Orsiro

Co robicie w wolnym czasie ?

Recommended Posts

Cześć:aj2.

Witam.

Dziś chcielibyśmy porozmawiać, na temat spędzania, przez was wolnego czasu.

Jak wam wiadomo, po wyczerpujących pracach na farmie, zbieram siły na nowe, ale znajdę również chwilę, by pomóc rodzinie i przyjaciołom.

U mnie jest podobnie, tylko gdy tego czasu, jest trochę więcej, to wyprowadzam motor, kask na głowę i w drogę ;).

Teraz wy podzielcie się z nami, waszymi aktywnościami, podczas wypoczynku:aj3:.

Edited by Orsiro
  • Upvote 6
  • Like 1

Dla relaksu siadam sobie w fotelu z laptopem i oglądam sobie Anime, które obrałem sobie za cel do obejrzenia. Ewentualnie nadrabiam MLP:FIM

Kiedy robi się późno siadam do moje głównego stanowiska i odpalam sobie jakąś gierkę albo siedzę na forum.

Kiedy chcę bardziej aktywnie odpocząć to biegam albo (głównie we wtorek lub czwartek) chodzę na treningi Judo. Od czasu do czasu przejdę się z psem na spacer.

Ewentualnie jeżdżę na wydarzenia związane z bieganiem jak Runmageddon czy inne biegi terenowe.

Jeżeli jestem maksymalnie znudzony to czytam książki z gatunków przygodowe i fantasy. Jak wiedźmin, seria Tomek czy zwiadowcy. 

24 minuty temu, Orsiro napisał:

wyprowadzam motor, kask na głowę i w drogę

No to zajebioza. Też kiedyś chciałbym mieć własną maszynę. Tylko się nie rozwal

• Like 1

1 minutę temu, Forest Wind napisał:

No to zajebioza. Też kiedyś chciałbym mieć własną maszynę. Tylko się nie rozwal

Nie ma się czym martwić :), jeżdżę spokojnie dla przyjemności (po drodze, płytach, a nie po lasach, łąkach, polach itp.) szanuję swoje sprzęty, chcę by służyły jak najdłużej :D.

Tylko jeszcze jedno, to sakramencko wciągający nałóg ;).

Nie mam go jakoś specjalnie dużo, chociaż można odnieść inne wrażenie przez mój czas na forum, ale to właśnie dlatego że niemal cały wolny czas spędzam na kompie, a forum zawsze jest włączone (na kom też siedzę na forum między pracą, szkołą itp). Ale poza siedzeniem na forum to rozkoszuję się herbatkami, czasami też różnymi piwami. Lubię sobie zjeść coś dobrego, najczęściej niestety niezdrowego :fluttershy4:  No, a poza tym to gram, często też strimując, oglądam innych strimy, słucham muzyki, piszę rp z @Uszatka. Często też zmęczona odpoczywać lubię po pracy w gorącej wannie, siedząc tam godzinami (swoją drogą też z komórką i na forum xD). Też spotykam się z @Uszatka bądź znajomymi, ale na ogół tylko tymi bliższymi, bo raczej jestem typem jaskiniowca. Często na internecie przeglądam fanarty różne, zależy na co mam fazę, czasami piszę własnego bota na chat twitcha, dodając jakieś komendy. No i zajmuję się moimi modliszkami. Przeglądanie memów też zaliczam do spędzania wolnego czasu.

