Skocz do zawartości

Konkurs Literacki Edycja Spin-off "Wiedźma"


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie drodzy forumowicze.

 

Po umiarkowanej, acz mimo wszystko satysfakcjonującej, frekwencji poprzedniej spin-offowej edycji konkursu, powracamy z kolejnym polskim fanfikiem, którego świat z pewnością zyska na rozbudowie. Ostatnio mieliśmy klimaty drugiej wojny światowej, gdzie rządziła technika. Tym razem przeniesiemy się w czas magii i (głównie) miecza. Tak więc zapraszamy serdecznie do pisania fanfików osadzonych w świecie doskonałego opowiadania "Wiedźma" autorstwa Zodiaka. To fanfik długi, bardzo dobry i posiadający spore grono fanów, ale nawet jemu przyda się pewna nutka świeżości (ponieważ autor, szanowny drugi sędzia tegoż konkursu to buła leniwa i fanfika nie pisze! O!), co być może zaowocuje nowymi rozdziałami fanfika-matki. Tak więc liczę na wysoką frekwencję i dobre opowiadania. Jestem przekonany, że nas nie zawiedziecie i przy tym będziecie się świetnie bawić. A teraz pora na regulamin:

 

1. Limit słów - 20 000 (liczone w google docs)

2. Termin oddawania prac - 2018-05-13 23:59

3. Temat przewodni: spin-off fanfika "Wiedźma"

4. Tagi - dowolne tak w liczbie jak i rodzaju. Jako że konkurs znajduje się w dziale ogólnym zakazane są [gore] oraz [clop]

5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP i Wiedźmy

6. Każdy uczestnik pisze tylko jedno opowiadanie i zamieszcza je w poście. Forma standardowa - link do google docs z wyłączoną opcją edycji/komentowania, gdyż jak zwykle po zamieszczeniu opowiadania nie wolno dokonywać w nim żadnych zmian aż do ukończenia oceniania konkursu. 

7. Prace nadesłane po terminie, zamieszczone niepoprawnie lub poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają natychmiastowej i bezwarunkowej dyskwalifikacji.

8. WAŻNE! Co prawda sądzę, iż jest to zrozumiałe samo przez się, ale na wszelki wypadek ponownie napiszę - ten konkurs nie służy do tego by można było bezkarnie napisać sobie opowiadanie mające na celu wyszydzenie fanfika-matkę. Tak więc jeżeli ktoś zaciera łapki licząc na to, że będzie mógł napisać tekst którego zadaniem jest jak najmocniejsze zaszkodzenie "Wiedźmie" to może od razu przestać się cieszyć. Jakiekolwiek próby pisania fanfików anty-Wiedźma zostaną uznane za sabotowanie konkursu, a osoba która taki tekst by popełniła odkryje metaforyczny ślad podeszwy w miejscu gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę. Chcemy dobrych fanfików w uniwersum Wiedźmy.

9. Członkowie składu sędziowskiego mogą brać udział w konkursie i mają prawo do pełnej oceny (w której oczywiście nie biorą udziału), ale ich opowiadanie nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej.

10. Uczestnicy konkursu nie są sztywno związani Headcannonem  autora. To znaczy, że jeżeli chcą napisać tekst który mocno odbiega od treści oryginału, czy nawet może okazać się z nią sprzeczny to mogą to zrobić, pod warunkiem, że utrzymają klimat oryginału. Możecie więc popuścić wodze wyobraźni, a pole do popisu macie naprawdę duże.

11. Uczestniczy przystępując do konkursu zgadzają się na powyższe warunki.

 

Skład sędziowski - Zodiak, Dolar84

 

Reguły znacie, limity i terminy są jasne, tak więc nie pozostało nic innego niż życzyć Wam powodzenia i dobrej zabawy. Czekamy na Wasze teksty.

 

Let the chaos begin!

  • +1 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako autor, mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem zaszczycony takim konkursem i jak najgoręcej zachęcam do pisania, interpretowania i rozwijania tak świata przedstawionego, który sam wykreowałem, jak i Waszego pisarskiego warsztatu. 

