Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] [Propozycja] Galerie postaci


PervKapitan

Czy jesteś za pomysłem?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za pomysłem?

    • Tak
      18
    • Nie
      3


Recommended Posts

48 minut temu, PervKapitan napisał:

Nad jakąkolwiek reorganizacją galerii i pozbawieniem się spamu i syfu w obecnych.

Ok, namówiła. Tj. ideę popieram, ale trzeba ustalić konkrety. 

 

35 minut temu, PervKapitan napisał:

Chodzi mi o moderatorów i administratorów, a nie opiekunów.

Ale to liczą się głosy wyłącznie osób z obsługi forum, czy gawiedź również może uczestniczyć? ;) To nie jest złośliwość, poprostu nie zrozumiałem powyższego dialogu, i wolę się upewnić zanim przerobie moje myśli na kolejne posty, a okaże się że są tyle warte co duńska obrona w 1940r. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ByczekPazerny napisał:

Ok, namówiła. Tj. ideę popieram, ale trzeba ustalić konkrety. 

Najbardziej mi się podoba plan Discorsa (ten bardziej rozwinięty) i Uszatki. Ale co zarządzający ustalą?

 

2 minuty temu, ByczekPazerny napisał:

Ale to liczą się głosy wyłącznie osób z obsługi forum, czy gawiedź również może uczestniczyć? ;) To nie jest złośliwość, poprostu nie zrozumiałem powyższego dialogu, i wolę się upewnić zanim przerobie moje myśli na kolejne posty, a okaże się że są tyle warte co duńska obrona w 1940r.

Oczywiście, że każdy może uczestniczyć. Gdyby mi zależało tylko na głosie ekipy bym napisała do nich, a nie na publicznej części forum. Chodzi o to, że on widzą co nam się najbardziej podoba, ale to ostatecznie ekipa zajmie się ogarnianiem tego wszystkiego, więc oni powinni się wypowiedzieć co uważają za słuszne i co też są w stanie zrobić. Przepraszam, jeśli zabrzmiałam jakbym miała was gdzieś. Wasze propozycje są bardzo ważne. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmph, gdyby wszyscy wrzucali do galerii tak wysokiej jakości posty jak moje (Autor, źródło, obrazek) nie byłoby problemu.

 

latest?cb=20121210205524


Wstrzymajcie brawa.
Co ja chciałbym zobaczyć
- Usunięcie reputacji i licznika postów w galeriach! (Uj coś czuję że parę osób poleci rangę a może nawet i dwie w dół!)
- Obecnych kompletnie się pozbyć! (Dobre arty, które już się tam pojawiły będą miały szansę się pojawić po raz kolejny, ale w dużo lepszym otoczeniu) 
- "Fankluby" o których wspominała Uszatka nie są najlepszym pomysłem, buszowałem po mlpforums i czasem wyglądało to jeszcze bardziej nieestetycznie niż nasze galerie. 
- Ale coś w tym rodzaju byłoby w porządku. Na przykład gdyby wrzucający arty ludzie dawali parę słów od siebie i link do autora. Fajnie również, gdyby ludzie mogli po prostu komentować obrazki bez konieczności wstawiania artów, nie wiem czy to przez cały czas legalne czy nie, ale ludzie zdają się trochę tego obawiać i strony pełne samotnych spoilerów wyglądają dla mnie mocno przygnębiająco. 
- Siebie jako moderatora ... Ekhem! Gdzie to ja? A tak, galerie!
No i kwestia gdzie wy te galerie chcecie w końcu umieścić? W tych samych działach poszczególnych kucyków czy w jednym wielkim? 
Mój najlepszy pomysł to:
Stworzyć osobny dział Galerii i posadzić na stołku BiPa żeby nad nim czuwał i odpokutowywał za każdą "nową zawartość" którą zbombardował w ciągu ostatnich lat :rainderp: (Też mi się parę razy zdarzyło, ale jak już bombarduję to nie tylko galerie, a dyskusje i zabawy w jednym, więc dindu nuffin nic na mnie nie macie pzdr) A jak nie to perm ban :kappa: 
- A i jeszcze żeby nie zabraniać SUGESTYWNYCH artów, ale w razie użycia takich odpowiednio tagować [MMM HORSES] [KONIKI SIĘ LIŻOM] [KONIK SIĘ WYPINA] bo czasami strach otwierać spoilery. 

