Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] [Propozycja] Galerie postaci


PervKapitan

Czy jesteś za pomysłem?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za pomysłem?

    • Tak
      18
    • Nie
      3


Recommended Posts

Witam w tym jakże kontrowersyjnym temacie. Mam pewną propozycję co do galerii postaci. 

Otóż nie wiem jak wy, ale zawsze wbijając na forum przeglądam najnowsze tematy, potem najświeższe posty, statusy, a potem przeglądam sobie całe forum, patrząc w każdym dziale jaki jest ostatni temat. Ot co, by znaleźć dobry temat na dyskusję. Jednak od czasu do czasu niektórzy użytkownicy wybierają sobie jeden moment, kiedy dodają do galerii postaci z 20 postów, by wypełnić każdą galerię jaka istnieje na forum. Jaki jest tego skutek? Że najnowsze posty zarówno po prawej stronie, jak i w prawie każdym dziale to zaspamowane galerie. Zdarzyło się to nie raz, czy dwa razy. To się zdarza regularnie co kilka dni. Czy to powinno tak działać? Moim zdaniem nie, szczególnie, że często te arty są znajdywane pierwsze lepsze, nawet czasami jakieś paintowe, niezbyt estetyczne (nie mówię, że zawsze, ale zdarza się). Jeśli znajdziesz arta i go dodasz to spoko, spodobał Ci się, ale naprawdę trzeba od razu to wszystko zaspamować? Bo moim zdaniem ciężko nie nazwać tego spamem.

Moja propozycja to zrobić tematy galerii na nowo, stare usunąć albo dać do archiwum (bo zwyczajnie jest w nich syf), dać w nich konkretnie ustalone z góry zasady (podawanie autora, jakiś limit), nie przez opiekunów, bo oni się zmieniają co jakiś czas, oraz zrobić by nie naliczało ani postów ani repek tam. Zwyczajnie by był porządek, a nie burdel, by wrzucane były arty, które naprawdę się komuś spodobały i uznał, że są warte podzielenia się. 

Napiszcie co o tym uważacie, bo temat rozumiem dość kontrowersyjny i może wzbudzić sporo negatywnych emocji. 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 4
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Zgadzam się całkowicie. Galerie stały się miejscem do jeszcze większego spamu niż niegdyś przydzielanki i tego typu zabawy. Często, gdy wchodzę na forum muszę przekopywać się przez masę galerii by znaleźć coś ciekawego. Jeśli o mnie chodzi to czasem też robię mały spamik w galeriach, ale zdarza mi się to rzadko, a poza tym i tak wybieram jakieś 3 może 4 postacie góra i na tym koniec. 

     Tak samo boli to, że w tych galeriach panuje chaos. Niektóre osoby wrzucają chyba po 10 obrazków na raz, w dodatku część tych obrazków to tylko nudne vectory i faktycznie ma się wrażenie, że ktoś po prostu postanowił sobie "a, czas zrobić spam w galeriach" i wrzuca pierwsze lepsze obrazki, które znajdzie w internecie. 

 

     Myślę, że galerie koniecznie trzeba ogarnąć. To powinno być miejsce, gdzie zamieszczane są jedynie te obrazki, które naprawdę ogromnie nam się spodobały. Zgadzam się również, że należy zablokować możliwość dawania repek w galeriach, bo tam to dopiero jest repkowy spam, tak samo naliczanie postów. Od siebie jeszcze dodam, że ja to bym usunęła wszystkie dotychczasowe galerie żeby nie zaśmiecały forum. 

 

[PROPOZYCJA] 

 

Wklejam ze swojego postu niżej by było lepiej widać: 

Cytat

Na innym forum o tematyce kucykowej widziałam, że w ogóle nie ma galerii postaci, ale za to są "Fancluby" postaci. Polegało to mniej więcej na tym, że przeznaczało się jeden temat do dyskusji o postaci oraz wrzucaniu rysunków z tą postacią. Szkopuł w tym, że taki rysunek należało chociaż skomentować, no i nie był tam dozwolony rysunkowy spam. Myślę, że takie coś byłoby o wiele lepsze niż galeria z samymi rysunkami. 

 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, bo patrzę na działy i ostatnia aktywność to obrazki w Galerii w znacznej większości. Chociaż usunięcie dotychczasowych i danie nowych nie wiele w sumie może zmienić. A może osobny dział na to - Galeria, a tam już dla każdej postaci temat? 

