Skocz do zawartości

Gwiazda Północy [Seria] [Comedy] [Crossover] [Random] [TCB]


Recommended Posts

Witam!

  Przez długi czas zastanawiałem się czy opowiadania, jakie do tej pory napisałem, opublikować jako osobne utwory. Ostatecznie, postanowiłem scalić wszystkie dotychczasowe dzieła w długi prolog, który uzupełniony będzie jeszcze kilkoma pracami w przyszłości.  Jak tylko zdołam dopiąć to wszystko na ostatni guzik, ruszam z głównym wątkiem, który (mam nadzieję) doprowadzę do końca.

 

Witalis.thumb.jpg.75ab15da4e3c4e64a18c728d0641defe.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

Prolog

1.Lis, Smok a sprawa kuca [Crossover] [Comedy] [Random] [TCB]

 

Spoiler

Kucyki w ludzkim świecie? Żadna nowość. Baśniowe postacie? Też nic nowego. Uprzedzenia? Były. Lis, nie mogący znieść magii przyjaźni? No… chyba nie… Witalis, będący na zasłużonej emeryturze, nie może się pogodzić z rosnącą popularnością MLP. Efektem jego frustracji będzie seria zdarzeń na dobre zmieniających życie ludzi, kucyków czy też bajkowych postaci.

 

Ksennikas.thumb.jpg.d794e487e6cff8b22e344a9b52b20809.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

2.Sprawa Pana W. [Crossover] [Comedy] [Random] [TCB]

 

Spoiler

Od wielu miesięcy nie ma żadnych wieści o tym, gdzie się podział Witalis czy też o podążającym jego śladem Smoku Wawelsku. Mimo to, Miasto i jego mieszkańcy żyją nie pamiętając jakby o tamtych wydarzeniach. Przynajmniej do czasu, gdy do Miasta przybywa pewien rudy nieznajomy, szukający Pana W.

 

5c1eadbd33214_WitalisiIce.thumb.jpg.822c6cd3d78815ff7b263bb6d6d4dd9e.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

3.Lustro prawdę ci powie [Crossover] [Comedy] [Random]

 

Spoiler

Czy warto szukać tego, co nie powinno być odkryte?

 

Edytowano przez Foxtail231
Uaktualnianie okladek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tekst za mną, więc pora na jakieś, krzepiące przemyślenia z nim związane. Otóż, jeśli dobrze widzę, jest to debiut na naszym forum. I to całkiem zacny, a nawet świetny debiut. I nie chodzi o to, że tekst da się czytać, ale o to, że czytać da się go z przyjemnością. Jest oczywiście trochę rzeczy, które wymagają poprawki. Podówjne spacje, spacje przed znakami interpunkcyjnymi, odrobina literówek, czy myślniki zamiast półpauz (najmniejsza zbrodnia), ale tekst jest ładnie sformatowany i nie boli.

Sam pomysł by wprowadzić postacie z bajek, na których chyba całe forum się wychowało jest wspaniały w swojej prostocie. Zaś jego realizacja też zasługuje na pochwałę. Są naprawdę przyjemne w odbiorze i wydają się naturalne. 

Sposób pisania i prowadzenie fabuły też jest ciekawe. Prowadzenie fabuły z perspektywy postaci bajkowych, nie będących ani ludźmi, ani kucami daje naprawdę fajne możliwości. Co w połączeniu z kreatywnością autora i jego sposobem czytania daje naprawdę fajne dzieło. 

Jeszcze odniosę się do tagów. Mature i Humanization są tu zbędne (swoją drogą, za mature możesz wylecieć do MLN, a tam ten fanfik umrzy). Przydałoby się za to TCB.

 

Wiem, ze to tylko ogólniki i nie wyczerpuja tematu, ale kiepsko mi idą dłuższe recenzje. Mimo to polecam i będę czytał dalej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Co do kwestii technicznych to powiem, że z doc.google mam ciągłe problemy jeśli chodzi o formatowanie. Przy spacji to spory problem (odstępy przy półpauzach powodują rozjeżdżanie tekstu albo z dialogu robi się wypunktowana lista). To bardzo irytujące niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwsze opowiadanie przeczytane. Połączenie kucyków i postaci ze starszych bajek? Tego jeszcze nie było, a jest to naprawdę ciekawy pomysł, na dodatek - mimo że to Random - zrealizowane tak, że wszystko ma ręce i nogi. Bohaterowie są dobrze oddani i wyraziści, a elementy komediowe naprawdę udane. Ogółem jest bardzo dobrze, szczególnie że to debiut.

Jedyną poważniejszą wadą jest strona techniczna - ten tekst wręcz błagał o korektę. Większość błędów chyba zaznaczyłam, ale było ich bardzo dużo, więc mogłam coś ominąć. Widziałam też trochę powtórzeń, szczególnie słowa "być". Na przyszłość proponuję poszukać korektora i prereadera. W zasadzie to w tytule chyba też jest błąd (powinno być "Lis, Smok a sprawa kuca").

W każdym razie fanfik zdecydowanie polecam i myślę, że przeczytam też kiedyś kolejne części. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

Edytowano przez karlik
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...