• Upvote 3

Zacznijmy od tego, że gdy mam wolne to często śpię do późna ^.^ 

Poza tym dużo czasu spędzam przed komputerem, gdyż większość moich ulubionych rozrywek się z nim wiąże, a są to: 

• pisanie role-play z @PervKapitan oraz rozmawianie z nią <3 
  • oglądanie filmików na you tubie: zazwyczaj jest to dużo filmików związanych z grą, na którą obecnie mam fazę, ale lubię też filmiki dotyczące zjawisk paranormalnych oraz teorii spiskowych, czasami jak trafię na jakąś śmieszną dramę to też lubię obejrzeć i lubię oglądać jak you tuberzy jadą po rakowych twórcach :wow: poza tym oglądam też filmiki związane z mlp, dokumentalne (głównie o zwierzętach) no i muzyki słucham przez you tube'a 
  • gram w gry: ostatnio najwięcej grywam w Wiedźmina 3, Gwinta i Flight Rising
  • oglądam filmy, ale już takie pełnometrażowe, głównie horrory i animowane
  • lubię też poczytać sobie książkę, posiedzieć ze swoim królikiem, albo poobserwować węża
  • poza tym dosyć często spotykam się z @PervKapitan
  • mam też takie dziwne zamiłowanie do słuchania muzyki, kręcąc się przy tym na krześle :sunburst2:
  • chętnie sobie pogadam z rodzicami, albo wezmę dłuższą kąpiel przy książce
  • jeśli mam z kim to lubię pograć w gry planszowe
  • kiedyś w wolnym czasie lubiłam rysować, ale ostatnio ciężko mi to idzie i prędzej wezmę sobie kolorowankę i coś pokoloruję 
  • Upvote 3
  • Like 1

Nie będzie niespodzianką jeśli napiszę że spędzam go głównie przy komputerze, a to redukując moją górę wstydu (czyli granie w gry), oglądając filmy czy seriale, czy to przeglądając różnorakie wiki, w międzyczasie słuchając muzyki. Jak nie to, to staromodnie biorę książkę albo kindle'a w rękę i czytam gdzie mogę. Jak jest cieplej to urządzam sobie często spacery czy jeżdżę rowerem. No i ostatnio kręcę się sporo z aparatem, próbując różne ciekawe ujęcia. Jak się udaje, to spotykam się ze znajomymi na jakimś piwku, czy sesji.

• Upvote 1
  • Like 1

8 godzin temu, Lemi napisał:

Nie będzie niespodzianką jeśli napiszę że spędzam go głównie przy komputerze, a to redukując moją górę wstydu (czyli granie w gry), oglądając filmy czy seriale, czy to przeglądając różnorakie wiki, w międzyczasie słuchając muzyki. Jak nie to, to staromodnie biorę książkę albo kindle'a w rękę i czytam gdzie mogę. Jak jest cieplej to urządzam sobie często spacery czy jeżdżę rowerem. No i ostatnio kręcę się sporo z aparatem, próbując różne ciekawe ujęcia. Jak się udaje, to spotykam się ze znajomymi na jakimś piwku, czy sesji.

Ja tak samo siedzę głównie przy komputerze i gram albo coś oglądam.:scootaloo:

• Upvote 1

Malo mam wolnego czasu:p a jesli juz go mam to przewaznie czytam, ogladam cos na komputerze lub gram, oczywiscie chodze na zakupy :kUzFl: czasem na basen lub zwykly spacer... i czymze bylby wolny czas bez domowego spa, maseczki, olejki itd czyli najlepszy relaks, siedze wtedy w wannie przez godzine z czyms na wlosach, twarzy i ciele :rariderp:

Jesli siedze u rodzicow to polowe czasu spedzam z nimi, polowe z moim najkochanszym kotem:kuph:

• Upvote 1

Co robię w w wolnym czasie chyba to:

- Siedzę przed kompem,

- Gadam ze znajomymi na Discordzie,

- Oglądam My Little Pony,

- Jeszcze więcej siedzę przed kompem:D

- Słucham muzyki,

- Przeglądam forum,

- Rozmyślam o życiu,

- Przeglądam MLP arty,

- Oglądam YouTube,

- Wspominam czasy kiedy YouTube był lepszy,

- To już chyba wszystko.

• Upvote 1

Do wolnego czasu nie zaliczam opieki nad moim zwierzyńcem ani wkuwanie przeklętej chemii organicznej. Kiedy już nie mam nic do roboty zwykle siadam przed komputerem (jak chyba wszyscy co się wyżej wypowiedzieli). 