 

I też się zgadzam, aby repki wyłączyć dla galerii, bo to takie sztuczne zbieranie punktów trochę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum o tematyce kucykowej widziałam, że w ogóle nie ma galerii postaci, ale za to są "Fancluby" postaci. Polegało to mniej więcej na tym, że przeznaczało się jeden temat do dyskusji o postaci oraz wrzucaniu rysunków z tą postacią. Szkopuł w tym, że taki rysunek należało chociaż skomentować, no i nie był tam dozwolony rysunkowy spam. Myślę, że takie coś byłoby o wiele lepsze niż galeria z samymi rysunkami. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie usuwać galerie, co wprowadzić jakieś zasady. Ale tu nawet nie chodzi o ilość artów, bo wolę jak mi walną 20 artów w jednym poście niż codzienny post od tej samej osoby. Za to zakazałabym rzeczy, które są koślawe jak cholera, kadrów z serialu i wektorów z serialu - bo bywają fajne, autorskie wektory. I niech opiekunowie kasują takie rzeczy.

 

Ewentualne nadużycia opiekunów ludzie by zgłaszali do moderacji.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PervKapitan napisał:

Dlatego chce żeby nowe galerie miały konkretne zasady. Zwyczajnie nawet jak chcesz sobie przeglądnąć te obecne galerie, to tam jest syf.

 

Nawet jeśli, to aktywność z prawej strony raczej zatrzymana nie będzie od galerii, bo dawanie sankcji na userów dobrą opcją nie jest. Stąd byłoby raczej lepsze gdyby był osobny dział do wstawania obrazków, jeśli zależy nam, aby z prawej strony byłyby widoczne tematy warte uwagi, a nie tysięczny obrazek o Twilight Sparkle.

 

Zasady można wprowadzić do galerii, ale jest ten szkopuł - spam możliwe że będzie ten sam i nadal galerię mogłyby przesłaniać aktywność o lepszej tematyce.  

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cahan napisał:

I niech opiekunowie kasują takie rzeczy.

Opiekunowie powinni pilnować tego porządku i zasad, które będą z góry narzucone. Żeby nie było, że jeden opiekun wymyśli jedne zasady, a drugi drugie. A potem jeszcze dział zmieni opiekuna, a on będzie mieć totalnie wywalone na galerię i niech się dzieje wola nieba. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dołączyłem do forum każdy dział postaci miał swoją galerię, która nawet nie ograniczała się do jednego tematu, ale czasem, tak jak u Pinkie, była całym poddziałem, z wydzielonymi wątkami na arty, cosplaye, widea i inne, to funkcjonowało, nikt nie miał zastrzeżeń, niemniej nieco później, jak już zostałem awatarem i zajmowałem się porządkowaniem galerii (głównie pod względem, aby ograniczyć ilość powtarzających się obrazków, coby osoby przeglądające nie oglądały po raz wtóry tego samego), doszedłem do pewnego wniosku...

 

Galerie są trochę bez sensu, jak lubisz jakąś postać i chcesz obejrzeć arty z nią to zajrzyj na derpibooru, po prostu! W przeciwieństwie do forum, tamten portal to katalogowana baza danych, nie tylko znajdziesz postać której szukasz, ale dodatkowo możesz skorzystać z większej swobody specyfikacji, przeto od razu dodatkowo możesz się określić czy chcesz kucyka a może anthro, solo czy z innymi postaciami, grzecznie czy z jakimś NSFW (gdzie tego drugiego na forum na pewno nie uświadczysz), a także od jakiego autora itd.

 

To stawiało forumowe galerie w nieco... niewygodnej pozycji, w zasadzie całkowicie negowało sedno ich istnienia, ale nie, nie spisywałem ich tedy na straty. Traktowałem je jako tematy, w których możesz zaprezentować swoje znaleziska typu "o popatrz, jaki ładny art ostatnio znalazłem" albo "o zobacz, co też <popularny artysta> ostatnio narysował", no coś w ten deseń. Stąd też zawsze starałem się przy okazji zarzucania nowymi obrazkami (starannie wyselekcjonowanymi!) dodać też nieco parę słów o nich samych jaki i poprzednich, jakie się pojawiły od mojej ostatniej wizyty w danym wątku...

