Skocz do zawartości

11:45 do Canterlotu [Oneshot][Anthro][Steampunk]


Sun

Recommended Posts

Z ostatniej chwili! Wredna Szóstka napadła na pociąg! Tylko u nas! Kupujcie Manehattan Tribiutte! Tylko u nas szczegóły napadu! Jedyne pół bita za garść świeżych informacji! Kupujcie! Tylko u nas co zdarzyło się w pociągu do canterlotu!  

 

11:45 do Canterlotu

 

 

Mane six (anthro) w wersji wyjętych spod prawa bandytek, rodem z dzikiego zachodu. Koncept tak szalony, ze sam się zastanawiałem, czy ma sens. Ale spróbowałem i teraz zachęcam do lektury.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś zasugerować. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać 2 zdań, a już mnie oczy bolą. Jeśli to nie jest zabieg stylistyczny, albo próba wywołania u czytelników stanów psychotycznych to zmień czcionkę, najlepiej na ariala bo jest klasyczna i wielu ludzi jest do niej przyzwyczajona. Times new roman jest ładną czcionką bo jest lekko ozdobna, ale właśnie te zdobienia(szeryfy) męczą wzrok przy dużej ilości małego tekstu. Widzę też, że wszystko jest kursywą czego nie widać na pierwszy rzut oka bo jak nie mam porównania w danym tekście to tej kursywy nie za bardzo widać. Sam np używam jej tylko do wypowiedzi(lub wewnętrznych monologów) jednej postaci z mojego fika by podkreślić jej wyjątkowość. Ja bym na twoim miejscu albo zmienił czcionkę na arial i wywalił kursywę. Albo zostawił tego nieszczęsnego szeryfowego timesa, ale chociaż kursywę wyrzucił. Times i kursywa tworzą diabelski duet bo to odchudza i tak cienkie litery przez co wyglądają jakby je szkicował konający patyczak. A to jeszcze bardziej męczy oczy. Tak czy inaczej kursywę wywal bo ten środek ma sens tylko wtedy gdy jest widoczny w tekście, a ja autentycznie zauważyłem jaki jest problem z tym na co patrzę dopiero jak spojrzałem na pasek i zobaczyłem zaznaczoną opcję kursywy. Jeśli to nie problem to mógłbyś też zwiększyć czcionkę do 12(min) bo jako na wpół ślepy 20-paro latek zlewają mi się litery w jedno. 
Mógłbyś też machnąć tytuł na górze bo ten tekst kojarzy mi się z butelką ze zdartą etykietą. Niby wiem, że piję sok jabłkowy, ale jak na to patrzę to widzę butelkę z moczem. Nawet tytuł dokumentu brzmi "po poprawkach" przez co wygląda to na roboczą wersję. 

 

Edit:
Ach dobra. Kursywą jest tylko wstęp. Mimo wszystko bym się jej pozbył. Albo choć zwiększył czcionkę bo grubość odcinków w literach mogłaby przecinać ściany komórkowe.
 

Edytowano przez Sandro de Vega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz ktokolwiek skarży się na Timesa (który to dla mnie jest czcionka standardową i wygodną do czytania) i sugeruje brzydkiego ariala, którego z kolei nie znoszę. Co zaś się tyczy rozmiaru, to z wygody nigdy nie czytam tekstów w powiększeniu 100%, tylko minimum 150%, bo nie muszę się wtedy zbliżać do monitora i mogę wygodnie siedzieć. Więc obie propozycje odrzucam

 

A tytuł oczywiście wstawię. Musiałem ze zmęczenia zapomnieć. 

 

Edit. Po krótkim namyśle i krótkiej lekturze jednak przychylę się do zmiany, lecz nie na Ariala. 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdy usłyszałam po raz pierwszy o pomyśle na fanfik z Mane 6 w wersji anthro na serwerze Klubu Konesera Polskiego Fanfika, nie byłam do niego szczególnie przekonana. Muszę jednak przyznać, że bardzo pozytywnie mnie on zaskoczył. Postaci serialowe oddano w całkiem niezły sposób, podobają mi się także autorskie wspomnienia o ich przeszłości. Ciekawym dodatkiem jest rasizm w wykonaniu jednej z nich – może mało serialowy, ale pasujący do westernowego klimatu. Właśnie, western – nie spotkałam dotychczas takiego crossovera i muszę przyznać, że to dobry pomysł, podobnie jak uczynienie głównych bohaterek bandytkami. O dziwo także anhro tutaj pasuje – dobrze tłumaczy ono możliwość obsługi broni, a także daje możliwość opisu ubrań. Może używanie naprzemiennie słów „kobieta” i „klacz” nieco dekoncentruje, ale trudno tak naprawdę zrobić to inaczej. Sam opis napadu jest całkiem ciekawy, choć może przedłużające się rozmowy i przepychanki słowne w jego trakcie nie brzmią zbyt wiarygodnie (klacze powinny być chyba nieco bardziej zajęte… no nie wiem, napadem?).