 

Życzę wszystkim powodzenia i bawcie się dobrze!

 

Pozdrawiam

Słowo i Poezja

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skoro sami nie chcecie, to ja zacznę. O! I nie macie się co martwić o konkurencję - nie dosyć że za interpunkcje dostałbym na bank -100/10 to jako juror nie jestem klasyfikowany. Ale napisać mogłem i napisałem. Fanfik jest... jaki jest i powstał dlaczego powstał. Można go wręcz określić jako wielce złośliwą reakcję na złośliwą reakcję. Sue me.

 

Dłużej nie zwlekając zapraszam do poznania epizodu z życia wiedźmy o imieniu Sillmarila

 

This is not hunt! This is pest control!

[Oneshot][Violence][Wiedźma][Spin-off][Random][JF!-JI!-J!]

 

Do korekty oddam naturalnie po zakończeniu terminu oddawania prac.

Enjoy!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka słabizna oj to chyba ja się zgłoszę bo jak nie ja fan nie tylko Ficka ale i Serii fantasy która przyczyniła się do  jego powstania czy jako marny preader pierwszych rozdziałów. W sumie mam pewien pomysł na opowiadnianie w tym uni związane z Discordem, Nie ukrywam, że mogę troche zrzynać z 2 rzeczy Ostatniego życzenia" i "Serc z Kamienia" ( Cóż Discord przypomną mi jedną postać z tego dodatku  Zodiak pewnie się domyśla jaką( mam tylko pytanie 20 000 słów to ile stron bo wiecie mam jeszcde do napisania rozdział pracy licencjackiej, więc zaczne dopiero od maja to pisać a chwiałbym zmieścić się w terminie

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ylthin napisał:

Według tej strony 20k słów to około 35 stron Arialem 11 lub 50 TNR 12. To górny limit fika, nikt nie broni napisać ci połowy tego.

 

Myśle że mój fki bedzie miec z 15 stron nie więcej i tak mam na razie tylko tytuł  "Uważaj czego sobie życzysz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem strasznie zawiedziony zerową frekwencją i zainteresowaniem. W związku z tym ogłaszam dwie rzeczy.

 

Po pierwsze - przedłużam termin oddawania prac do 31.05.2018.

 

Po drugie - jeżeli frekwencja nie okaże się satysfakcjonująca kolejne edycje "Spin-off" zostaną czasowo lub na stałe wstrzymane.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę domyślać się czym jest spowodowana tak niska frekwencja. Maj bowiem jest miesiącem komunijnym, spotkań rodzinnych i innych tego typu pożeraczy czasu. Ja również chciałbym spróbować swych sił, świadomym jednak, że moje "dzieło" byłoby marną opowiastką. Jednak nic to, zabawa to zabawa. Byłem zmuszony jednak odłożyć ciągoty twórcze na rzecz zmiany miejsca pracy, toteż wiadomość o przedłużeniu terminu sprawiła we mnie nadzieję. Nadzieję ta to, iż może udami mi się coś stworzyć.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jutro kończy się przedłuzony termin konkursu i dalej nie ma niczego. Aż się prosi by zacytować Talara (tego z wiedźmina). Niestety jesteśmy w dziale ogólnym i nie można.

Co gorsza pierwszy fik (notabene strszny syf) wrzucam ja Jarząbek Wacław. Normalnie bez sensu. Nie będę jednak przedłużać i powiem tylko tyle. Nie czytałem Wiedźmy, ale mam zamiar to wkrótce nadrobić. A tymczasem możecie płakać i zgrzytać zębami, czytając:

Próba Traw

Mam nadzieję, że nie wylecę za jakieś nadmiernie obrzydliwe rzeczy i takie tam.

 

W skrócie, fanfik opisuje przeżycia wiedźmy przechodzącej wspomnianą próbę traw, czyli mutowanie. Współczuję czytelnikom i się domeldowuję.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mój fik ma aktualnie 15 stron. I nie wyrobię się do 15. Szkoda. Opublikuję go poza konkursem, kiedy wrócę z wyjazdu. Pozostałym uczestnikom życzę powodzenia. I ukończenia swoich fików, żeby Dolcze dalej robił edycje spin off.