 

Szkoda tylko, że nie wszyscy tak na to patrzyli, więc dostawaliśmy jeden za drugim posty puste w treść, za to pełne w obrazki... to jeszcze pół biedy, ino tylko w tym szkopuł, że te obrazki nie były jakichś wysokich lotów, albo ewentualnie były to zupełnie pozbawione fantazji wektory, niemniej w każdym razie nic na tyle interesującego, aby w jakiś ciekawy sposób to skomentować, nawet chcąc to zrobić, zresztą nie tylko skomentować, przy takim zawale wątpliwej jakości grafiki wręcz odechciewało się otwierać spojlery i jedyny powód, dla którego jednak to robiłem to fakt, że jak wspomniałem, ową galerię sprzątałem (stąd też preferowałem, jak nie używano spoilerów, wtedy wszystkie obrazki były na wierchu ^^)

 

Na nic się zdały apele o zaniechaniu ilości w imię jakości, większość użytkowników chyba też straciła zainteresowanie tematami, gdyż pula aktywnych osób gwałtownie zmalała, tylko od czasu pojawiał się ktoś ni z tego i owego, wrzucając pojedynczy obrazek, a ja na to cóż... "Sorry, ten obrazek już w galerii się pojawił, ale nie obwiniam Cię, że go przeoczyłeś, gdyż w tym spamie też nie przeglądałbym ostatnich stron, sprawdzając czy ktoś już tego nie dodał, ale tak, bardzo ładny" ...no cóż, w skrócie, nie do końca działało to wszystko jak winno ^^"

 

 

I teraz tak przyglądając się obecnemu problemowi, owszem, uważam, iż w istocie coś należałoby zrobić, chociaż ciężko się mi skłonić ku konkretnemu rozwiązaniu, chociaż mogę zapodać kilka propozycji, od niedorzecznych po całkiem sensowne, także w zależności od chęci i możliwości można by:

  1. Na co nam derpibooru? Załóżmy własną forumową bazę danych obrazków i tam umieśćmy galerię! Fakt wymagałoby to użycia całkowicie nowych i niekompatybilnych dla forum technologii, ale to już problem Czerwonych. Ponadto wymagałoby to budowania od początku całej bazy artów, których jest już niezliczenie wiele, ale hej... rozwiązuje to całkowicie problem spamu! Bazie danych nigdy danych zbyt wiele, yay!
  2. Niech galerie zostaną tak jak są, niech ich tylko forum nie promuje... jak? W żaden sposób! Za aktywność w galerii nie nagrodzą Cię ani ilością postów, nie będą się naliczać, ani reputacją, będzie lokalnie wyłączona, użytkownicy nawet nie będą wiedzieli, że pojawił się nowy post na forum, gdyż boczny pasek także i o tym nie będzie informować, taki trochę softshadowban dla tych wątków ;x
  3. Zmieńmy postrzeganie tych tematów, galeria to nie tylko oglądanie (dodawanie) sztuki, ale też dyskusja (dyskusja) o niej, w końcu to forum, nie? W każdym innym wątku dodawanie pozbawionego treści posta liczy się jako spam*, czemu by nie traktować podobnie galerii? Jeśli wrzucisz post z samym jednym obrazkiem od czasu do czasu - żaden problem, skoro uważasz, że jest na tyle ładny, aby się podzielić, niemniej gdy chcesz się podzielić częściej i większą ilością, to postaraj się jakoś je skomentować, zachęcić do ich obejrzenia, czemu sądzisz, że warto, aby użytkownicy je zobaczyli etc. Komentarz do poprzedniego obrazka czy zachęta do dyskusji? W ten sposób nie trzeba by było już wątków ukrywać, jak pomysł wyżej, albowiem galerie stałyby się pełnowartościowymi forumowymi dyskusjami! :D 
  4. Albo inny ciekawy pomysł, niech galeria wpływa na reputację - dodając do niej post traciłoby się odrobinę punktów, a zabawa polegałaby na liczeniu, że arty wrzucone będą na tyle wartościowe, że zachęcą użytkowników do plusowania, aby wyrównać stratę, albo nawet zyskać x]

 

 

*-czasem wręcz do przesady, że Zieloni warnowali, za post składający się z samego obrazka, mimo tego iż kontekstowo owa grafika była bezpośrednią odpowiedzią na treść zadaną w wątku, a także inni użytkownicy nagrodzili ową "wypowiedź" reputacją. Ba! Najwyżej oceniana wypowiedź na forum składa się z jednego obrazka! Ale ten, mniejsza z tem, już dawno przestałem podejrzewać inkwizycje o wszelkie ślady inteligencji....

