Skocz do zawartości

Digitale Anathieli


Anathiela

Recommended Posts

Praca z tabletem to kwestia przyzwyczajenia, choć mam wrażenie, że również lepiej operuję na kartce papieru. Czy robiłaś to w Paincie? Jeśli tak to się zapoznaj z innym programem, który nauczy Cię jak się na warstwach operuje. Do tego polecam GIMPa, choć to raczej narzędzie edycyjne, ale można tam też rysować lub darmowy program Kritę, która jest darmowa i posiada cechy, które tablet wykorzystuje. Spróbuj od niego zacząć. Z innych programów to jeszcze Paint Tool SAI oraz Photoshop od Adobe, ale te są już płatne - ale takiego SAIa warto mieć, bo to jeden z najbardziej intuicyjnych programów do rysiania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupionego tabletu powinny zostać dołączone sterowniki, które skonfigurują tablet na twoim komputerze. Jeśli nadal coś byłoby nie tak, a może, to ściągnij sterowniki od producenta na swój system operacyjny. Na Win10 mam teraz tak, że z płyty mi sterowników nie odczytuje po instalacji, więc musiałem ściągać inne, aby tablet funkcjonował poprawnie. 

 

A nacisk to pierwsza w sumie rzecz zanim się weźmie do roboty z rysowaniem. Tablet do tego właśnie jest, aby przechwytywać nacisk piórka. Bez tego równie dobrze dałoby się tworzyć obrazki na myszce :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sama osobiście mam mieszane odczucia co do Wacomu- od prawie dwóch lat mam model One ale nie sprawdza się za dobrze- po kilku miesiacach zaczęły się pierwsze usterki, z początku małe ale na chwilę obecną po kilkunastu minutach muszę resetować komputer aby wychwyciło stabilizatory

ale to dygresja na temat tabletu

Osobiście bym go nie sprzedawała, ponieważ za jakiś czas możesz odczuć chęć zrobienia coś digitalowego 

Rysunki fajne choć jeszcze nie oglądałam kredkowych wersji ^^'

Edytowano przez Victoria Luna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Victoria Luna napisał:

Sama osobiście mam mieszane odczucia co do Wacomu- od prawie dwóch lat mam model One ale nie sprawdza się za dobrze- po kilku miesiacach zaczęły się pierwsze usterki, z początku małe ale na chwilę obecną po kilkunastu minutach muszę resetować komputer aby wychwyciło stabilizatory

ale to dygresja na temat tabletu

Osobiście bym go nie sprzedawała, ponieważ za jakiś czas możesz odczuć chęć zrobienia coś digitalowego 

Rysunki fajne choć jeszcze nie oglądałam kredkowych wersji ^^'

Ten tablet który mam ani razu mi się nie zawiesił nawet bardzo dobrze się nim rysuje. Jednak go sprzedaje bo po co ma się kurzyć? Komuś się na pewno przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...