 

I mam prośbę do członków jury: czy jak już to oddam, to moglibyście to ocenić poza konkursem?

Edytowano przez Cahan
  • Smutny 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wami, krótki fanfik na konkurs. Jedna z wiedźm wyrusza na południe i tylko Chromia wie, co tak naprawdę znajduje się u celu. A przynajmniej tak się jej wydaje.

 

Selena
Tagi: [Oneshot][Violence][Wiedźma][Spin-off]
Nie bijcie za mocno.

Edytowano przez Kredke
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZUUUUUT NA TAŚMĘĘĘĘĘ! Nie wierzę, że zdążyłem, naprawdę... i nie pamiętam, kiedy ostatni raz narzuciłem sobie takie tempo (przez które zresztą nie bardzo mogę teraz ręczyć za pomysł i realizację, heh). Ale dla ratowania spin-offów było warto.

 

Lekcja

 

 

Życzę miłej lektury.

 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięć prac, więc chyba konkursy spin-offowe uratowane! :yay:

W sumie gdyby w kolejnej edycji było Save Me... to może bym coś napisał...:cheese: zwłaszcza, że miałbym motywację by w końcu to przeczytać :twiblush2:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lyokoheros napisał:

Jest pięć prac, więc chyba konkursy spin-offowe uratowane! :yay:

 

Miało być minimum siedem żeby na pewno były uratowane.

 

Frekwencja mnie zawiodła. Bardzo. Szczególnie zważywszy na fakt, że termin oddawania prac był przedłużony. Tym bardziej więc dziękuję wszystkim, którym udało się oddać prace.

 

Wyniki wkrótce.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy pięciu mówiłeś już o 66% szans(w końcu napisałem chyba)... to wcale nie tak mało. 

 

A - zwłaszcza biorąc pod uwagę okres w jakim konkurs był organizowany - termin tak naprawdę od początku powinien być taki jaki był po przedłużeniu, więc branie pod uwagę przedłużenia jest trochę śmieszne. 

No i zresztą sam widzisz, że gdyby termin był jednak troooszeczkę dłuższy już byłaby jedna praca więcej... a jeszcze co najmniej 2-3 osoby próbowało, ale w końcu nie dało rady, a - choć tu oczywiście teorytyzuję - mając jeszcze czas możliwe, żeby jednak coś napisały.

Zresztą też specyfika konkursu jest tak, że to nie jest coś na co możesz od tak usiąść i od razu będziesz wstanie coś napisać... 5 prac, wcale nie tak krótkich, jedna ma nawet około 10k słów, to nie jest rozczarowujący wynik. To tak naprawdę bardzo dobry wynik, moim zdaniem naprawdę strasznie wybrzydzasz... 

Spoiler

Sam pamiętam swój konkurs - pierwszy dzień Sunset Shimmer - na który de facto o wiele łatwiej było coś napisać. Nie poruszaliśmy się w cudzym uniwersum, w dodatku ostatecznie termin był dłuższy - nieco ponad 2 miesiące - a jednak miałem 4 prace, w większości raczej krótsze niż te tutaj, a jednak raczej nie mogę powiedzieć, by frekwencja mnie faktycznie zawiodła. Fakt, miałem nadzieję na więcej, ale obiektywny patrząc nie było źle - więc tym bardziej teraz nie jest źle i rezygnacja z tych konkursów byłaby po prostu złą decyzją. 

 

  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lyokoheros napisał:

Zresztą też specyfika konkursu jest tak, że to nie jest coś na co możesz od tak usiąść i od razu będziesz wstanie coś napisać...

 

Swojego fanfika napisałem w przeciągu jednego dnia, w jakieś 5-7 godzin. Da się? Da się. A na argument, który padnie na pewno, "że to nie fanfik do oceny", to jest on chybiony - spokojnie mógłbym wystawić go do konkursu gdzie nie byłbym jurorem i podległaby normalnej ocenie. Co prawda nie wygrałby z powodu skopanej interpunkcji, ale jej nie miałbym dobrze nawet jakbym siedział nad nim miesiąc. Albo dwa... W każdym razie zdecydowanie się swojego, napisanego na przysłowiowym kolanie tekstu nie wstydzę i z pełnym luzem stawałbym w szranki z konkurencją.