  • +1 3
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiscorsBass Twój punt 2 i 3 bardzo mi się podoba, można to by połączyć z tym, co pisała wyżej @Uszatka. Uważam to za ogromną zmianę na lepsze, tylko trzeba by  było się zdecydować na jedno, bo trochę 2 i 3 się kolidują z tym, że przy 2 nie byłoby widać tego "spamu", a w 3 zamiast spamu porobiłyby się kłaliti posty. 

Szczerze bardziej mi się podoba trzeci punkt, jednak trzeba wziąć pod uwagę ilu użytkowników na to pójdzie i czy w ogóle wtedy będzie cokolwiek dodawane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DiscorsBass napisał:

Niech galerie zostaną tak jak są, niech ich tylko forum nie promuje... jak? W żaden sposób! Za aktywność w galerii nie nagrodzą Cię ani ilością postów, nie będą się naliczać, ani reputacją, będzie lokalnie wyłączona, użytkownicy nawet nie będą wiedzieli, że pojawił się nowy post na forum, gdyż boczny pasek także i o tym nie będzie informować, taki trochę softshadowban dla tych wątków ;x

Ten pomysł jak i skasowanie wszystkich tych galerii proponowałem już rok, lub dwa lata temu, ale ówcześni admini nie zgodzili się na to. Choć może teraz przy nowej obsadzie, coś ruszy :rarity5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie trzeba wiele. Wystarczy:

 

0. Przenieść obecne galerie do archiwum i stworzyć nowe. Bo czy ktoś będzie przeglądał aż tyle stron? :rarity5:

1. Wyłączyć repki, tak jak są wyłączone w off-topie

2. Opiekun ma obowiązek sprawdzania zamieszczanych artów i wyrzucania paintowych koszmarków, screenów z serialu czy też "gołych" plików .png

 

Przykład

Spoiler

kmeccmk.png

 

3. W jednym poście może być nie więcej niż 3-5 artów. 

4. Należy wprowadzić ogólne zasady:

- na arcie nie może być znaków wodnych

- art musi być w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu Galerie będą świetnym źródłem tapet, a nie awatarów. 

- zakaz zbyt sugestywnych obrazków. Przykład, bondage. Może i klacz nie pokazuje "sowy", ale to trochę nie pasuje do ogólnego działu. 

- opiekun, który usunie jakiś art ma obowiązek to uzasadnić

 

Mówiąc krótko - jakość, a nie ilość. 

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Triste Cordis napisał:

1. Wyłączyć repki, tak jak są wyłączone w off-topie

I naliczanie postów także.

 

14 minut temu, Triste Cordis napisał:

eż "gołych" plików .png

Masz na myśli wektory, zgodzę się.

 

14 minut temu, Triste Cordis napisał:

- na arcie nie może być znaków wodnych

Ale z tym nie mogę się zgodzić, co dokładnie masz na myśli przez znak wodny? Podpis autora też może być znakiem wodnym, więc czemu bez nich? Chyba, że masz na myśli znak wodny stronki, która arta sobie "zabrała" i uważa, że może wstawić tam swój znak.

 

14 minut temu, Triste Cordis napisał:

Przenieść obecne galerie do archiwum i stworzyć nowe.

Ja bym je nawet usunęła i zrobiła nowe. Po co ma być w archiwum, skoro nikt nie przeglądnie tego syfu :v 

 

A tak poza tym to właśnie do tych zasad bym dała konieczność podawania autorów (obojętnie czy ich stron, czy zwyczajna nazwa autora, którą można wyguglować), nawet jeśli podpis jest na arcie (bo nie zawsze podpis jest wyraźny).

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej skasować galerie, bo tyle kombinacji tu się pojawia, że zaraz trzeba będzie podać pisemną zgodę autora na umieszczanie tu jego prac. Lub galerię zrobić tylko na prace forumowiczów, rysunki, gify, czy takie tam, ale nie oszukujmy się, galerię będą raczej puste wówczas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PervKapitan napisał:

Masz na myśli wektory, zgodzę się.

Dokładnie. Chodzi mi o te, które są po prostu tak jakby "wycięte" z serialu. Sprawdziłem swój dział i wiele świetnych "oryginalnych" artów nie ma tła, 

 

Cytat

Chyba, że masz na myśli znak wodny stronki, która arta sobie "zabrała" i uważa, że może wstawić tam swój znak.

