Skocz do zawartości

Nintendo Switch


Cipher 618

Nintendo Switch  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupisz Switcha?

    • Tak
      1
    • Mam zamiar
      2
    • Nie
      2
    • Już mam :)
      4
    • Dla PC Master Race - konsole to zło!!!
      1
  2. 2. Co sądzisz o pomyśle na konsolę?

    • Genialne!
      9
    • Fajne, ale to tylko tablet z dziwnymi kontrolerami
      1
    • Głupota. Albo stacjonarka, albo przenośna.
      0
    • Dla PC Master Race - nie kupię czegoś, co nie odpali Wiedźmina w 4K i min. 60 klatkach
      0
  3. 3. Co sądzisz o Nintendo Labo?

    • Świetna zabawka dla najmłodszych.
      2
    • Fajny pomysł, ale zdecydowanie zbyt drogi
      7
    • Najlepszy sposób na opchnięcie makulatury ever!
      1
    • Dla PC Master Race - w karton to był zapakowany mój GeForce.
      0


Recommended Posts

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Switcha.:YEtmX: Co prawda nie miałem wiele czasu na grę, ale mogę już powiedzieć to i owo. Póki co napiszę plusy i minusy (nie wszystkie). Rozpiszę się innym razem (o ile to kogoś interesuje).

 

Plusy:

- wygląd. Wersja czerwono-niebieska wygląda fantastycznie i wyróżnia się z tej całej szarości i czerni.

- wykonanie - nic tu nie trzeszczy i jest świetnie wykonane. Nie to co pad od PS4, który nie należy do najlepszych :/

- sam pomysł na konsolę - u mnie to naprawdę się przydaje. Gdy matula chce pooglądać TV nie muszę przerywać gry. Wyjmuję konsolę z doku i gram dalej :dunno:

- biblioteka gier - poprzednika, czyli WiiU pogrążył brak dobrych gier. Tutaj ich nie brakuje. Cieszę, się że Nintendo przejrzało na oczy i nie zrobiło ze Switcha kolejnej rodzinnej konsoli.

- prostota obsługi - nie trzeba chyba tego tłumaczyć

- cholernie wygodne kontrolery - nie ważne, który pad (MS, Sony) twoim zdaniem jest lepszy. Joycony i tak są "lepsiejsze". Wszystko dzięki temu, że nie musisz trzymać rąk razem. Serio, różnica jest naprawdę duża :) Póki co, nie mam zamiaru kupować Pro Controllera. 

- kartridże - kartridże są bardziej trwałem a w napędzie nie ma ruchomych części

- konsolę ładuje się przez USB, a nie jakieś "ekskluzywne wejście"

- karty pamięci to standardowe MicroSD. Pamiętacie jak absurdalnie drogie były te do Vity?

 

Minusy:

- brak gier w zestawie. 

- brak karty pamięci w zestawie

- dok konsoli wygląda tandetnie. Co gorsza może, ale nie musi porysować ekran. Folia ochronna to konieczność. 

- menu jest zbyt proste. Nie można nawet zmienić tapety. Serio... Użytkownik jest skazany na coś takiego :burned::

- menu eShopu jest zbyt proste. Brakuje mi bardziej złożonych opcji wyszukiwania

 

Spoiler

3sn09dl.jpg

 

- brak przeglądarki internetowej oraz YouTube'a - nie rozumiem Nintendo. Przecież Switch to taka "tableto-konsola". Coś takiego powinno być na starcie, a nie "może kiedyś będzie" :rarity5: Swoją drogą śmieszą mnie fanboje, którzy twierdzą "po co mi takie aplikacje. Od neta mam kompa i smartfona". 

 

Minusy, które są oczywiste, ale wypada je wymienić:

- brak polskiego menu

- wysokie ceny gier (Syberia kosztuje 120zł :rarity3:)

 

Aha. Jak być może wiecie, Nintendo pokrywa kartridże wyjątkowo obrzydliwą w smaku substancją. Sprawdziłem czy naprawdę jest tak źle. I jest... Jest gorzej niż myślałem. Wierzcie mi lub nie, ale nawet po zjedzeniu obiadu i umyciu zębów nadal czułem ten "metaliczny" posmak :fsscream:

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłopak kupił Switcha, więc miałam okazję pograć chwilę (głównie w Breath of the Wild), słuchałam też jego opinii przez ostatnich kilka miesięcy. Sprzęt jest naprawdę fajny - biblioteka gier jest solidna, dochodzą do tego indie i porty z WiiU. Sama idea "mocniejszej" konsolki przenośnej działającej też jako "stacjonarka" działa zaskakująco dobrze. Największym problemem Switcha jest brak gier AAA (jeśli komuś na takowych zależy), wysokie ceny kartridży, problemy doku (rysowanie ekranu) oraz fanbase Nintendo. Naprawdę nie chcę nikogo bić ani wytykać palcami, ale część społeczności fanowskiej w Polsce zachowuje się bardzo nieprzyjaźnie, toksycznie i arogancko, zniechęcając ludzi do wejścia w temat.

