Skocz do zawartości

[Konkurs literacki] Absurdalny crossover


Cipher 618

Recommended Posts

rf3614B.png?1

 

Witajcie serdecznie! Co prawda mamy na forum kilka konkursów literackich, ale może spróbujecie swoich sił w tym? Tym bardziej, że tematyka jest ciekawa, a do wygrania są gry na Steama oraz Uplay :YEtmX: 

 

Jak sama nazwa wskazuje, waszym zadaniem będzie połączenie MLP z absolutnie dowolnym uniwersum! Ba, nie musi to być duży świat, wystarczy coś maleńkiego. Tak czy inaczej, im dziwniej, tym lepiej. Star Wars? Meh. "Trudne Sprawy"? O to chodzi! Reklama sieci komórkowej z Majewskim? Śmiało!

 

No dobrze, przejdźmy do...

 

Zasady.

0. Lyra lub/i Bon Bon muszą odegrać ważną rolę, ale nie muszą być głównymi bohaterkami.  

1. Limit słów - od 1000 do ile-wam-trzeba

2. Tagi obowiązkowe - crossover + minimum jeden dodatkowy

3. Tagi zakazane - clop/gore  

5. Świat Equestria Girls jest dozwolony 

6. Uniwersum nie może być zmyślone! Musi istnieć, chociażby w reklamie TV.  

7. Dla świętego spokoju:

- opowiadania zamieszczamy jako linki do google docs

- jedna osoba, jedna praca

- komentarze muszą być wyłączone

- edycja zamieszczonego tekstu jest... dozwolona. A co, jak szaleć to szaleć :drurrp:

8. Lyra zjadła "4"

 

Termin:

- 28 kwietnia, godzina 17:13. Dlaczego akurat taka? A kto powiedział, że to musi być północ? 

 

Nagrody:

1 Miejsce - trzy dowolne gry z listy

2 Miejsce - trzy dowolne gry z listy

3. Miejsce - to co zostanie 

 

Lista gier:

Dead Rising 2 (steam) 
Heroes VI (Uplay)
Assassins Creed III (Uplay) 

Edna & Harvey: Breakout (Steam) 
Grotesque Tactics (Steam)

Skullgirls

Overgrowth
Poly Bridge
 

 

UWAGA! 

Nagrody zostaną przyznane pod warunkiem, że w konkursie pojawi się co najmniej 3 prace.

 

RELEASE THE WEIRDNESS!!! :enjoy:

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 20:53, Triste Cordis napisał:

Reklama sieci komórkowej z Majewskim? Śmiało!

Hmmm, czy więc mogę napisać crossover w "świecie" Equestria Girls?
 

Spoiler

Wiem, że EQ samo jest spino crossoverem, ale crossover w crossoverze... to brzmi nawet jeszcze zabawniej.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Youkai20 napisał:

Hmmm, czy więc mogę napisać crossover w "świecie" Equestria Girls?

Chyba crossover to crossover, sam Triste wspomniał, że może być z czymkolwiek, ale skoro można robić coś w zupełnie randomowym i popieprzonym klimacie to tak trochę mało ambitnie i głupio, no ale twój wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Youkai20 napisał:

Hmmm, czy więc mogę napisać crossover w "świecie" Equestria Girls?
 

  Ukryj treść

Wiem, że EQ samo jest spino crossoverem, ale crossover w crossoverze... to brzmi nawet jeszcze zabawniej.

 

 

Oczywiście, że tak. Muszę to dodać do zasad, żeby uniknąć tak oczywistych pytań :hBB25: Jedyne co jest surowo zabronione to treści 18+ (gore/clop). Reszta, wedle woli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas rozpocząć festiwal!
Po serii dziwnych pytań o Equestria Girls i nie tylko (którego to uniwersum nota bene oczywiście i tak nie wykorzystałem), przybyłem z moją pracą. Krótką, ale co tam (bodajże siedem stron, co u mnie jest niestety(?) pewnym standardem). Miało być absurdalnie, czy jest, się okaże (ja tam w sumie wątpię xD). W każdym razie przedstawiam Wam fanfik o tym co by było gdyby Lyra była... wirusem (no przyznać się, czy kto z Was już wcześniej wpadł na taki pomysł? :) ). Nie przedłużając:

 

Lyra Heartstrings zatrzęsie Equestrią! [Crossover], [Niby-Random], [Violence], [Comedy], [Sad], [hm.... Shipping?]
https://bit.ly/2qImjhJ


 

Spoiler

Sprawdźcie, czy napisałem ten fanfik z wielką... maestrią :) 

Gwoli ścisłości = jest to crossover z Matrixem... a przynajmniej miał być

AKTUALIZACJA:
 

Spoiler

Skoro regulamin łaskawie pozwala na edycję zamieszczonego już opowiadania, to pozwoliłem sobie dokonać pewnych drobnych zmian. Wywaliłem parę słów, aby nie było powtórzeń, pozamieniałem miejscami/wywaliłem niektóre przecinki i usunąłem ze trzy-cztery literówki. Nie tam, że dodałem parę stron (bo to by z pewnością było bardzo nieuczciwe), po prostu postarałem się, żeby cały tekst był bardziej czytelny, przejrzysty i spójny. Dziękuję :)

 

Edytowano przez Youkai20
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, uwaga! Zagadka, co to jest...