Dokładnie to miałem na myśli - te wszystkie napisy typu "photo-cośtam.com" zawalające połowę obrazka. 

 

Cytat

Ja bym je nawet usunęła i zrobiła nowe. Po co ma być w archiwum, skoro nikt nie przeglądnie tego syfu :v 

 

W sumie racja. :hBB25:

4 minuty temu, BiP napisał:

A nie lepiej skasować galerie, bo tyle kombinacji tu się pojawia, że zaraz trzeba będzie podać pisemną zgodę autora na umieszczanie tu jego prac. Lub galerię zrobić tylko na prace forumowiczów, rysunki, gify, czy takie tam, ale nie oszukujmy się, galerię będą raczej puste wówczas...

 

Kurcze, masz rację. Największym problemem galerii jest to, że to najłatwiejszy sposób na "farmienie" punktów reputacji. I właśnie to przyciąga ludzi

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Triste Cordis napisał:

Największym problemem galerii jest to, że to najłatwiejszy sposób na "farmienie" punktów reputacji. I właśnie to przyciąga ludzi

Nie tylko to, to samo tyczy się tematu ze spoilerami, bo ci co je przeglądają non stop, wystarczy że skopiuje się link i da to tematu, a repki same skaczą i to znacznie więcej niż za jakikolwiek obrazek w galerii, a wysiłek ten sam niemalże.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BiP napisał:

A nie lepiej skasować galerie, bo tyle kombinacji tu się pojawia, że zaraz trzeba będzie podać pisemną zgodę autora na umieszczanie tu jego prac. Lub galerię zrobić tylko na prace forumowiczów, rysunki, gify, czy takie tam, ale nie oszukujmy się, galerię będą raczej puste wówczas...

Nie. To są podstawy które powinny być w KAŻDEJ galerii. Nie popadajmy w skrajność, jeśli nie potrafisz spełnić tak prostych wymogów to tym bardziej nie powinno się cokolwiek wrzucać do galerii. Obrazek taki ładny, że czujesz potrzebę podzielenia się na forum, ale już nie możesz zrobić najmniejszej rzeczy dla autora, czyli go podać. Żadne zgody nie są potrzebne. Zwyczajny szacunek.

A zasady właśnie zniechęcą spamerów - czyli problem solved.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przytłaczającą przewagę głosów za reorganizacją galerii... cóż w takim razie czekamy na nową, ulepszoną wersję galerii z jakimś sensownym i dobrze napisanym regulaminem. Może by zrobić osobny dział "Galeria" i tam tematy jak Galeria Rainbow, Rarity itp... a działy od konkretnej postaci ożywić ciekawymi tematami. Ostatnio to działy postaci żyją tylko galeriami i nic innego się tam nie dzieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starlight Sparkle
Jeszcze zobaczymy co na to ekipa.

Ale nie zgodzę się, że w działach się nic nie dzieje. Własnie ten "cudowny" spam zasłania wszystkie inne posty i tematy z działów i robi że tematy galerii są na wierchu -.- znów zaczyna się narzekanie na ruch w dziale, kiedy opiekunowie tworzą tematy ale nikomu nie chce się brać udziału w dyskusjach? :v

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Starlight Sparkle napisał:

Ostatnio to działy postaci żyją tylko galeriami i nic innego się tam nie dzieje.

Zapraszam do Działu Zecory. O innych mówić nie będę, bo nie prowadzę, ale wiem, że też coś tam się dzieje, choćby u Fluttershy.

Nie no, serio zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 00:18, PervKapitan napisał:

Moja propozycja to zrobić tematy galerii na nowo, stare usunąć albo dać do archiwum (bo zwyczajnie jest w nich syf), dać w nich konkretnie ustalone z góry zasady (podawanie autora, jakiś limit), nie przez opiekunów, bo oni się zmieniają co jakiś czas, oraz zrobić by nie naliczało ani postów ani repek tam. Zwyczajnie by był porządek, a nie burdel, by wrzucane były arty, które naprawdę się komuś spodobały i uznał, że są warte podzielenia się. 