 
  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 00:29, Uszatka napisał:

Zgadzam się całkowicie. Galerie stały się miejscem do jeszcze większego spamu niż niegdyś przydzielanki i tego typu zabawy.

 

A kiedy nim nie były? :rd10: Przyznaję, że chyba macie tu pewien progres, bo jeszcze za moich czasów galerie były zawalane przez jedną osobę, teraz widzę 2-3. Kiedy jeszcze prowadziłem dział (niefortunnie w tej chwili skrupulatnie zrównany z ziemią, jak widzę), osobiście konsekwentnie usuwałem spam tej osoby ze swojej galerii. Ale chyba czas na systemowe rozwiązania kwestii spamu w galeriach był wtedy, kiedy jeszcze ktoś do tych działów zaglądał, bo raczej wiatrowi hulającemu po nich nie przeszkadzają duchy błąkające się i wrzucające dziadowskie obrazki, których artami nazwać z czystym sumieniem nie można. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje zdanie to od razu mówię, że usunięcie starych galerii nie wchodzi w grę. Jeżeli dojdzie do reorganizacji to wylądują w archiwum i jeżeli ktoś będzie chciał je sobie przeglądać to zawsze taka możliwość będzie istniała.

 

W kwestii wrzucania tylko "dobrych" artów... to jest trudniejsze zagadnienie ponieważ każdy ma swoją opinię na temat tego co jest dobre a co nie. Mnie osobiście nie przeszkadzają nawet obrazki z serialu czy wektory. Pewnie, wolę jakiś artystyczny obrazek, ale ich aż tak dużo znowu nie ma. No ale powiedzmy że by się te wycięło. Nadal mamy kwestię tego co jest dobre a co nie i z tego tytułu będą powstawać kontrowersje, jeżeli ktoś wrzuci obrazek, tenże opiekunowi galerii się on nie spodoba i go usunie no i mamy kłótnię gotową. Jakieś zasady muszą być, ale trzeba je dokładnie przemyśleć.

 

Nie będzie zakazu artów sugestywnych. Zakazane będą wyłącznie gore i clop. Natomiast pomysł z ich otagowaniem uważam za wyborny. Proste i skuteczne, kto nie będzie chciał to tam nie wejdzie.

 

Pomysł z opisywaniem obrazków również jest dobry - nie każdy ma czas przeglądać derpiboru a jeżeli tu w galerii zobaczy nazwę autora to może znacząco zawęzić obszar poszukiwań (jakkolwiek się na derpiboru szuka, bo do dziś tego nie rozgryzłem).

 

Reputacja i liczenie postów - to jest mi absolutnie obojętne. Może być, być nie musi. Podążę za głosem większości.

 

PS: @DiscorsBass - też uważam, że Inkwizycja to banda idiotów. Dobrze że na tym forum jej nie ma.

 

Edit:

Jeszcze co do limitów bo o tym zapomniałem - proponuję by w jednym poście mogły znajdować się maksymalnie 3 obrazki i można było wrzucić jeden taki post na dobę. To powinno zapobiec spamowi.

  • +1 7
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dolar84 napisał:

W kwestii wrzucania tylko "dobrych" artów... to jest trudniejsze zagadnienie ponieważ każdy ma swoją opinię na temat tego co jest dobre a co nie.

Tu raczej myślę o nie wrzucaniu czegoś co jest krzywo przerysowane czy zrobione tak bardzo na odpierdol, że bardziej się już nie da.

 

18 minut temu, Dolar84 napisał:

Nie będzie zakazu artów sugestywnych. Zakazane będą wyłącznie gore i clop. Natomiast pomysł z ich otagowaniem uważam za wyborny. Proste i skuteczne, kto nie będzie chciał to tam nie wejdzie.

Też uważam, że należy je tagować. 

19 minut temu, Dolar84 napisał:

Jeszcze co do limitów bo o tym zapomniałem - proponuję by w jednym poście mogły znajdować się maksymalnie 3 obrazki i można było wrzucić jeden taki post na dobę. To powinno zapobiec spamowi.