 

Spoiler

SCegoWM.jpg

 

Nie, to nie jest zwykły szurnięty ożywiony dzwonek! To ostatni szurnięty ożywiony dzwonek! Ostatni, ostatni dzwonek przypominający o kończącym się konkursie. 

 

No dalej! Wiem, że potraficie pisać, dlatego przedłużam termin do końca miesiąca :fsscream:  

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ech, nawet szurnięty ożywiony dzwonek nie zachęcił nikogo do pisania. :fluttersad:  Kilka informacji:

 

1. Zmieniłem zdanie i postanowiłem przyznać jakieś nagrody. Zwycięzca zgarnie dwie, zaś zdobywca drugiego miejsca, jedną grę. 

2. Od tej chwili NIE można dokonywać żadnych zmian. Teksty zostały pobrane na dysk. 

3. Wyniki pojawią się najpóźniej w czwartek (no chyba, że coś mi wypadnie)

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

"Wyniki się zbliżają, już pukają do mych drzwi...

pobiegnę je przywitać, butelka w ręce drży...

O szczęście niepojęte, wyniki odwiedzają mnie,

pobiegnę je przywitać, z nagrody ucieszę się:drurrp:

 

Tak, to nie żart, mam już wyniki. Ale o nich za chwilę. Nie spodziewałem się, że wybór będzie aż tak trudny. Niby to tylko dwa opowiadania, ale są one zupełnie inne. Może zrobimy tak...

 

Tematyka (wybór uniwersum):

- tutaj wygrywa Youkai20. Co prawda Matrix to mało absurdalne uniwersum, ale przynajmniej autor trzymał się go jak rzep psiego ogona. 

- darkblodpony - za cholerę nie wiem gdzie umieściłeś akcję opowiadania :sparkler3: Wyglądało trochę na jakąś grę visual-novel, ale jaką? 

 

Fabuła:

- było trudno, ale historia niespełnionej miłości była po prostu ciekawsza. 

- z kolei przygody Neo-Lyry zostały lepiej napisane.  

 

Klimat/emocje:

- darkblodpony zmiażdżył przeciwnika :) Na serio zrobiło mi się smutno... Biedna Lyra

 

Błędy

- ech... Talent z Podziemia może i jest smutny, ale błędy raziły w oczy (braki przecinków, słów, miejscami zła odmiana wyrazów)

 

"Kompletność" (czyli czy nie czuję niedosytu)

- Lyra Heartstrings zatrzęsie Equestrią! - tekst jest kompletny, ale mógłby być bardziej rozbudowany (więcej scen z kucami). Brakowało mi jakiegoś dłuższego klimatycznego zakończenia 

- Talent z Podziemia - niestety, ale mam wrażenie, że to swego rodzaju wersja "beta" opowiadania. A szkoda, bo ma olbrzymi potencjał. 

 

Jak sami widzicie trudno wybrać tę lepszą :/ Tak czy inaczej...

 

Miejsce 1

@darkblodpony - twoje opowiadanie budzi emocje (smutek) i jest bardziej absurdalne, a o to chodziło. Mam nadzieję, że napiszesz dłuższą wersję (skąd Lyra ma ten talent? Może jeszcze jakieś inne konsekwencje ciągłego ładowania ostatniego save'a?)

 

Miejsce 2

@Youkai20 - twoje opowiadanie jest lepiej napisane, ale jak już wspominałem Matrix jest mało absurdalny (nawet jeśli Lyra to wirus) :) 

 

NAGRODY :YEtmX:

