Sign in to follow this  
Foxtail231

Gwiazda Północy [Seria] [Comedy] [Crossover] [Random] [TCB]

Recommended Posts

Witam!

  Przez długi czas zastanawiałem się czy opowiadania, jakie do tej pory napisałem, opublikować jako osobne utwory. Ostatecznie, postanowiłem scalić wszystkie dotychczasowe dzieła w długi prolog, który uzupełniony będzie jeszcze kilkoma pracami w przyszłości.  Jak tylko zdołam dopiąć to wszystko na ostatni guzik, ruszam z głównym wątkiem, który (mam nadzieję) doprowadzę do końca.

 

Witalis.thumb.jpg.75ab15da4e3c4e64a18c728d0641defe.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

Prolog

1.Lis, Smok a sprawa kuca [Crossover] [Comedy] [Random] [TCB]

 

Spoiler

Kucyki w ludzkim świecie? Żadna nowość. Baśniowe postacie? Też nic nowego. Uprzedzenia? Były. Lis, nie mogący znieść magii przyjaźni? No… chyba nie… Witalis, będący na zasłużonej emeryturze, nie może się pogodzić z rosnącą popularnością MLP. Efektem jego frustracji będzie seria zdarzeń na dobre zmieniających życie ludzi, kucyków czy też bajkowych postaci.

 

Ksennikas.thumb.jpg.d794e487e6cff8b22e344a9b52b20809.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

2.Sprawa Pana W. [Crossover] [Comedy] [Random] [TCB]

 

Spoiler

Od wielu miesięcy nie ma żadnych wieści o tym, gdzie się podział Witalis czy też o podążającym jego śladem Smoku Wawelsku. Mimo to, Miasto i jego mieszkańcy żyją nie pamiętając jakby o tamtych wydarzeniach. Przynajmniej do czasu, gdy do Miasta przybywa pewien rudy nieznajomy, szukający Pana W.

 

5c1eadbd33214_WitalisiIce.thumb.jpg.822c6cd3d78815ff7b263bb6d6d4dd9e.jpg

Okładka tytułowa:Ankyuubi

 

3.Lustro prawdę ci powie [Crossover] [Comedy] [Random]

 

Spoiler

Czy warto szukać tego, co nie powinno być odkryte?

 

Edited by Foxtail231
Uaktualnianie okladek
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy tekst za mną, więc pora na jakieś, krzepiące przemyślenia z nim związane. Otóż, jeśli dobrze widzę, jest to debiut na naszym forum. I to całkiem zacny, a nawet świetny debiut. I nie chodzi o to, że tekst da się czytać, ale o to, że czytać da się go z przyjemnością. Jest oczywiście trochę rzeczy, które wymagają poprawki. Podówjne spacje, spacje przed znakami interpunkcyjnymi, odrobina literówek, czy myślniki zamiast półpauz (najmniejsza zbrodnia), ale tekst jest ładnie sformatowany i nie boli.

Sam pomysł by wprowadzić postacie z bajek, na których chyba całe forum się wychowało jest wspaniały w swojej prostocie. Zaś jego realizacja też zasługuje na pochwałę. Są naprawdę przyjemne w odbiorze i wydają się naturalne. 

Sposób pisania i prowadzenie fabuły też jest ciekawe. Prowadzenie fabuły z perspektywy postaci bajkowych, nie będących ani ludźmi, ani kucami daje naprawdę fajne możliwości. Co w połączeniu z kreatywnością autora i jego sposobem czytania daje naprawdę fajne dzieło. 

Jeszcze odniosę się do tagów. Mature i Humanization są tu zbędne (swoją drogą, za mature możesz wylecieć do MLN, a tam ten fanfik umrzy). Przydałoby się za to TCB.

 

Wiem, ze to tylko ogólniki i nie wyczerpuja tematu, ale kiepsko mi idą dłuższe recenzje. Mimo to polecam i będę czytał dalej. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za opinie. Co do kwestii technicznych to powiem, że z doc.google mam ciągłe problemy jeśli chodzi o formatowanie. Przy spacji to spory problem (odstępy przy półpauzach powodują rozjeżdżanie tekstu albo z dialogu robi się wypunktowana lista). To bardzo irytujące niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego ja używam worda (libre office też się nada) i uploaduję już gotowy tekst. Pisanie w docsie to masakra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze opowiadanie przeczytane. Połączenie kucyków i postaci ze starszych bajek? Tego jeszcze nie było, a jest to naprawdę ciekawy pomysł, na dodatek - mimo że to Random - zrealizowane tak, że wszystko ma ręce i nogi. Bohaterowie są dobrze oddani i wyraziści, a elementy komediowe naprawdę udane. Ogółem jest bardzo dobrze, szczególnie że to debiut.

Jedyną poważniejszą wadą jest strona techniczna - ten tekst wręcz błagał o korektę. Większość błędów chyba zaznaczyłam, ale było ich bardzo dużo, więc mogłam coś ominąć. Widziałam też trochę powtórzeń, szczególnie słowa "być". Na przyszłość proponuję poszukać korektora i prereadera. W zasadzie to w tytule chyba też jest błąd (powinno być "Lis, Smok a sprawa kuca").

W każdym razie fanfik zdecydowanie polecam i myślę, że przeczytam też kiedyś kolejne części. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

Edited by karlik
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię oraz rady. Niestety faktycznie będę musiał znaleźć jakąś dobrą duszę, która będzie miała mnóstwo wolnego czasu i cierpliwości. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this