Wiesz, wydaje mi się, że jeśli wrzucą 10 obrazków za jednym razem, to potem dłużej jest spokój. Szczególnie, że w galeriach udzielają się pojedyncze osoby. A działów sporo.

 

Od siebie dodam jeszcze, że imo obrazki powinny zawierać linki do źródła.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dyskusja rozgorzała głównie na temat zasad i estetyki galerii, ja jednak chcial bym zacząć od kwestii praktycznych. 

Na wstępie zaznaczam że jestem lamerem, nie znam się nic a nic na współczesnych forach, nie obsługuję odpowiedniej terminologii, i dlatego aby cokolwiek wytlumaczyc muszę posłużyć się przykładem.

Galarię widzę mniej więcej w takiej formie jak na stronie podanej w linku - nie jako odrębny dział, a jako zakładke, czy podstrone forum, gdzie wszystko jest tematycznie poukladane i przejrzyste:
http://www.terrarium.pl/ (strona sama w sobie przejrzysta nie jest, ale chyba widac mniej wiecej do czego zmierzam xD)

Jak pisalem powyżej - nie jestem ekspertem, i nie wiem czy podobną opcję da się wcielić w formacie tego forum, ale jesli tak to proponowal bym naprawdę to rozważyć.

 

Edytowano przez ByczekPazerny
brak spacji w kilku miejscach :F
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić się da wszystko. Pytanie tylko czy jest sens wprowadzać takie zmiany teraz, skoro w okresie wakacyjnym (przerwa w transmisji serialu) zmieniamy silnik forum i wszystko będzie trzeba robić od zera (jedyne co na 100% nie zniknie to konta użytkowników i powiązane z nimi posty, cała reszta najprawdopodobniej wybuchnie).

Wasza decyzja :dunno:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Decaded napisał:

Zrobić się da wszystko. Pytanie tylko czy jest sens wprowadzać takie zmiany teraz, skoro w okresie wakacyjnym (przerwa w transmisji serialu) zmieniamy silnik forum i wszystko będzie trzeba robić od zera (jedyne co na 100% nie zniknie to konta użytkowników i powiązane z nimi posty, cała reszta najprawdopodobniej wybuchnie).

Wasza decyzja :dunno:

 

W takim razie lepiej poczekać i zrobić coś takiego na nowym silniku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można ją przyspieszyć. Prawie cały wolny czas poświęcam na przygotowania do przeniesienia - tworzę styl pasujący do silnika, zabezpieczam nowy serwer, robię testy i inne potrzebne rzeczy. Przeniesienie takiego kolosa to nie jest takie "hop siup i gotowe", zwłaszcza jak pracujesz nad tym w pojedynkę z narzędziami (jak konwertery), z którymi wcześniej nie miało się do czynienia. Robię to też w celu wyeliminowania tej niepotrzebnie długiej przerwy, która początkowo była planowana. Odnowienie licencji obecnego silnika pozwoliło mi rozłożyć pracę w czasie, dzięki czemu mam czas na sen, oglądnięcie filmu, czy okazyjną partyjkę w grę.

Dodatkowo szkoda mi trochę kasy, którą z Siperem wywaliliśmy na odnowienie licencji (pół roku), żeby móc zainstalować aktualizacje bezpieczeństwa dla obecnego silnika.

Nie jest też tak, że "nic nie można zrobić" - można wszystko. Ale będę szczery, nie chce mi się robić czegoś, co za ~2 miesiące pójdzie w piach, jednak jeśli taka będzie wola ludu, to zrobię co mogę.

 

Teoretycznie mogę przekonwertować forum już teraz. Potrwa to góra kilka godzin, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jednakże po zakończeniu konwersji forum będzie totalnie łyse, praktycznie pozbawione funkcji innych jak PW czy pisanie postów w tematach (o wyglądzie nawet nie wspomnę), a serwer najpewniej zamuli jak starsza pani na dopalaczach (podziała i jebnie na amen). Jeśli takiego przyspieszenia chcecie to nie ma sprawy, zaraz się tym zajmę :dunno: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...