Dostaniecie je jutro wieczorem lub w poniedziałek rano. Dlaczego dopiero wtedy? Postanowiłem dać wam czas na dogadanie się, co kto bierze. No chyba, że dokonacie ostatecznego wyboru jeszcze dziś. Oczywiście darkblodpony wybiera jako pierwszy (dwie dowolne gry). 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, są wyniki! :) Na początek - Wielka szkoda, że pojawiły się zaledwie dwie prace, nie pomogło "zachęcenie do napisania" (co uskuteczniłem w komentarzu pod swoim fanfikiem), ani też dłuższy czas "do napisania". Cóż, konkurs na szczęście nie okazał się jednak klapą, skoro była rywalizacja (nawet jeśli w szranki stanęły raptem dwa opowiadania), a wybór pracy lepszej najwyraźniej sprawił pewien problem. Teraz parę słów ode mnie - Przede wszystkim gratuję Ci zwycięstwa, @darkblodpony, tak jak już pisałem powyżej (i co zauważył również @Triste Cordis), Twój fanfik jest klimatyczny i naprawdę szkoda jest Lyry po zapoznaniu się z nim. Dodam jednak, że podobnie jak autor konkursu, ja także nie mam pojęcia, "z czym" jest ten crossover. Myślałem sobie, że ze wszystkich osób, które przeczytają "Talent z Podziemia", tylko ja oczywiście nie załapałem z jakiego to uniwersum (bo crossovery to nie jest moja specjalność... Delikatnie mówiąc), ale chyba Triste Cordis też nie do końca skojarzył. Oświeć nas (no dobra, przede wszystkim mnie), jeśli łaska :) Co do mojej pracy - był to pierwszy crossover, jaki napisałem i uważam, że wyszedł mi nieźle, nawet pomimo tego, że ostatecznie uległ "Talentowi z Podziemia". Najważniejsze jest to, że praca nad moim fanfikiem sprawiła mi przyjemność, przyniosła bezcenne "doświadczenie pisarskie"... A cały fanfik napisałem po prostu piorunem, co nawet jeśli chyba nie najlepiej o nim świadczy, dla mnie jest sukcesem (bo gdy sobie przypominam, ile czasu zajęło mi napisanie nawet króciutkiego prologu do mojego pierwszego fanfika, to widać wyraźny postęp). Na koniec pozostaje mi kwestia nagród. Może zabrzmi to dziwne/niestosownie/głupio/źle/niezrozumiale (niepotrzebne skreślić :) ), ale nie chcę żadnej nagrody. Mówiąc prawdę - od samego początku nie brałem udziału w tym konkursie po to, aby zgarnąć jakieś tam gry (nawiasem mówiąc sam wciąż mam do oddania np. Assassin's Creed III, jakby ktoś chciał to wbijajcie do odpowiedniego tematu i piszcie :) ), chciałem się wspólnie pobawić i tyle. W życiu nie przypuszczałem, że oprócz mnie pojawi się zaledwie jedna praca (przez co zgarnę jakieś gry... Nawet jeśli regulamin mówi o trzech pracach). Pracę napisałem, ubawiłem się setnie pisząc, czuję satysfakcję... Czego chcieć więcej? :) Zatem, kolego darkblodpony, wybierz sobie spokojnie takie gry, jakie tylko chcesz. Ja po prostu dziękuję. Na koniec pragnę podziękować Ci, Triste Cordis za zorganizowanie tego konkursu, który pomimo mizernego odzewu, był dla mnie przyjemny i fajny. Z chęcią wezmę udział w kolejnym. A tobie, darkblodpony jeszcze raz gratuluję. Ode mnie to chyba tyle, dzięki za wspólną zabawę! ;)

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. jak ja nie lubię pisać komentarzy. :forgiveme: Cóż trzeba to trzeba. Zacznę od tego, że chcę podziękować @Triste Cordis za zorganizowanie konkursu z Lyrą i Bon Bon. Pogratulować @Youkai20 za napisanie wspaniałego opowiadania. Dziękuję za pierwsze miejsce ( szkoda, tylko że tak mało osób uczestniczyło w konkursie wygrana smakowałaby lepiej, gdyby było nas więcej :squee: )  Jeśli zaś chodzi o stronę techniczną mego opowiadania, to błędów nie przeskoczę, choćbym poprawiał to setki razy, taki już jestem i nic na to nie poradzę. :twiblush: Teraz zaś odpowiedź na wasze pytanie. Otóż crossover jest głównie z Undertale ( nawet tytuł do tego nawiązuję z tamtą pochodzi "konsola" zmodyfikowana na potrzeby opowiadania), ale istnieje także nawiązanie do dr Hausa, "IT" Stephen Kinga, oraz kilka drobnych elementów, smaczków choćby np. do Gumisiów. :pinkie4: Z tego co wiem nie było ograniczenia do jednego uniwersum (-:. Jeśli zaś chodzi o główną historię to mój pomysł taki na szybko. No i ostatnie pytanie, czy będę to kontynuował... Jak już coś zrobił bym z tego wielowydziałowiec, tylko musiałbym wymyślić co Lyra miałaby robić dalej. ( np. Walczyć z tajną organizacją pozbywającą się kucyków z jej talentem, poświęcić się próbą uzyskania miłości Bon Bon i, lub albo zrobić genocide run chociaż wolałbym coś ciekawszego wymyślić.. A może wy macie jakiś pomysł?) Ale nim cokolwiek z tym zrobię to muszę dokończyć aktualne opowiadanie, które piszę już od dłuższego czasu. Jeśli zaś chodzi o nagrody to ja też wziąłem udział, głównie z powodu fajnego tematu i pomysłu niż ze względu na nagrody. Dlatego tak jak Youkami20 rezygnuję z nagrody.             

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, gdybym znał Undertale, to pewnie bym się domyślił migiem. Oczywiście z powodu braku wiedzy w tym temacie nie mam niestety pojęcia, jak rozwinąć Twoją historię. Tak czy inaczej, powodzenia przy pisaniu. Pozdrawiam serdecznie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce nagród? Tego się nie spodziewałem :v W takim razie gry wylądują w odpowiednim temacie. A co do Undertale. Kupiłem ją w promocji, ale jakoś mnie nie wciągnęła. Po prostu nie poczułem "tego czegoś" :)  

 

Jeszcze raz dziękuję za udział. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...