Kiedyś szwendanie się nocą po mieście z aparatem było jednym z moich ulubionych zajęć. Teraz statyw stoi w rogu pokoju pokryty grubą warstwą kurzu. Kiedy tak siedzę na krześle przed komputerem zabieram się za jedzenie. Jestem uzależniona od podgryzania czegoś podczas robienia innych rzeczy. Najczęściej są to chińskie zupki, które zjadam jedna po drugiej, a także pierogi z Biedronki, rozmaite ciastka, biszkopty, kisiele instant i wiele innej chemii. Czasem staram się rysować, ale ostatnio nie mam weny i zalegam z zamówieniem na jakieś pierdoły. W tle zawsze gra muzyka.

Czasem udaje mi się gdzieś śmignąć rowerem, uwielbiam to. Na dwóch kołach czuję się pewniej niż na własnych nogach. 

Próbuję jeszcze złapać mój sens życia, który mi uciekł odkąd przestałam uganiać się po groblach za ptakami (już pół roku minęło). 

Szczerze powiedziawszy ostatnio mam wrażenie że czasami czuję się trochę samotnie, kiedy mam wolne. Po raz pierwszy chyba. Staram się to zagryźć jakąś ciekawą książką albo właśnie jak teraz, pisaniem tutaj O.o (w sumie to człowiek jest zwierzęciem stadnym, a natury nie oszukasz, niestety)

• Upvote 1

No w sumie bardzo dużo rzeczy robię w wolnym czasie. Gram, śpię, przeglądam internety, od czasu do czasu coś przeczytam czy tutaj wejdę. Gadam na discordzie, oglądam mecze i piszę swoje opinie na Twitterze. Z mojej sygnaturki można wywnioskować (i tak nawet jest), że jestem redaktorem pewnego serwisu, dla którego piszę teksty bardziej rozbudowane, publicystyczne. Oglądam Klocucha, Dema i Gonciarza na Jutubach, słucham muzyki. Takie tam. 

• Upvote 1

W wolnym czasie czytam, gram, spaceruję, słucham muzyki lub rozwiązuję krzyżówki panoramiczne. Wszystko zależy od pogody, chęci, mojego humoru i pory dnia. W tej właśnie chwili, dysponując nadmiarem wolnego (bo święta :)), staram się napisać drugi rozdział mojego najnowszego fanfika, a w głowie już mi siedzi kolejny. Piszę również komentarze, ale tylko wówczas, kiedy mam ochotę (czyli np. teraz ;)).  

• Upvote 1

Zacznijmy od banałów, czyli komputera. Gram w różne gry RPG, strategie lub strzelanki, choć o wiele mniej po odkryciu kucyków. Lubie podziwiać pracę na deviantart i ich autorów za wyobraźnie. Kocham fandomowe komiksy o pucach, w mojej opinii często lepsze od oficjalnych. Czytam sporo fanfików, ale życia by brakło na wszystkie :v. Oprócz opowiadań fandomu, lubię powieści fantastyczne, kryminały, i różne księgi dotyczące magii, lub psychologii. Poza kompem staram się utrzymywać zdrowy tryb życia, więc chodzę na siłownie, biegam, pływam, nie gardzę żadną aktywnością fizyczną. Gdy jestem poza miastem lubię spacery wieczorem albo w nocy podczas pełni. Lubię też spędzać czas z ludźmi, których uważam za przyjaciół, chodzić po studenckich klubach i barach.