Spoiler

Bardzo podobał mi się chłopiec od autografów i cieszę się, że ostatecznie zakończenie zostało zmienione tak, by to on się w nim pojawił.

Co mi się z pewnością nie podobało, to forma – ten fik prosi o korektora, który poprawiłby (czasami notorycznie się powtarzające) błędy.

Ogólnie jednak polecam fanfika, który jest idealny, by się rozerwać w wolnej chwili. Mam nadzieję, że powstaną jeszcze jakieś opowiadania w tym uniwersum.

P.S. Przydałoby się zmienić tytuł/nazwę pliku w Google Docs. Obecna wygląda mocno roboczo i niechlujnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem tu nowy no i dopiero zacząłem obserwować to forum, ALE muszę schylić czoła. także i w moje gusta trafiłeś, a jestem z pokolenia, które pamięta jeszcze "Rio Brawo". Poczułem klimaty dzikiego zachodu i chwała za to autorowi.

Edytowano przez Trikster
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni nieobecności i 3 komentarze. Powinienem widać częściej wyjeżdżać. Ale przejdźmy do konkretów i odpowiedzi na komentarze, za które serdecznie dziękuję.

Zaczynając od końca:

Kontynuacja raczej będzie. Są już nawet pierwsze szkice w mym umyśle, ale podzielę się nimi dopiero na środowym posiedzeniu klubu konesera (zapraszam, wstęp otwarty)

 

Cieszę się, że fik trafił w gusta. Przyznam, ze też mnie ostatnio wciągnęły klimaty westernowe i oczywiście steampunk, którego jest tu niewiele (ot dla doprawienia). 

 

Pomysł zarówno anthro oraz westernu został zmiksowany właśnie z tego powodu, że tego zwyczajnie nie ma. Też nie widziałem za wiele fików w klimacie westernu, czy w formie anthro. Nawet EG jest niewiele. I tym miałem zamiar przyciągnąć czytelników, jako czymś innym niż reszta fików. Mane six wybrałem z nieco innego powodu. Otóż wiele było (podobno) fików stawiających M6 w różnych sytuacjach. Prawie zawsze jako te dobre. A jeśli już koniecznie złe, to potężnie złe. Mogące mierzyć się z Ceśką. A ja wolałem takie bardziej przyziemne. Banditos napadające na pociągi, banki, dyliżanse... Ot zwykły gang z dzikiego zachodu, jakich pełno jest w westernach (i nie tylko). 

W zasadzie, w ostatecznej koncepcji klacz miała zniknąć, ale postanowiłem zaryzykować i zostawić. Może i dobrze.

Chłopca zmieniłem, bo naszła mnie koncepcja, co do jego wykorzystania. Wbrew pozorom jego rola urosła obecnie i to bardzo (o ile doprowadzę to do finału bez zmiany koncepcji). Pasmatrim, uwiżym. 

Forma jest kiepska, i tu nie będę zaprzeczał. Z tym mam problemy niestety.  Ale mam nadzieję, że to zbytnio przeszkadzać nie będzie. Wdzięczny też będę za wszelkie sugestie i poprawki. 

Cieszę się też, że fanfik się podobał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przeczytałam i moim zdaniem świetne :D Fabuła niezła, a kreacja bohaterek wprost cudowna. Wciąga i bawi. Niektóre fragmenty i cytaty są wybitne.
Anthro nie przeszkadzało, wprost przeciwnie, choć muszę przyznać, w swojej głowie częściej widziałam ludzi, niż pół-kucyki. To opowiadanie świetnie wpływa na wyobraźnię.

Gdyby pojawiło się kiedyś jeszcze coś podobnego, przeczytam na bank.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za komentarz. Cieszę się, że się podobało. 

 

Dnia 26.05.2018 o 14:21, Nika napisał:

muszę przyznać, w swojej głowie częściej widziałam ludzi, niż pół-kucyki

To akurat kwestia pewnie indywidualna, bo ja widziałem pół-kucyki jeszcze na długo zanim postawiłem pierwszy znak w dokumencie. Moze dlatego dodatki do opisu są tak szczątkowe. Przy rysowaniu jest trochę łatwiej oddać mysli w tym momencie.

 

Dnia 26.05.2018 o 14:21, Nika napisał:

Gdyby pojawiło się kiedyś jeszcze coś podobnego, przeczytam na bank.

Są plany. Nawet spore. Ale jest też życie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...