Switch jest raczej dodatkiem do PC lub większej konsoli (PS4/XBO), ale otrzymuje na razie więcej wsparcia, niż np. PS Vita. Jeśli stać was na taki wydatek - polecam.

Edytowano przez Ylthin
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. Ogólnie to w najbliższej przyszłości raczej sobie Switcha nie kupię, ale jest to interesująca konsolka, szczególnie ze swoimi eksluziwami, które mnie interesują. Ogólnie lubię gry Nintendo, więc raczej nie powinnam się zawieźć. Dobrze więc poczytać o ewentualnych wadach i o zaletach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza zaleta jaką w tym widzę to taka że można sobie Switcha używać praktycznie wszędzie, i na tym się w zasadzie kończy. Drogie to wszystko, zresztą nie potrzeba mi żebym bardziej się zagrywał, wystarczająco dużo siedzę przy stacjonarce więc zdecydowanie nie dla mnie, ale dla innych to spoko opcja :P
Ps. Todd pyta czy posiadacze mają już Skyrima :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lemi napisał:

Ps. Todd pyta czy posiadacze mają już Skyrima :rd6:

Ja nie mam i mieć nie będę. Owszem, jest znakomita (180h na PS4), ale trochę za droga jak na swój wiek. Tym bardziej, że nie ma tam modów. Jeden z nich jest po prostu obowiązkowy - zmniejszenie limitu sprzedaży u handlarzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Nintendo wraz ze Switchem odbiło się finansowo i może ponownie mierzyć się z Microsoftem i Sony w elektronicznej rozrywce. Ich konsola jest dobra i stanowi ciekawą alternatywę od konsol konkurencji. Konsola, którą można zabrać!:twilight2: Nintendo ma swój własny styl i za to go szanuje! (Pamiętam jak fajnie mi się grało w Wii Sports na tych padach.) Interfejs i menu raczej nie ulepszą i też wątpię o dodanie przeglądarki, i YouTuba. To Nintendo!:twilight8: 

Ale najciekawsze dla mnie jest to, że Nintendo w końcu zmienia politykę i eksperymentuje. Jak napisałeś w końcu naprawdę ktoś w firmie otworzył oczy i zobaczył, że ich konsola nie jest kupowana głównie dla dzieci, ale dorośli też często się na niej bawią. Stąd oprócz Mariana i Zeldy możemy pograć w Skyrima, LA Noire, Fife, Rocket League, oczywiście Minecrafta, a nawet w ostatniego Dooma (co prawda trochę go okrojono, bo Switch nie ma takich bebechów jak Xbox, ale jest). Ale najciekawsze są gry Indie. I tu właśnie z jednej strony znajdziemy wiele hitów jak np. Stardew Valley, ale z drugiej boję się o wysyp śmieci. A gra Vroom in the Night Sky jest tego przykładem::flutterbad:

Spoiler

 

A najlepsze jest to, że gdyby ta gra wyszła na Steama nikt by o niej nie wiedział! Łatwiej na Switchu wypromować swoją grę Indie i dla wielu mniejszych firm może to być bardzo pomocne! Tylko niech nie wprowadzają gier podobnych do czegoś takiego!!!

Dnia ‎2018‎-‎04‎-‎14 o 16:57, Triste Cordis napisał:

- karty pamięci to standardowe MicroSD. Pamiętacie jak absurdalnie drogie były te do Vity?

Tak, pamiętam te ceny!!! Ahh...:crazytwi3:

Na koniec powiem, że konsoli na pewno nie kupię, bo wystarczy mi już PS4 i komputer, ale na pewno będzie mi towarzyszyć chęć sprawdzenia nowej Zeldy.

 

A i takie pytanko. Co z tą usługą, że trzeba sypnąć groszem, żeby móc grać Online. Czy już działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaxx napisał:

I tu właśnie z jednej strony znajdziemy wiele hitów jak np. Stardew Valley, ale z drugiej boję się o wysyp śmieci. A gra Vroom in the Night Sky jest tego przykładem::flutterbad:

Niestety tego typu koszmarków jest masa. Ot chociażby "Troll and I" (czy jakoś tak). Do tego "niesamowite" symulatory, które na PC wydaje Play. Prawda jest taka, że gdzie są "indyki", tam jest łajno. 

 

Cytat

A i takie pytanko. Co z tą usługą, że trzeba sypnąć groszem, żeby móc grać Online. Czy już działa?

Prawdę mówiąc to nie wiem :hBB25: Nie mam żadnej gry z trybem multi, żeby to sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Ninny chce wprowadzić własny abonament w stylu PS+ (opłata za dostęp do multi + comiesięczne "wypożyczanie" gier). Na razie chyba tego nie aktywowali, nie wiem też, jakie będą stawki w przeliczeniu na złotówki. Co prawda dystrybucja Nintendo w naszym kraju znacznie się poprawiła i można chyba znaleźć np. karty-doładowania do e-Shopu w sklepach z elektroniką typu Saturn czy Media Markt, o samej konsoli czy grach nie mówiąc, jednak wciąż mam lekkie obawy, czy płacenie za taką usługę nie będzie w jakiś sposób utrudnione.

