy pobieranie jeszcze przedpremierowo!

 

pEFMrKB.png

 

Chciałbym trochę podyskutować o tej grze. Wielu mówi, że to odgrzewany kotlet, że nowa odsłona nie pokaże nic nowego i nie jest warta zakupu. 

 

Dla mnie jednak to jedna z ulubionych serii, prawdziwy sandbox, przy którym można się wyszaleć i dobrze bawić. No. Oprócz Primala. Którego nie przeszedłem i nie zamierzam raczej.

 

Dodatkowo całą kampanię można przejść w trybie co-op. Może ktoś byłby chętny? Wspólne przejmowanie posterunków i wykonywanie misji fabularnych może być ciekawe!

 

Co sądzicie? Też czekaliście na tę grę?

Edytowano przez 1stChoice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1stChoice napisał:

 Chciałbym trochę podyskutować o tej grze. Wielu mówi, że to odgrzewany kotlet, że nowa odsłona nie pokaże nic nowego i nie jest warta zakupu. 

 

Mówią tak o praktycznie każdym sequelu... bo tak niestety jest. Producenci boją się wprowadzania konkretnych zmian ponieważ mają zaledwie 50% szans, że ludziom się spodoba. Śmieszy mnie pisanie: "nie jest warta zakupu" jeszcze przed premierą. Nie ma to jak oceniać całość po gameplayu obejrzanym na YT, w którym autor chce jak najszybciej ukończyć grę :burned: A przecież sandboxy to produkcje, w których nie ma co się spieszyć. 

 

A czy ja czekam na FC5? Tak, ale nie spieszy mi się. W planach mam jeszcze Resident Evil 7 i AC: Origins. Do tego "kupka wstydu", która jakoś nie chce maleć (wszystkiemu winne jest cudne Horizon: Zero Dawn). 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waży całkiem niedużo, to ciekawe. Oprócz tego dla mnie najciekawszą cechą piątki jest edytor map. Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego, potencjału to coś ma dużo, a do czasu kiedy będę miał ją w rączkach dobre rzeczy zdążą wyjść ;) Bo jak na razie to zostaje mi i 4, i Primal, i cała góra innych pozycji. Na dany moment mam ją jedynie w liście obserwowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far cry 3 był moją pierwszą grą z którą na dobre rozpocząłem przygodę w świecie elektronicznej rozrywki (miałem wtedy 12 lat). Wcześniej grałem głównie w strategie, a po ograniu tej gry na dobre zacząłem grać w gry przygodowe. Gra rewelacyjna. Tylko, że od tej chwili FC stał się tuż po Assassin's Creed wiodącą serią Ubisoftu. Mimo zmiany loga i polityki firmy to FC5 zapewne wciąż będzie starym dobrym Far Cry'em z kilkoma nowościami. Najpierw poczekam na recenzje i poczytam trochę o grze, a jeśli kupić to raczej jak cena spadnie, bo wciąż mam kilka innych gier do ogrania (Horizon już kilkanaście godzin). Odgrzewany kotlet, raczej nie. Ludzie chcą nowego Far Cry'a, a stworzenia sequela idealnego jak chociażby w stylu AC 2 lub AC: Origins jest bardzo trudnym wyzwaniem. Lepiej skorzystać ze starych dobrych schematów puki działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam za sobą kilkanaście godzin gry w FC5. Wrażenia? Bardzo, ale to bardzo pozytywne :YEtmX:

 

Plusy:

- świetna grafika

- rewelacyjny klimat "wieśniackiego" USA

- mnóstwo zróżnicowanej broni

- grywalność

- znakomicie dobrane miejsce akcji. 

- doskonałe audio: odgłosy wystrzałów, wybuchów, ambienty, klimatyczna muzyka. 

- nieziemsko satysfakcjonujące eksplozje! To nie jest jakieś tam "bum". To jest epickie BUM!!!

- niech żyje wolność, wolność i swoboda - mapa jest duża, pełna ciekawych miejsc i dodatkowych aktywności. Co ciekawe zrezygnowano z wież. Teraz trzeba rozmawiać z ludźmi, czytać wiadomości, a nawet spoglądać na znaki drogowe :wat:

- "graj po swojemu" - skradanie czy rozwałka? Wybór należy do ciebie.

- NPCe reagują na nasze zachowanie - pies szczeka wystraszony nagłym wystrzałem, monolog zostanie przerwany jeśli oddalimy się od rozmówcy, po wycelowaniu w twarz usłyszymy odpowiedni komentarz ("to tak traktujesz starszą panią!?")

- tryb Arcade, czyli poziomy stworzone przez graczy oraz bardzo rozbudowany edytor map

 

Minusy:

- fabuła - już same założenie jest niesamowicie głupie. Sekta terroryzuje ludzi, a władze wysyłają raptem kilka osób? :shrug:

- sposób poprowadzenia fabuły - misje fabularne, które popychają historię do przodu aktywują się po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów (dostajemy je za wiele różnych rzeczy). Problem w tym, że rozpoczynają się bez względu na to co robimy. Autentyk:

 

Ścigam autem konwój kultystów, partner pruje do niego z karabinu zamontowanego na dachu, partnerka siedząca obok narzeka na mój styl jazdy, cysterna eksploduje... Nagle obraz się rozmazał, a po chwili odpaliła się cutscenka. Poczułem się jak dziecko, które matka wyciągnęła za rękę z piaskownicy i zabrała na obiad. What... the... fuck Ubi :grumpyscoot:

 

- trudno o pieniądze, czyli zachęcanie do mikrotransakcji - za zadania fabularne nie dostajemy ani grosza. Trzeba non stop łowić, rozwalać konwoje, szukać skrytek etc. Spoko, ale ile można?

- słabe AI sojuszników - nie potrafią się schować przed ostrzałem. Na szczęście wiedzą jak "reanimować" gracza (nawet puma czy pies). 

- tryb Arcade wymaga opłacenia abonamentu PS+ - nawet swoje mapy można "ograć" jedynie w edytorze (test). Brak mi słów... :burned:

 

Pomimo kilku bardzo poważnych wad, gra sprawia mnóstwo frajdy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...