• Upvote 1

Hehe, ciekawie się zbiegło bo akurat w tym tygodniu ruszył sezon w mojej pracy, i masa czasu wolnego została przerobiona do ilosci ledwo wystarczającej. :)

Mam nadzieje że nie bedzie to sprzeczne z regulaminem, co by mnie ktos o jakas demoralizacje nie oskarżył, ale w wolnym czasie przede wszystkim łotam piwsko. Prawie zawsze i prawie wszędzie. W tygodniu to przed TV (piłka nożna), PC, lub laptopem, pisząc posty na forum (:cydr:), a w weekend gdzie popadnie. Np. idąc na spacer do lasu (kojące), spędzając czas nad rzeką (rzadko, ale jednak), sluchając muzyki lub będąc w odwiedzinach. :) Bardzo często ludzie przychodzą do mnie w gości, gramy w karty lub planszówki i popijamy. Nie żebym był z tego powodu dumny, co to to nie, jednakze przedstawiam sprawe taką jaka jest w rzeczywistosci. :) Bardzo lubię wypady do baru, ale ostatnio są rzadko, bo ekipa się wykruszyła.

Żeby  jednak nie pisac o sobie wylacznie jak o stęschłym mule to dodam na swoją obronę że pracuje fizycznie i w wolnym czasie unikam nadmiernego wysiłku i zadowalam się prostymi rzeczami, stad tez taki sposob na spedzanie czasu. I na tą chwilę nie mam hobby, ale kiedys duzo gralem w papierowe RPG (mam kilka ciekawych podręczników w domu), rysowałem i dużo udzielalem się na forach internetowych, oraz grałem online.

Sporo osob pisalo o tym iż cisnie w rozne gry. Ja tak samo, z tym że ja ograniczylem się do kilku tytułów które wałkuję już całą wieczność, w kółko.

Edited by ByczekPazerny
  • Upvote 1
  • Like 1

Co by tu wypisać...

może wszystko, co mi przychodzi na myśl...

dia... to chyba będzie dobre rozwiązanie...

Tak więc... :

• Oddycham

• Rozmawiam ze znajomymi przez Internety (głównie za pomocą Discorda i Messengera)

• Piszę, różnie, a  to trochę fanhyca, a to jakaś fabułka, a to posty, a to wiersze, a to coś do jakiegoś uniwersum...

• Muzyki słucham

• Czytam

• Gram (ostatną głównie w CoW)

• Uczę się gry na girarze

• Leniuchuję

• Zbliżam się z każdą sekundą do śmierci

• Oglądam YT

• Pisze coś na blogu

• Pomagam w czymś

• Jem

• Piję (głównie herbatkę)

• Tworzę, bynajmniej tak jakby, grę

• Tworzę (rzadko, ale jednak) grafikę

• Uczę się (też rzadko, ale jednak) programowania (w RGSS2 i 3 i w C++)

• Nagrywam jakieś filmiki dla paru znajomych (też rzadko)

• Pilnuje Internetu

• Staram się zrozumieć coś (cokolwiek podajcie, prawdopodobnie nad tym rozmyślałem)

• Szukam inspiracji (co mi się udaje przez przypadek zazwyczaj, i dość często.)

• Rysuje

• Śpię

• Staram się zupełnie nie oszaleć

• Wspominam 

I to chyba będzie wszystko... z tych ważniejszych... 

Dość dużo tego wyszło, na nudę nie mam co narzekać...

Cóż...

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Dużo czego ^_^
np

• Czytam
  • Gram w gry komputerowe
  • Spaceruje (jeden albo z kolegami)
  • Słucham muzyki
  • Youtube
  • Próbuję nauczyć się programowania

I różne inne rzeczy

• Upvote 1

Co ja robię w wolnym czasie? Cóż, ostatnio mam go co raz mniej :fluttersad: Najczęściej:

- lubię sobie pograć - od jakiegoś czasu głównie Horizon: Zero Dawn <3, Burnout Paradise i Stardew Valley... Hmm, każda z nich oferuje dużą swobodę. To chyba dlatego tak bardzo mnie wciągnęły. 

- próbuję coś napisać... próbuję. Gdy mam pomysł, to nie mam chęci. A gdy mam chęci, to nie mam pomysłu... 