Najlepsze do tego bylo by stworzenie galerii forum. Dawniej na forum Happy Tree Friends było coś takiego, i zamieszczanie materiałów czy komentowanie nie było tam wliczane do liczby postów, o repie nie wspomnę, bo coś takiego nie istniało. Oczywiście galeria była częścią samej strony, przechodziło się płynnie, jednakże nie była żadnym działem. To tak jak by wprowadzić nową zakładkę (np. zaraz za "użytkownikami online") w której można by było przegrzebywac tematycznie poukładane galerie obrazków. Oczywiście bylby potrzebny do tego osobny Mod, lub nawet Adm. Z technicznego punktu widzenia nie wiem czy jest to możliwe, ale zdziwil bym się niesamomowicie gdyby jednak nie było, biorąc pod uwagę że forum HTF istniało ponad 10 lat temu, a kwestię tą rozwiązało praktycznie z dnia na dzień. ;)
 

21 godzin temu, PervKapitan napisał:

A tak poza tym to właśnie do tych zasad bym dała konieczność podawania autorów (obojętnie czy ich stron, czy zwyczajna nazwa autora, którą można wyguglować), nawet jeśli podpis jest na arcie (bo nie zawsze podpis jest wyraźny).

Nie wszystkie prace sa podpisane, czy otagowane. Kiedy spotka się coś na np. wcześniej wspomnianym Derpibooru to można nie znaleźć od tego autora. Poza tym obrazek, jeżeli jest jedynie skopiowanym adresem w internecie to łatwo pozwala nam trafić do strony autora, lub po prostu do źródła z ktorego wyciągnelismy material.  A więc według mnie nie powinno być konieczności. 

Lub podzielić galerię nie ze względu na tematykę, a autorów. Ale to by pewnie nie pożyło zbyt dlugo, bo ludzie musieli by kopać za tematami ktore ich interesują... ^^'
 

9 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Widzę przytłaczającą przewagę głosów za reorganizacją galerii... cóż w takim razie czekamy na nową, ulepszoną wersję galerii z jakimś sensownym i dobrze napisanym regulaminem.

 

5 godzin temu, PervKapitan napisał:

Jeszcze zobaczymy co na to ekipa.

Pytanie za czym tak naprawdę się głosuje? Bo jeżeli za zmianą w systemie zamieszczania grafik autorów spoza forum to byłbym za. Warto to zmienić. Jednakże żadne konkretne rozwiązanie jeszcze w tym temacie nie padło, i obawiam się że głosując poprę coś czego tak naprawdę nie uznaje. Jeżeli po tej ankiecie nastąpi kolejna dyskusja o tym w jaki sposób przeprowadzić zmiany i do czego tak właściwie zmierzamy, to zagłosuje na tak. 

 

Edytowano przez ByczekPazerny
za duża przerwa pod tekstem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ByczekPazerny napisał:

Nie wszystkie prace sa podpisane, czy otagowane. Kiedy spotka się coś na np. wcześniej wspomnianym Derpibooru to można nie znaleźć od tego autora. Poza tym obrazek, jeżeli jest jedynie skopiowanym adresem w internecie to łatwo pozwala nam trafić do strony autora, lub po prostu do źródła z ktorego wyciągnelismy material.  A więc według mnie nie powinno być konieczności. 

Więc skoro tak łatwo znaleźć źródło to podawajmy autora. Ludzie, miejcie szacunek do czyjejś pracy. Będę rencoma i nogoma walczyć by ta zasada była wymagana. Podając autora pokazujesz szacunek do jego pracy, i nie "jak ktoś chce znaleźć więcej to znajdzie", jak będziemy podawać autora to nawet nie chcąc go szukać zauważymy jego nick i może zapamiętamy.

 

5 minut temu, ByczekPazerny napisał:

Pytanie za czym tak naprawdę się głosuje? Bo jeżeli za zmianą w systemie zamieszczania grafik autorów spoza forum to byłbym za. Warto to zmienić. Jednakże żadne konkretne rozwiązanie jeszcze w tym temacie nie padło, i obawiam się że głosując poprę coś czego tak naprawdę nie uznaje. Jeżeli po tej ankiecie nastąpi kolejna dyskusja o tym w jaki sposób przeprowadzić zmiany i do czego tak właściwie zmierzamy, to zagłosuje na tak. 

Nad jakąkolwiek reorganizacją galerii i pozbawieniem się spamu i syfu w obecnych. Dokładne propozycje na bieżąco są tu podawane przez różnych użytkowników, ale póki co jedna osoba z ekipy się odezwała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...