 

5 godzin temu, Lyokoheros napisał:

A - zwłaszcza biorąc pod uwagę okres w jakim konkurs był organizowany - termin tak naprawdę od początku powinien być taki jaki był po przedłużeniu, więc branie pod uwagę przedłużenia jest trochę śmieszne.

 

Termin "powinien być" taki jak ustalono na początku.To był chyba pierwszy raz kiedy zdecydowałem się przedłużyć termin konkursu - i to wyłączenie na fakt że była to ta edycja. Więcej takich ekscesów nie należy się spodziewać.

 

5 godzin temu, Lyokoheros napisał:

5 prac, wcale nie tak krótkich, jedna ma nawet około 10k słów, to nie jest rozczarowujący wynik. To tak naprawdę bardzo dobry wynik, moim zdaniem naprawdę strasznie wybrzydzasz... 

 

Oczywiście że narzekam, bo pamiętam na co stać ludzi z tego forum. Na jakie ilości wrzucanych opowiadań, czasami pisanych na ostatnią chwilę, a mimo to bardzo dobrych.

 

5 godzin temu, Lyokoheros napisał:

Sam pamiętam swój konkurs - pierwszy dzień Sunset Shimmer - na który de facto o wiele łatwiej było coś napisać. Nie poruszaliśmy się w cudzym uniwersum, w dodatku ostatecznie termin był dłuższy - nieco ponad 2 miesiące - a jednak miałem 4 prace, w większości raczej krótsze niż te tutaj, a jednak raczej nie mogę powiedzieć, by frekwencja mnie faktycznie zawiodła. Fakt, miałem nadzieję na więcej, ale obiektywny patrząc nie było źle - więc tym bardziej teraz nie jest źle i rezygnacja z tych konkursów byłaby po prostu złą decyzją. 

 

Obiektywnie patrząc rzeczywiście tym razem nie jest źle - jest gorzej. 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[delikatny offtop=on]

13 minut temu, Dolar84 napisał:

Swojego fanfika napisałem w przeciągu jednego dnia, w jakieś 5-7 godzin. Da się? Da się.

Da się nawet szybciej, potwierdzone info. :rdblink: Oczywiście wciąż mowa o tekstach, które "mogą stawać w szranki z konkurencją".

 

15 minut temu, Dolar84 napisał:

Obiektywnie patrząc rzeczywiście tym razem nie jest źle - jest gorzej. 

Widzę Dolcze, że ostatnio w kwestii narzekania przebijasz nawet mnie. :lol: 

Niemniej, fakt jest taki, że początkowo zanosiło się, że będzie tylko jeden wiedźmofik (Twój), a ostatecznie powstało aż sześć, więc spory sukces. A Twoje zrzędzenie ma jeszcze mniej sensu niż moje narzekania na umierającą aktywność w dziale... chociaż kiedyś pomyślałbym, że to niemożliwe. :lunaderp:

[delikatny offtop=off]

  • Mistrzostwo 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Foley napisał:

Widzę Dolcze, że ostatnio w kwestii narzekania przebijasz nawet mnie. :lol: 

Niemniej, fakt jest taki, że początkowo zanosiło się, że będzie tylko jeden wiedźmofik (Twój), a ostatecznie powstało aż sześć, więc spory sukces. A Twoje zrzędzenie ma jeszcze mniej sensu niż moje narzekania na umierającą aktywność w dziale... chociaż kiedyś pomyślałbym, że to niemożliwe. :lunaderp:

 

Kłóciłbym się z tym, które narzekanie ma mniej sensu - oba są jednakowo o kant plota potłuc :D Co nie zmienia faktu, że jeżeli uznam że mam ochotę narzekać (i to uzasadnioną) to narzekać będę. To ta polska strona mojej natury, którą z zapałem zwalczam :D

 

A poza tym powstało pięć - mój się nie liczy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...