Skocz do zawartości

Odcinek 5: Grannies Gone Wild


Niklas

Odcinek  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      0
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3/10 Słaby
      1
    • 4/10 Ujdzie
      2
    • 5/10 OK
      7
    • 6/10 Solidny
      3
    • 7/10 Dobry
      10
    • 8/10 Bardzo dobry
      3
    • 9/10 Świetny
      9
    • 10/10 Wybitny
      2
    • 11/10 WHO NEEDS ENEMIES WITH GRANNIES LIKE THAT?!
      7


Recommended Posts

ENG:

Spoiler

 

 

PL NAPISY:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s08e05

 

PL DUBBING:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s08e05?mirror=3

 

* * *

 

Kolejny odcinek za nami, tym razem pierwszy z niedawnego wycieku. W środku Tęczowe błyski, babcie, Los Pegasus i pewien rollercoaster (ale czy emocji?) :rariderp: 

Edytowano przez Niklas
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny odcinek. Na plus:

- dawno nie było tych starszych postaci,

- podrywy Applesauce - mistrzostwo,

- nowa fryzura Granny Smith,

- prawdopodobnie ojciec Trixie

 

Spoiler

5ad2473ce8f6c_Zrzutekranu(647).thumb.png.ae4ea308111935b7436c73e209b2b123.png

 

- rozwinięcie Las Pegasus, widzimy więcej ciekawych miejsc,

- wizja Applejack mnie rozwaliła,

- fajny morał, ale chyba już wcześniej pojawił się podobny. Niestety nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

Z minusów muszę wymienić chaotyczność, dużo się dzieje w krótkim czasie i akcja leci nieco zbyt szybko, przez co odcinek kończy się w momencie gdy wydaje się że minęła dopiero połowa. Takie mam odczucie.

 

Mimo wszystko według mnie to najlepszy dotychczas odcinek tego sezonu, mam nadzieję że następne będą utrzymane w podobnym klimacie.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Mamy roboli alikornów, ojca Trixie i nawet Ricka i Mortiego w tym odcinku :spike: 

30708904_893501697499822_223619811013651 

 

A co do samego odcinka... był dość ciekawy. Te wszystkie kotełki :lunaderp: Ten syjamski taki śliczny był~ 

Co do AJ to powiem, że niezła z niej sucz była w tym odcinku, zupełnie jakby z jakiejś racji chciała się na RD wyżyć. Dała jej takie zasady, że wręcz przestrzegając ich byłoby niemożliwe żeby skorzystała sobie z tego rollercoastera, bo jak niby miała to zrobić, mając staruszki nie spuszczać z oczu i nie pozwalać im przejechać się na tym? Nie tylko zepsuła RD dzień, dając jej nadzieję, a też i tym staruszkom (swoją drogą zostawiając młodą osobę z grupką starców jest sadystyczne). W każdym razie nie licząc tego co AJ zrobiła i jej motywów to odcinek się fajnie oglądało. Zastanawia mnie tylko czy te alikorny to pomyłka czy specjalnie je tam dali.

  • +1 7
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poprzez ukazanie tych alicornów HASBRO może wynikać z:

 

a) Ukazania faktu, iż nie każdy alikcorn ma status księcia, bądź księżniczki (pegazy i jednorożce też mogą władać państwami), a co za tym idzie mieć też i swój zamek.

b) Specyfika pracy tych ogierów powoduje że są przedstawicielami skrzydlatych jednorożców, gdyż nie koniecznie mogą przyjmować i odsyłać balony. Mogą być tzw. pilotami w konwojach np.

c) I jak któryś z unserów powiedział: Może być to błąd, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Edytowano przez Król Etirenus
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że normalnie te kuce były pegazami, ale potrzebowali jednorogów i wzięli je na szybko, dokleili rogi, a o skrzydłach zapomnieli.

 

A zachowanie AJ... To były dorosłe i raczej sprawne umysłowo staruszki. Nawet jeśli chcą sobie zaszkodzić jakimiś pląsami czy jedzeniem, to jest to ich prawo.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc

Odcinek miał kilka ciekawych "Easter Eggsów" i nawiązań, (a także pozostawił autorytet alikornów pod znakiem zapytania :P), jednak przez większość odcinka czułem tzw "krindż", nie odpowiadało mi jak zachowywały się Rainbow oraz AJ, moim zdaniem było to trochę naciągane i nienaturalne. Taki średni filler-episode :/

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek z Tęczową Kraksą, wracamy do Los Pegasus, bo RD dostała Hype od gadki Soarina na temat jakiegoś rollercostera, ale o nie kłopot mam lekcję z uczniami Szkoły Twilota, ale czy zachowam się jak przyzwoity kucyk i wykonam najpierw obowiązek ? Neigh lepiej zwalę robotę na :aj: . Na Serio czy mi się wydaje czy :rd: robi się z sezon na sezon coraz durniejsza, jakby nie to,ze jabłkowa obarczyła naszą ignorantkę opieką nad Babunią i jej przyjaciółkami, to byłaby najgorsza klisza ever, a tak zabawnie było oglądać jak tęczowy bąk bzyczy i się miota, bo chce na kolejkę ale w życiu nie spyta się staruszek, czy chcą to samo i wykonuje zalecenia :aj: próbując ich wykonaie przyśpieszyć ze szkodą dla siebie i  mniejszą szkodą dla emerytów. Dopiero wyznanie prawdy do starowinek wszystko naprawia bo przecież :rd:    ma siano w głowie XD, Już Babunia i jej gang mają więcej mózgu, co zostało fajnie pokazane i tylko z tego powodu daję odcinkowi 5/10, brz tego odcinek by raczej się zaliczał do "Kaszanka Zone"