- w weekend obejrzę jakiś film lub serial (Gravity Falls, raz na ruski rok MLP: FiM, Star vs. Forces of Evil)

- oglądam YT na tablecie (głównie kanały "growe", ale i "randomowe". Polecam "Daily dose of internet")

- siedzę na Discordzie, ale więcej czytam niż gadam

O muzyce pisać nie będę ponieważ towarzyszy mi praktycznie wszędzie tam, gdzie może :) 

• Upvote 2

Na razie to chodzę po mieście bez celu, a jak zrobię prawo jazdy to będę jeździł bez celu.

Doszedłem w życiu do tego momentu gdzie każda gra mnie nudzi...

Edited by Rapid
  • Upvote 2

Ale się tu wszyscy produkują jak ciężko jest nic nie robić. A umiecie tak dosłownie nic nie robić dłużej niż 30s? A na poważnie gdy mam czas dla siebie to najchętniej wybieram się na Downhill do lasu (Takie szybkie zjeżdżanie i dobre loty na fajnym sprzęcie dla tych co ogarniają) A jak czas nie pozwala albo pogoda to siedzę przed kompem tak jak teraz i różne rzeczy robię albo czytam książki choć bardzo często i długo dłubię przy moim sprzęcię żeby wszystko było tip top bo nie cierpię jak coś mi gdzieś tam nie domaga. A no i jak o tym nie wspomnieć wolny czas to Wyjazdy gdzie się da! Na zawody DH! Na imprezy! Na ogniska! Na ponymeety! Wszędzie gdzie coś fajnego się dzieje! 

No i sam się naprodukowałem heh.

• Upvote 1

Ostatnio mój czas wolny znacznie się skurczył, niestety dopadła mnie dorosłość i związana z tym smutna konieczność zarobienia pieniążków na utrzymanie własnych czterech liter:ppshrug:. Jednak póki co pracoholizm mi nie grozi, bo po pracy (a gdy szef nie patrzy, to czasem w trakcie niej) zawsze znajdę chwilkę na relaks. Zazwyczaj staram się aktywnie spędzać wolny 

1. OSP - jesteśmy wszędzie tam gdzie jest gorąco. Przede wszystkim gasimy pożary (głównie suche zarośla i lasy, znacznie rzadziej budynki), chociaż czasami zdarzają się tzw. miejscowe zagrożenia typu powalone drzewo, zerwany dach, czy wypadek samochodowy. Tworzymy zgraną ekipę i spędzamy ze sobą mnóstwo wolnego czasu np. gramy w piłkę, chodzimy na basen, czy robimy sobie grilla. Oprócz tego organizujemy eventy dla lokalnej społeczności np. z okazji Mundialu w czerwcu planujemy zorganizować naszą własną strefę kibica. 
  2. Ogrodnictwo - Applejack potwierdzi, że wiosna to zdecydowanie pracowity okres dla każdego farmera. Ja tez nie mam lekko, bo wiosna dopiero co zadomowiła się na dobre u nas i muszę się spieszyć z przycinaniem drzewek, póki wegetacja na dobre się nie rozpoczęła, później będzie już za późno. 
  3. Upcycling- bardzo ciekawa i szybko rozwijająca się forma spędzania wolnego czasu. Polega ona na wykorzystaniu zużytych przedmiotów w celu stworzenia nowego. Najczęściej robię donicę, czy skrzynki rodem z Minecrafta, ze starych europalet, a ostatnio zrobiłem taki oto domek dla owadów 
    Spoiler

47478e1e29e721e3med.jpg

Na koncie mam tez lampę i stolik ze stalowych rur 

Spoiler

d2640638ee25ac08med.jpg

4. Rysowanie i grafika komputerowa. - coś na chłodniejsze wieczory. Efekty moich poczynań możecie śledzić w założonym przeze mnie temacie w dziale rysunkowym. Jako tako ogarnąłem grafikę wektorową, teraz próbuje okiełznać Photoshopa.

• Thanks 3