Śmieci pojawią się, niestety, na każdej platformie cyfrowej dystrybucji, która nie wprowadza drakońskich filtrów lub wysokich opłat za wprowadzenie gry do katalogu. Switch na razie trzyma się ładnie i dostaje np. porty Darkest Dungeon czy BattleChasers: Nightwar zamiast shovelware zalewającego Steam i wypływającego czasami na PS Store - miejmy nadzieję, że taki stan się utrzyma jak najdłużej i dostaniemy... jeśli nie dobre indyki, to przynajmniej ich Switchowe konwersje. Platforma jest idealna dla mniejszych tytułów - strategii, turowych RPG czy arcade'owych zręcznościówek, które można odpalić, ograć w tramwaju poziom czy dwa i bezproblemowo odłożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 14.04.2018 o 15:57, Cipher 618 napisał:

- brak przeglądarki internetowej oraz YouTube'a

Jest YT, ale trzeba za darmo pobrać go ze sklepu, sam mam konsolkę od ok miesiąca lub dwóch i powiem, że daje radę. Z minusów które ty wymieniłeś jest też to że nawet polskiego menu niema :v Fakt, że wielu opcji też ona nie ma, więc szybko się można tam odnaleźć co jest od czego, nie mniej żeby nikomu w firmie nie chciało się z np takim translatorem przetłumaczyć kilku opcji...? Ja gram głównie w "Wiedźmina 3" (po raz 3, bo zaczynałem na PS4, potem na PC, a teraz Nintendo) i gra się spoko. Mam też "Dooma 2 i 3", jak i "Armello", planuje jeszcze zakup "Overwatch" i jakiegoś "Assasina". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BiP napisał:

Jest YT, ale trzeba za darmo pobrać go ze sklepu, sam mam konsolkę od ok miesiąca lub dwóch i powiem, że daje radę. Z minusów które ty wymieniłeś jest też to że nawet polskiego menu niema :v Fakt, że wielu opcji też ona nie ma, więc szybko się można tam odnaleźć co jest od czego, nie mniej żeby nikomu w firmie nie chciało się z np takim translatorem przetłumaczyć kilku opcji...? Ja gram głównie w "Wiedźmina 3" (po raz 3, bo zaczynałem na PS4, potem na PC, a teraz Nintendo) i gra się spoko. Mam też "Dooma 2 i 3", jak i "Armello", planuje jeszcze zakup "Overwatch" i jakiegoś "Assasina". 

W chwili pisania tych słów nie było YT. Aplikacja została dodana jakiś czas później :) A polskiego menu nie ma, bo nie ma polskiego oddziału Nintendo. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, czy Horizon z PS4 też jest na NIntendo i czy dwójka też będzie?

I czy PUBG też można grać na NIntendo, bo te gry widziałem na YT że ludzie grali, ale ani na allegro, ani w sklepach cyfrowych, czy w sklepie Nintendo, nie widziałem tych gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BiP napisał:

A tak z innej beczki, czy Horizon z PS4 też jest na NIntendo i czy dwójka też będzie?

I czy PUBG też można grać na NIntendo, bo te gry widziałem na YT że ludzie grali, ale ani na allegro, ani w sklepach cyfrowych, czy w sklepie Nintendo, nie widziałem tych gier...

Nie ma co liczyć na gry Sony na sprzęcie Nintendo. Nigdy... Tym bardziej, że taki Horizon stopiłby Switcha swoimi wymaganiami sprzętowymi. A PUBG? Możliwe, że da się grać na przerobionej konsoli (dotyczy tylko pierwszego wydania konsoli). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam też nad kupnem Zeldy i Nino Kuni, jedyne co mnie jeszcze powstrzymuję to fakt, że obie nie są po polsku, nie mniej po obejrzeniu recenzji Zeldy, gdzie pojawia się stwierdzenie, że fabuła w Zeldzie prawie nie istnieje, a gra oferuje głównie klimat, to język nie powinien tam być specjalnie wymagany, aby cieszyć się z samego penetrowania świata gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BiP napisał:

Rozmyślam też nad kupnem Zeldy i Nino Kuni, jedyne co mnie jeszcze powstrzymuję to fakt, że obie nie są po polsku, nie mniej po obejrzeniu recenzji Zeldy, gdzie pojawia się stwierdzenie, że fabuła w Zeldzie prawie nie istnieje, a gra oferuje głównie klimat, to język nie powinien tam być specjalnie wymagany, aby cieszyć się z samego penetrowania świata gry?

Zelda to gra, która oferuje ogromną swobodę, ma szczątkową fabułę, ale mimo wszystko wymaga podstaw angielskiego. Jeśli jesteś na tyle cierpliwy, żeby co jakiś czas tłumaczyć jakiś tekst, to polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem to kupować na Nintendo właśnie, ale...

Spoiler

 

Pozostaje czekać, aż to połatają, może gra będzie tańsza już, lub kupić na PS5 lub PC... Jednak teraz i tak kasy nie mam na tę grę, to mogę poczekać. BTW. MLP gra też miała dzisiaj premierę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...