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zandi napisał:

o nie kłopot mam lekcję z uczniami Szkoły Twilota, ale czy zachowam się jak przyzwoity kucyk i wykonam najpierw obowiązek ? Neigh lepiej zwalę robotę na :aj: . Na Serio czy mi się wydaje czy :rd: robi się z sezon na sezon coraz durniejsza, jakby nie to,ze jabłkowa obarczyła naszą ignorantkę opieką nad Babunią i jej przyjaciółkami, to byłaby najgorsza klisza ever

A co durnego jest w proszeniu przyjaciółki o zastąpienie w obowiązkach, kiedy dostaje się szansę jedną w całym życiu by spróbować czegoś przyjemnego? O.o Nie żeby co, ale podobnie było w poprzednim odcinku, gdzie Rarity potrzebowała pomocy w zastąpieniu, kiedy sama dostała szansę pojawienia się na tamtym pokazie. Nie widzę w tym nic durnego. Właściwie to to co zrobiła AJ było chamskie.

 

4 minuty temu, Zandi napisał:

Dopiero wyznanie prawdy do starowinek wszystko naprawia bo przecież :rd:    ma siano w głowie XD,

Cóż, nie chciała zawieźć przyjaciółki. Nie wiem gdzie tutaj siano w głowie :v Jak nie przepadam z RD tak w tym odcinku zachowywała się w porządku. Stawiła dobro AJ czy staruszek ponad swoje przyjemności.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PervKapitan napisał:

A co durnego jest w proszeniu przyjaciółki o zastąpienie w obowiązkach, kiedy dostaje się szansę jedną w całym życiu by spróbować czegoś przyjemnego? O.o Nie żeby co, ale podobnie było w poprzednim odcinku, gdzie Rarity potrzebowała pomocy w zastąpieniu, kiedy sama dostała szansę pojawienia się na tamtym pokazie. Nie widzę w tym nic durnego. Właściwie to to co zrobiła AJ było chamskie.

 

Cóż, nie chciała zawieźć przyjaciółki. Nie wiem gdzie tutaj siano w głowie :v Jak nie przepadam z RD tak w tym odcinku zachowywała się w porządku. Stawiła dobro AJ czy staruszek ponad swoje przyjemności.

1. Sytuacja  RD była zupełnie inna bo i problem był poważny, a RD co chcę sobie pojeździć kolejką no błagam, co za problem to np za rok nie można samemu się wybrać ?

2. nie neguję ze RD chciała być lojalna względem :aj: ale mogła to załatwić po normalnemu a nie odstawiać taką służbistkę (ironią relacji RDxAj jest w tym wypadku, że sama Tęczowa wyrzuca Jabłokowej pewne sztywniactwo w tej kwestii, a sama nie lepij zrobiła)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zandi napisał:

1. Sytuacja  RD była zupełnie inna bo i problem był poważny, a RD co chcę sobie pojeździć kolejką no błagam, co za problem to np za rok nie można samemu się wybrać ?

Ano nie mogła, bo właśnie cały odcinek było mówione, że to ostani dzień, kiedy ta kolejka będzie czynna :v Poza tym życie nie polega tylko na obowiązkach i poważnych sprawach. 

 

2 minuty temu, Zandi napisał:

2. nie neguję ze RD chciała być lojalna względem :aj: ale mogła to załatwić po normalnemu a nie odstawiać taką służbistkę (ironią relacji RDxAj jest w tym wypadku, że sama Tęczowa wyrzuca Jabłokowej pewne sztywniactwo w tej kwestii, a sama nie lepij zrobiła)

Więc to wina AJ, a nie RD.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PervKapitan napisał:

Ano nie mogła, bo właśnie cały odcinek było mówione, że to ostani dzień, kiedy ta kolejka będzie czynna :v Poza tym życie nie polega tylko na obowiązkach i poważnych sprawach. 

 

Więc to wina AJ, a nie RD.

1. z wypowiedzi Soarina wynikało raczej że to jest cykliczne, poza tym widzimy że to jest miasteczko wesołe, a takie eventy są w rok w rok w tym samym mieście co najmniej  

2. no powiedzmy tak z 80% winy :aj: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zandi napisał:

1. z wypowiedzi Soarina wynikało raczej że to jest cykliczne, poza tym widzimy że to jest miasteczko wesołe, a takie eventy są w rok w rok w tym samym mieście co najmniej 

Czyli nigdy by nie mogła pójść, bo zawsze ktoś by musiał ją zastąpić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym odcinku dowiedzieliśmy się że istnieje więcej alicornów w equestrii. A tak na serio to odcinek był taki 9/10 i nie dodaję nic więcej od siebie, bo wszystko zostało powyżej napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zandi Przez cały odcinek było mówione, że to ostatni dzień kiedy będzie można się przejechać tą kolejką. Nawet ta klaczka, którą RD przepuściła w kolejce powiedziała coś w stylu "powiedzieli mi, że jestem jedną z ostatnich na świecie osób, która ma szansę przejechać się tą kolejką". Także...no moim zdaniem powód bardzo dobry by tak desperacko próbować się tam dostać. 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...